Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

Informatyka - Konfiguracja sprzętowa

Marti - 12 Czerwiec 2011, 09:47
Temat postu: Konfiguracja sprzętowa
Ciekawe że takie tematu nikt nie założył:P.
Pochwalcie się swoimi konfiguracjami ;) . I am going to be first.

CPU: Intel Celeron D 2.66 Ghz
RAM: 768MB DDR333, Single Channel
Płyta główna: MSI (bardziew)
Karta graficzna: Nvidia Geforce 4 (AGP), Intel Extreme Graphic 2 (Integrated)
Karta muzyczna: Jakaś tam 6 kanałowa (Integrated), Creative Labs SB Live! (PCI)
Sieciówki: 2x Realtek RTL-8139/8139C/8139C+ (Integrated+PCI)
HDD: 20GB(WD)+30GB(Seagate)
Napędy: LG DVD, LG DVD nagrywarka, stacja FDD 1.44MB:P
Zasilacz: Cheftec 350W
Złącza: 8x USB 2.0 (za mało), 2x SATA, 2x ATA (też za mało, wszystkie zajęte:P), 1x FDD, 2x PCI (tragicznie za mało).
Inne: system fan

Za wsio (składak) dałem 365pln, solidnie przepłacając.

cheaterenator - 27 Lipiec 2011, 22:10

No, u mnie trochę tego będzie :)

Główny komp:

CPU: Intel Pentium 4 HT 3.4 GHz ! MB Cache
RAM: 2.0GB DDR400, Dual Channel
Płyta główna: MSI robiona dla mediona :(
Karta graficzna: ATI Radeon 2600HD + Matrox Dualhead G450 PCI 32 MB RAM
Karta muzyczna: Zintegrowana sześciokanałowa oraz Sound Blaster Audigy 2 ZS :)
Karta sieciowa: Zintegrowana Via Rhine III 10/100Mbps (: (a miało być 1Gbps)
HDD: 80GB + 40GB + 20GB
Napędy: 2 x LG DVD-RW + LITEON CD-RW + stacja dyskietek + czytnik kart medion
Zasilacz: Chieftec 500W
Interfejsy: 8x USB 2.0 , 4x SATA, 1x ATA (plus 2 na karcie pci), 1x FDD, 3x PCI LPT, RS232
Inne: Wyświetlacz graficzny pod LPT do pokazywania zajętości procesora, wolnego ramu itp.
Inne 2: Trzy monitory + telewizor, w trybie rozszerzonego pulpitu

Drugi komp (bo na co dzień nie stać mnie na włączanie tego potwora:( ):

Laptop Acer Travelmate 220 (Intel Celeron 1133 MHz + 512 MB RAM + grafika, dźwięk zintegrowane + dysk 20GB)
Dodaktowo: zewnętrzny dysk 40 GB + DVD-RW LITEON

Serwer NAS domowej roboty :):

Kadłubek Dell Latitude C800 (Intel Pentium 850MHz @ 500 MHz, 384 MB RAM)
Dodatkowo: Dysk 200GB 3,5" do trzymania wszystkich plików w sieci domowej

Komputerek do pogrania w dosowe gierki (czasami mnie najdzie na takie starocie):

HP Thin Client T5300 + dysk SSD 8GB

Marti - 27 Lipiec 2011, 23:16

Co to w ogóle za moda na posiadanie kilku kompów?

Cytat:
Inne: Wyświetlacz graficzny pod LPT do pokazywania zajętości procesora, wolnego ramu itp.

Możesz zapodać foto?

Cytat:
Drugi komp (bo na co dzień nie stać mnie na włączanie tego potwora:( ):

Nie przesadzaj, konfiguracja do najnowszych nie należy (nie ma nawet dwóch rdzeni i DDRII), a zasilacz Ci nie ciągnie 500W, może połowę swej mocy, może nawet mniej.

cheaterenator - 28 Lipiec 2011, 04:16

Odnośnie pierwszego pytania, przydaje się, jak muszę np. przekonwertować film z kamery HD (inaczej przez kilka - kilkanaście godzin miałbym brak możliwości zrobienia czegokolwiek innego), poza tym mając własną sieć w domu mogę bawić się w różne techniki hakersko - krakerskie :) bądź administracyjne (np. ostatnio przygotowywałem sobie obraz startowy PXE do bootowania komputerów przez LAN - tego nie idzie sprawdzić dobrze bez drugiego komputera)

Odnośnie kwestii zasilacza.
No niby nie jest to jakiś najnowszy sprzęt, ale oprócz komputera, zasilają się z niego dwa monitory (z linii 12V), pełno "popierdółek" na usb typu tuner tv, skaner, gamepad itp. i w sumie wychodzi na to, że bez 400W nie daje rady :( .

A to zdjęcia wyświetlacza:

alkohol to zło - 28 Lipiec 2011, 05:10

rządzący ten monitorek ;p
Marti - 28 Lipiec 2011, 07:30

Cytat:
Odnośnie pierwszego pytania, przydaje się, jak muszę np. przekonwertować film z kamery HD (inaczej przez kilka - kilkanaście godzin miałbym brak możliwości zrobienia czegokolwiek innego)

Ja dzisiaj już przyjmuję za standard komp posiadający zasiłkę 500W, dwurdzeniowy procek i 2GB RAMu (choć w swoim zestawie celowałem w jak najniższą cenę, wszak to tylko komputer). U mnie w pracy wykesportowanie filmu (Adobe Encore, montując go pod Adobe Premiere wcześniej)) do DVD bądź BD (SD, bądź HD1080) Zajmuje nierzadko całą noc na kompie z czterema rdzeniami i 8Giga RAMu. Przy ustawieniu kolejki na cztery zadania (12h jak nic) program najczęściej się wysypuje.

