Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

O wszystkim i o niczym - Seriale

huma - 23 Grudzień 2012, 11:22
Temat postu: Seriale
Są filmy, czas i na seriale!
Jakie oglądacie, jakie polecacie. Wpisywać :P

U mnie w czołówce Sons of Anarchy, Breaking Bad, Dexter, Californication.
Właśnie wrzuciłam sobie dwa pierwsze odcinki Homeland i jestem zakochana!

Wampirzyca - 23 Grudzień 2012, 11:47

Dexterek <3
Big Bang Theory
Gra o Tron
Spartacus

Homeland może zacznę oglądać w te święta.

Clarice - 23 Grudzień 2012, 12:03

Breaking Bad <3 <3 <3
Dexter <3 <3
Walking Dead <3
Gra o Tron
The Big Bang Theory

a z zakończonych:

6 Feet Under
Miasteczko Twin Peaks

Homeland pewnie też zacznę niedługo, słyszałam dużo dobrych opinii, no a Dextery już się skończyły, a do Breaking Bad jeszcze dużo czasu.

lessthannothing - 23 Grudzień 2012, 12:39

pieprzony dexter....

2 sezony + 3 odcinki, 3 dni

dzis nie poszedlem spac bo mnie badziew wciagnal tak ze nie dalo sie odejsc X__X 13 godzin gapienia sie w ekran

to jest chore

but i want more :551:

biały_kruk - 23 Grudzień 2012, 12:42

Ja już od dobrych kilkunastu miesięcy z braku czasu (wszystko, co trwa ponad godzinę zwykle muszę dzielić na pół) i braku dobrych filmów przerzuciłem się wyłącznie na seriale. Dziś mogę stwierdzić, że to był dobry ruch, bo niektóre prezentują naprawdę przyzwoity poziom.

Breaking Bad
Skazany na śmierć (Prison Break)
Zakazane Imperium (Boardwalk Empire)
Rodzina Soprano

Wampirzyca - 23 Grudzień 2012, 14:53

lessthannothing napisał/a:
pieprzony dexter....

dzis nie poszedlem spac bo mnie badziew wciagnal tak ze nie dalo sie odejsc X__X 13 godzin gapienia sie w ekran

Ja pierwszy sezon oglądałam do 4.30 rano, co jest u mnie czymś niespotykanym, bo zwykle stosunkowo wcześnie chodzę spać.

misiaczek - 23 Grudzień 2012, 15:20

Wampirzyca napisał/a:
Ja pierwszy sezon oglądałam do 4.30 rano
i inne tego typu

To tylko dowodzi, ze latwo dajecie sie zmanipulowac przez wielkie wytwornie filmowe. Zamiast wlasnym zyciem, ekscytujecie sie wyimaginowanymi postaciami. Macie wypaczone spojrzenie na rzeczywisty swiat przez jego obraz jaki prezentuja tworcy tych telewizyjnych tasiemcow. Misiaczek nie oglada zadnych tego typu seriali, uwaza je wrecz za intelektualna plycizne zabijajaca w czlowieku szare komorki, rozrywke dla prostych ludzi. Jesli juz to tylko serie dokumentalene o swiecie przyrody, historii, nauce i technice po obejrzeniu ktorych mozna wzbogacic sie o wartosciowa wiedze.

Nekaa - 23 Grudzień 2012, 17:44

i tak supernatural i czysta krew rządzi :D
kolofdjuti - 23 Grudzień 2012, 18:35

1. Lost
2. Breaking Bad
3. Dexter
4. The Walking Dead
5. Skazany na śmierć
6. Fringe
7. The Killing
8. Zakazane imperium
9. Kompania braci ( II wś, mistrzostwo)
10 Nikita (nowa)

Z komediowych polecam Jak poznałem waszą matkę i Big bang theory
Chuck

Z nowych polecam Arrow.

[ Dodano: 23 Grudzień 2012, 18:38 ]
misiaczek, a ty dajesz się manipulować wytwórniom muzycznym. Wstawiasz durny tekst piosenki w podpisie.

