Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

Informatyka - ACTA

Marti - 24 Styczeń 2012, 12:53
Temat postu: ACTA
26 stycznia w Tokio ma zostać (bądź nie zostać) podpisane porozumienie ACTA, które ma chronić prawa posiadaczy własności intelektualnej jednocześnie łamiąc prawa zwykłych obywateli - użytkowników Internetu. Porozumienie które ma nanosić na ISP konieczność monitorowania użytkowników Internetu, tego co pobierają w sieci i w razie potrzeby informowania o tym odpowiednich służb jak i udostępniania danych osobowych takiego pirata (zatem łamanie ustawy o ochronie danych osobowych) służbom ścigania.

Nie wszystkim się podoba ACTA i niektóre strony zmieniły szatę graficzną na znak protestu. Takie stronki jak dobreprogramy.pl, demotywatory.pl, wykop, kwejk, antyweb, joe Monster, CD Projekt. Do tej listy dołączyła nawet Orkiestra Świątecznej Pomocy jak i popularny w Polsce serwis aukcyjny allegro.

Przeciw ACTA byli też sami internauci, którzy "urozmaicili" działanie kilka stron Internetowych. Na pierwszy ogień poszła strona sejmu, potem padła strona premiera, prezydenta, BOR, ABW, CERT, policja.pl czy została utworzona strona o podobnym adresie do adresu córki Tuska z informacją dla jej ojca w sprawie ACTA. Padła też kprm.gov.pl

Do ataku przyznała się grupa anonymous, a następnie także grupa Polish Underground. Tak czy owak grupa anonimowych stwierdziła, że się dobrała do dość ważnych plików zawierających m.in listę mediów opłacanych przez rząd i wiele innych ciekawych informacji i że je ujawnią, jeśli ACTA zostanie podpisana. Czy oni rzeczywiście to mają czy nie to już odmienna kwestia.

Jesteście za podpisaniem ACTA czy nie?

Kriss - 24 Styczeń 2012, 13:06

Wydaje mi się, że w tej chwili Admini sieci,gdyby chcieli, wiedzieliby wszystko o klientach
Nie czytałem tekstu ACTA, sądząc po opiniach w necie - nie, tym bardziej, że może być małym krokiem do wszechobecnej kontroli.

Wizji orwellowskiej nie wprowadzono za komunizmu, to teraz się uda?

alkohol to zło - 24 Styczeń 2012, 13:14

A gdzie ankieta?
Ingo - 24 Styczeń 2012, 13:22

Nie znam dokładnie postanowień ACTA, wiem tylko, że jestem przeciw piractwu, uważam, że twórcom jak najbardziej należy się zapłata za to co tworzą.
Można było się spodziewać, ze ACTA wywoła takie kontrowersje, bo nikt nie lubi być kontrolowany. Zwłaszcza gdy jest co kontrolować i może to wywołać nieprzyjemne konsekwencje ;) .
Czyli w skrócie, prawa autorskie - tak, inwigilacja - nie.

alkohol to zło - 24 Styczeń 2012, 13:33

Ja myślę tak jak Ingo.
Królowa - 24 Styczeń 2012, 14:22

Tak dla jasności przekazywanych informacji :
26 stycznia w Tokio ma zostać (bądź nie zostać) podpisane porozumienie ACTA, które ma chronić prawa posiadaczy własności intelektualnej jednocześnie łamiąc prawa zwykłych obywateli - użytkowników Internetu.

:arrow: co to jest własność intelektualna. Przykłady?

Marti napisał/a:
Porozumienie które ma nanosić na ISP konieczność monitorowania użytkowników Internetu, tego co pobierają w sieci i w razie potrzeby informowania o tym odpowiednich służb jak i udostępniania danych osobowych takiego pirata (zatem łamanie ustawy o ochronie danych osobowych) służbom ścigania.

:arrow: W jaki sposób zwykła mrówka ma zostać pokrzywdzona ?
:arrow: Co to jest ISP?
:arrow: Jakie słuzby maja być informowane w Polsce?
:arrow: Przez kogo?
:arrow: Kto tego ma pilnować i czy mozna tam dostac pracę?
:arrow: Jakie dane osobowe widać ?

Cytat:
Przeciw ACTA byli też sami internauci, którzy "urozmaicili" działanie kilka stron Internetowych. Na pierwszy ogień poszła strona sejmu, potem padła strona premiera, prezydenta, BOR, ABW, CERT, policja.pl czy została utworzona strona o podobnym adresie do adresu córki Tuska z informacją dla jej ojca w sprawie ACTA. Padła też kprm.gov.pl

:arrow: W jaki sposób urozmailcili?

:arrow: Prosze podac linki do tych stron żeby można było sobie zbaczyc czy tam faktycznie coś się dzieje?
:arrow: Gdzie jest link do podobnego adresu córki Pana Tuska? Co to była za strona?

:arrow: Co to za skrót ACTA?

Cytat:
Do ataku przyznała się grupa anonymous, a następnie także grupa Polish Underground.

:arrow: Co to za grupa anymous? Skąd oni są? Kto za tym stoi? Płaca im za to? To coś w rodzaju internetowych hipisów bioracaych dragi, plaących 2 paczki dziennie petów i hakującacych z miłości do gangsterki internetowej? Chodza w koszulach w kratę i noszą binokle -7? I oprócz tego nie znają się wzajemnie oprócz wymieniania się informacji online?

:arrow: Czy polish Underground to tak samo? Czy obie grupy zarabiają na tym? Czy mają swoją stronę internetową? Sklep? Filię organizacji? Kto to założył? Ile to trwa?

Cytat:
Tak czy owak grupa anonimowych stwierdziła, że się dobrała do dość ważnych plików zawierających m.in listę mediów opłacanych przez rząd i wiele innych ciekawych informacji i że je ujawnią, jeśli ACTA zostanie podpisana. Czy oni rzeczywiście to mają czy nie to już odmienna kwestia.

:arrow: Rozumiem że coś tam shakowali i że odkryli że nasz rząd opłaca media ? Opłaca za co?
Kto ma podpisać ACTA? Kiedy? Co ma do tego jakieś Tokio??? Dlaczego dopiero teraz się o tym dowiadujemy?

No i to tyle pytań. Jestem za jasnością wszelkich informacji. Myślę że nalezy wiedzieć wszystko żeby się ustosunkować. A Ty Martin zdajesz się byc wyśmienicie poinformowany więc proszę Cię po koleżeńsku żebys na wszystki pytania odpowiedział wyczerpująco :)

alkohol to zło - 24 Styczeń 2012, 14:44

Królowa napisał/a:
Marti napisał/a:
Porozumienie które ma nanosić na ISP konieczność monitorowania użytkowników Internetu, tego co pobierają w sieci i w razie potrzeby informowania o tym odpowiednich służb jak i udostępniania danych osobowych takiego pirata (zatem łamanie ustawy o ochronie danych osobowych) służbom ścigania.