cheaterenator napisał/a:
poza tym mając własną sieć w domu mogę bawić się w różne techniki hakersko - krakerskie :) bądź administracyjne (np. ostatnio przygotowywałem sobie obraz startowy PXE do bootowania komputerów przez LAN - tego nie idzie sprawdzić dobrze bez drugiego komputera)

W to się akurat nigdy nie bawiłem, zresztą mi się nawet już nie chce. Co za dużo to nie zdrowo. Mi LAN służy głównie do wysyłania plików via FTP (niekoniecznie miedzy komputerami klasy PC) bądź udostępniania Internetu (to kiedyś jak miałem neta w TP) bądź gamingu LAN przez Internet (oszukiwanie gry że jest w LANie, bo online był płatny, a LAN nie:P).

cheaterenator napisał/a:
Odnośnie kwestii zasilacza.
No niby nie jest to jakiś najnowszy sprzęt, ale oprócz komputera, zasilają się z niego dwa monitory (z linii 12V), pełno "popierdółek" na usb typu tuner tv, skaner, gamepad itp. i w sumie wychodzi na to, że bez 400W nie daje rady :( .

No te monitory mogą ciągnąć. Choć zależy jak nowe są te monitory. Mój ciągnie 40W, ale on ma swój zasilacz w obudowie. Komp sam dobija do 150W na full obciążeniu. Co uważam, że i tak jest dużo :P

Fajny monitorek.

kompowiec2 - 23 Lipiec 2012, 18:27

To mój komputer ;) stare zdjęcie, bo te akurat jest z innego mieszkania - jedynie co się zmieniła to tylko myszka (Genius made in china, starą z wściekłości na winde rozwaliłem :D )

Żeby sobie przypomnieć, posłużyłem się programem lshw :

Obudowa napisał/a:

Pamięć RAM: 1017 MiB (? Mam dwie kości i razem mam 768 MB, ale chyba należy wierzyć programowi)
CPU: Intel(R) Celeron(R) CPU 2.66GHz
Karta graficzna: VGA compatible controller, RV350 AP [Radeon 9600], Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI
Karta Dźwiękowa: SiS7012 AC'97 Sound Controller
Płyta glówna: Silicon Integrated Systems

Reszta napisał/a:

Monitor: Emachines (made in korea)
Klawiatura:Trust (made in china)
Myszka: Genius

Wszelkie szczegóły zastrzeżone.

PS: aha i dzięki marti wysłanie mi tego na PW ;) Pozdrawiam Mintówę :D (swoją drogą zainstaluje i ten - pewnie okaże się drugim Windowsem :D yee)

Marti - 23 Lipiec 2012, 20:29

Mam dokładnie taki sam procesor i uważam go za syf, jak całkiem umrze MB to łyknę nowy zestaw z dwurdzeniówką. I mam 752MB w dwóch kościach (256+512MB)

Mint to taki drugi Ubuntu, tyle że ma nieco inną politykę i kodeki na starcie. Częściowo korzysta z repo Ubuntu. W Ubuntu nie widziałem nadziei, a Mint działa mi całkiem sprawnie.

Piotrq - 25 Lipiec 2012, 19:02

Zależy z którego kompa akurat korzystam moje dwa podstawowe to :

Laptop z i7
http://pl.asus.com/Notebo...#specifications

stacjonarka :

CPU: AMD Athlon XP, 1633
RAM: 1536 MB
Płyta główna: Epox EP-8KHA+
Karta graficzna: Radeon X1950 Pro (512 MB)
Karta muzyczna: Creative SB Live! 5.1 Sound Card
Sieciówki: 2x Realtek PCI
HDD: 40GB Seagate , 150gb Seagate, 250 WD
Napędy: teac nagrywarka, stacja FDD 1.44MB , nagrywarka PIONEER DVD-RW DVR-111
Zasilacz: 450W
Złącza: 8x USB 2.0 , , 2x ATA , 1x FDD, 2x PCI
monitor: LG 775FT,

Karta telewizyjna: satelitarna technisat dvb-s + czasza intrec 90cm, hot bird , astra , i naziemna not Only tv dvb-t

Skaner i 2 drukarki .i pare innego starszego złomu :)

Paluszek - 25 Lipiec 2012, 21:17

Ze strony tego modelu najbardziej do gustu przypadło mi to:

Cytat:
G73Jh
Ciche uderzenie

Subtelny, a jednocześnie agresywny wzór inspirowany znanym samolotem F-117

Ciche uderzenie powaliło mnie na łopatki. A połączenie subtelności z agresją to już są najprawdziwsze wyżyny poezji. Ale tak to jest, kiedy przyjdzie żyć w czasach śmieszno-strasznej nowomowy sloganów reklamowych.

Piotrq - 26 Lipiec 2012, 00:37

Ale zabawka bardzo fajna , a może na Tajwanie tak to widzą
korneliusz - 26 Lipiec 2012, 14:50

Piotrq napisał/a:
Ale zabawka bardzo fajna , a może na Tajwanie tak to widzą

W angielskiej wersji jest "Strike in Silence" i "subtly aggressive design", więc raczej komuś nie chciało się przykładać do PL tłumaczenia.

Marti - 27 Styczeń 2013, 12:53

Aktualizacja płyty głównej. Mniej się muli, można działać na 20 programach i 50 zakładkach w FF a się tego nie odczuje.

