Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

Poznań - Klub Egipskiego Podróżnika

chawa - 28 Maj 2011, 09:16
Temat postu: Klub Egipskiego Podróżnika
Wczoraj ustaliliśmy, że 23 czerwca jedziemy do Mru w Międzyrzeczu i do Jezusa w
Świebodzinie. Wycieczka będzie całodniowa. Wstępne wytyczne są takie, żeby jednak iść z przewodnikiem na trasę 2 godzinną. Melancholijna powiedziała, że zadzwoni do MRU, żeby dowiedzieć się, będzie czynne w Boże Ciało (jak nie, to Leniwy zna jakieś super tajne wejścia w lesie i wchodzimy na dziko :evil2: )

Patrze na pociągi i niestety połączenia dupne. Trzeba by sprawdzić pks, albo ewentualnie załatwić ze dwa samochody i zrzucić się na benzynę.

Proszę o sugestie, propozycję i pomysły :mrgreen:

I najważniejsze, kto chce jechać?

Zając poziomka - 28 Maj 2011, 09:34

Ja :mrgreen:

A może dobili by do nas podróżnicy nie tylko z Poznania. Jeśli ktos ma ochotę na miłe spędzenie czasu to zapraszamy.

Ja moge załatwic tylko benzynę :P

Adik - 28 Maj 2011, 11:00

Ja bym chętnie pojechał, ale nie mogę :( . Nie dam rady wziąć na razie urlopów, a dojazd z Lublina (i z powrotem) to masa czasu. A MRU bardzo chętnie bym zobaczył.
Julek - 28 Maj 2011, 12:34

Pewnie ja, ale jescze potwierdze :)
green_air - 29 Maj 2011, 23:26

Cytat:
jedziemy do Mru w Międzyrzeczu i do Jezusa w
Świebodzinie
jak to, intrygująco zabrzmiało ;)
Ja zgłaszam chęci i mogę poprzeszukiwac pksy, z autkiem niestety nic nie wymysle.

[ Dodano: 29 Maj 2011, 23:28 ]
Aaa, chciałam zwrócić uwagę na ciekawy tytuł wątku - od razu zerknełam coż zacz.

chawa - 30 Maj 2011, 09:42

To na cześć naszego przywódcy Ramzesa! Naszego przodownika pracy, co wyrabia 300% wycieczkowej (i browarowej :evil2: )normy! :*
Ramzes_1 - 30 Maj 2011, 09:45

Myślę, że do końca tygodnia możnaby ustalić co i jak, żeby ludzie byli przygotowani.
Proponuję małe spotkanie organizacyjne. Dajmy na to w środę o 18. Po spotkaniu możemy się wybrać na bezpłatną projekcję filmową która odbędzie się w Qulturce na Libelta.
Chawa. Moglibyśmy spotkać się u Ciebie?

[ Dodano: 30 Maj 2011, 09:46 ]
PS.
Dzięki Chawa :oops:

chawa - 30 Maj 2011, 10:18

Pewnie tak :) Ewentualnie, możemy iść do Caffe Betty na Gwarnej, tam jest tanio i do Qulturki blisko.

[ Dodano: 31 Maj 2011, 10:16 ]
Dobra, to na wycieczkę wstępnie jadą:

chawa
mały facecik
zając poziomka
Julek
Ramzes
Skandynawska koleżanka
Leniwy
bro (może)
wc defect (może)

chawa - 31 Maj 2011, 10:18

green_air
A co z Borem, Lukim, Misią, Modrzewiną, innymi? Proszę się tu ładnie wpisać. NA RAZIE PO DOBROCI :evil2:

Ramzes_1 - 3 Czerwiec 2011, 12:48

Na tą chwilę wypisuję się z biznesu. Matematyka (finanse) vs Ramzes: 1-0. Zobaczymy. Jeszcze trochę czasu zostało.
chawa - 4 Czerwiec 2011, 12:11

Ramzes, NIEEEEEEEEE! Ja też nie mam kasy... U mnie to standard, Parys wymyślił powiedzenie "Biedny jak Ewa", nawet piosenki już o tym śpiewa :-?

Na stopa pojedziemy a do bunkrów wejdziemy na dziko :evil2:
Będziemy jeść trawę i ślimaki i pić wodę z kałuży, Damy rade za free!

green_air - 4 Czerwiec 2011, 13:22

No własnie, to bedzie dopiero cos! Trawa, slimaki, woda z kaluzy - chawa z Toba nigdy nie zginiemy!!! :mrgreen: Ramzes jedz, bez dwóch zdań!
ska - 4 Czerwiec 2011, 13:28

chawa napisał/a:
Będziemy jeść trawę i ślimaki i pić wodę z kałuży, Damy rade za free!

jeśli dobrze pamiętam, to kiedyś w rwt był taki pan, który chodził do lasu, zrywał trawe i robił sobie z tego koktajle, jadł też ziemie i spijał wodę z liści drzew, można spróbować odszukać ten odcinek i spisać przepis

Pawel831 - 4 Czerwiec 2011, 14:17

chawa napisał/a:
Na stopa pojedziemy

Powiem wam z doświadczenia, że jazda na stopa to fajna rzecz. Tylko, że ja jeżdżę stopem nie z oszczędności tylko dla przyjemności.

chawa - 4 Czerwiec 2011, 18:27

No, my byśmy wybitnie z biedy pojechali. Ja się boje stopa, od kiedy jechałam tirem z Josefem, Włochem wożącym zielone winogrona, i ten stary dziad złapał mnie za kolano :/ Nigdy więcej!
Pawel831 - 4 Czerwiec 2011, 18:43

chawa napisał/a:
a się boje stopa, od kiedy jechałam tirem z Josefem, Włochem wożącym zielone winogrona, i ten stary dziad złapał mnie za kolano :/ Nigdy więcej!