W jaki sposób zwykła mrówka ma zostać pokrzywdzona ?
Co to jest ISP?
Jakie słuzby maja być informowane w Polsce?
Przez kogo?
Kto tego ma pilnować i czy mozna tam dostac pracę?
Jakie dane osobowe widać ?

Za bardzo nas straszą media. Wydaje mi się, że to nie jest jakieś monitorowanie na bieżąco, tylko dopiero jak będzie taka potrzeba. Bo gdyby np. ISP miało nakładać jakieś filtry i analizować wszystko co wydaje się podejrzane, to nie wydaje mi się możliwe do zrobienia... (no chyba że zatrudnią takie osoby na stanowiska o jakie Królowa pyta wyżej, ale wtedy chyba musiałyby wzrosnąć ceny za neta, bo nie wydaje mi się, żeby rząd miał do tego dopłacać kupę kasy). Według mnie chodzi o to, że np. DreamWorks zobaczy, że na thepiratebay.org jest Shrek 2 do ściągnięcia, ale nic nie zrobią, mimo że Shrek jest chroniony prawami autorskimi.

Tu jest list DreamWorks do thepiratebay.org i odpowiedź:
Kod:
Date: Sat, 21 Aug 2004 18:21:43 -0100 (GMT)
From: anakata
To: KMWLAW@flash.net[/email]
Subject: Re: Unauthorized Use of DreamWorks SKG Properties

On Mon, 23 Aug 2004 KMWLAW@flash.net wrote:

> Dennis L. Wilson, Esq.
> KEATS McFARLAND & WILSON, LLP
> 9720 Wilshire Blvd., Penthouse Suite
> Beverly Hills, CA 90212
> Tel: (310) 248-3830
> Fax: (310) 860-0363
>
>
> August 23, 2004
>
>
> VIA ELECTRONIC MAIL
> AND U.S. MAIL
>
> ThePirateBay.org
> Box 1206
> Stockholm 11479
> SWEDEN
>
> [email]tracker-40-aa-5f-03-412675c8@prq.to
>
> Re: Unauthorized Use of DreamWorks SKG Properties
> http://www.thepiratebay.org
>
> To Whom It May Concern:
>
> This letter is being written to you on behalf of our
> client, DreamWorks SKG (hereinafter ^ÓDreamWorks^Ô).
> DreamWorks is the exclusive owner of all copyright,
> trademark and other intellectual property rights in
> and to the ^ÓShrek 2^Ô motion picture. No one is
> authorized to copy, reproduce, distribute, or
> otherwise use the ^ÓShrek 2^Ô motion picture without
> the express written permission of DreamWorks.
[...]
> As you may be aware, Internet Service Providers can
> be held liable if they do not respond to claims of
> infringement pursuant to the requirements of the
> Digital Millennium Copyright Act (DMCA). In
> accordance with the DMCA, we request your assistance
> in the removal of infringements of the ^ÓShrek 2^Ô
> motion picture from this web site and any other sites
> for which you act as an Internet Service Provider.
> We further declare under penalty of perjury that we
> are authorized to act on behalf of DreamWorks and
> that the information in this letter is accurate.
> Please contact me immediately to discuss this matter
> further.

As you may or may not be aware, Sweden is not a state in the United States
of America. Sweden is a country in northern Europe.
Unless you figured it out by now, US law does not apply here.
For your information, no Swedish law is being violated.

Please be assured that any further contact with us, regardless of medium,
will result in
a) a suit being filed for harassment
b) a formal complaint lodged with the bar of your legal counsel, for
sending frivolous legal threats.

It is the opinion of us and our lawyers that you are ....... morons, and
that you should please go sodomize yourself with retractable batons.

Please also note that your e-mail and letter will be published in full on
http://www.thepiratebay.org.

Go fuck yourself.

Polite as usual,
anakata

Czyli w skrócie chodzi o to, że DreamWorks domagało się zaprzestania udostepniania ich własności na thepiratebay.org, a thepirateba.org odpisało im, że mają swoje serwery w Szwecji, a Szwecja nie jest stanem w USA, więc prawo amerykańskie tam nie działa. I dodali, że każda dalsza próba kontaktu z nimi będzie skutkowała wytoczeniem procesu o nękanie. I jeszcze nazwali ich kretynami.

I jeszcze ta końcówka :P
Kod:
Go fuck yourself.

Polite as usual,
anakata

Tak samo Microsoft żądało od nich usunięcia kodu źródłowego różnych wersji Windowsa i dużo innych firm do nich pisało.

Można mówić, że thepiratebay itp.. korzystają z luki w prawie, działają legalnie. Więc co można zrobić? Zmienić prawo, żeby nie dać się okradać. I to właśnie próbują zrobić.

To są moje przemyślenia, ale możemy dyskutować ;]
PS. jak nie ufacie swojemu ISP to zmieńcie DNS na inne, np. google: 8.8.8.8 i 8.8.4.4

Marti - 24 Styczeń 2012, 14:58

Królowa napisał/a:

:arrow: co to jest własność intelektualna. Przykłady?

Powiedzmy że to jest oprogramowanie, muzyka czy zdjęcia, a także filmy.

Królowa napisał/a:
W jaki sposób zwykła mrówka ma zostać pokrzywdzona ?

http://c3416512.r12.cf0.r...ty_acta_v2.html

Królowa napisał/a:
Co to jest ISP?

Skrót Internet Service Provider - usługodawca, który udostępnia sieć zwaną Internet klientom za opłatą. Tj. Orange/TP, Netia, UPC, Aster/Vectra i wiele innych.

Królowa napisał/a:
Jakie słuzby maja być informowane w Polsce?

Policja.

Królowa napisał/a:
Przez kogo?

Nie znam zbyt dokładnych zapisów. Wedle tej ustawy, ISP będzie mieć obowiązek monitorować do jakich celów użytkownik jego sieci używa Internetu. W przypadku łamania prawa czyli piractwo będzie mieć obowiązek powiadamiania policji o tym jak i udostępnienia danych osobowych abonenta takich jak imię, nazwisko czy adres. Ale to info do potwierdzenia.

Królowa napisał/a:
Jakie dane osobowe widać ?

Zależy dla kogo. ISP ma wgląd w dane danego użytkownika, gdyż ten je udostępnia mu w czasie podpisania umowy z nich o świadczenie usług dostępu do Internetu. Inaczej to wygląda w przypadku Internetu na kartę. Ale nadal adres IP czy IMEI i inne numery są rejestrowane.