CPU: Intel Petnium Dual E2180 2x 2Ghz
RAM: 4GB DDR3 1066 w jednej kości
Płyta główna: G41M-P28
Karta graficzna: Intel X4500
Karta muzyczna: Creative Labs SB Live! +VIA® VT1708S
Sieciówki: Atheros 1Gbit
HDD: 500GB WD SATAII+250GB Samsung SATAII
Napędy: LG DVD, LG DVD nagrywarka, stacja FDD 1.44MB, czytnik kart pamięci
Zasilacz: Cheftec 350W
Złącza: 8x USB 2.0, 4x SATAII, 1x ATA, 1x FDD, 2x PCI, 1x PCI-E x16.
Inne: chłodzenie dysków, chłodzenie obudowy, standardowy CPU-fan i włączony smart fan

Piotrq - 27 Styczeń 2013, 19:21

Ja sobie dokupiłem nie dawno 2 dyski 1tb 3,5” cala i 2,5” cala 750gb do lapka , łącznie mam już 7 dysków ale ciągle mało miejsca :P , + do zabawy win 8
Marti - 27 Styczeń 2013, 20:05

Nie pirać tyle to będziesz miał miejsce. Mam 500GB wolne, jakby porobił porządki to było by jeszcze więcej.
one direction - 27 Styczeń 2013, 20:06

Mam laptopa Samusng, ale w ciągu najbliższych kilku miesięcy chce zakupić MacBooka. Produkty Apple (iPod i iPhone) urzekły mnie swoim designem i funkcjonalnością, teraz będę stopniowo wymieniał swoje sprzęty na te z jabłuszkiem :)
korneliusz - 27 Styczeń 2013, 20:09

Już Marti miałem się pytać, ile masz miejsca wolnego na dyskach. Tyle miesięcy kazałeś mi żyć w nieświadomości.
Piotrq - 27 Styczeń 2013, 20:12

Nie chodzi o porządki ale o zdjęcia , a dyski kupione przy okazji wymianie za nie wielką kasę ,
ja nie jestem fanem appla raczej przeciwnikiem sprzęt taki sobie a na pewno za dużo większą kasę , a konkurencja nie raz lepsza od nich uczciwsza , kwestia gustu,

Marti - 27 Styczeń 2013, 20:24

Na razie mi wystarcza w zupełności.
Piotrq - 5 Kwiecień 2013, 17:49

Aktualizacja sprzętu ,mój nowy zestaw gamingowy Myszka Bezprzewodowa A4Tech X7 XGame V-TRACK R4 + PODKŁADKA A4TECH X7-200MP + Akumulator Pentagram Infinity AA 2700 mAh , bo stara myszka zaczęła mi szwankować to się przesiadłem na nowy zestaw super mysz aż się sam zdziwiłem jej czułością aż się odzwyczaiłem od takiej kapitalnie działa , aż się nie mogę doczekać nowego gta i wracam do gry hehe :P

I windows 8 kicha :(

kompowiec2 - 6 Kwiecień 2013, 16:25

Również update - ww. komp po prostu się spalił (spoko, obyło się bez gaśnicy :P ). Całe szczęście wysiadł tylko zasilacz i płyta główna. Przez jakiś czas nie miałem własnego i korzystałem z zastępczego. Now:

RAM: 2.5 GB
Procek: 2,8 Ghz (Intel pentium)

więcej szczegółów nie znam, wszak mam Windows 7 i nie bardzo potrafię w nim odnaleźć jakiś informacji diagnostycznych (zresztą IMHO po przetestowaniu tego systemu jednak nadal nie zmieniam co do niego zdania... jedynie UAC znany już z visty nieco się poprawił)

Marti - 6 Kwiecień 2013, 17:04

Procek dość słaby już nawet do biura.
lost - 23 Lipiec 2013, 21:34

Marti, jesteś na czasie ze sprzętem? Mam komputery na Athlonie 4800+ i Sempronie 2400+, tego na Semprone czas wymienić, tylko na co, żeby było tanio i energooszczędnie? Petnium G2030, AMD A8 5500?
Marti - 24 Lipiec 2013, 06:59

Nie bardzo, ale mogę popytać ;) .

Jaki masz na to budżet? Chcesz wymienić sam procesor i do jakich celów ów komputer służy? Dobrze by było gdybyś podał bardziej szczegółową obecną specyfikację tego PieCa.

lost - 24 Lipiec 2013, 19:30

Samego procesora nie wymienię(Socket A), bo co to za sens? Do wymiany cały komputer(dysk, zasilacz i obudowę mam upatrzone), ale nie zawracaj sobie głowy. Poszukałem trochę w google i stanęło na Intel Pentium G2030, lub AMD Athlon II X4 641. Zastosowanie to oczywiście przeglądanie forum.nieśmiałość.net przez następne 10 lat, pobranie nie za wiele prądu przy tym i Heroes 3 musi chodzić bez przycinki na 800x600 :)
Marti - 24 Lipiec 2013, 20:11

Masz komplet: http://allegro.pl/asrock-...3393033707.html
z wad widzę brak złącza ATA. W przyszłości możesz procesor wymienić, pamięć RAM czy kartę graficzną.
Nie wiem jakie wymagania mają te Heroesi:)

lost - 24 Lipiec 2013, 20:52

W Kaliszu w sklepie G2030, płyta główna [PCI(wymagane, a ta na aukcji w linku nie ma), USB3, SATA3] i 4GB ramu za 540zł, 40zł wolę dołożyć :) Zastanawiam się teraz, czy lepszej płyty głównej nie kupić, bo jak będę kiedyś chciał i5 wsadzić, to płytę i tak wypadałoby wymienić.
Marti - 25 Lipiec 2013, 07:04

Przywiazujesz niesamowita wage do tego procesora. forum bedzie hulac na starym celeronie bez problemow. SATA3 ma raczej sens gdy masz dysk SSD, zas USB3 jak masz przenosne pamieci korzystajacego z tego interface.

