Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

O wszystkim i o niczym - Cytaty

Szycha_87 - 9 Luty 2009, 19:04
Temat postu: Cytaty
Macie jakieś ulubione cytaty?? Widziałem temat 'nasze motto' ale jakoś nie bardzo pod to podchodzi.

Mi się ostatnio podobało:
'Cień się kładzie, o Abbaddonie, cień i cisza.'

"W imię Boże, nieczyste dusze nieumarłych zostaną odesłane na wieczne potępienie! Amen!" Hellsing

Chmury mają tak fajnie...Są wolne...

p1ter - 9 Luty 2009, 20:53

"Życie jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz, na co trafisz." Forrest Gump

"Everything has been figured out, except how to live." Jean Paul Sartre

"Sześć miliardów ludzi na świecie. Sześć miliardów dusz. A czasami wszystko, czego pragniesz... Jest jedna”

"Czy życie nie jest smutne, jeśli nic poza życiem nie robisz?"

ufcio - 9 Luty 2009, 22:42

Dla pesymistów:
"Narzekałem, że nie mam butów, dopóki nie spotkałem człowieka, który nie miał stóp"
James Matthew Barrie
Mój ulubiony to cytacik :]
Ostatnio też, kiedy powiem coś dziwnego w myślach, zwłaszcza związanego z jakimś przekleństwem , to dodaję do tego: "że tak powiem kolokwialnie" :D

truskawka17.18 - 10 Luty 2009, 23:18

"dopoki walczysz jestes zwyciężcą"
"czasem głęboki upadek prowadzi do wielkiego szczescia"
:P

Szycha_87 - 12 Luty 2009, 16:42

"synku nie bujaj tatusia, bo tatuś po to się powiesił, żeby mieć spokój"
dream_or_die - 15 Luty 2009, 08:55

moje motto, że tak powiem: "Nic na świecie nie zdarza się przez przypadek"

"Twoje prawdziwe ja to to kim jesteś, a nie co z Ciebie zrobiono"

"Podejmij ryzyko bycia innym, ale naucz się to robić nie zwracając niczyjej uwagi"

"Młodość już taka jest, sama ustala granice wytrzymałości, nie pytając, czy ciało to zniesie. A ciało zawsze znosi"

i najważniejsze.. "to niemożliwość przekazania własnych myśli.."

Szycha_87 - 15 Luty 2009, 16:48

"Szczęście okazało sie być dziwką, a ja klientem bez portfela"

"Sny lubią się zamieniać w koszmary, gdy tylko odwrócisz wzrok."

"Aniołem nie był, ale strach naprawdę dodaje skrzydeł."

"Strach był jak igła w mózgu, zimna i boleśnie przebijająca się do serca."

"W krainie ślepców jednooki jest królem."

"Nic nie jest banałem, jeśli dotyczy ciebie bezpośrednio - każdy ma swoją apokalipsę."

"Gdy jesteś w niebezpieczeństwie, dopiero zaczynasz doceniać życie."

"Gdy już sądzisz, że przeżyłeś największy horror, sytuacja się pogarsza."

"Na zewnątrz robiło się coraz zimniej, zimniej niż w sercu diabła."

asura - 16 Luty 2009, 15:08

"La vida es duro, pero yo soy mas duro"- mój ulubiony

Milczenie- przyjaciel który nigdy nie zawodzi.

W. Saroyan

AnKa - 17 Luty 2009, 22:19

A może byc coś z piosenki?
"Wsród tandety lśniąc jak diament byc zagadką której nikt nie zdąży zgadnąć nim minie czas" (utkwiło mi w pamięci, zasłyszane przypadkiem w radiu -"Niepokonani" Perfect)

ska - 18 Luty 2009, 17:41

"Homo totiens moritur, Quotiens amittit suos" [człowiek tyle razy umiera, ila razy traci swoich bliskich]

"Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away"

"It is better to live one day as a lion than a thousand years as a lamb"

kinio - 18 Luty 2009, 17:59

Mój ulubiony cytat mam w podpisie :D
brotherquay - 18 Luty 2009, 23:12

abstrahujac od warstwy merytorycznej, blad w pisowni w ulubionym cytacie to troche obciach kiniu...
kinio - 19 Luty 2009, 15:17

brotherquay napisał/a:
abstrahujac od warstwy merytorycznej, blad w pisowni w ulubionym cytacie to troche obciach kiniu...

Nie moja wina że On robi co jakiś czas błędy w swych wypowiedziach publicznych i piosenkach :)

jajo - 19 Luty 2009, 20:11

ehm, nie pedofile tylko pedophile
boohoo - 20 Luty 2009, 00:28

To cytat, skoro jego autor (Serj Tankian) popełnił błąd, sygnaturka kinio jest prawidłowa.

Hm... Nie mam chyba ulubionego cytatu, innym razem pomyślę :P

Młoda - 21 Luty 2009, 12:38

"Generalnie jestem za równouprawnieniem, byleby mi baba w drogę nie wchodziła - morda w kubeł i do garów"

to z takiej polskiej komedii, nigdy nie pamiętam tytułu

kikus - 25 Luty 2009, 22:29

dum spiro, spero -> póki oddycham nie tracę nadziei
ufcio - 7 Marzec 2009, 14:48

Z rok temu sobie pisałem takie głupotki (miałem wtedy doła strasznego):
"Sens życia polega na wyborze drogi, którą chcielibyśmy dojść do śmierci"
"Życie jest tak bezsensowne i bezwartościowe, że warto żyć, aby stale je tracić"
"Spróbuj zrozumieć siebie, a pojmiesz, że nie da się zrozumieć nikogo"

[ Dodano: 8 Marzec 2009, 18:17 ]
Przypadkowo usłyszałem piosenkę "Powodzenia", z której utkwiły mi słowa:

W sumie bym ci pomógł, ale pozostają fakty
Nie znasz nikogo, jesteś w grobie jedną nogą
I ch** że coś wiesz, potrafisz bardzo chcesz

Szycha_87 - 8 Marzec 2009, 20:30

Z "Wiedźmina":
"Od samego zarania dziejów kobieta wszelkiego zła jest siedliskiem ! Narzędziem Chaosu, wspólniczką spisku przeciw światu i rodzajowi ludzkiemu ! Kobietą rządzi jeno cielesna lubieżność ! Dlatego tak chętnie demonom służy, by mogła chuć swą nienasyconą zaspokoić i swe naturze przeciwne żądze!"

green_label - 8 Marzec 2009, 20:56

"... ja wierze mamo, że spotkamy się jeszcze w naszym Ulsterze, i nakopiemy razem - słyszysz mamo? - koniecznie razem - słyszysz, nakopiemy dupy fakin-katolikom okupantom, nawiniemy ich języki i genitalia na poteżne koło zamachowe irlandzkiej myśli społecznej, jak tego pragnął nasz nieszczęsny ojciec - wyłupiastooki Ben i jak uczył towarzysz Lew Dawidowicz Trocki, i jak wzywał nas do tego świety Dave i niepokalana dziewica - stara partyznacka kurwa!"

Serhij Żadan "Depeche Mode". Fajna ksiązka, obfitująca w podobne kwiatki i przede wszystkim teoria permanentnego pochuizmu wymiata:

"- Nie rozumiem - mówię przez sen - czemu jednak permanentny pochuizm?
- A dlatego - mówi Czapaj i szczęśliwie uśmiecha się do mnie zza transgalaktycznych promieni - że wszystko po chuju: kasa - po chuju, system planowania - po chuju, ministerstwo - po chuju, zdaje się, że się zaciął, państwo - po chuju, granice państwowe - po chuju, koncentracja kapitału - po chuju, strefy wpływów - po chuju, rozszerzenie rynku na wschód - po chuju.
- Pokojowy kosmos - po chuju - dodaje Wasia.
- Bez wątpienia - poważnie mówi Czapaj i wszyscy milkną..."

:P

mar8722 - 8 Marzec 2009, 21:07

Nie pójdę do piachu, gdy ktoś mi powie: czas umierać brachu. Nie dam się uśpić śmierci słowom, pójdę do grobu z podniesioną głową.

Każdy jest przekonany, że jego śmierć będzie końcem świata. Nie wierzy, że będzie to koniec tylko i wyłącznie jego świata...

Gdy słyszysz śpiew tam wchodź, tam ludzie dobre serca mają, bo źli ludzie uwierz mi nigdy nie śpiewają.

ska ""Homo totiens moritur, Quotiens amittit suos" [człowiek tyle razy umiera, ila razy traci swoich bliskich] " ----- w ciągu jednego roku straciłem babcie i dziadka byłem do nich mocno przywiązany, ten cytat, przeczytajcie i oddajcie się chwili refleksji.

Sahem - 9 Marzec 2009, 09:14

"That's the man who killed me" - John Locke Lost 5

"I was wrong" - John Locke Lost 2

solskjaer - 9 Marzec 2009, 10:05

"Rób to, co czujesz w sercu, że jest w
porządku – i tak będziesz krytykowany. Jeśli to zrobisz, potępią cię – jeśli tego nie zrobisz, też cię potępią" - Eleonora Roosvelt

„Zrób to, czego się boisz, a skończy się strach” - Emerson

"Nie ma porażek, są tylko informacje zwrotne" - Ross Jeffries, albo ktokolwiek związany z NLP i NLS

biały_kruk - 9 Marzec 2009, 11:28

"Przyjaźń to inny niż wszystkie związek. W przeciwieństwie do znajomości, opiera się na miłości. Inaczej niż związek kochanków i małżonków, pozbawiona jest zazdrości. W przeciwieństwie do związku między dziećmi i rodzicami, nie zna krytyki i urazy. Przyjaźń nie ma statusu prawnego. Partnerów w interesach łączy umowa, podobnie męża i żonę. Przyjaźń rodzi się bezinteresownie, obdarowujemy nią dobrowolnie, korzystamy z niej swobodnie." (STEPHEN AMBROSE)
truskawka17.18 - 9 Marzec 2009, 18:07

nie sztuka jest umrzec sztuka jest żyć!
:lol:
odwazni nie zyją wiecznie za to ostrozni nie zyją wogóle

odwaga nie jest brak strachu tylko jego pokonanie

Jeśli cos jest trudne rób to ,a stanie się łatwe;) :P

Sahem - 10 Marzec 2009, 16:29

solskjaer napisał/a:
"Nie ma porażek, są tylko informacje zwrotne" - Ross Jeffries, albo ktokolwiek związany z NLP i NLS

Zacytowałeś słowa pierwszego PUA w historii, arcymistrza hipnozy w podrywie i mojego idola : )

Tak więc jeszcze słowa jego uczniów:
"Żeby coś zyskać, musisz być gotowym to stracić" - Neil "Style" Strauss
"Największym problemem w kontaktach z dziewczynami, jest brak kontaktów z dziewczynami" - Piotr Pyton (prawdopodobnie cytował on słowa rownież Rossa Jeffriesa)

mxcb - 12 Marzec 2009, 23:03

'Jeśli prawica to prawa noga, a lewica to lewa noga to ja jestem tym po środku'- Lech Wałęsa

'Baj de łej'- starożytni Rosjanie 8-)

biały_kruk - 16 Marzec 2009, 16:57

"Król bezgranicznie kochał swą małżonkę, królową, a ona całym sercem kochała jego. Coś takiego musiało skończyć się nieszczęściem..."
(A. Sapkowski - "Wieża Jaskółki")