Jeśli jechałaś sama to było troszeczkę niebezpieczne.

ska - 5 Czerwiec 2011, 10:48

chawa napisał/a:
No, my byśmy wybitnie z biedy pojechali. Ja się boje stopa, od kiedy jechałam tirem z Josefem, Włochem wożącym zielone winogrona, i ten stary dziad złapał mnie za kolano :/ Nigdy więcej!

ja kiedyś wracałam stopem bodajże z lublina, było nas 4, więc podzieliłysmy się po 2, koleżanki złapały jakiegoś ruska, który w samochodzie [jakis van] miał kupe ziemi, kilka par butów i łopatę..

chawa - 5 Czerwiec 2011, 14:57

Ech.. Ja podróż rozpoczęłam z koleżanką, jechaliśmy ze Szczecina do Gorzowa
Wlkp chyba.. Wpierw jechałyśmy we 2, ja na siedzeniu, ona na tej leżance z tyły, ale Josef wygonił ją do drugiego kolegi (co też przewoził winogrona), pod pretekstem zapłacenia mandatu za 3 osoby w kabinie (ja nie nie wiem do dziś, jak to jest..) I gdzieś, w środku jakiegoś zadupia, ona wysiadła, bo cóż było zrobić...?

Reasumując, ja bym mogła jechać stopem z drugą osoba, i bez żadnego przesiadania się w międzyczasie :evil2:

chawa - 12 Czerwiec 2011, 21:49

Kto jedzie do MRU na 100? Wczoraj rozmawiałam z kolegą i zgodził się nas zawieźć samochodem, trzeba będzie mu oddać kasę za benzynę. On może zabrać cztery osoby. Na chwilę obecną pewne są cztery osoby: nasz wspaniały kierowca, Skandynawska, mój luby i ja. Julek rozważa, Ramzes pewnie chce :mrgreen: jak będzie chciało jechać więcej osób, to przydałby się jeszcze jeden samochód. Ma ktoś możliwość załatwić takowy?
Jak lista osób się wyklaruje, to będę dzwonić do MRU i załatwiać dla nas przewodnika.

Koszt wycieczki: jakieś 20 zł na benę (w obie strony) plus 15 zł na wjazd do MRU --> 35 zł opcja minimum, na trawie i ślimakach :mrgreen:

I żadnego autostopu :evil2:

green_air - 13 Czerwiec 2011, 23:45

I ja też jadę! Tylko skąd drugie autko zakosić....? :roll:
Julek - 14 Czerwiec 2011, 10:29

Ja jestem totalnie niezdecydowany... Jeśli nie będzie drugiego samochodu, to na pewno nie jadę (nie chcę jechać tylko na kilka godzin ze Szczecina). Jeśli będzie, to się zastanowię.
chawa - 14 Czerwiec 2011, 11:08

Mi zając pisała, że może załatwi. W pierwszym autku mamy już pełny skład.
Rozumiem, że jak będzie drugie, to green_air i Julek jedziecie? W piątek po MRU będzie biba, a w sobotę idziemy zwiedzać meczet, to Julek możesz siedzieć w Poznaniu i trzy dni. Spanie u mnie masz :mrgreen:

Lukim - 14 Czerwiec 2011, 12:09

W takim razie też się zapisuję ;)
Ramzes_1 - 14 Czerwiec 2011, 13:17

Na meczet i bibę na 100%
Co do MRU to jeszcze wciąż nie wiem. Choć coś mi się wydaje, że nim podejmę decyzję będziecie mieć już skład na dwa auta.

chawa - 14 Czerwiec 2011, 17:15

No, z 10 osób by było na 2 samochody. A jak drugi samochód się nie znajdzie, to proponuje przełożyć MRU na inny termin.
Ramzes_1 - 14 Czerwiec 2011, 17:20

W zasadzie ja bym był za innym terminem, ale myślę, że wszyscy nastawili się już na ten. Więc nie będę Wam nic sugerował
green_air - 16 Czerwiec 2011, 00:59

Jak bedzie drugie autko, to ja wiadomo, że jade. A jesli nie uda sie takowego zalatwic to kto wie czy bym z kims jeszcze nie zaszalala na stopa...? choc po..kolezanek opowiesciach w tym watku przytoczonych to...moglabym sie jeno bac :mrgreen: No nic staramy sie auto zalatwic i tyle.

[ Dodano: 16 Czerwiec 2011, 01:00 ]
Mysle ze terminu nie ma co przekladac z tego wzgledu, ze zawsze beda te same trudnosci, jak teraz z autami.

chawa - 16 Czerwiec 2011, 09:07

W dalszym ciągu - jedno. Ramzes i Zając raczej nie jadą, od biedy możemy jechać w piątkę. Tylko ja się obawiam, że będzie ciężko załatwić przewodnika na wyprawę dla 5 osób. :/
Bor - 19 Czerwiec 2011, 15:01

Jeśli ten wyjazd ma się odbyc 23-trzeciego to mogę wtedy jechac.
chawa - 21 Czerwiec 2011, 16:06

Wyjazd odwołany! Klub egipskiego podróżnika zamknięty do odwołania!
Lukim - 18 Wrzesień 2011, 09:42

Słuchajcie:)

Propozycja może nietypowa, gdyż w środku tygodnia, przed południem i wczesnym popołudniem. Na pożegnanie lata zapraszam chętnych na wycieczkę do Zaniemyśla, w czwartek 22 IX. Warunek, żeby nie padało. Koszt przejazdu w obie strony ok. 15 zł, wyjazd z ronda Rataje o 11:00.

Zaniemyśl to urocza miejscowość letniskowa. W programie (do wyboru, do koloru :shock: :549: ) - spacer nad brzegiem jeziora, podziwianie wyspy, architektury, stacji wąskotorówki, element ruinowania, możliwość zakupu: przydatnego bądź nie drobiazgu w sklepie "Wszystko za 4 zł" lub smacznych pomidorów prosto od miejscowej babuleńki.

Powrót do Poznania autobusem o 13:30 lub 14:30.