[ Added: 25 July 2013, 09:59 ]
Jak ja kupowałem obecny zestaw to kierowałem się głównie niską ceną, gwarancją, tym że muszę kupić oraz tym by za rok nie wychodziło że trzeba połowę części wymieniać, bo programiści Mozilli poszaleli. Mam o wiele słabszą konfigurację, a system można powiedzieć że zapiernicza:). Mam spokój na kilka lat:).

lost - 25 Lipiec 2013, 20:42

Poszalałem trochę:

Asus P8B75-V(nie lubię micro atx)
4GB ramu
Pentium G2030
Be Quiet sp 7 450W(wiem, że za dużo bez karty graficznej)
Obudowa recykling

Został dysk(na razie korzystam z zastępczego), myślałem WD Red WD10EFRX 1TB, ale sprzedawca namawiał mnie na tańszy O.O, więc jeszcze się zastanawiam.

Właśnie zapomniałbym o OS, podstawowy W7 to cena połowy mojego komputera, XP 64bit nie wiem skąd wziąć, więc pozostaje coś darmowego, lub ukradzionego. Jakieś propozycje?

Vroo - 25 Lipiec 2013, 21:37

A tego co był nie możesz zainstalować? :) 64bity za bardzo sie nie przydadzą, przy 32bit będziesz miał tylko 3,5GB pamięci zamiast 4GB (w zależności od tego ile pamięci grafa ma).
sherman - 25 Lipiec 2013, 21:50

Dobry zasilacz sobie wybrałeś i bardzo cichy, ja właśnie z tego powodu go kupiłem. Jeden mi się spalił pod koniec gwarancji seria E4, potem wymienili mi na E5 który znacznie mniej się grzał, a teraz z tego co widzę już E9 jest i nawet przedłużyli gwarancję bo gdy ja kupowałem jakieś 6 lat temu to była 2 albo 3 letnia.
Marti - 26 Lipiec 2013, 15:13

Dorzuci 8GB RAM i bedzie luz, ale sam FF i XP i tak nie wykorzystaja tego nawet na 64 bitach. Mnie ciekawi czemu sie zaparles na ten konkretny procesor i dlaczego zaden moderator nie wydzieli tego offtopu do oddzielnego tematu.
lost - 26 Lipiec 2013, 17:18

Ten procesor kosztuje 220zł i ma zintegrowaną grafikę, nie wiem co lepszego i tańszego można kupić i mieć jeszcze perspektywę na ewentualną modernizację w razie potrzeby(i5, i7). Sam zaproponowałeś zestaw z prawie identycznym procesorem. Mogę jeszcze oddać go do sklepu, jak masz ciekawszą propozycje?

Moderatorzy mają gdzieś offtop w dziale, który powinien nazywać się "offtop" :)

64-bitowy OS, postęp, czy marketing(poza dostępem do pamięci)?

E9 400W miał być, lub Seasonic G-360, ale cena wysoka, swój kupiłem nie nowy(podobno nieużywany), więc taniej wyszło.

Marti - 26 Lipiec 2013, 17:34

Już pozostań przy obecnym zestawie ;) . Jeśli nie będzie potem problemów z wymianą procesora na cztery rdzenie (np. mało popularna podstawka, kiepska lista kompatybilności), powiększenia pamięci RAM, a także doładowania zewnęrznej karty graficznej, to jest ok.

Jadę od jakiegoś czasu na 64 bitach i jedyne co widzę, to większe zużycie pamięci RAM i nic ponadto. Z ciekawostki wiadomo, że kernele z obsługą PAE są w stanie obsłużyć więcej niż 3.25GB pamięci RAM także na systemach 32 bitowych, przy czym pojedynczy proces nie może zabrać więcej niż te 3.25GB RAM. Np. każdy nowy Linux obsłuży spokojnie 8, 16 czy 32GB pamięci RAM i na 32 bitowych systemach. Nie wiem jak wygląda sprawa z tym PAE na Windows. Ale na nowsze kompy to już bardziej Windows 7 się nadaje. A najlepiej Win8.

Piotrq - 12 Grudzień 2013, 19:32

Mała modernizacja sprzętu w końcu przeszedłem na nowego windowsa 8.1 x64 + nowy pakiet Microsoft Office 2013 + Plextor px-128m5pro , + na nudę battlefield 4 teraz ino czekać na nowe gta :P
Marti - 12 Grudzień 2013, 20:16

U mnie był dokupiony dysk SSD już spory kawałek czasu temu, rozbudowywania hardware nie mam zamiaru w przeciągu najbliższych kilku lat. Może kiedyś monitor FHD.
lost - 12 Grudzień 2013, 22:04

Właśnie też się zastanawiam nad monitorem, marzy mi się Eizo, ale nowy około 1500zł. Taniej używane Eizo S1921, tylko boję się złomowego stanu. Od FHD wolałbym możliwość obrotu o 90 stopni. Jakbyś Marti coś ciekawego znalazł/kupił to daj znać.
Marti - 12 Grudzień 2013, 22:43

Nowy monitor przyda się głównie do gier, bo obecny z tym właśnie nie daje rady ze względu na brak proporcji 16:9, nie wszystkie gry obsługują 1080p, więc to drugie można zignorować. Ale lepiej żeby było. Raczej brałbym pierwszy lepszy model znanej marki w markecie. Ale to daleka przyszłość, kupuj we własnym zakresie. W moim przypadku musi być 1080p/16:9 (dzisiaj ludzie się napalają na 4K lub 8K, ale to jeszcze dalsza przyszłość) i dwa porty HDMI.
Marti - 19 Marzec 2016, 14:44

Olewam monitor, obecny działa, to po co wymieniać:)

obecny:

CPU: Intel Dual Pentium 2x 2Ghz 64bit, drugi: i5-750 (4x 2.66Ghz, 8MB cache, nieużywany czeka na swój czas)
RAM: 5GB DDR3 (4+1GB, 1GB wolny, brak wolnych slotów)
MB: jakaś tam: 8x USB, VGA, socket 1156, 1Gbit LAN,, Intel 4500HD, do 8GB RAM/ druga jakaś tam 12x USB, coaxial, i3994, 4x sloty na RAM do 16GB DDR3, socket 1156, 1Gbit LAN, nieużywana czeka na swój czas w pudełku.
CD/DVD: 2x DVD w tym jedna nagrywarka, jedna nie czyta CD-R, druga nie czyta DVD-rom,wymienne;p
HDD: 1TB HDD 5400RPM 3.5" + 32GB SSD MSATA/SATA2 + chłodzenie na dyski
Czytnik kart.
Chłodzenie obudowy, zasilacz chieftec 350W

CPU: jakis Intel 400Mhz jeden rdzeń, bez wsparcia 64bit
RAM 768MB SDRAM
Jakaś tam płyta z SDRAM, 5x PCI, AGP, Geforce 2/4, ATi Radeon, Radeon 5770 (zardzewiała, not working), 5x kart sieciowych typu 100Mb, 3x karty dźwiękowe, obudowa na HDD typu ATA

CPU: AMD Sempron 2200+ 1.5Ghz 32bit
MB: jakaś tam z DDR1, 768MB
HDD 20GB
Geforce 4
LAN 100Mb

CPU:800Mhz
RAML 128MB SDRAM
MB: jakaś tam.
HDD: nicht gefunden

CPU: Intel Pentium D 1.8Ghz
RAM: 512MB DDR2 667
GPU: jakiś szrot, ale działa
MB: jakis szrot, ale działa

Nazbierało się tego szrotu.

lost - 19 Marzec 2016, 15:27

Marti napisał/a:
Olewam monitor, obecny działa, to po co wymieniać:)

To ja odwrotnie, wolałbym celerona z normalnym monitorem :P

Marti napisał/a:
CPU: Intel Dual Pentium 2x 2Ghz 64bit, drugi: i5-750 (4x 2.66Ghz, 8MB cache, nieużywany czeka na swój czas)
RAM: 5GB DDR3 (4+1GB, 1GB wolny, brak wolnych slotów)
MB: jakaś tam: 8x USB, VGA, socket 1156, 1Gbit LAN,, Intel 4500HD, do 8GB RAM/ druga jakaś tam 12x USB, coaxial, i3994, 4x sloty na RAM do 16GB DDR3, socket 1156, 1Gbit LAN, nieużywana czeka na swój czas w pudełku.
CD/DVD: 2x DVD w tym jedna nagrywarka, jedna nie czyta CD-R, druga nie czyta DVD-rom,wymienne;p

Hahaha, to rozumiem 5GB ramu, ale jeden wymontowany, bo się nie zmieścił :D Lepszy procesor czeka aż się zestarzeje i będzie do wyrzucenia, bo trzeba chłodzenie za 20zł dokupić ;)

MB: Asus P8B75-V
CPU: Intel I5 3570 chłodzony pasywnie(Scythe Ninja pierwsza wersja)
RAM: DDR3 2x4GB 1600/cl8
GPU: Intel HD2500 (integra)
Be Quiet sp 7 450W
SSD Plextor 128M5P, WD10EZEX 1TB
Lite-On iHAS122
M-audio audiophile 2496, Karta wifi
Eizo S1932 <3

Wszystko wmontowane i działa jak na razie ;)

Marti - 19 Marzec 2016, 16:17

lost napisał/a:
Hahaha, to rozumiem 5GB ramu, ale jeden wymontowany, bo się nie zmieścił :D

Było by 6GB.
lost napisał/a:

Przeskok z jednego rdzenia na dwa było bardzo mocny.
lost napisał/a:
Lepszy procesor czeka aż się zestarzeje i będzie do wyrzucenia, bo trzeba chłodzenie za 20zł dokupić ;)

Zestarzeje;p zepsuje..
Chłodzenie to koszt 50zł lub wyżej (musi być stosunkowo duży wentyl i cichy) + dodatkowo karta graficzna, więc idzie z automatu przeszło 200zł..
i5 kupiłem w Niemczech jako używkę wraz z płytą, nawet nie wiem czy to działa. Leży to od dwóch lat w pudełku.

lost - 19 Marzec 2016, 21:31

Marti napisał/a:
lost napisał/a:
Hahaha, to rozumiem 5GB ramu, ale jeden wymontowany, bo się nie zmieścił :D

Było by 6GB.

To wybacz, myślałem, że 4+1 ;)

Marti napisał/a:
lost napisał/a:

Przeskok z jednego rdzenia na dwa było bardzo mocny.

Celerony już od jakiegoś czasu mają dwa rdzenie, jak się nie gra, ani nie renderuje to kosa, miałem Pentiuma G2030 i niepotrzebnie wymieniłem, za to szybciej pakuje mi w winrarze i konwertuje flac na mp3 do telefonu ;)
Marti napisał/a:
lost napisał/a:
Lepszy procesor czeka aż się zestarzeje i będzie do wyrzucenia, bo trzeba chłodzenie za 20zł dokupić ;)

Zestarzeje;p zepsuje..
Marti napisał/a:
Chłodzenie to koszt 50zł lub wyżej (musi być stosunkowo duży wentyl i cichy) + dodatkowo karta graficzna, więc idzie z automatu przeszło 200zł..
i5 kupiłem w Niemczech jako używkę wraz z płytą, nawet nie wiem czy to działa. Leży to od dwóch lat w pudełku.