Joasia80 - 18 Marzec 2009, 21:06

"Najkrótsza droga do obłędu wiedzie przez samotność." Aleksander Minkowski

"Społeczeństwo często wybacza przestępcom, ale nie ma litości dla marzycieli." Oscar Wilde

"Za mądra dla głupich
A dla mądrych zbyt głupia
Zbyt ładna dla brzydkich
A dla ładnych za brzydka
Za gruba dla chudych
A dla grubych za chuda "
Kasia Nosowska Cudzoziemka W Raju Kobiet

"Musisz wznieść się lub utonąć,
Musisz wygrać i panować.
Albo przegrać w nędzy żyć.
Cierpieć albo triumfować.
Młotem lub kowadłem być."
Johann Wolfgang von Goethe

norm - 8 Kwiecień 2009, 12:26

Filip kiedyś latał na szybowcach i wtedy w jego życiu pojawił się Alfa. I kiedyś w moim życiu pojawił się Filip. I kiedyś w czyimś życiu pojawię się ja. I spotkamy się wszyscy tam wysoko, wyżej niż szybowce Filipa, niż gniew Alfy, wyżej nawet niż marzenia.

-Pamiętnik narkomanki

hmm jak określić typ takich cytatów i odczucia co do nich i ich stylu... nie mogę znaleźć odpowiednich słów... taki, "odlatujący" i smutny... ;)

Redex - 8 Kwiecień 2009, 23:21

"I wanna tell you something Mark, something you do not yet know, that we K-PAXians have been around long enough to have discovered. The universe will expand, then it will collapse back on itself, then will expand again. It will repeat this process forever. What you don't you know is that when the universe expands again, everything will be as it is now. Whatever mistakes you make this time around, you will live through on your next pass. Every mistake you make, you will live through again, & again, forever. So my advice to you is to get it right this time around. Because this time is all you have. "
norm - 8 Kwiecień 2009, 23:57

I jak tu widzieć czy to co robisz za tym podejściem nie jest już którymś...? matrix ! ;>
Oglądałem kiedyś film o ludziach którzy przenosili się za pomocą takich urządzeń wyglądających jak mózgi do gry tak realnej jak prawdziwa rzeczywistość, na koniec nie było wiadomo czy to gra czy realność...
Nawet było takich filmów więcej, pamiętam też inny gdzie w naszym świecie wymyślono maszynę dzięki której człowiek przenosił się do wirtualnego świata, potem okazało się że nasz świat jest pod światem stworzonym przez podobną maszynę w poprzednim, na sam koniec też nie było wiadomo który świat to realny i czy nie ma kolejnych nadświatów ; )
hehe lubię taką zajawkę...

Pawel831 - 17 Listopad 2009, 15:59

Znalazłem ciekawy cytat o śmiałości:

Kod:
"Śmiałość jest nieśmiałością, która nabrała odwagi. Jeśli ma w sobie delikatność i czułość nieśmiałości, jest wielka. Jeśli ma w sobie pychę i butę, nie stworzy niczego dobrego – będzie jak śmiałe zerwanie kwiatu, który nie jest jej do niczego potrzebny".

smialy - 16 Styczeń 2010, 15:35

"Czasami cisza jest najgłośniejszym wołaniem o pomoc"

"Niczego nie można kochać, ani nienawidzić, dopóki nie poznało się dogłębnie jego istoty"

"Nie jesteś tym, kim myślisz, że jesteś, ale tym kim się stajesz, gdy myślisz kim jesteś"

"Miej mało pragnień, to Cię uszczęśliwi, miej mało przyjaciół, niech będą prawdziwi"

"Przyjaciel to ten, któremu można powiedzieć na trzeźwo to, co znajomemu mówi się po pijanemu"

amoni - 11 Luty 2010, 20:00

"W życiu niczego nie należy się bac, należy to tylko zrozumiec."
ania84 - 12 Czerwiec 2010, 20:58

"Niewiele go obchodziło, czy przeżyje wędrówkę przez góry, czy umrze w jakiś inny sposób. Jeśli miał nadzieję, że w ciszy i samotności podsumuje swoje życie, to chwila ta jeszcze nie nadeszła;p (;p - to akurat moja paskudna maniera, nie autora) Słyszał o ludziach którzy przebywając samotnie w takiej głuszy, tracili rozum; słyszał też o innych, którzy za nią tęsknili, i kiedy już się tam znaleźli, czuli się znakomicie. Nie zastanawiał się co przyniesie przyszłość. Po raz pierwszy w życiu nie miał nad sobą pana. Uświadomił sobie, że dotąd głęboko wierzył, iż unoszenie się na powierzchni życia bez korzeni, jak glon lub wodorost, nie jest rzeczą dobrą. Teraz nie był już tego taki pewien. [...] Spętał konia, przygotował ognisko i napełnił wodą niewielki garnek, który dostał od mieszkańców wioski. "Nie ma znaczenia, czy ruszę w drogę teraz czy później - myślał. - I tak idę bez celu". "Brak celu też jest celem" - usłyszał głos [..].

To akurat cytat z niegodnej polecenia książki "o lisach". Nie wiem, z jakichś powodów ujął mnie ten fragment.

amoni - 13 Czerwiec 2010, 20:10

"Jak masz mówic to mów prawdę, jak kłamac lepiej milcz."
Artur - 8 Grudzień 2011, 19:13

z nowej plyty piha :D (Powrócisz)

Cytat:
Stara farba przebija się spod tapety
Stare wspomnienia dają o sobie znać
Choćbyś kładł kolejne warstwy to niestety
Przeszłość wraca by skręcić ci kark

alkohol to zło - 26 Styczeń 2012, 21:08

"The pain you feel today will be the strength you feel tomorrow"
Deprecjator - 26 Styczeń 2012, 21:46

To ja może trochę inspirująco:

"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie."