Królowa napisał/a:
W jaki sposób urozmailcili?

Na strony było multum wejść i nie było możliwości wejścia na te strony bo zwyczajnie nie odpowiadały. Treść bodajże jednej strony została podmieniona. Oraz została utworzona nowa strona o adresie niemal identyczny do adresu bloga córki Tuska. Różnica w adresie to jedna literka. Czyli anonimowi nie dali rady :P

Królowa napisał/a:
Prosze podac linki do tych stron żeby można było sobie zbaczyc czy tam faktycznie coś się dzieje?

http://www.premier.gov.pl/ w trakcie przenosin na inny serwer, inne strony w tym także policja.pl zdają się już działać. Nawet strona sejmu działa.

Królowa napisał/a:
Gdzie jest link do podobnego adresu córki Pana Tuska? Co to była za strona?

http://www.makelifeeasier.pl/

Królowa napisał/a:
Co to za skrót ACTA?

Anti-Counterfeiting Trade Agreement - Umowa handlowa dotycząca zwalczania obrotu towarami podrabianymi

Królowa napisał/a:
Co to za grupa anymous? Skąd oni są? Kto za tym stoi? Płaca im za to? To coś w rodzaju internetowych hipisów bioracaych dragi, plaących 2 paczki dziennie petów i hakującacych z miłości do gangsterki internetowej? Chodza w koszulach w kratę i noszą binokle -7? I oprócz tego nie znają się wzajemnie oprócz wymieniania się informacji online?

Na chwilę obecną jest to grupa anonimowych hakerów, którzy co jakiś czas włamują się na jakieś strony Internetowe. Uwalili m.in sieć Sony, gdzie w sieć poszły dane 100 mln userów tejże sieci.
Do prawdziwych crackerów jednak nadal im daleko, dlatego mają opinię script kiddies :P

Królowa napisał/a:
Czy polish Underground to tak samo? Czy obie grupy zarabiają na tym? Czy mają swoją stronę internetową? Sklep? Filię organizacji? Kto to założył? Ile to trwa?

Myślę, że takich grup jest więcej. Ale raczej nie mają jakoś super rozbudowanej struktury, typu kto jest szefem czy co. Ogólnie dane osobowe naczarnym rynku są sporo warte, więc możliwe że i mają z tego kasę.

Królowa napisał/a:
Rozumiem że coś tam shakowali i że odkryli że nasz rząd opłaca media ? Opłaca za co?
Kto ma podpisać ACTA? Kiedy? Co ma do tego jakieś Tokio??? Dlaczego dopiero teraz się o tym dowiadujemy?

26 stycznia w Tokio, jak zapewnie się domyślam to nasz narodowy bohater Tusk ma to zrobić.
To że rząd opłaca media to od dawna wiem i bez włamywania się na ich serwery.
ACTA jest miedzynarodowe, nie tyczy się tylko Polandii.

alkohol to zło - 24 Styczeń 2012, 15:07

Królowa napisał/a:
Cytat:

W jaki sposób urozmailcili?

http://webcache.googleuse...l&ct=clnk&gl=pl

Marti - 24 Styczeń 2012, 15:09

Amiga roxxx :D
korneliusz - 24 Styczeń 2012, 16:27

Marti napisał/a:
Na chwilę obecną jest to grupa anonimowych hakerów, którzy co jakiś czas włamują się na jakieś strony Internetowe. Uwalili m.in sieć Sony, gdzie w sieć poszły dane 100 mln userów tejże sieci.

No to albo prowokacja albo konkretny strzał w stopę. Jak można bronić wolności nadużywając jej?

alkohol to zło - 24 Styczeń 2012, 16:31

Dobry hack nie jest zły.
Królowa - 24 Styczeń 2012, 17:04

To może jak już coś wiem to sie wypowiem.

W sumie niewiem czy ta sprawa mnie konkretnie dotyczy. Hm, nie ściagam żadnej muzyki, może czasem jakis program freeware. Słucham kawałków online bez zapisu. Zdjęcia zapisuje z wyszukiwarki google i nie handluje nimi.

Tak sobie myślę że ta cała sprawa, taką zwykła mrówke internetową jak ja za bardzo nie dotyczy, jeszcze kwestia co ona robi w internecie, jesli nic istotnego, jak ja, to tak naprawdę sprawa jest małej wagi dla mnie. Owszem dla kogos takeigo jak hakerzy, osoby które zycie internetowe czy informatyka odgrywaja jakaś istotna role w życiu to tak. (ja internet raczej bagatelizuje i w gruncie rzeczy dla mnei to świat takeij jakby basni który tak naprawdę nie istnieje, wystarczy tylko odkręcic kabel od internetu i nic nie ma , internet to cos w rodzaju iluzji i działanie na wyobrazni, teorii, nie ma tu żadnego konkretu, materialności, taki czysty informacyjny matrix z którym mi akurat nie jest po drodzę-nie mam tego we krwi, związana jestem z internetem jako zwykły dociekliwy wielbiciel informacji i dla zabicia czasu a także innych powódów , mże potrzeby jakieś kreacji, stworzenia alter ego bądź zrozumienia siebie poprzez retrospekcję, raczej humanistyczne pobudki)

Ale widzę że zrobiono z tego cyrk pierwszej klasy i sprawa jest dla niektórych 1 rangi. Jak juz napisałam jestem chyba w innym położeniu, moim zdaniem sprawa jest raczej ważna dla maniaków komputeryzacji. Bo jak inaczej podejść do problemu który obejmuje zasadniczo tylko ten kabel - wyciągnij człowiecze kabel od internetu i świat tego problemu w całych okrągłych 100% nie istnieje. Czysty matrix.

Ogólnie zawsze byłam za prawem. I rozumiem że dla wyjasnienia istniejącej luki względem tego co napsiał alko stworzono ACTA. Trochę dziwne i zastanawiające jest to, że tworzono to jakby w tajemnicy. Myśle ze ta sprawa napewno jest dużo ciekawsza i ma wiecej smaczków , ale dla kogos takeigo jak ja to malo jednak istotne. Jeszcze tez apropos organów scigania zwlaszcza naszych. Niewiem czy w naszym kraju cala ta sprawa z tymi ACTA to nei jest kolejna papiarkowa afera ktora jeszcze bardziej zakorkuje nasz wymiar sprawiedliwosci, ktory juz od dosyc dlugich lat wyglada jak kaleka. Wogole caly ten kryzys widze wciagnal juz kompletnie wszystko niczym czarna dziura. Rok 2010, pozniej 11 bombardowal nas sensacja za sensacją, samobójczymi smierciami polityków, zgonem rządów, wielkimi szantażami Kadafiego, pożarami w Londynie, przemarszami niezadowolonych...krachy finasowe...kredyty...bieda...tsunami w Japonii i rózne inne które bagatelizują tylko chyba osoby o wysokiej ilości dopaminy w krwi. Także rok 2012 jak przystało na tą date , styczen , musiał nas przywitac czymś wyjatkowo trendy i w dobrym mocnym tonie-a więc internet. Ciekawe czy to juz koniec kryzysu ? Myslę że już kryzys dotknął wszystko.