Spoko, tak tylko wspominam, że nie opłaca się składować takiego sprzętu, lepiej sprzedać(nawet jak nie wiesz czy działa), albo zamontować :P Chłodzenie widzę za 22zł, karta to chyba każda będzie lepsza, np taka za 55zł(używana), to ceny z wysyłkami ^^

Marti - 19 Marzec 2016, 22:53

lost napisał/a:
To wybacz, myślałem, że 4+1 ;)

Moduły 4GB, 1GB, 1GB, sloty w obecnej są tylko dwa, w tej drugiej 4., siłą rzeczy musi być 5GB z czego 256MB znika na GPU.
lost napisał/a:
Celerony już od jakiegoś czasu mają dwa rdzenie, jak się nie gra, ani nie renderuje to kosa, miałem Pentiuma G2030 i niepotrzebnie wymieniłem, za to szybciej pakuje mi w winrarze i konwertuje flac na mp3 do telefonu ;)

Jakby poprzednia płyta nie padła to nadal bym siedział na jednym rdzeniu 2.6Ghz z 768MB DDR1. Na dwurdzeniach widzę różnicę, że można robić kilka rzeczy naraz i się tak nie muli na maksa. Mieć w FF 15-40 zakładek, mieć otwartego klienta poczty, oglądać film/grać w grę i jednocześnie coś renderować. P4 potrafił się zamulić jednym zadaniem.

Jak ja patrzyłem to za 20zł był szrot, a coś normalnego było za 80zł z chłodzenia i jakaś karta Nvidii za 100zł, która miała opinie gorszej od obecnej..poza tym, szkoda mi kasy na to teraz;p.

Piotrq - 29 Kwiecień 2016, 12:25

Małe modyfikacje sprzętu, a raczej po trochu zmuszenie do zmian bo stary zaczął nawalać, zaczęło się od nowego monitora : iiyama ProLite X2483hsu-b2 24” fajny monitor aż żałuje że tak długo się wstrzymywałem z wymianą ma super obraz , do tego musiałem wymienić router bo stary zaczął po latach tez dziwnie działać a , po przejściu na vdsl i tak był potrzebny nowy co to obsłuży : fritz.box 7490 też fajny. Jeszcze myślę nad nowymi słuchawkami , zastanawiam się nad. Superlux ktoś zna poleci...

Ps. Ktoś zna poleci kogoś na górnym śląsku co umie przelutować płytę główną(złącze taśmy ffc )….

lost - 29 Kwiecień 2016, 23:30

Mam od jakiś 3 lat Superlux hd660 i lubię je, co prawda nie mam porównania do lepszych ;) Chociaż jakoś super głośno nie grają z telefonem(wysoka impedancja, ale i tak dla mnie wystarczająco głośno, słucham na głośności około 20/30 maksymalnie), to ze sprzętem stacjonarnym nie ma ograniczeń. Są zamknięte, więc przyjemnie słucha się po cichu, a dość dobrze izolują dźwięki z zewnątrz, na początku ma się uczucie, że ściskają głowę i nie chodziłbym w nich po ulicy, bo łatwo mogą Cię najechać :P Brat kiedyś użytkował jakiś czas i do tej pory wspomni, że mógłbym mu je wysłać, bo teraz ma ze trzy pary, ale jakiś kit bluetooth ;)
alkohol to zło - 30 Kwiecień 2016, 04:19

Marti napisał/a:
Jak ja patrzyłem to za 20zł był szrot

Tzn. cały komputer za 20 zł? Chce Ci się brać takiego złoma do domu?

Marti - 30 Kwiecień 2016, 07:07

Kam,chlodzemie na cpu
Piotrq - 30 Kwiecień 2016, 13:10

Właśnie widzę że po necie dużo polecają te Superlux i mają dość dobre opinie, sam marki nie znam i nie miałem to się zastanawiam ,nad nimi czy czymś innym bardziej znanym…

Bezprzewodowe niby super bo czasem też ten kabel mnie wnerwia, ale teraz to taki badziew się produkuje że trochę mi szkoda kasy jakby miały się znowu zepsuć lub słabo grać, żeby mieć chociaż jakaś pewność działania teraz to się produkuje nowy elektro złom .

Marti - 21 Sierpień 2016, 09:13

Doszło nowe;p

Laptop
CPU: Intel T9600 2.8Ghz x2
RAM: 4GB
HDD: 160GB 7200rpm
GPU: Intel + Radeon 3470
OS: preinstalowana Windows Vista Business, wywalona przy pierwszym rozruchu, Linux Mint 17.3 x64
Inne: trackpad, bluetooth, wifi i durnowate hasło na bios;p

W przyszłości chce dorzucić podkładkę i nie mieć 3x USB (sic), a 7, zainstalować drugi dysk (tym razem SSD), rozszerzyć RAM do 8GB i dokupić obudowę na dyski 3.5":)

Marti - 13 Kwiecień 2017, 16:45

Mart po upgrade'ach:)

PC:
CPU: Intel Xeon E5440 4x 2.8Ghz 12MB cache (serwerowa wersja)
RAM: 5GB DDR3
MB: M41G-P28 z zmodyfikowanym biosem
HDD: 1TB na zdjęcia + 120GBn SSD z system używany i w pc i w laptopie na przemian
pierdu pierdu: wentyl na dyski, wentyl na obudowę

Laptop T400
CPU: T9600 C2D 2x 2.80Ghz 6MB cache
RAM: 2x 2GB DDR3
wifi 5300 do 450Mb, BT 2.0, stacja dokująca (+2 wyjścia wideo, 2x audio, coaxial out, +4x USB, PS/2, memory card reader (cholernie ciężko dostępny, normalnie są po 100zł, dorwałem za 10zł)
SSD 120GB jw.