Chętni, dajcie znać:)

chawa - 18 Wrzesień 2011, 09:48

Ja niestety jak zwykle poza Pyrlandią :(
Ale spoko, 25 września wracam do gry :):

misia333 - 18 Wrzesień 2011, 11:23

Fajnie, super wycieczka. Oczywiście pojadę i pozwiedzam. W czwartek już będę zdrowa, bo już lepiej się czuję i antybiotyk biorę do poniedziałku :D Cieszę się ogromnie, że po chorobie mogę znów spotkać się z Wami :D
Lukim - 30 Wrzesień 2011, 12:37

Przymierzam się do zorganizowania wycieczki na Dziewiczą Górę (jak proponowało kilka osób). Wstępnie myślę albo o popołudniu w czwartek 6 października albo o sobocie 8-ego (chociaż nie mam pewności, czy będę wtedy w Poznaniu). Co o tym sądzicie i kto byłby chętny?
Nie wiem, czy to plus, czy minus, ale niektóre krajobrazy mogą się okazać podobne do tych z filmu "Młyn i krzyż" :lol:

green_air - 30 Wrzesień 2011, 13:37

Hej, hej, ja wróciłam juz do Poznania, ale przeziebienie mnie wzieło:(, wiec ten weekend pewnie przesiedziec bede musiala w mieszkanku, ale w nastepny chetnie bym sie mysle gdzies wybrala. Jak dla mnie to lepsza sobota niz czw. albo jeszcze chetniej niedziela.
Widze ze cos niecos sie dzieje, wiec do zobaczenia:)

misia333 - 30 Wrzesień 2011, 19:13

Ja bym tylko mogła w sobotę i bardzo mi zależy na tej wycieczce, więc proszę o sobotę za tydzień :D
chawa - 2 Październik 2011, 08:19

Panie kochany, przeca 8 mamy ZEBRANIE! 8-) Jak wycieczka na Dziewicza Górę będzie przed/po zebraniu to ja idę, dla mnie czwartek też nie bardzo... Ja ogólnie bardziej reflektuje weekendy :)

Z z innych ogłoszeń parafialnych, to ja dziś idę na wycieczkę z PTTK. Odkryłam wczoraj w Poznań for free, że te wycieczki odbywają się cyklicznie. Dzisiejsza rozpoczyna się o 11.00 pod kościołem św. Trójcy na Dębcu i idziemy na Dębinę. Jak ktoś to fuksem jeszcze teraz przeczyta, to zapraszam :) A jak nie, to na następną zapraszam, będzie coś o buddyzmie. Lukim, a Ty byłeś chyba na jakiejś wcześniejszej wycieczce?

Patrze teraz w kalendarz, tego 6 po południu tez mogę iść od biedy.

Lukim - 2 Październik 2011, 20:22

Bywało się na różnych przechadzkach 8-)

Oto dwa przydatne linki:
1) sobotnie spacery z Towarzystwem Miłośników Miasta Poznania :568: : http://www.tmmp.poznan.pl/cms/content/view/127/89/
2) niedzielne wycieczki z PTTK Poznań (czyli to, o czym pisze Chawa) ;) :
http://www.przewodnicy-pttk.org/przechadzki.html

Obydwa cykle są bezpłatne, nie trzeba się nigdzie zapisywać. Większość spacerów odbywa się wiosną i wczesną jesienią, a trwa 1-3 godzin.

[ Dodano: 3 Październik 2011, 15:26 ]
Witam ponownie:)
Po Waszych uwagach i sugestiach postanowiłem wyruszyć na Dziewiczą Górę w najbliższą sobotę, 8-go. Zbiórka na pętli autobusowej przy rondzie Środka o godz. 10:30, a wyjazd autobusem 310/312 10 minut później (koszt przejazdu ok. 4 zł w jedną stronę).
W przeciwieństwie do poprzednich tras ta nie jest mi znana bardzo dobrze ani nie mam do niej póki co sentymentu;-) Zapraszam w każdym razie na wspólny spacer po Puszczy Zielonce, a dokąd dojdziemy, co zobaczymy, to już kwestia naszej ochoty i kondycji. Całość potrwa do maksymalnie 14:30.
Podziękowania dla Ramzesa za inspirację, a dla pozostałych osób za chęć uczestnictwa:) Trzymajcie kciuki za pogodę.

misia333 - 3 Październik 2011, 17:30

Super, cieszę się na wycieczkę w sobotę, będę napewno :D Z ochotą pozwiedzam i pospaceruję, dzięki :D
green_air - 6 Październik 2011, 15:10

Ja też sie ciesze, oczywiscie pomarudzilabym co do godziny, ale ja to moglabym tak na kazda godzine ...przed poludniem w wekkend, ktory wtedy przy poznym wstawaniu tak ucieka...Do zobaczenia zatem:)!!!
chawa - 7 Październik 2011, 17:13

Ja chce iść ale wracam z roboty o 8 rano i obawiam się że na 10.30 to się mogę jeszcze nie dobudzić. Puszczę Ci Lukim smska w sobotę przed Waszym wyjazdem. A jak nie puszcze to będzie oznaczało, że nadal tkwię w objęciach Morfeusza (ale nie tego z forum jak coś ;)
misia333 - 9 Październik 2011, 10:19

Dzięki za super wycieczkę i czekam na propozycje następnej :D Trochę pochodziliśmy, pozwiedzaliśmy, zmokliśmy troszkę, ale wrażeń było. Wieża fajna, szkoda tylko że zamknięta, ale z moim strachem przed wysokością nie wiem jak dałabym radę.
Widoki prześliczne, szlaki fajne, lubię takie wycieczki :D Dzięki za miłe towarzystwo :D Fajnie green, że zdążyłaś na nasz autobus.To do następnego spotkanka. Pozdrawiam :D

green_air - 13 Październik 2011, 23:20

Cytat:
Fajnie green, że zdążyłaś na nasz autobus
, tiaaaaa, to chyba moja specjalność ;) , spoko było, przewietrzyliśmy nieco szare komórki, nawet zatoczyliśmy parę "kółek spacerowych" he he;), do następnej paździrnikowej wyprawy :)
ShyGrande - 15 Październik 2011, 13:03

Hej N. Gdyby coś ktoś gdzieś to dziś jestem w Poznaniu. Wiem że Lukim i Chawa odpada, ale gdyby komuś innemu się aż tak nudziło wieczorkiem że chciałby mnie spotkać to od 19 bez problemowo
Lukim - 17 Październik 2011, 23:14

Witam znów z Poznania:)
Co byście powiedzieli na pieszą wycieczkę w sobotę 22-go, gdyby pogoda dopisała? Mam pomysł na przejście się z Franowa przez Kobylepole w stronę Swarzędza. Po drodze atrakcje kolejowe, browarowe i przyrodnicze. Byliby chętni?