Czy jestem za podpisaniem czy nie. Wstrzymuje się od głosu. Nadal za mało na ten temat wiem.

Morpheus - 24 Styczeń 2012, 17:04

Taka ciekawostka. Niektóre "gwiazdy" w USA protestują przeciwko zlikwidowaniu Megaupload, co więcej nagrały piosenkę w które reklamują ten serwis hostingowy wyliczając jego zalety. Zrobili to mimo że ich wytwórnie zakazały im takiej działalności co w konsekwencji doprowadziło do ataków hakerskich na strony tych wytwórni.
Do tej grupy należą: Kanye West, P. Diddy, Will.i.am, Alicia Keys, Swizz Beats, Snoop Dogg,Macy Gray, Mary J. Blige, Jamie Foxx, Brad Ratner, Serena Williams.
Istnieje podejrzenie graniczące z pewnością że część z tych osób jest ukrytymi udziałowcami Megaupoad i rzecz jasna czerpie z tego zyski.

Marti - 24 Styczeń 2012, 17:18

Pomijajac kwestie prawne w poszczególnych krajach to jednak każda odmiana dostępu do tworu, który jest udostępniany odpłatnie jest piractwem. Tak więc słuchanie muzyki z youtube także. Bo wtedy jednak nie płacisz autorowi tejże muzyki, więc w teorii on ma stratę na sprzedaży. To że większość dochodów ze sprzedaży płyt zgarniają wytwórnie, a sami twórcy dostają grosze to jeszcze inna kwestia.

Tutaj chodzi bardziej o to kontrolowanie, szastanie danymi jak i robienie tego wszystko za plecami niż sam fakt, że to jest walka z piractwem. Do samej walki z piractwem nic nie mam, ale nie takimi krokami. Jeśli myślą że wprowadzenie ACTA w PL spowoduje lepszą sprzedaż płyt to są w błędzie. Jeśli już to spadnie ilość mp3 pobranych, a wzrośnie liczba kradzieży w sklepach :P . I to już będzie prawdziwa kradzież, a nie cyfrowa.

Morpheus - 24 Styczeń 2012, 17:25

Słuchałem wczoraj rozmowy na TVN 24 i według nich za ACTA stoją głównie koncerny fonograficzne z USA i UK a muzycy z Polski słabo odczują tą zmianę.
Królowa - 24 Styczeń 2012, 18:41

Marti napisał/a:
Pomijajac kwestie prawne w poszczególnych krajach to jednak każda odmiana dostępu do tworu, który jest udostępniany odpłatnie jest piractwem. Tak więc słuchanie muzyki z youtube także. Bo wtedy jednak nie płacisz autorowi tejże muzyki, więc w teorii on ma stratę na sprzedaży. To że większość dochodów ze sprzedaży płyt zgarniają wytwórnie, a sami twórcy dostają grosze to jeszcze inna kwestia.

Tutaj chodzi bardziej o to kontrolowanie, szastanie danymi jak i robienie tego wszystko za plecami niż sam fakt, że to jest walka z piractwem. Do samej walki z piractwem nic nie mam, ale nie takimi krokami. Jeśli myślą że wprowadzenie ACTA w PL spowoduje lepszą sprzedaż płyt to są w błędzie. Jeśli już to spadnie ilość mp3 pobranych, a wzrośnie liczba kradzieży w sklepach :P . I to już będzie prawdziwa kradzież, a nie cyfrowa.

ale ja nie rozumiem, co ma z tym wspólnego you tube? You tube dla przykładu jest taką stronką raczej społecznościową, są komentarze wspólnym filarem jest muzyka. I co ma do tego sprzedaż czy piracenie? Nie ma nic moim zdaniem bo piracenie będzie zawsze i wszędzie no chyba że ludziom zwiążą ręce nogi i zakleją oczy i usta żeby nie mogli nic kompletnie zrobić. Jak wymyślą takie wlasnei prawo zabraniające dosłownie wszystko i wszystkim myślę ze Antychryst wtem wejdzie na tę ziemie. Pewnikiem tak będzie!

Co do wspomnianego You tuba. A gdzie wspomnienie o reklamie? Jest reklama jest sprzedaż. Jest reklama, jest udostępnianie jest piracenie , które może można jakoś obejść ale co do tego ma jakieś ACTA? MI się wydaje ze te ACTA to jakaś odpowiedz na czyjeś porachunki. Powiedzieli A to teraz mamy ACTA. Chyba z walką z piraceniem to będzie miało niewiele wspólnego bo jak narzuca w internecie taki reżim to DOPIERO PIRACENIE SIE NAPRAWDE ZACZNIE. Nic w przyrodzie nie ginie i teraz to może być naprawdę fajnie , owoc grzechu najpiękniej smakuje gdy jest zakazany i zabroniony. Takie stare porzekadło , może go nie znają w Tokio???

Marti - 24 Styczeń 2012, 18:57

No jeśli posiadacze kont na YT, którzy udostępniania te klipy posiadają licencję zezwalającą na publiczne odtwarzanie i udostępnianie tworów danego wykonawcy to wtedy to nie jest piractwem. Bądź w momencie gdy wytwórnia sama udostępnia taki utwór i jego licencja zezwala na dalszą dystrybucję. W przypadku gdy utwór jest udostępniania bezpłatnie to niezależnie czy to jest hotfile, rapidshare, torrent, p2p, FTP, inne kanały bądź serwisy wideo to nadal to pozostaje piractwem narażając wytwórnię na obniżenie zysków ze sprzedaży. Przynajmniej tak to powinno funkcjonować. Polskie prawo jednak nadal chyba ma luki w tym segmencie. Idąc tym tropem radiostacje również muszą mieć wykupioną licencję na publiczne odtwarzanie.
Królowa - 24 Styczeń 2012, 19:02

hahaha, to oni dopiero teraz za to sie biorą? To wcześniej o tym nie wiedzieli? Ci cali od tego ACTA urodzili się dzisiaj i ciocia im pokazała coś takiego jak YOU TUBE i się za to wzięli?
Dla mnie to wszystko jest jakieś ogólnie mówiąc nie jasne....