myszka gamingowa razer xd

kociarz - 13 Kwiecień 2017, 17:08

i5-4690k, 8GB, maximus vii gene, evga gtx1060, crucial mx100 120GB, hdd 1TB, win10
Przydałby mi się jakiś lepszy ssd :roll:

Marti - 13 Kwiecień 2017, 17:24

Nie wiem czy seagate nie miał wypuścić SSD 32TB, może ci starczy :D Jak dla mnie to SSD nadają się tylko pod system i do laptopów bo można przenosić bez lęku w czasie pracy
kociarz - 13 Kwiecień 2017, 17:47

Zwykłe 256GB z NVMe bym przytulił :) . Ale niepokoi mnie położenie slotu M.2 na mojej płycie głównej - jest pod kartą graficzną :evil:
Marti - 13 Kwiecień 2017, 18:06

256GB nie są drogie. Jak dla mnie to tylko pod system i aplikacje się nadają. No mi służy jeszcze temp na zdjęcia na pulpicie. To te 120GB styka mi z dużym zapasem.
kociarz - 13 Kwiecień 2017, 18:22

Aplikacje potrafią być ciężkie. 960EVO 250GB to jakieś 600 zł, do tego z okazji nowej instalacji będę musiał kupić windę bo na razie mam z dreamsparka :-? .
Marti - 13 Kwiecień 2017, 18:40

Lightroom jest cieżkawy i gry pokroju najnowszy quake (50GB :P ), FF z wersji na wersję się robi ociężałý, ale mozilla już ma taką politykę
kociarz - 13 Kwiecień 2017, 19:15

No ale FF raczej Ci dysku nie zajmuje :P . Choć zmień tę przeglądarkę na jakąś bardziej nowoczesną.
Marti - 13 Kwiecień 2017, 19:43

FF jest idealna, tyle że kocha zjadać RAM, chociaż przy 4GB nie jest to już tak odczuwalne.
kociarz - 13 Kwiecień 2017, 19:58

I tak realnie zjada mniej niż konkurencja, odpalająca każdą kartę w oddzielnym wątku. Choć na Linuksie zachowanie przeglądarek będzie nieco inne.
Marti - 13 Kwiecień 2017, 20:03

Duży wzrost na RAM jest w wersjach 64bitowych. Jak miałeś 32bitowy system z 4GB to jeszcze był spory zapas. Na 8GB pofiło zabrać 1/16 dostępnej pamięci RAM po odpaleniu FF, poczty, komunikatorów, playera:), a na 64 bitach zjada 1GB na start :P
kociarz - 13 Kwiecień 2017, 20:12

Obawiam się że to strony internetowe zużywają obecnie znacznie więcej zasobów niż kiedyś ;) .
Marti - 13 Kwiecień 2017, 20:18

No tak, temat fotografii tu na forum ładuje mi się 10 minut.
kociarz - 13 Kwiecień 2017, 20:22

O obrazkach nawet nie pomyślałem, głównie o ilości javascriptu.
Marti - 13 Kwiecień 2017, 20:26

Strona Facebooka zjada średnio od 120MB do 200MB, w porywach nawet 300MB. Forum to 30MB z groszami:)
Marti - 26 Wrzesień 2017, 06:44

Updataten i już nie tykam do podstawowych zadań wystarcza:

Laptop:
Thinkpad T400
CPU: T9600 (2x. 2.8Ghz, 6MB cache)
RAM: 2x 4GB DDR3
HDD: brak, współdzielony SSD 120GB z PC
GPU: Intel 4500HD czy coś podobnego + coś tam od ATI
Stacja dokująca z dodatkowymi złączami USB, audio, VGA, DVI wyjściem cyfrowym dźwięku, wyjście dla karty sieciowej.
Czytnik kart pamięci, którego nie dało się nigdzie kupić, albo były za 100zł, kupiłem za 10zł:)

PC:
CPU: Xeon E5440 4x 2.83Ghz, 12MB cache, zmodowany + zmodyfikowany bios
GPU: Intel 4500HD na płycie głównej
HDD: HDD 1TB 5400RPM WD Blue na zdjęcia mrrr + SSD 120GB z systemem, też do laptopa.
Zasilacz chieftec 350W
Monitor: Yurako 22" 1650x1050 (w porównaniu do poprzedniego to jakbym siedział przed telewizorem :mrgreen: )
Dodatkowe chłodzenie na dyski twarde oraz wydmuchiwanie powietrza z tyłu obudowy, co pewnie w praktyce nie daje za dużo, skoro obudowa i tak jest cały czas otwarta (moje lenistwo)

both: myszka gamingowa razera, wieża Sony 2x 60W

na 4GB RAM nie da się dziś działać, takie laptopy były sprzedawane 10 lat temu i nadal dziś są sprzedawane z tak "ogromną" pamięcią. 8GB to już całkiem dolna granica, pomijając gaming.

Marti - 23 Czerwiec 2018, 08:52

Updajeton:).
Wpadła w mi w ręce używana uszkodzona GT220 z pasywnym chłodzeniem, przerobiłem sobie je na aktywne z wiatraka na tył obudowy, który tam siedział tylko by ładniej wyglądało :P
Na Windowsie tradycyjnie była zabawa z sterownikami, ale gry dostały mocnego kopa i większość chodzi na maksymalnych ustawieniach. GTA:VC w jednej misji chodzi za szybko. A zużycie prądu nie poszło tak do góry by wywalać korki, w sumie nie widać różnicy. RAM niestety bez zmian, nadal tylko 8GB i muszę mocno ograniczać się w ilości aplikacji otwartych naraz. Kiedyś się zmieni na inną płytę pod socket 775 ze wsparciem do 16GB jak skończy się tam zmowa RAM producentów i stanieją same płyty.