„Don’t wait for the perfect moment… Take the moment and make it perfect.”

„Trudności to jedyna wymówka, której historia nigdy nie akceptuje.”

„Kto nie wierzy w cuda, ten nie jest realistą.”

„Gdy sięgasz po gwiazdy, możesz nie chwycić żadnej, ale nie skończysz z ręką pełną błota.”

"Żagiel, zdając się być posłuszny wiatrom, pokonuje je."

"Nie zdobywa się srebra - przegrywa się złoto."

"Sukces nie wymaga usprawiedliwień. Klęska nie znosi wymówek."

"Studnie musisz kopać jeszcze zanim poczujesz pragnienie."

"Jeżeli zaryzykujesz uczciwość, masz 99% szans, że przegrasz, ale staniesz się jednym z tych, dzięki którym warto żyć."

"Siła jednej osoby obdarzonej wiarą jest równa sile 99 osób, które przejawiają tylko zainteresowanie."

"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."

"To nie przysięga sprawia, że wierzymy człowiekowi, ale człowiek, że wierzymy przysiędze."

"Każda okazja jest zobowiązaniem. Każda posiadana umiejętność jest obowiązkiem."

"Każda przeciwność losu zawiera w sobie ziarna przyszłej pomyślności."

"Kto boi się zrobić błąd ten nigdy nie będzie robić historii."

"Obojęnie, czy uważasz, że odniesiesz sukces czy że nie, masz rację."

"W dniu twych narodzin wszyscy byli weseli, tylko ty płakałeś. Żyj tak, by w twej ostatniej godzinie płakali wszyscy inni, a ty jeden byś śmiał się serdecznie i łzy nie miał w oku."

alkohol to zło - 7 Luty 2012, 20:09

To mi się spodobało:

"Trenuję, aby stać się Zwierzęciem. Dla mnie hardcore to rozbudowanie się na maksa. To także dla mnie przyćmiewanie wszystkich przeciwności losu, komercyjnego gówna, polityki, zawodów, ciężkich czasów i całej reszty którą świat rzuca mi przed nos."

"Nie pamiętam już ile razy pękały mi naczynia krwionośne w oczach, ile razy zemdlałem, rzygałem, naderwałem sobie ścięgno czy mięsień. Byłem przegrany i pobity ale nigdy złamany. I na zawsze pozostanę niezłomny. Ten świat, ten sport, to życie, nie da rady mnie złamać, bo jedyną osobą która może mnie skrzywdzić jestem ja sam. Dlatego trenuję nogi." :P

Paluszek - 9 Czerwiec 2012, 02:07

Strach przed piekłem nie opuszcza mnie. Wciąż boję się, że przyjdzie mi tam trafić za te dwa małe robaczki, które kilka dni temu uśmierciłam. Znów dziś klęczałam na grochu, ale chyba niewiele pomogło, nadal mam sumienie nieczyste. I z tego wszystkiego przypomniała mi się wizja piekła, na którą natknęłam się parę ładnych lat temu w jednej książce. To prawdziwy cud i błogosławieństwo, że przy moich zanikach pamięci udało mi się szybko i bezbłędnie ustalić, co to była za książka, gdzie leży i w którym miejscu jest ten fragment.

Postanowiłam, że w ramach pokuty (za robaczki) przepiszę go tutaj. Pewnie łatwiej byłoby zrobić kopiuj-wklej, zamiast tak się poświęcać, ale przysięgłam sobie, że na chomika więcej nie wlezę, więc nawet nie będę sprawdzać, czy przypadkiem nie ma tam tej książki; poza tym pokuta to pokuta, nie ma to tamto.

Myślę, że taka wizja piekła jest bardziej poruszająca i przerażająca niż np. obrazy nieszczęśników smażących się w kotłach z wrzącą smołą. Mam tylko nadzieję, że nikomu nie przyjdzie do głowy ten niedorzeczny pomysł, żeby sobie poniższą wizję przytulić do serca i powoli oswajać z nią, aby przygotować się zawczasu na taki właśnie finał. Niech nikt sobie nie myśli: "To mnie właśnie czeka", tylko zamiast tego: "Nie chcę tak skończyć".

Oto cytat:

"Kiedyś, jeszcze jako dziecko zapytałem ją, jak jest w piekle. Matka odpowiedziała mi wtedy zadziwiająco pewnie, jakby już tam była, jakby to była autopsja, a nie wyobrażenie:
- Synku, w piekle na powitanie pokazują ci wszystkie twoje niewykorzystane szanse, pokazują, jak wyglądałoby twoje życie, gdybyś we właściwym czasie wybrał właściwe wyjście. A potem pokazują ci wszystkie te chwile szczęścia, które straciłeś śpiąc, wiesz, synuś, że my przesypiamy połowę życia? I tym wszystkim śpiochom takim jak ty pokazuje się w piekle, co mogli w życiu osiągnąć, gdyby budzili się w porę.
- A potem? Mamusiu, co się dzieje potem, kiedy już to wszystko pokażą?
- Potem, synku, zostawiają cię samego z twoimi wyrzutami sumienia. Na całą wieczność. Nie ma już nic ani nikogo. Tylko ty i twoje wyrzuty sumienia..."*.

* Wojciech Kuczok, Gnój, Warszawa 2004, s. [199].