Morpheus - 24 Styczeń 2012, 19:09

Wcześniej próbowali walczyć z tym innymi metodami ale okazały się nieskuteczne, w 2006 roku padł pomysł o ACTA i od tamtej pory trwają te tajne debaty na ten temat.
Królowa - 24 Styczeń 2012, 19:34

no niewiem niewiem, to kawał czasu , mamy A.D. 2012 rok. 6 lat tajnie obradowali nad taką w sumie głupotą jaką jest piracenie?

Czy może piracenie to nie jest wcale głupota i ja jestem taka głupiutka i mi się tak wydaje pobieżnie a za tym stoją szychy takie że na sam widok można umrzeć? A może nawet to oni tutaj na tym świecie naprawdę rządzą i oni mają te sławne konta anonimowe na wyspach bez podatków??? Strach się bać. Strach myśleć. Co to bedzie co to bedzie....

W ogóle ten Pan w okienku na tej stronie co podał alkohol, wygląda jak by był po piwie i cała sprawa bardzo mu sie podoba :) wyczuwam do niego sympatię, uśmiecha się widzicie to?
Myślicie , że za nim w kuchni babcia robiła obiad?

[ Dodano: 24 Styczeń 2012, 20:12 ]
wogóle to ciekawa jestem jakie to sa konkretnie postanowienia tego ACTA, np w jaki konkretnie sposób zamierzają walczyć z wszechogarniającycm w internecie (przecież internet cały składa się z informacji w róznych odmianach , obraz, muzyka, ksiązki , internet to udostępnianie, przecież od samego początku, wszelkie serwisy społecznościowe, fora, face book, You tube to tylko największe miejsca a przecież masa jest innych , multum tego jest, cały światowy internet na tym sie opiera) udostępnianiem własności intelektualnej. Jeśli juz operujemy tym słownictwem, takim jak własnośc intelektualna to znaczy że do kogoś nalezy owa własność, owszem, do kogoś jakaś pojedyńcza rzecz czy muzyka czy jakiś obraz należy. Ba wszystko ma swojego właściciela. I jestem ciekawa teraz , bo okazuje sie że to bardzo ciekawa sprawa, jak oni to rozegrają, a dokładnie to jakie są postanowienia i jak oni będą zabraniać jak internet to jedno wielkie udostepnianie. W sumie to fakt, stan wojenny polskiego (czy tam światowego) internetu to akuratnie określenie.

Morpheus - 24 Styczeń 2012, 20:37

Mogę podać Ci link do dokumentu ACTA składającego się z 28 stron. Tylko że to nie jest lekkostrawna lektura, oprócz tego napisana dość ogólnikowo. Zanosi się na to że będzie to podatne na interpretacje i będzie można korzystać z luk. Słowem czytając może się wydać że to nie będzie znowu takie ograniczające a w praktyce to już różnie może wyjść. Poza tym to się może w trakcie zmienić i za rok ten dokument może się różnić od obecnie dostępnego.
Marti - 24 Styczeń 2012, 20:47

Luka do nadużyć. Dawaj.
Kriss - 24 Styczeń 2012, 21:10

Morpheus napisał/a:
Mogę podać Ci link do dokumentu ACTA składającego się z 28 stron.

Poczytam do snu, poproszę.

Marti napisał/a:
obniżenie zysków ze sprzedaży.

Czytałem statystykę, w której to ludzie słuchający pirackiej muzyki kupują najwięcej legalnej (posłucham, spodoba się to kupię, nie spodoba się to nie kupię). Podobna rzecz z muzyką odtwarzaną w sklepach(wszelakich).

Marti napisał/a:
W przypadku łamania prawa czyli piractwo będzie mieć obowiązek powiadamiania policji o tym jak i udostępnienia danych osobowych abonenta takich jak imię, nazwisko czy adres.

Nie musi podawać, ale wtedy ISP zostanie obciążony konsekwencjami prawnymi.

Marti napisał/a:
No jeśli posiadacze kont na YT, którzy udostępniania te klipy posiadają licencję zezwalającą na publiczne odtwarzanie i udostępnianie tworów danego wykonawcy to wtedy to nie jest piractwem.

Ciekawe czy ktoś w ogóle ma.
Podobna była sprawa z barem, oferującym za darmo dostęp do gier i konsol (legalnych). Ponoć szły zapytania czy trzeba mieć specjalne licencje (odpowiedz od dystrybutora ze nie), a nawet dystrybutorzy sami dostarczali gry do tego baru, a teraz policja się czepiła, że nie mają praw do publicznego udostępniania konsol :558:

Zanosi się, że Rosja nie podpisze. W Chinach nie przestrzegali, nie przestrzegają i nie zamierzają. A kopiują wszystko jak leci - od rzeczy codziennego użytku, przez pojazdy, technologie, do nazw miast, regionów[itd.], by swoje produkty lepiej podszywały się pod oryginalne (np: są dwie szynki prowansalskie - oryginalna i chińska). IMO to gorsze niż kopiowanie muzyki, ale kto im podskoczy?

Morpheus - 24 Styczeń 2012, 21:29

Kod:
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=COM:2011:0380:FIN:PL:PDF

Marti - 24 Styczeń 2012, 22:20

Kriss napisał/a:
Czytałem statystykę, w której to ludzie słuchający pirackiej muzyki kupują najwięcej legalnej (posłucham, spodoba się to kupię, nie spodoba się to nie kupię). Podobna rzecz z muzyką odtwarzaną w sklepach(wszelakich).

Porównaj sobie do sprzedaży pewnej gry, której sprzedaż osiągnęła 4mln. kopii, drugie tyle było pobrań z torrentów/p2p i to nie wszystkie nawet były zliczone.

Ale prawdę mówiąc, nawet jak będzie 100% sposób na walkę z piractwem to wątpię by nagle wszyscy rzucili się do sklepu z prostego powodu, iż ceny gier, filmów, muzyki są zwyczajnie świecie u nas nie przystosowane do naszych zarobków. Fakt, można znaleźć jakieś stare gry na PC w dość okazyjnych cenach, ale za nowość trzeba już sporo zapłacić. Tu m.in leży pies pogrzebany piractwa. Co do słuchania próbnego to masz radio w sieci też powinny być jakieś serwisy gdzie można na próbę posłuchać danego utworu i w razie czego zakupić. Pomyśl, że są ludzie którzy setki gigabajtół muzyki, więc.. zależy.

Ale generalnie jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o to by te firmy mogły trzaskać jeszcze więcej kapuchy.

Kriss napisał/a:
Ciekawe czy ktoś w ogóle ma.