misia333 - 18 Październik 2011, 11:41

Z chęcią poszłabym na tę wycieczkę, ale niestety nie mogę w sobotę, ani niedzielę, ale jakby zastała przełożona na inny dzień to z chęcią.
Pozdrawiam :D

green_air - 18 Październik 2011, 15:04

Hej, hej a ja mam kontrpropozycję - w sob. i niedz. 22-23.10. na MTP w ramach targów turystycznych odbędzie sie II Poznański Festiwal Podróży i Fotografii :D :

http://festiwalpodrozy.pl...ogram-festiwalu

Byłam w tamtym roku i b. mi sie podobało. Jeśli ktoś uwielbia podróże, słuchać pasjonujacych opowieści na ich temat, oglądać niesamowite zdjęcia, i to nie tylko profesjonalnych/ bardziej znanych globtroterów jak Cejrowski albo Michniewicz, ale też amatorów-pasjonatów którzy za niewilekie nieraz pieniadze potrafia odwazyc sie i ruszyc w niejedna wspanaiła wyprawe, to niech nie planuje weekendu w inny sposob, jak tylko da znać i dołaczy do wspolnego wypadu w swiat magicznych podrózy. :D
Bilet kosztuje 12zł, a atrakcyjnych spotkań wiele :D , również warsztaty fotograficzne, czy parę info dot. promocji lotniczych i (taniego) latania.

[ Dodano: 18 Październik 2011, 15:07 ]
Lukim a jak sie udał wycieczkowy weekend?

Zając poziomka - 18 Październik 2011, 16:46

Więcej luzu będe być może miała w listopadzie. Nie mam kiedy wbijać na te wszystkie wycieczki i zła jestem strasznie :evil2:
chawa - 18 Październik 2011, 18:30

Ja odpadam, bo jestem pierwsze primo chora, a drugie prim o to mnie w niedziele mnie ma w Poznaniu.
Lukim - 20 Październik 2011, 20:12

Ze względu na brak chętnych spaceru nie będzie. Do zobaczenia na szlaku wiosną :mrgreen:
ShyGrande - 27 Październik 2011, 16:28

Poznaniu, obudź się.
Czy to jesień sprawiła i melancholijny nastrój, czy może zimny wiatr za oknem, że zamilkliście
jak posągi nieme lecz żywe?
Za dwa tygodnie spotkanie. Lukim, wiem że będziesz. Pozostali też mam nadzieję. Dzięki
książce którą mi daliście mam coś niesamowitego dla Was, ale dopiero na grudzień. Szukam
paru odważnych. Szczegóły na spotkaniu.
19 listopada w jakiejś przytulnej knajpce.
Do zobaczenia!

misia333 - 27 Październik 2011, 19:41

Pewnie melancholia jesienna :D Przydałoby się spotkać, fajnie, że masz coś na grudzień :D
Ja oczywiście na spotkaniach będę :D

alkohol to zło - 27 Październik 2011, 19:46

misia333, a tak się zastanawiałem... czy my się znamy? To Ty z Wampirzycą siedziałaś naprzeciwko mnie w pierogarni? Tyle ludzi było, że można się pogubić...
misia333 - 28 Październik 2011, 11:48

Znamy się, byłam w Toruniu, lecz raczej w pierogarni nie siedziałam na przeciw Ciebie, siedziałam m. in. koło zająca, chawy i bora. Rozmawialiśmy przed zwiedzaniem fortu.
alkohol to zło - 28 Październik 2011, 14:11

No to nie pamiętam Cię :P
Zając poziomka - 28 Październik 2011, 21:46

ShyGrande napisał/a:
Poznaniu, obudź się.
Czy to jesień sprawiła i melancholijny nastrój, czy może zimny wiatr za oknem, że zamilkliście
jak posągi nieme lecz żywe?

Drogi Wojtku, ależ my jesteśmy nader aktywni.
Jak czas pozwoli to oczywiścię będę. Jest jescze trochę czasu. Wracaj do nas, bo smutno bez ciebie.

chawa - 29 Październik 2011, 12:37

Wojtek, a Ty nas nawiedzasz, czy na stałe już zjeżdżasz? Mnie 19 raczej nie będzie, a szkoda :(
Lukim - 13 Marzec 2012, 08:13
Temat postu: nowy sezon
Witam:)
Co byście powiedzieli - tak na początek nowego sezonu - na spokojny, ok. 2-godzinny lub nieco dłuższy spacer w sobotę 17 marca, tak ok. 11:00-12:00 ?
Proponuję następującą trasę: Zieliniec - szlak nad Jeziorem Swarzędzkim - Gruszczyn - rynek w Swarzędzu - skansen uli - Nowa Wieś.
Dojazd jest prosty, autobusem miejskim linii 66 (zwykła taryfa - Zieliniec jest jeszcze w Poznaniu) z ronda Rataje, powrót też MPK. Do skansenu wstęp jest bezpłatny.
Szczegóły (miejsce zbiórki, godzina) dopracuję później, wyjazd zależy również od pogody.

chawa - 13 Marzec 2012, 08:30

ooooo, świetny pomysł Lukim :) Ja jestem za :)
ShyGrande - 13 Marzec 2012, 11:57

Jeśli mnie gdzieś w tym czasie nie poniesie to oczywiście będę także...
misia333 - 13 Marzec 2012, 12:21

Ja również oczywiście będę :D
Lukim - 15 Marzec 2012, 08:56

Pogoda coraz lepsza. Zatem spotkajmy się w sobotę - 17 III ok. 11:45 na rondzie Rataje - pętla autobusowa, przy budynku poczekalni MPK. Pojedziemy autobusem linii 66 o godz. 12:00. Autobus kursuje rzadko, proszę o punktualność, na trasie trudno się dosiąść. Powrót do Poznania z Nowej Wsi po godz. 15:00.
Do zobaczenia na szlaku 8-)

chawa - 15 Marzec 2012, 10:52

Ja jednak nie mogę jechać, w sobotę będę na szkoleniu.
ShyGrande - 15 Marzec 2012, 17:24

Hej Przyjaciele.