Herbata mi wystygła, noga zdrętwiała, to chyba mogę czuć się już rozgrzeszona za te robaczki.

lis_pustyni - 9 Czerwiec 2012, 10:23

Jeśli takie jest piekło... to nie budzi we mnie przerażenia bo żyje w nim na co dzień !
WiEdźma - 9 Czerwiec 2012, 11:02

Paluszek, swą refleksją na temat mąk piekielnych przypomniałaś mi o pewnej bardzo trafnej wizji piekła, którą znaleźć można u Lewisa, a jako że nie uśmierciłam (ostatnio) żadnych robaczków, ograniczę się do skopiowania i wklejenia :P

"Był to bardzo dziwny widok. Karły nie spacerowały sobie po okolicy, nie zajadały się owocami, nie leżały w trawie, odpoczywając po trudach tej nocy. Siedziały w ciasnym kręgu nie patrząc wokoło i milcząc. Dopiero wówczas, gdy Łucja i Tirian stali już tak blisko, że mogli ich dotknąć, podniosły głowy i zaczęły nimi obracać, jakby niczego nie widziały, tylko coś słyszały i próbowały poznać po dźwięku, o co chodzi.
— Uważajcie! — odezwał się jeden z nich roz¬drażnionym głosem. — Uważajcie, gdzie idziecie. Za chwilę wejdziecie nam na głowy.
— Dobra, dobra — odburknął Eustachy. — Nie jesteśmy ślepi. Mamy oczy.
— Muszą to być piekielnie dobre oczy, jeśli nimi coś tutaj widzisz — rzekł ten sam karzeł (miał na imię Digiel).
— Tutaj, to znaczy gdzie! — zapytał Edmund.
— Jak to gdzie, tępa głowo, TUTAJ — odparł Digiel. — W tej nędznej, ciemnej i śmierdzącej dziu-rze, jaką jest ta przeklęta Stajnia.
— Czy jesteście ślepi? — zapytał Tirian.
— A czy wszyscy nie jesteśmy ślepi w tych ciemnościach?
— Ależ tu wcale nie jest ciemno, biedne, głupie karły! — powiedziała Łucja. — Nie widzicie? Spójrz¬cie wokoło! Spójrzcie w górę! Nie widzicie nieba, drzew, kwiatów? Mnie nie widzicie?
— Jak, do wszystkich bzdur na świecie, mam zo¬baczyć coś, czego tu nie ma? A ciebie nie widzę ani trochę lepiej niż ty mnie w tych grobowych ciem¬nościach.
— Ale JA ciebie WIDZĘ — odparła Julia. — Mogę ci to udowodnić. Masz fajkę w zębach.
— To może powiedzieć każdy, kto zna zapach ty¬toniu.
— Och, biedactwa! To okropne — powiedziała Łucja. Nagle wpadł jej do głowy pewien pomysł. Schyliła się i zerwała kilka fiołków.
— Posłuchajcie, karły — powiedziała — jeśli na¬wet coś jest nie w porządku z waszymi oczami, to może macie normalne nosy. Czujecie TO? — i pod¬sunęła Diglowi świeże, wilgotne kwiaty pod nos. Ale natychmiast musiała odskoczyć, by uchylić się przed uderzeniem jego małej, twardej pięści.
— Tylko bez takich sztuczek! — zawołał. —Jak śmiesz przytykać mi do twarzy kupę jakichś pluga-wych śmieci z podłogi Stajni? I był w nich oset. Co za bezczelność! A w ogóle, kim wy jesteście?
— Synowie Ziemi — odezwał się Tirian — to jest królowa Łucja, przysłana tu przez Aslana z głę-biny czasów. Tylko ze względu na nią ja, Tirian, wasz prawowity król, nie uciąłem wam jeszcze głów, bo¬wiem dwukrotnie zdradziliście Narnię i jej koronę.
— Tego już za wiele! — rozzłościł się na dobre Digiel. — Jak MOŻESZ powtarzać wciąż te wszystkie bzdury! Twój cudowny Lew jakoś nie przybył, żeby ci pomóc, co? Myślę, że nie. I nawet teraz, kiedy zostałeś pobity i zamknięty w tej ciemnej dziurze, wciąż bawisz się w stare gierki. Znowu zaczynasz kłamać. Znowu próbujesz nam wmówić, że nie jesteśmy zamknięci w Stajni, że nie jest ciemno i Bóg wie co jeszcze.
— Ta ciemna dziura istnieje tylko w waszej wyobraźni, głupcy! — krzyknął Tirian. — Wyłaźcie z niej! — Pochylił się, złapał Digla za pas i kaptur, i wy¬ciągnął z kręgu karłów. Ale gdy tylko postawił go na ziemi, Digel wskoczył z powrotem na swoje miej¬sce, rozcierając nos i zawodząc:
— Auu! Auu! Dlaczego to zrobiłeś? Uderzyłem twarzą o ścianę! O mało co nie złamałeś mi nosa!
— Och, kochani — powiedziała Łucja — co mo¬żemy dla nich zrobić?
— Zostawić ich w spokoju — odparł Eustachy. Ale gdy tylko to powiedział, ziemia zadrżała. Powie¬trze wypełniła słodka woń. Jakaś jasność zapłonęła po¬za nimi. Wszyscy odwrócili się. Tirian uczynił to ostatni, bo przeniknął go lęk. I oto ujrzał przed sobą nadzieję swego serca, olbrzymiego i prawdziwego złotego Lwa, samego Aslana. Inni klęczeli już w półkolu wokół jego przednich łap, zanurzając ręce i twarze w złotej grzy¬wie, a on pochylił się, aby dotknąć każdego językiem. A potem utkwił spojrzenie w Tirianie, a ten podszedł bliżej, drżąc, i upadł do stóp Lwa. Lew pocałował go i rzekł:
— Dzielnie się spisałeś, ostatni królu Narnii, stojąc nieugięcie w jej najciemniejszej godzinie.
— Aslanie — powiedziała Łucja przez łzy — czy nie mógłbyś... czy zrobisz coś z tymi biednymi karłami?
— Kochanie — odparł Aslan — pokażę ci, co mogę, a czego nie mogę zrobić.
Zbliżył się do karłów i wydał z siebie cichy pomruk — cichy, lecz ziemia od niego zadrżała.
— Słyszeliście? — powiedział Digel. — To ta banda na drugim końcu Stajni. Chcą nas przestraszyć. Robią to za pomocą jakiejś maszyny. Nie zwracajmy na to uwagi. Nas nikt już nie nabierze!
Aslan podniósł głowę i wstrząsnął grzywą. I nagle na kolanach karłów pojawiły się najwspanialsze po¬trawy: pasztety, ozorki, gołąbki, biszkopty z kremem, lody, a każdy karzeł trzymał w ręku puchar dobrego wina. Ale i to nie poskutkowało. Zaczęły jeść i pić, lecz najwyraźniej nie czuły smaku tych wyszukanych potraw. Były przekonane, że jedzą i piją tylko to, co można znaleźć w każdej stajni. Jeden powiedział, że próbuje jeść siano, drugi, że znalazł kawałek starej rzepy, inny, że zmusza się do jedzenia zgniłej kapusty. Kiedy podniosły do ust złote puchary pełne czerwo¬nego wina, zaczęły się krzywić, a jeden powiedział: „Tfu! To okropne pić brudną wodę z koryta, które służyło przedtem osłu! Nigdy nie myślałem, że upad¬niemy tak nisko". Bardzo szybko każdy karzeł zaczął podejrzewać, że inni znaleźli coś lepszego niż on. Wyrywali sobie jedzenie z rąk, kłócili się i przeklinali szpet¬nie, aż wynikła z tego prawdziwa bijatyka i wszystkie przysmaki rozmazali sobie po twarzach albo wdeptali w ziemię. A kiedy w końcu usiedli, by zająć się swoimi podbitymi oczami i krwawiącymi nosami, rozległy się głosy:
— No, ale w każdym razie nie ma w tym żadnego matactwa. Nie pozwolimy, żeby nas ktoś oszukiwał. Karły należą do karłów."