Oficjalne konta firm tudzież PR, którzy mają za zadanie promować dany twór taką licencję mają z automatu, ludzie z mediów z automatu także mają taką opcję, zresztą PR'owcy sami im to udostępniają :P .

Kriss napisał/a:
Podobna była sprawa z barem, oferującym za darmo dostęp do gier i konsol (legalnych). Ponoć szły zapytania czy trzeba mieć specjalne licencje (odpowiedz od dystrybutora ze nie), a nawet dystrybutorzy sami dostarczali gry do tego baru, a teraz policja się czepiła, że nie mają praw do publicznego udostępniania konsol :558:

No bo trzeba. Pasuje to pod "publiczne odtwarzanie". Dystrybutor omyłkowo lub specjalnie wprowadził w błąd. I zależy czy dystrybutor samej konsoli czy poszczególnych gier.

Ksenomorf - 24 Styczeń 2012, 22:30

Regulacja prawna licząca 28 stron? Dziękuję, nie mam więcej pytań.

To trzeba oprotestować nawet bez znajomości treści.

Królowa - 24 Styczeń 2012, 22:43

Ksenomorf napisał/a:

a ja mam, to dużo czy mało? What's up?

Morpheus - 24 Styczeń 2012, 23:02

Post usunięty przez ACTA
Ksenomorf - 24 Styczeń 2012, 23:07

Pomyśl.

Albo pomogę Ci. Dla porównania: ręcznie zapisany oryginał Konstytucji Stanów Zjednoczonych liczył cztery strony.

Oczywiście ACTA wpisuje się w klimat naszych czasów, tzn nadprodukcji regulacji, poprawek, ustaw, itd. W końcu sama konstytucja UE liczy 400 stron. Jak już wyżej napisał Marti, stwarza to doskonałe pole do nadinterpretacji. Takie twory z założenia powinno się negować. One nie mogą być dobre, bo twór, który dotyka jakiegoś aspektu życia i wiąże go 28 stronami siłą rzeczy jest przeciw wolności człowieka.

---

No jak zajmują się jeszcze nasionami, paliwem lekami...to rzeczywiście. Czy mówią coś o kolorze skarpet przeznaczonych do sprzedaży? :mrgreen: Śmieszne czasy.

Królowa - 24 Styczeń 2012, 23:42

Kod:
Ja wam te ACTA dam, jestem archiwistką i bedziemy udostępniać :P

twisted - 25 Styczeń 2012, 20:53

Jestem zdecydowanie przeciwko ACTA, choć to i tak pikuś w zestawieniu z SOPA i PIPA...

Historia uczy, iż wszelkie regulacje prawne mające na celu zwalczać piractwo, w praktyce w niewielki sposób przyczyniają się do jego ograniczenia, za to w większym lub mniejszym stopniu utrudniają życie zwykłym użytkownikom.

Dodam, iż w zgodzie z obecnym zapisem ustaw SOPA i PIPA oraz treścią umowy międzynarodowej ACTA, możliwe byłoby skazanie kogoś, kto zaprezentuje np. w serwisie YT własne wykonanie znanego utworu muzycznego, wystarczy tylko, by zostało ono wyświetlone ponad 2,5 tys. razy, co przecież zdarza się na YT nagminnie.

Przeciw ACTA są nie tylko "piraci", ale i szanujące się marki, jak np. Google, Wikipedia, Facebook, Yahoo, AOL, eBay, Twitter, Wordpress, twórcy gry Minecraft, poczytny magazyn naukowo-technologiczny Wired, czy nawet polski CD-Projekt.

Z kolei za są m. in.: MPAA, IFPI, Nike, Adidas, czy Microsoft. Słowem, firmy wyznające poniższą filozofię:

Mam więc nadzieję, że ten bubel nie przejdzie. :551:

szinuja1 - 25 Styczeń 2012, 22:20

Nie przeczytalam wszystkich postow, poza tym nie orientuje sie dokladnie w wielu kwestiach na temat ACTA, ale na moj malo ynteligentny rozum :E powiem tak- jestem przeciwna wprowadzeniu tego calego Acta w zycie bo wiem ze odbije sie to na mnie w ten sposob, ze skonczy sie ogladanie filmow ktore dopiero co pojawily sie w kinach na necie, to samo z muza, to samo z programami, jednym slowem bedzie kicha. Co do tego co napisal Marti ze nawet sciagajac filmy z netu jest sie piratem i moza zostac ukaranym, to nie wydaje mi sie zeby zwykli uzytkownycy neta sciagajacy pliki mieli sie co obawiac, zreszta prawda jest tez taka ze nie ma dokladnej definicji odnosnie piractwa, mysle ze w razie czego problemy beda mieli ci co wrzucaja takie nielegalne pliki a nie ci co je sciagaja. W kazdym razie nie jestem za tym zeby ta ustawa weszla w zycie.
Marti - 25 Styczeń 2012, 22:44

Piractwem jest teoretyczne zaniżanie przychodów ze sprzedaży danej treści. Niezależnie czy to jest słuchanie z mp3 czy Youtube'a czy innego źródła. Pod piractwo można podpiąć nawet słuchania radia mając niezapłacony abonament radio-telewizyjny. Ten abonament RTV to kolejna patologia akurat. Mamy pierwsze miejsce w Europie jeśli chodzi o jego niepłacenie :P

Anyone polskie prawo piractwo interpretuje na swój sposób i jest bardzo nieskuteczne w ściganiu piratów, koncentrując się głównie na grubych rybach. We Francji swego czasu była akcja trzech kroków - odcinania piratów od sieci (oczywiście oni nadal płacą za net) i też niezbyt na to patrzyli Internauci.
W PL w teorii można udostępniać małemu gronu osób, tj, rodzinie, znajomym na FB etc. Bardziej nielegalne jest udostępnianie niż ściąganie. Jedni mówią że nie można ściągać, inni że na własny użytek, inni że nie można tylko udostępniać, jeszcze inni że nie można ściągać tylko oprogramowania;p.

PS: ja nigdy z Youtube'a nie korzystałem, więc luz :E

szinuja1 - 25 Styczeń 2012, 22:55

No wlasnie o to chodzi, ze nie ma konkretnej definicji, a jakby chcieli karac za piractwo wszystkich ktorzy sciagaja cos z neta, to musieliby skazac wieksza czesc Polakow, a wez pod uwage ze to przyszli wyborcy, jakby jakas partia sie do tego posunela, to by bylo rownoznaczne z samobojstwem politycznym. :P

[ Dodano: 25 Styczeń 2012, 22:56 ]
Marti napisał/a:

PS: ja nigdy z Youtube'a nie korzystałem, więc luz :E

A filmow albo programow tez nie sciagasz?

twisted - 25 Styczeń 2012, 23:32

- ciekawa wypowiedź Krzysztofa Młynarskiego, informatyka, specjalisty od bezpieczeństwa systemów operacyjnych i rozległych sieci

Śmieszne, że serwis premiera był tak słabo zabezpieczony... (vide: http://www.rmf24.pl/fakty...nosc,nId,430669 )

Marti - 26 Styczeń 2012, 11:12

szinuja1 napisał/a:
Śmieszne, że serwis premiera był tak słabo zabezpieczony...