Śpieszcie się kochać Ramzesa. Tak szybko odchodzi (a raczej wyjeżdża bo negocjacje coraz bardziej zaawansowane).

Pawel831 - 15 Marzec 2012, 17:56

Zazdroszczę wam tego Klubu Egipskiego Podróżnika i podróżowania. Macie jakiś przepis na sukces?
ShyGrande - 16 Marzec 2012, 10:22

A nie dałoby rady jechać tym 12.40?

Ja mam wolontariat i boję się, że mogę nie zdążyć

misia333 - 16 Marzec 2012, 10:40

Tylko jak pojedziemy tym o 12 to o której wrócimy, bo ja muszę wrócić do domu przed 17.00, mam sprawę do załatwienia.
Lukim - 16 Marzec 2012, 12:09

Czyli musi zostać 12:00 (11:45), żeby spacerować bez pośpiechu.
Ewa_Poznan - 16 Marzec 2012, 12:45

łee noo, chętnie bym dołączyła, ale godzina mi nie pasuje
Maja - 16 Marzec 2012, 21:30

ja tez będę. Słyszałam ze ma być jutro piękna pogoda idealna na długie spacery. :)
ShyGrande - 17 Marzec 2012, 20:33

Hej Egipcjanie.

Chciałbym zapytać o weekend majowy, bo zbliża się w miarę szybko.
Pytanie brzmi: Czy mamy i chcemy mieć jakieś plany na ten okres? Jakiś wypad poza miasto czy coś?
Ja bym widział coś w klimacie ogniska poza miastem, browarki, kiełbaski (dla wegetarian warzywka:) ). Jakaś gitarka bo Bubu pięknie zapodaje. Ktoś by się pisał na coś takiego? Bo jeśli tak to można by powoli za miejscówką się rozglądać.

A może ktoś ma inne pomysły?

misia333 - 18 Marzec 2012, 11:26

Świetny pomysł :D Jestem jaknajbardziej za ogniskiem i świetną zabawą w Waszyn towarzystwie :D
ShyGrande - 5 Kwiecień 2012, 17:08

Hej.

Czas szybko leci. Moje któreś już z kolei pytanie: bylibyście zainteresowani zrobieniem czegoś wspólnie na długi weekend majowy? Program dostosujemy do ilości osób. Jeśli będzie mało to pewnie zadowolimy się wycieczką rowerową. W przypadku większej liczby chętnych (patrząc na ilość postów w tygodniu są małe szanse) można pokusić się o coś większego: wycieczka, ognisko. Ja bym był za miejscem w którym jeszcze nie byliśmy. Może udałoby się zrealizować moje ciche marzenie czyli wycieczkę drezyną? Lub też kolejka wąskotorowa. Małym (maks 5 osób składem) można ruszyć do Rogalina bo mam autko na tyle właśnie osób.
Wiecie? Tak sobie myślę, że fajnie byłoby na nowo tchnąć dobrego ducha w to forum. Dzięki niemu (i chawie oraz Lukimowi) poznałem tylu wspaniałych ludzi.

Korzystając z okazji chciałbym życzyć Wszystkim Spokojnych Szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

Lukim - 6 Kwiecień 2012, 13:17

Moje życzenia na forum będą skromne: życzmy sobie większej odwagi i
śmiałości:)

PS Dni wolne mam niestety w nieco innych terminach.

kritya - 7 Kwiecień 2012, 09:57

ja bym pojechała. Może ten młyn jakiś wspomniany kiedyś?
Bor - 8 Kwiecień 2012, 23:54

Przepraszam ze tak późno ale ja też chciałbym życzyć wszystkim Wesołych i Szczęśliwych Świąt Wielkanocnych. Oczywiście jestem jak najbardziej za tym żebyśmy gdzieś wyjechali w ten weekend majowy, bo szczerze mówiąc nie będzie mi się chciało siedzieć w domu i się nudzić w ten okres.
Jeśli chodzi o konkretny termin to ja się postaram dostosować( ale myślę, że z tym raczej nie będzie problemu). Co do konkretnej propozycji to może być np. Rogalin, ale jeśli będzie inna propozycja to nie będę się upierał... :D

ShyGrande - 9 Kwiecień 2012, 09:22

Ja też jestem za Rogalinem.
Jeśli ogarniemy jeszcze ze dwie czy trzy osoby to myślę, że tam właśnie pojedziemy.

Lukim - 9 Kwiecień 2012, 19:35

Witam:)
Gratuluję (jeśli dobrze wnioskuję z kontekstu) prawa jazdy 8-)
Którego dnia miałby mieć miejsce ten sympatyczny wypad? :lol:

ShyGrande - 9 Kwiecień 2012, 21:56

Dzięki Lukim :)

Pierwszy, drugi, bądź trzeci maj. Póki co innych pomysłów brak. Mam nadzieję, że będziesz :)

Lukim - 10 Kwiecień 2012, 09:16

To jeszcze duuuużo czasu :mrgreen:
Nike - 10 Kwiecień 2012, 10:00

Podoba mi się ten Rogalin ;] wstępnie się piszę!

P.S. Jak długo się jedzie samochodem?

ShyGrande - 10 Kwiecień 2012, 19:11

Rogalin jest naprawdę wporzońsiu :)

Jedzie się jakieś 15-20 minut. Można też autobusem gdyby było więcej chętnych. Na tę chwilę mamy: mnie (Don Ramzesa), Lukima, Bora i Nike. Jestem pewny, że moją siłą sugestii uda mi się jeszcze kogoś namówić np Maję lub Krytię. Lub Fragile.
Zatem oficjalnie można ogłosić: robimy to!
Sprawdzę wszystko w wolnej chwili i za jakiś czas wrzucę gotowe info na forum.

Maja - 10 Kwiecień 2012, 22:48

Też się raczej piszę. Nigdy tam nie byłam, na pewno będzie fajnie :)

P.S. była to moja świadoma decyzja. Ramzes nie musiał mnie namawiać, nie wykorzystał swojej siły sugestii :D

ShyGrande - 11 Kwiecień 2012, 16:34

Dobra.
Wstępnie jest tak. Póki co zgłosiło się 6 osób a więc wybierzemy PKS. Chętni to ja, Maja, Lukim, Ewa Poznań, Bor, Nike. Lista oczywiście otwarta...