PC:
OS: Linux Mint 18.3 x64 eng, Windows 7 Ultimate x 64 eng, Windows XP x64 eng

CPU: Intel Xeon E5440 4x 2.8Ghz 12MB cache
RAM: 2x 4GB DDR3 1066
HDD: SSD 128GB (dwupoziomowe szyfrowanie dla danych, jednopoziomowe dla systemu i swap), 500GB, 1TB
GPU: GT220, Intel 4500HD integra na płycie głównej
inne: 2x DVD, 1x FDD, chłodzenie dla dysków, chłodzenie dla GT220, Monitor 22" 1650x1080 16:10 VGA, Wieża Sony 2x 60W, mysz gamingowa razera, czytnik kart pamięci

Laptop Thinkpad T400
CPU: Intel T9600 2x 2.8Ghz, 6MB cache
HDD: SSD 128GB (system szyfrowany jednopoziomowo, dane szyfrowane dwupoziomowo), HDD 500GB (szyfrowany jednopoziomowo), 160GB
GPU: siakaś Intel 4500MHD.
Inne: DVD writer, czytnik SD, ekran 1400x 900 16:10, trackpad, touchpad, lampa, kamerka, czytnik linii, wifi 5300, mysz razer

kociarz - 23 Czerwiec 2018, 10:49

Ceny płyt i ramów pod s775 nie mają wiele wspólnego z sytuacją na rynku współczesnych komputerów.
Marti - 23 Czerwiec 2018, 11:11

jest współczesny toż
Piotrq - 25 Grudzień 2018, 19:11
Temat postu: moja nowa zabawka ,ależ ona ładna
ja tego roku musiałem po zmieniać trochę sprzętu raz z chciałem a trochę z przymusu bo stary już za mocno zaczął zawodzić i nie grzeszył wydajnością ,to tego roku udało mi się całe zaplecze komputerowe wymienić na nowe począwszy od smartfona po lapka ,a teraz po nową stacionare .
CPU: AMD Ryzen 5 2600X
płyta:MSI X470 Gaming Plus
GPU: GeForce GTX 1060 6GB
RAM: 16gb
ssd 500gb
hdd 3tb
i cała reszta złomu mam nadzieje że trochę posłuży , bo to co się teraz produkuje to taki badziew..w przyszłości jeszcze chciałbym sobie sprawić nagrywarkę, Blu-ray.
teraz to mi już żadna gra nie odmówi , już parę sobie zakupiłem by się nie nudzić..

mała przerwa w składaniu trzeba coś przekąsić...udało mi się też trochę zdefraudować rzeczy i złożyć kompa w pracy w godzinach pracy :P

Sound of Sunday - 9 Luty 2019, 03:17

Piecyk: ASrock Z97 PRO4, Intel i5-4690K, GeForce 1060 6GB Gigabyte Gaming G1, 16GB G.Skill TridentX 2400MHz, Crucial M550 256GB, 2x Seagate Barracuda 1TB, 2x LG 24MP77

Pytanie do Was. Opłaca się wykładać 2k, żeby przejść na Intela i5 gen 9? Czy przyrost mocy będzie współmierny do wydanych pieniędzy? Myślałem nad i5-9600K, ASrock Z390 PRO4 i G.Skill Ripjaws V 3200MHz CL15 i reszta moich gratów.

Marti - 28 Styczeń 2020, 13:39

Obecnie:

PC:
CPU: Intel I2500K 4x do 3.7Ghz, 6MB cache jak pamiętam
RAM: 16GB (4x 4GB DDR3) i ten ram starcza, nie ma tej masakry jak było z 8GB RAM)
Napędy: SATA3 lub SATA 2:1TB WD Blue 1TB jako archiwum i systemowy Kingston 250GB SSD, 2x napędy DVD w tym jedna nagrywarka, czytnik kart pamięci, 32GB SSD pod msata
Łączność: Enternet 1Gb, alternatywnie modem Huawei E220 na USB do 7.2Mbit
Monitor: Yurako 1650x1050 na VGA i pomocniczy HP 1280x1024 przez DVI-I
GPU: Geforce 220, jest jakaś integra w procesorze
Zasilacz chieftec 350W, który mam od 2010r.

Laptop:
Lenovo Thinkpad T400
CPU: Intel T9600 2x 2.8Ghz 6MB Cache
RAM: 8GB (2x 4GB DDR3)
Napędy: SATA2 SSD Kingston 250GB (ta sama sztuka jak powyżej, przekładam go) na system i HDD 500GB, Hdd 250GB lub jeden z dwóch napędów (laptop jest dość modułowy)
Łączność: Enternet 1Gb, wlan Intel 5300 Z obsługą 5Ghz, Modem LTE pod mpcie (laptop ma zdjętą whitelist, modem wymontowany z routera dlink 921, który uwaliłem kilka dni temu na amen :( , działał plug n play ) z SIM z nielimitowanym internetem mobilnym, bluetooth w wersji 2.1.
Stacja dokująca z dodatkowymi portami USB, audio, VGA i DVI-D czy portem PS/2, LAN i telefonicznym
Matryca 1400x900 + monitor pomocniczy HP 1280x1024 przez VGA
GPU: integra 4500mhd

Zestaw backup na czarną godzinę jakby pc umarł:
CPU: Xeon E5440 4x 2.8Ghz 12MB cache
RAM: 8GB (2x 4GB DDR3),
płyta MSI pod 775 (CPU zmodowany pod 775) +schłodzenie pod 775 i silentiumPC z obecnego zestawu zgodne z 775.
GPU: Intel 4500 w płycie głównej