Takie gadanie jest przy okazji padnięcia jakiegokolwiek większe serwisu trzymającego duże ilości danych osobowych, wliczając w to takie dane jak imiona, nazwiska, adresy czy numery kart kredytowych. Na początku oczywiście się mówi, że to chwilowa awaria a nie żaden włam.

szinuja1 napisał/a:

Nie mam neta do tego, ściągam tylko programy i aktualizacje do nich, które są oparte na licencji GPL i są dostępne za darmo. Póki co z tego piractwa jeszcze nie zrobili.

Królowa - 26 Styczeń 2012, 12:54

Podpisali?

Wklejcie linki do stron które pozamykali jeśli pozamykali?

W zasadzie w jaki sposób ACTA wpłynie niekorzystnie na handel światowy??

Morpheus - 26 Styczeń 2012, 13:25

Jadwiga Maria Rodowicz-Czechowska podpisała o 3:30 w nocy czasu polskiego, w Japonii była 11:30 a.m.
PIS domaga się referendum. Wątpię żeby do niego doszło bo wiadomo jaki byłby wynik. Tak jak obserwuje różne sondaże to od 80 do 95 % ludzi głosujących jest przeciw ACTA.

twisted - 26 Styczeń 2012, 14:40

Królowa napisał/a:
Podpisali?

Wklejcie linki do stron które pozamykali jeśli pozamykali?

Na razie jeszcze niewiele mogło się zmienić, bo Polska jest jednym z pierwszych państw, które oficjalnie podpisały ACTA i niektóre kraje, jak np. Niemcy nadal z tym zwlekają...

Do tego dochodzi jeszcze ratyfikacja ze strony Sejmu i Senatu, zapewne podobna procedura jest wymagana w innych państwach.

Cytat:
W zasadzie w jaki sposób ACTA wpłynie niekorzystnie na handel światowy??
Chyba chodziło Ci o to, w jaki sposób ACTA korzystnie wpłynie na handel światowy? (bo taka jest argumentacja wielkich korporacji)

Na to pytanie nie znam odpowiedzi, tym wielkim koncernom widocznie wydaje się, że ostrzejsze kary za piractwo zachęcą więcej ludzi do kupowania oryginałów. A w praktyce ludzie co pobierają coś za darmo w necie, gdyby nie mieli tej możliwości, to po prostu z jakiegoś dobra/usługi by nie skorzystali, więc i tak żadne dodatkowe pieniądze do firm typu Microsoft z tego tytułu chyba nie wpłyną (nie licząc ew. odszkodowań)...

Natomiast istnieje duże zagrożenie, że ACTA niekorzystnie wpłynie na prawa i wolności obywatelskie, zwłaszcza, jeśli Amerykanie wprowadzą u siebie jeszcze SOPA i PIPA, które dzięki ACTA umożliwią zamykanie np. chińskich, polskich czy rosyjskich serwerów wg tego nowego amerykańskiego prawa z pominięciem prawa panującego w kraju, w którym dany serwer funkcjonuje.

Królowa - 26 Styczeń 2012, 16:11

twisted napisał/a:
Chyba chodziło Ci o to, w jaki sposób ACTA korzystnie wpłynie na handel światowy? (bo taka jest argumentacja wielkich korporacji)

bo z kolei ja czytam że niekorzystnie...a argumentacja to rożnych portali internetowych ;p

twisted napisał/a:
Na razie jeszcze niewiele mogło się zmienić, bo Polska jest jednym z pierwszych państw, które oficjalnie podpisały ACTA i niektóre kraje, jak np. Niemcy nadal z tym zwlekają...

wyrywni!

hyhy - 26 Styczeń 2012, 16:15

A wiecie może jak ma się ACTA do leków generycznych? Bo czytałam różne opinie i nie wiem, które źródło jest najrzetelniejsze...
alkohol to zło - 26 Styczeń 2012, 16:35

hyhy, bez przesady... przecież leki generyczne to nie są jakieś podróbki wprowadzone nielegalnie do handlu.
hyhy - 26 Styczeń 2012, 16:44

No nie, ale niektórzy mówią, że można będzie do nich to i owo nagiąć.
Nawet jak nam wczoraj ktoś z Anonymous zhakował sieć w akademiku i wyświetlili ostrzeżenie o ACTA, to pisali, że może z tym być problem :P

lakiluk - 26 Styczeń 2012, 19:52

Ale o co chodzi? Bo jestem poza tematem trochę. :mrgreen:
twisted - 26 Styczeń 2012, 20:23

@up: Have you been living under a rock? :D

Zdaniem Konrada Gliścińskiego, doktoranta w Katedrze Prawa Cywilnego Uniwersytetu Jagiellońskiego, oraz innych, w tym m.in.: Rzecznika Praw Obywatelskich, Generalnego Inspektora Danych Osobowych oraz Ewy Łętowskiej, członkini Trybunału Konstytucyjnego, obawy internautów mogą być uzasadnione:

http://wiadomosci.wp.pl/t...,wiadomosc.html

Królowa - 26 Styczeń 2012, 23:59

Cytat:
A wiecie może jak ma się ACTA do leków generycznych? Bo czytałam różne opinie i nie wiem, które źródło jest najrzetelniejsze...

Z wikipedii o lekach generycznych :
Cytat:
Od 2003 roku Światowa Organizacja Handlu (WTO) zezwoliła na import tanich (bez opłat patentowych) medykamentów do najbiedniejszych krajów. Działania WTO mające na celu zniesienie barier patentowych dla konkretnych preparatów wywołały szeroką dyskusję na temat mechanizmów obiegu i dostępu do leków. Zwolennicy takiego rozwiązania wskazują na konieczność wsparcia krajów, których budżety nie pozwalają na zakup oryginalnych leków. Przeciwnicy - w większości lobby farmaceutyczne - obawiają się przejęcia rynku medykamentów trzeciego świata przez firmy farmaceutyczne z Chin, Indii i Brazylii (główni producenci leków generycznych). Dopuszczenie do obiegu dużej ilości preparatów trudnych do skontrolowania może - w opinii producentów leków innowacyjnych - doprowadzić do zalania rynku światowego nielegalnymi substancjami[4].

więc bardzo możliwe że lobby farmaceutyczne chciało coś od generyków ;p
Póki co sprawa jest zbyt świeża , ja nic nie wiem.