Po zastanowieniu stwierdzam że jednak winnam była to przepisać, w ramach pokuty za ściągnięcie owej książki z chomika.

Paluszek - 9 Czerwiec 2012, 14:05

WiEdźma napisał/a:
roz¬drażnionym

WiEdźma napisał/a:
Spójrz¬cie

WiEdźma napisał/a:
zo¬baczyć

Aj! Widać, że z chomisia ściągane! Ale żeś się sama uczciwie do tego przyznała i dobre intencje tobą kierowały, to tym razem zostajesz rozgrzeszona (bez pokuty).

kompowiec2 - 14 Lipiec 2012, 12:51

Cytat:
Rezygnując z wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługuje na żadne z nich
- Thomas Jefferson

A moje motto: Myśl.

Ciastek - 26 Lipiec 2012, 11:23

"Nic na świecie nie zastąpi wytrwałości. Nie zastąpi jej talent – nie ma nic powszechniejszego niż ludzie utalentowani, którzy nie odnoszą sukcesów. Nie uczyni niczego sam geniusz – nie nagradzany geniusz to już prawie przysłowie. Nie uczyni niczego też samo wykształcenie – świat jest pełen ludzi wykształconych, o których zapomniano. Tylko wytrwałość i determinacja są wszechmocne."

Calvin Coolidge

Wiola - 27 Lipiec 2012, 15:01

„Powinienem tu zdementować pogłoski, że niewidomi słyszą więcej. To nieprawda. My po prostu słyszymy inaczej, szukamy słuchem innych informacji niż ludzie, którzy widzą. Wyłapujemy dźwięki pasujące do obrazów, które spodziewalibyśmy się zobaczyć, takie jak uśmiech sugerowany przez ton głosu albo usta pełne suchych liści zebranych na placu zabaw przez kilkulatka, mówiącego teraz w szczególny, zduszony sposób. Niewidomi słuchają tak, jak widzący patrzą. Szkoda, że obrazy nie zawsze są wyraźnie słyszalne.”

Ryan Knighton - „Zapiski niewidomego taty"

Selina - 1 Sierpień 2012, 12:29

"Na pustyni jest się trochę samotnym.
Równie samotnym jest się wśród ludzi."

Deprecjator - 1 Sierpień 2012, 14:54

Selina napisał/a:
"Na pustyni jest się trochę samotnym.
Równie samotnym jest się wśród ludzi."

"Samotność na pustkowiu od tej w tłumie różni się ciszą."

amatak - 1 Sierpień 2012, 21:42

"Nie można kupić uczuć, nie można kupić miłości, czystego sumienia. Nie można kupić tego co najpiękniejsze, bo gdyby można było to kupić, to nie było by nic warte."
by Kasia z 13 Posterunku odc. Wigilia

Dla mnie mocny cytat szczególnie jeżeli chodzi o czyste sumienie, bo pierwsze rzeczy to mnie nawet nie dotyczą. Pytanie czy są ludzie którzy nie mają sumienia?

Maneki - 23 Sierpień 2012, 21:46

Panie admino <dyg> nie banuj mnie za brzydkie słowa, taki cytat po prostu:
"jak kobieta mówi spierdalaj, to znaczy zostań i kurwa to ogarnij!"

ShySe - 23 Sierpień 2012, 22:14

Maneki napisał/a:
Panie admino <dyg> nie banuj mnie za brzydkie słowa, taki cytat po prostu

No dobra, ale kto to powiedział?