Jak sprawdzałem na stronie z rozkładami to mielibyśmy o 10.30 bus i powrót o 16.02. Koszt biletu w jedną stronę to 8.20. Można też zdecydować się na pociąg do Mosiny plus jakieś 4 km spaceru. Wtedy cenka za bilet: 5.20 w jedną.
W programie zwiedzanie parku, zdjęcia z najstarszymi dębami w Polsce, przejście koło pięknego Pałacu Raczyńskich. Zwiedzanie pałacu sobie chyba darujemy bo kolejna 10 piechotą nie chodzi...
Myślę, że moglibyśmy sobie zrobić mini piknik nad Wartą. Szczegóły jeszcze ustalimy, albo będziemy improwizować :)

misia333 - 11 Kwiecień 2012, 20:57

Ja też pojadę z przyjemnością :D
Lukim - 12 Kwiecień 2012, 07:21

Hej:)
To o której i gdzie zbiórka w sobotę? Czy chodzi o niedzielę?

Armani - 12 Kwiecień 2012, 13:40

W tą sobotę wybieram się na spacer wzdłuż Warty. Kto by chciał może się wybrać ze mną :) .

Trasa od Mostu św. Rocha do mostu Przemysła I. Spacer planuje o godz. 12. Będę czekał niedaleko przystanku Św. Rocha przy tym placu zabaw na ulicy Za Groblą, jakby ktoś chętny się pojawił.

Oczywiście, też to będzie zależne od pogody ale jakby się coś zmieniło poinformuje na forum. Pozdrawiam :D

the fragile - 12 Kwiecień 2012, 16:17

Jeśli chodzi o mnie to oczywiście chętnie bym się z Wami wybrała, ale wszystko zależy od ostatecznego terminu.. a niestety 1-3 maj odpada i raczej siła sugestii tutaj niewiele zdziała :p
może tak jakaś wycieczka na ostatni weekend kwietnia? ;)

ShyGrande - 12 Kwiecień 2012, 19:25

Ostateczny, najostateczniejszy termin uzgodnimy jakoś tydzień przed spotkaniem pewnie. Tak, by jak największej ilości ludzi odpowiadało. Fajnie, że pojedziemy w taki licznym gronie.

Fragill. Ostatni weekend kwietnia to znów ja mam zajęty bo jadę z wolontariatem do Promna na weekend. Więc chyba będzie musiał zostać ten maj jednak...

Lukim - 13 Kwiecień 2012, 09:45

Nie wiem, dlaczego, myślałem, że chodzi o wyjazd w najbliższą sobotę :D
Często podjeżdżam do Rogalina na rowerze.

ShyGrande - 22 Kwiecień 2012, 19:09

Witajcie.

Odświeżam temat majówki i dorzucam kolejną propozycję.

ROGALIN proponuję 2 maja (środa). Godziny bez zmian. Proszę o ostateczne deklaracje maks do piątku (wtedy ustalimy ostatecznie czym pojedziemy).

2 propozycja:
Niedziela 29 kwietnia tradycyjna rowerowa wycieczka (trasa doskonale znana mi i Lukimowi): Pętla Sobieskiego- Rezerwat Meteoryt Morasko- Radojewo- potem wzdłuż Warty z powrotem na pętlę.
Atrakcje na trasie to oczywiście unikalny rezerwat meteorytów, w Radojewie pałac rodu Von Treskow wraz z pięknym parkiem no i oczywiście malownicza okolica Doliny Warty.
Istnieje możliwość wypożyczenia roweru na osiedlu Sobieskiego.

Jeśli ktoś ma inne ciekawe propozycje spędzenia majowego weekendu, to niech się tym podzieli :)

Ramses

Lukim - 23 Kwiecień 2012, 08:04

Na rower zawsze chętnie się piszę :mrgreen:

Znalazłem też coś na sobotę (28 kwietnia) - wycieczka organizowana przez Towarzystwo Miłośników Miasta Poznania do Wielkopolskiego Parku Narodowego, z możliwością wejścia na teren sanatorium i zobaczenia obiektów na co dzień niedostępnych dla osób z zewnątrz; z profesjonalną przewodniczką.
Odjazd o 8:15 linią 651 z Dębca; powrót 13:23 tą samą linią z Mosiny. Koszt ok. 10-12 zł (w tym 3 zł opłata za przewodnika). Szlak podobny do naszego wycieczkowego debiutu sprzed roku, ale atrakcje nieco inne, jak sądzę :-0

ShyGrande - 23 Kwiecień 2012, 17:17

Ja mam wolontariat w sobotę więc niestety mnie nie będzie, ale propozycja bardzo ciekawa.
Bor - 23 Kwiecień 2012, 19:06

Ja jestem za ROGALINEM, bo niedziela prawdopodobnie nie będzie mi pasowała.
Nike - 25 Kwiecień 2012, 17:46

Mnie też pasuje Rogalin. Idea pikniku nadal aktualna? :)
ShyGrande - 26 Kwiecień 2012, 17:11

Jasne że tak!
Na sto potwierdzeni ja, Bor, Lukim, i Maja. Szykujcie się ludzie bo pogoda ma być idealna. Szkoda to zmarnować siedząc w domkach.

[ Dodano: 26 Kwiecień 2012, 17:11 ]
i Ty Nike oczywiście :)

Nike - 27 Kwiecień 2012, 18:25

Oczywiście :P czekam(y) na info, czym pojedziemy ostatecznie i gdzie, kiedy będzie zbiórka. I co zabrać ze sobą ;) btw, chętnie bym zwiedziła pałac. Pójdziemy wszyscy? Dotarłam do informacji, że w środy wstęp jest bezpłatny 8-)
Ewa_Poznan - 27 Kwiecień 2012, 20:04

ja też potwierdzam;
a wycieczka rowerowa w niedzielę też aktualna? od której by to było? :>

misia333 - 27 Kwiecień 2012, 20:54

środę też jadę do Rogalina :D Napiszcie potem szczegóły.
Pozdrawiam

ShyGrande - 29 Kwiecień 2012, 10:07

Dobra Podróżnicy. Podaję planik wycieczki do Rogalina.