Kiedy ACTA wejdzie w życie u nas w Polsce?

alkohol to zło - 27 Styczeń 2012, 06:32

Ale o czym my tu mówimy? O lekach, które jeszcze przed wygaśnięciem patentu mogą być tanio produkowane i sprzedawane w najbiedniejszych krajach, czy o lekach, które są po wygaśnieciu patentu są produkowane w identycznym składzie jak lek, który był opatentowany, ale teraz już sprzedawane w dużo mniejszej cenie?
Królowa - 27 Styczeń 2012, 11:50

jak wynika z tekstu na Wikipedii lobby farmaceutyczne mają jakieś zastrzeżenia do generyków, w świetle acta to by nie było takie głupie.

Ale to nie ja wymyśliłam acta i nie należę do koncernu farmaceutycznego a poza tym najpierw trzeba poczekać aż acta wejdzie naprawdę w życie i wtedy się zobaczy.

Poza tym u nas jeszcze trwa skandal farmaceutyczny po ostatnim rozporządzeniu...ciekawie a to dopiero styczeń.

szinuja1 - 27 Styczeń 2012, 23:33

Marti napisał/a:
szinuja1 napisał/a:
Śmieszne, że serwis premiera był tak słabo zabezpieczony...

Takie gadanie jest przy okazji padnięcia jakiegokolwiek większe serwisu trzymającego duże ilości danych osobowych, wliczając w to takie dane jak imiona, nazwiska, adresy czy numery kart kredytowych. Na początku oczywiście się mówi, że to chwilowa awaria a nie żaden włam.

No i git, ale to nie moje slowa tylko Twisteda byly. :P

Marti napisał/a:
szinuja1 napisał/a:

Nie mam neta do tego, ściągam tylko programy i aktualizacje do nich, które są oparte na licencji GPL i są dostępne za darmo. Póki co z tego piractwa jeszcze nie zrobili.

No to w takim razie Ciebie ta ustawa przynajmniej bardzo nie zaboli. ;)

Marti - 28 Styczeń 2012, 11:00

szinuja1 napisał/a:
No i git, ale to nie moje slowa tylko Twisteda byly. :P

To coś się źle wkleiło.

szinuja1 napisał/a:
No to w takim razie Ciebie ta ustawa przynajmniej bardzo nie zaboli. ;)

Ta jasne, tu nie chodzi o piracenie. Jak wprowadzą ACTA to pozostaje powrócić do offline'a.

lakiluk - 28 Styczeń 2012, 16:21

W ankiecie brak jest odpowiedzi "nie wiem". Czuję się pokrzywdzony. :/ .
Kriss - 29 Styczeń 2012, 20:37

Ciekawe czy ktoś przeczytał...

Gdy wchodzisz na stronę, przeglądarka zapisuje jej kopię lokalną, a jeśli strona zawiera |coś tam|, to przez same wchodzenie na stronę dopuszczasz się piractwa. wiec wchodząc na onet łamiesz np. prawa autorskie do zdjęć, które tam się ukazały (nielegalnie je skopiowała\eś)

Ksenomorf napisał/a:

Że tak mało w dzisiejszych czasach?
Dziesięć przykazań ma 279 słów.
Deklaracja Niepodległości Stanów Zjednoczonych ma 300 słów.
ACTA - ok. 8357 słów
Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie przewozu cukierków karmelkowych – 25.911 słów.

I na koniec

Królowa - 29 Styczeń 2012, 20:53

i co tam jest napisane bo nie widać?
Marti - 29 Styczeń 2012, 22:00

To że z sejmu są pobierane torrenty (pewnie jakieś porno czy inny film).
ja99 - 29 Styczeń 2012, 23:34

Marti napisał/a:
To że z sejmu są pobierane torrenty (pewnie jakieś porno czy inny film).

Odpowiedz kto to sciagał

Marti - 30 Styczeń 2012, 10:54

Redtube i podobne portale raczej nie padną tylko co najwyżej przestaną być dostępne dla użytkowników łączących się z terytorium Polski (i ew. innych krajów, acz nie wszyscy się wyrywają do podpisywania wszystkiego dla leci vide: Słowacja, Niemcy). Ponadto w jednej audycji redaktor chipa twierdził, że oglądanie filmów na youtube będzie nadal legalne, baa nawet jego pobranie na telefon i oglądanie gdzieś na mieście bez dostępu do neta. I że za film na YT bardziej odpowiada osoba udostępniająca niż osoba oglądająca.

Ale padł też motyw, że przestanie być legalne np. nagranie filmiku z wakacji i wrzucenie na podkład muzyczny jakiejś muzyki na której użycie nie mamy pozwolenia. Dla mnie absurdem było jak padł tekst o tym, że używanie screenshotów z gry w recenzjach bez pozwolenia będzie nielegalne. Czyli coś co ma właściwie służyć promocji danej produkcji.

Królowa - 3 Luty 2012, 14:48

A to :

jest wynikiem ACTA czy czegoś innego ?

adres : http://pl-pl.help-eu.com/

jedna ze stronek dla rzucających palenie.

Wam tez to się pokazuje jak wejdziecie na ta stronę?

Zyta - 3 Luty 2012, 15:12

Wydaje mi się, że część stron internetowych zaczęła szwankować, czy Wam też się tak wydaje? A poza tym wiele jest które zmieniają swoją politykę prywatności po tym wprowadzniu.
Marti - 3 Luty 2012, 16:27

Mnie działa wszystko tak samo jak wcześniej (dopóty limit się nie skończy, wtedy wszystkie strony padną na amen:P). Acz zauważyłem, że niektóre fora tudzież serwisy pozmieniały zasady po tym jak zamknęli megaupload.

ACTA zostało podpisane, ale jeszcze z tego co wiem nie funkcjonuje. Tak czy owak kilka zmian na forum będzie wymagane jeśli to ścierwo wejście w życie.

Królowa - 3 Luty 2012, 16:39

Czyli ta strona którą podałam Marti otwiera Ci się poprawnie?

[ Dodano: 3 Luty 2012, 16:39 ]
Marti napisał/a:
Mnie działa wszystko tak samo jak wcześniej

Marti - 3 Luty 2012, 16:42

Królowa napisał/a:
Czyli ta strona którą podałam Marti otwiera Ci się poprawnie?

Wyświetla się w identyczny sposób jak u Ciebie.