ShySe

elo_breko - 24 Sierpień 2012, 17:43

Maneki napisał/a:
"jak kobieta mówi spierdalaj, to znaczy zostań i kurwa to ogarnij!"

na pewno bym nie zostal przy kobiecie, ktora uzywa takiego jezyka

ja99 - 25 Sierpień 2012, 20:29

Maneki - 1 Wrzesień 2012, 20:15

"Nie dać się nabierać więcej serialom, w których zapchane świeżymi tamponami dziewczyny grają w siatkówkę razem z wysmarowanymi brązową szpachlówką chłopcami, w których nawet piasek ma wstrzyknięty botoks, najebka jest po jednym piwie imbirowym, a zamiast spermy z fiutów wylatują wiązanki chabrów i ciała astralne."
mój lubiony J. Żulczyk !

ubavpopahy - 15 Marzec 2013, 01:39

Mój ulubiony cytat to "Ty kurwo"
ze "Stary człowiek i morze"

Deprecjator - 13 Kwiecień 2013, 22:10

„Łatwo jest żyć w świecie według reguł świata, łatwo jest żyć w odosobnieniu w zgodzie z samym sobą, ale wielkim człowiekiem jest ten, kto w samym środku tłumu potrafi cieszyć się niezależnością odosobnienia.”
LovelyComplex - 15 Kwiecień 2013, 23:53

"Jeśli wchodzisz na ring lękając się porażki, na pewno przegrasz. Uwierz w siebie!" - Ryu, Street Fighter
olivka - 25 Kwiecień 2013, 01:24

Nie można kupić uczuć, nie można kupić miłości, czystego sumienia. Nie można kupić tego co najpiękniejsze, bo gdyby można było to kupić, to nie było by nic warte."

Wszystko można kupić ale nic sprzedać ,albo oddajesz za darmo albo tracisz ...:|

[ Dodano: 25 Kwiecień 2013, 01:24 ]
Nie można kupić uczuć, nie można kupić miłości, czystego sumienia. Nie można kupić tego co najpiękniejsze, bo gdyby można było to kupić, to nie było by nic warte."

Wszystko można kupić ale nic sprzedać ,albo oddajesz za darmo albo tracisz ...:|

[ Dodano: 25 Kwiecień 2013, 02:43 ]
Wierzę w słońce,
nawet kiedy nie świeci .
Wierzę w miłość,
nawet kiedy jej nie czuję .
Wierzę w życie
nawet kiedy śmierć nadchodzi
Wierzę w Boga,
nawet kiedy milczy .

ubavpopahy - 4 Czerwiec 2013, 17:18

Nie będę odpowiadał na takie głupie pytania - odpowiedź Hidetoshi Nakaty na pytanie czemu ufarbował sobie włosy na rudo
Maneki - 4 Czerwiec 2013, 20:19

"Nawet jeśli czasem trochę się skarżę - mówiło serce- to tylko dlatego, że jestem sercem ludzkim, a one takie właśnie są. Obawiają się sięgnąć po swoje największe marzenia, ponieważ wydaje im się, że nie są ich godne albo że nigdy im się to nie uda.
My, serca,umieramy na samą myśl o miłościach, które przepadły na zawsze, o chwilach, które mogły być piękne, a nie były, o skarbach, które mogły być odkryte, ale pozostały na zawsze niewidoczne pod piaskiem. Gdy tak się dzieje, zawsze na koniec cierpimy straszne męki.Serca nasze nie wiedzą, że strach przed cierpieniem jest straszniejszy niż samo cierpienie, łże żadne serce nie cierpiało nigdy, gdy sięgało po swoje marzenia."
P. Coelho

Charon - 9 Czerwiec 2013, 12:43

"Największym problemem tego świata jest to, że inteligentni ludzie są pełni wątpliwości a ci głupi są pełni pewności siebie"

"Zdrowie psychiczne to stan niedoskonałości"

Charles Bukowski

"Powinno być dziesięć"

Adrian Monk

"Boję się rano wstać, boję się dnia, codziennie rano boję się otworzyć oczy, ze strachu przed świtem, zupełnie nie wiem, co zrobić z nadchodzącym dniem. No nie mogę. (O, kurwa! W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego). Mam niby jakieś obowiązki, a przecież – pustka, jakby zupełnie nie miało znaczenia czy wstanę czy nie wstanę, czy zrobię coś, czy nie zrobię (ja pierdolę), higiena, jedzenie, praca, jedzenie, praca, palenie, proszki, sen. (Ja pierdolę, kurwa)"

"A jeśli Polska to właśnie ta ojszczana klapa?"

Adaś Miauczyński

Ryba - 16 Czerwiec 2013, 18:15

"Dont even think about it. No love potions here"
NPC

Deprecjator - 20 Październik 2013, 22:43

„Nie mogę wprawdzie powiedzieć, czy będzie lepiej, gdy będzie inaczej; ale tyle rzec mogę, iż musi być inaczej, o ile ma być dobrze.”
olivka - 25 Styczeń 2014, 05:00

Ludzie szli....
Ludzie w czerni szli i płakali..... ,,Wszystko się skończyło ''
Ludzie w czerni szli i wydawało się, że płaczą.... ,,Bądź dzielna, to już się skończyło "
Grupa ludzi w kolorowych ubraniach ,a nie którzy płakali....,,Biedaczka ,tak się to wszystko kończy ''
Ludzie w kolorowych ubraniach ,którzy nie płakali ,wzdychali z ulgą ,,Uf, skończyło się "...
A ja właśnie myślę że wszystko się zaczyna ...do życia wiecznego .

freelans - 25 Styczeń 2014, 11:36

„Łatwo być cnotliwym w spokojnych czasach. Łatwo zasłużyć na opinię człowieka sukcesu, kiedy szczęście sprzyja szczęściarzowi. Jednak prawdziwe oblicze człowieka widać dopiero wtedy, kiedy musi stawić czoło przeciwnościom losu. Dlatego wojna tak przesiewała ludzi — jakby sprawdzała ich charaktery. Nie raz, lecz raz za razem, aż wreszcie tych, którzy nie dawali sobie rady, po prostu skreślała.”