Start: 2 maja: środa. Proponuję spotkanie przed wejściem na dworzec PKS około 10. Autobus odjeżdża o 10.30. Koszt biletu w jedną stronę to 9.30 (w sumie nawet nie wiem czy są ulgi dla studentów).
Autobus powrotny o 15.58 (chyba że zdecydujemy się na spacer na pociąg).

Proponuję, żebyśmy na początek coś zwiedzili a więc wizytę w okolicy słynnego pałacu, a także podziwianie najstarszych dębów w Polsce. Potem pójdziemy sobie nad Wartę i zrobimy typowy piknik. Niech każdy weźmie coś do jedzonka, jakieś kocyki, piłki, gry- co tylko przyjdzie Wam do głowy. Tradycyjnie wycieczka ma luźny charakter więc zapraszam wszystkich, nawet tych co nigdy z nami nie jeździli.

Wstępnie zadeklarowali że będą: Bor, Lukim, Miśka, Ramzes, Nike, Maja, Ewa Poznań, Curtis, Klulu, Kritya.
NIECH MOC BĘDZIE Z NAMI!!! :)

wwill - 30 Kwiecień 2012, 20:51

Ja też by się chętnie wybrał :roll: Co do zniżek są tzw. 'zniżki ustawowe' i raczej powinna być kwestionowana studencka 51% i są jeszcze 'zniżki handlowe' - 20% dla studentów i nie mogą być one łączone.
ShyGrande - 2 Maj 2012, 20:06

Hej.

Miło mi ogłosić, że wycieczkowy rekord frekwencji ZOSTAŁ POBITY!! :) Dzięki dla wszystkich 10 postaci z którymi miałem przyjemność podróżować. W sumie podobał mi się pomysł funkcji członków np "Curtis który zna skrót", "Bor- Logistyk" czy "Kritya Bodyguard" Pogadamy o tym jeszcze.
A najbliższe plany?
Za dwa tygodnie ognisko. A w planach już czeka Wągrowiec (rowery wodne, kajaki, lody, zwiedzanie), Nowy Tomyśl czy Kołobrzeg. Mam nadzieję, że uda się to zrealizować.

PS. Jedenaście osób na wycieczkach to powinien być standard a nie rekord :)

Paweł6 - 2 Maj 2012, 22:13

ShyGrande napisał/a:
Hej.

Miło mi ogłosić, że wycieczkowy rekord frekwencji ZOSTAŁ POBITY!! :) Dzięki dla wszystkich 10 postaci z którymi miałem przyjemność podróżować. W sumie podobał mi się pomysł funkcji członków np "Curtis który zna skrót", "Bor- Logistyk" czy "Kritya Bodyguard" Pogadamy o tym jeszcze.
A najbliższe plany?
Za dwa tygodnie ognisko. A w planach już czeka Wągrowiec (rowery wodne, kajaki, lody, zwiedzanie), Nowy Tomyśl czy Kołobrzeg. Mam nadzieję, że uda się to zrealizować.

PS. Jedenaście osób na wycieczkach to powinien być standard a nie rekord :)

Gratuluję dobrej frekwencji , plany też super!
Wągrowiec (np kajaki) fajna sprawa , chętnie się wybiore z Wami,
p.s piękną pogodę mieliście.....

misia333 - 3 Maj 2012, 11:06

Dzięki Wam za miłe towarzystwo i udaną wycieczkę, jestem oczywiście za następnymi wycieczkami i ogniskiem.
Pozdrawiam i do zobaczenia następnym razem :D

Ewa_Poznan - 3 Maj 2012, 11:48

O tak, było bardzo fajnie i miło! :D
Kto chętny do otrzymania fotek - niech pisze na pw lub maila, to prześlę :mrgreen:

ShyGrande - 23 Wrzesień 2012, 11:08

Czy ktoś by reflektował wycieczkę jednodniową do Berlina, tudzież do Niemiec? Jest kilka pomysłów. Najprostszy: podróż Polskim Busem. W obie strony coś koło 100 zł. Najtańszy: samochodem: według moich obliczeń cena paliwa za dwie strony to +/- 250 zł. Na pięciu daje 50 zł w obie. Pociągiem do Słubic (a potem spacerek do Frankfurtu): 37 zł bilet podróżnika. Można potem grupowym do Berlina, ale ta wersja i tak droższa niż Polskiego Busa.

Na razie to tylko krótkie rozeznanie. Jeśli znajdzie się kilka chętnych i na prawdę zdecydowanych osób to można by to zorganizować. Mam jakąś mapę Berlina.

Lukim - 23 Wrzesień 2012, 12:25

Polecam, jedźcie, ja niedawno byłem właśnie tak na jeden dzień, więc teraz się nie wybiorę :mrgreen:
korneliusz - 23 Wrzesień 2012, 14:30

Jechałem niedawno do Berlina, babka w kasie dała bilet za 31EUR. Na bilecie mogło jechać max 5 osób, powrót tego samego dnia, w cenie komunikacja po Berlinie. Bilet był chyba tylko na DB Regio, co akurat nie było problemem, bo te pociągi zajeżdżają do Szczecina. Może do Poznania też jeżdżą?
ShyGrande - 23 Wrzesień 2012, 16:26

Z tego co słyszałem to jeżdżą tylko do Szczecina niestety. Być może jeszcze do Frankfurtu Nad Odrą co też nie byłoby złym pomysłem (przy cenie Euro jest to 25 zł za osobę w obie+ 37 zł bilet podróżnika na wszystkie polskie osobówki). Komunikacja w Berlinie jest świetna. Mi najbardziej spodobała się trasa S-Bahna: Ring: dookoła Berlina. Można w ten sposób fajnie miasto zwiedzić. Za parę euro można też S-Bahnem do wspaniałego Poczdamu podjechać.
cinema - 23 Wrzesień 2012, 19:23

Ja jestem bardzo chętna na wycieczkę do Niemiec. Może być Berlin, może być inne miasto, byle jechać z Poznania. I najlepiej właśnie samochodem lub busem. W kwestii organizacji, to raczej nie pomogę, bo chyba nie umiem :( . Kiedyś szukałam w necie jak najtańszego przejazdu do Berlina i nic tańszego niż 100zł busem nie znalazlam. Chętnie zdam się na Ciebie, Wojtek :)
Ewa_Poznan - 23 Wrzesień 2012, 21:04

a na jeden dzień to się opłaca jechać? w
korneliusz - 23 Wrzesień 2012, 21:26

ShyGrande napisał/a:
Komunikacja w Berlinie jest świetna. Mi najbardziej spodobała się trasa S-Bahna: Ring: dookoła Berlina. Można w ten sposób fajnie miasto zwiedzić.