„You can never get a cup of tea large enough or a book long enough to suit me.”

„Prawdę powiadasz, śmierć jest zawsze mniej bolesna i łatwiejsza niż życie. A mimo to zawsze raz po raz wybieramy życie, bo śmierć nie jest przeciwieństwem życia, lecz przeciwieństwem wyboru. Śmierć jest tym, co nam pozostaje, kiedy nie mamy już żadnego wyboru.”

„Teraz ja jestem tu nienormalny. Nor­malność jest bowiem pojęciem, które wyznacza większość, określają ją standardy większości, a nie standardy pojedyn­czego człowieka.”

„To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.”

to takie moje ulubione :D

olivka - 29 Styczeń 2014, 00:14

Nieważne co w życiu przeżyjemy , ważne jest jak sobie z tym damy radę.
jusef19 - 29 Styczeń 2014, 21:22

"Jeśli ma się przyjaciół, a mimo to wszystko się traci, jest oczywiste, że przyjaciele ponoszą winę. Za to, co uczynili, względnie za to, czego nie uczynili. Za to, że nie wiedzieli, co należy uczynić" Eithne do Jaskra
oliffka - 6 Marzec 2014, 15:18

Zawsze trzeba podejmować ryzyko. Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie, gdy będziemy gotowi przyjąć niespodzianki, jakie niesie nam los.
Bowiem każdego dnia wraz z dobrodziejstwami słońca Bóg obdarza nas chwilą, która jest w stanie zmienić to wszystko, co jest przyczyną naszych nieszczęść. I każdego dnia udajemy, że nie dostrzegamy tej chwili, że ona wcale nie istnieje. Wmawiamy sobie z uporem, że dzień dzisiejszy podobny jest do wczorajszego i do tego, co ma dopiero nadejść. Ale człowiek uważny na dzień, w którym żyje, bez trudu odkrywa magiczną chwilę. Może być ona ukryta w tej porannej porze, kiedy przekręcamy klucz w zamku, w przestrzeni ciszy, która zapada po wieczerzy, w tysiącach i jednej rzeczy, które wydaja się nam takie same. Ten moment istnieje naprawdę, to chwila, w której spływa na nas cała siła gwiazd i pozwala nam czynić cuda. Tylko niekiedy szczęście bywa darem, najczęściej trzeba o nie walczyć. Magiczna chwila dnia pomaga nam dokonywać zmian, sprawia, iż ruszamy na poszukiwanie naszych marzeń. I choć przyjdzie nam cierpieć, choć pojawią się trudności, to wszystko jest jednak ulotne i nie pozostawi po sobie śladu, a z czasem będziemy mogli spojrzeć wstecz z dumą i wiarą w nas samych (...)
- Paulo Coelho

123mikser - 6 Marzec 2014, 17:31

"Chyba właśnie po tym można poznać ludzi naprawdę samotnych. Zawsze wiedzą, co robić w deszczowe dni. Zawsze można do nich zadzwonić. Zawsze są w domu. Pieprzone 'zawsze'." - Stephen King
Deprecjator - 9 Marzec 2014, 15:51

"Życie jest jak umiejętne wyrwanie zęba. Cały czas myślisz, że to najważniejsze dopiero przyjdzie, gdy nagle spostrzeżesz, że już po wszystkim."
MissSunshine - 16 Marzec 2014, 14:43

Kiedy myślę o tych wszystkich świetnych słowach które miałam okazje przeczytać albo usłyszeć to bardzo żałuję że nie spisywałam i nie starałam się tego jakoś zachować.
W większości wypadków źródłem i tak jest szeroko pojęta sztuka, bo jak to ładnie ujął Bukowski: An intellectual says a simple thing in a hard way. An artist says a hard thing in a simple way.
Choć moim ulubionym jego cytatem jest chyba 'It wasn't my day. My week. My month. My year. My life. God damn it'
Woody Allen jest niesamowita kopalnią złotych myśli, lubię jego spojrzenie na świat i poczucie humoru (nie tylko w filmach, ale tez w tekstach które pisze). Żeby kontynuować ten charlsowo-pesymistyczny nastrój to może 'My one regret in life is that I am not someone else'
Tłucze mi się po głowie teraz jeszcze Churchill i jego If you're going through hell, keep going.
Za to moim oczkiem w głowie ostatnio jest Sartre: "Fala nas ciągle unosi, takie jest życie; nie można tego ani osądzić, ani zrozumieć, należy się dać unosić fali".(o dziwo brzmi to dla mnie lepiej po polsku)
I tak by szło długo wymieniać, od Mandeli (It always seems impossible until it's done) az po mądrości z internetów (Don't believe everything you think)

Reynevan - 18 Marzec 2014, 11:29

"Ludzie często przypominają sobie, że mają głowę dopiero kiedy zaczyna ich boleć"
(Z kronik zapisanych nad stawem)

MissSunshine - 22 Kwiecień 2014, 17:16

Nice one Mr Benjamin Franklin: Most people die at 25 and aren’t buried until they’re 75.
... and Ernest Hemingway: The best people possess a feeling for beauty, the courage to take risks, the discipline to tell the truth, the capacity for sacrifice. Ironically, their virtues make them vulnerable; they are often wounded, sometimes destroyed.

alkohol to zło - 23 Maj 2014, 12:47

"Człowiek jest szczęśliwy dwa razy - gdy się przyjmuje do pracy i gdy się z niej zwalnia" Roman.