Komunikację mają świetną, S-Bahn, U-Bahn, autobusy i szerokie avenidy. Mnie jednak miasto nie zachwyca, bo jest trochę zbyt współczesne. Nawet z historii niedawnego Berlina Wschodniego niewiele się ostało. Ale na pewno nie raz jeszcze się tam przejadę.

Bor - 24 Wrzesień 2012, 18:46

Ja byłbym chętny na taki wypad do Berlina lub też innego niemieckiego miasta :D
the fragile - 27 Wrzesień 2012, 21:38

Co prawda 1 dzień to tak trochę krótko jak już się zapłaci za przejazd, ale w sumie dawno w Niemczech nie byłam, więc skłonna jestem się wybrać :D
Julek - 1 Październik 2012, 09:14

Hejka,
ja bym sie z wami na pewno wybral :)
Mi by idealnie pasowalo wyjechanie ze Szczecina na Brandenburg Ticket na 5 osob: http://www.bahn.com/i/vie...in-ticket.shtml
Cena dla was :P : Przejazd Poznań-Szczecin i z powrotem + 28 Euro na 5 osob (przejazd do Berlina). Plus jest taki, że na tym bilecie można za darmo jeździć komunikacją miejską w Berlinie.

korneliusz - 3 Październik 2012, 01:58

A może ktoś się wybiera 20 grudnia do Poczdamu?:)
ShyGrande - 3 Październik 2012, 19:13

korneliuszu, powiedziałbyś coś więcej o wyjeździe do Poczdamu? Uważam, że 20 grudnia to wspaniała data dla tego wspaniałego miasta. Chyba najprościej byłoby do Friesdrichstrasse a potem S-Bahnem
korneliusz - 3 Październik 2012, 19:48

Zbyt dużo szczegółów nie mam:) Będę 20 grudnia w Berlinie przejazdem, mogę przeznaczyć kilka godzin na zwiedzanie, więc pomyślałem sobie, żeby przejechać się właśnie do Poczdamu. Tam jeszcze nie byłem.
ShyGrande - 28 Październik 2012, 10:53

Wycieczka do Berlina!

22 grudnia 2012. Polski Bus. W obie strony to na tę chwilę 67 zł. W programie zwiedzanie Berlina, zakup bardzo tanich słodyczy, wizyta w centrum handlowym na Alexanderplatz, być może wycieczka do Poczdamu.
Kto się pisze? Na zgłoszenia czekam do 1 listopada. Dobrze kupić bilety już teraz, bo znając życie znacznie podrożeją.

korneliusz - 28 Październik 2012, 13:17

ShyGrande napisał/a:
Wycieczka do Berlina!

22 grudnia 2012. Polski Bus.

Ja się piszę, ale będę jechał pociągiem ze Szczecina.

Cytat:
Dobrze kupić bilety już teraz, bo znając życie znacznie podrożeją.

A biorąc pod uwagę, że to ostatnia sobota przed świętami, mogą zniknąć całkiem:)

alkohol to zło - 28 Październik 2012, 13:20

Ja bym sobie pojechał, ale został mi tylko jeden dzień urlopu w tym roku... szkoda, bo święta spędzam sam w domu, przejechałbym się z chęcią ;] Chyba że wyjeżdżacie 22 grudnia po południu i wracacie 23, to bym wziął ten ostatni dzień.
Julek - 29 Październik 2012, 10:26

korneliusz napisał/a:
ShyGrande napisał/a:
Wycieczka do Berlina!

22 grudnia 2012. Polski Bus.

Ja się piszę, ale będę jechał pociągiem ze Szczecina.

Ja też bym był chętny, też ze Szczecina. Najsensowniej jest pojechać na Brandenburg Ticket za 28 Euro - przejazd do/z Berlina i darmowe przejazdy komunikacją miejską w Berlinie dla 5 osób - będzie można trochę pojeździć po Berlinie.
Do tego jedna miła osóbka napisała, że mogłaby przyjechać do mnie przed wyjazdem do Berlina, i pojechalibyśmy tam razem. Jakby co, to mam jeszcze jedno miejsce do spania u siebie :)

Bor - 29 Październik 2012, 18:21

Ja też byłbym chętny :D
Kriss - 29 Październik 2012, 18:42

Bym jechał, ale z Warszawy, ale jeszcze nie wiem. O której godzinie jedziecie i wracacie?
Julek napisał/a:
Najsensowniej jest pojechać na Brandenburg Ticket za 28 Euro - przejazd do/z Berlina

czyli nie tylko stolica? Ten bilet jest ważny tylko w Niemczech?

Julek - 29 Październik 2012, 19:34

Kriss napisał/a:
Bym jechał, ale z Warszawy, ale jeszcze nie wiem. O której godzinie jedziecie i wracacie?
Julek napisał/a:
Najsensowniej jest pojechać na Brandenburg Ticket za 28 Euro - przejazd do/z Berlina

czyli nie tylko stolica? Ten bilet jest ważny tylko w Niemczech?

Bilet ważny 1 całą dobę, na komunikację miejską w szczecinie, Berlinie i przejazd pociągiem między tymi miastami

korneliusz - 19 Grudzień 2012, 00:17

To jak? Kto jedzie w sobotę do Berlina?
Julek - 19 Grudzień 2012, 11:26

Z powodu różnych dziwnych powodów, wycieczka się raczej nie odbędzie...
korneliusz - 22 Grudzień 2012, 23:31

Dobrze, że nie pojechaliście do Berlina - było zimno i padał śnieg. Z tego samego powodu żałujcie, że nie byliście dzisiaj w Poczdamie - było bardzo bajkowo:)