Piotrq - 23 Grudzień 2012, 18:59

Po części się zgadzam z misiaczkiem też nie oglądam seriali nie lubię a szczególności Polskich żałosne badziew , lubię głównie dobre filmy pełnometrażowe lub dokument naukowy , na seriale nie mam czasu i szkoda mi życia i marnowania swoi go czasu na to jak można w tym czasie co innego zrobić z własnym życiem coś ciekawego zrobić, pojechać itp. ,niż ekscytować się sztucznym czyimś .
ja99 - 23 Grudzień 2012, 19:08

Ja bardzo lubię oglądać
Bez Tajemnic

Wyindualizowany - 23 Grudzień 2012, 19:28

Six Feet Under - mistrzostwo świata
Zakazane Imperium - 2 sezony i szykuje się do kolejnego
Breaking Bad - 2 sezony i wróce do niego w wolnym czasie
Dexter - 3 sezony i tyle
House - 4 albo 5 sezonów, już nawet nie pamiętam

Chciałbym obejrzeć Rodzinę Soprano i dokończyć te które zacząłem i nie skończyłem. Brak czasu ;(

misiaczek - 23 Grudzień 2012, 21:59

kolofdjuti napisał/a:
misiaczek, a ty dajesz się manipulować wytwórniom muzycznym. Wstawiasz durny tekst piosenki w podpisie.

Prosze cie, nie porównuj sluchania muzyki dla zrelaskowania sie do przezywania telewizyjnych oper myslanych i zarywania dla filmowego ludzika calej nocy. Akurat zdaniem misiaczka piosenka z jego podpisu dobrze opowiada historie toksycznego zwiazku i jej tekst jest znacznie bardziej wartosciowa od chociazby jakiejs metalowej lupanki z satanistycznymi krzykami albo jakichs patologicznych zlodzieji w bluzach z kaptrurem przeklinajacych cos o zyciu na polskich osiedlach. Zeby nie bylo misiaczek, rowniez nie uznaje czegos takiego jak zainteresowanie sluchaniem muzyki - wg niego to wielka bzdura i proba wmowinia sobie, ze marnujac czas z sluchawaki na uszach mozna sie w jakis stopiu rozwinac.

Piotrq - 24 Grudzień 2012, 01:18

Dzisiaj w nocy oglądałem całkiem Nie zły : Sylwester w Nowym Jorku . i obsada prawdziwych aktorów a nie jakiś durny tasiemiec.
Wampirzyca - 28 Grudzień 2012, 20:47

7 sezon Dexia mnie zawiódł - jakaś przekombinowana telenowela. :(
Za to Homeland widziałam kilka odcinków i wydaje się ciekawe.

Adik - 28 Grudzień 2012, 20:51

Swego czasu oglądałem "Zagubionych" i "Skazanego na śmierć". Natomiast odkąd odkryłem kanał SciFi, to sobie od czasu do czasu obejrzę "Gwiezdne Wrota" :) . A już niedługo nowy sezon "Przystani" ("Haven").
Juka - 28 Grudzień 2012, 21:40

Trzymam z Karolem i Norkiem z Miodowych Lat. Innych seriali nie oglądam, nie tykam, nie lubię.
terefere - 28 Grudzień 2012, 22:00

Mam dwa ulubione seriale:

1. Columbo - serial kryminalny z ponad 40-letnią historią (od 1968 do 2003 r. nakręcono 69 odcinków) ze świetnym Peterem Falkiem w roli z pozoru zagubionego i naiwnego, ale bystrego oficera wydziału zabójstw. Wszystkie współczesne filmy akcji się chowają:)
Za co lubię ten serial? Za rolę Falka (przez te 30 lat wygląda właściwie tak samo, paradując w wygniecionym prochowcu i przemieszczając się starym Peugeotem), za dramaturgię (nie ma tu nagłych zwrotów akcji, ale przez cały czas czuje się napięcie - pomimo tego, że mordercę w każdym odcinku znamy już na samym początku. Ciekawe jest za to jak Columbo po nitce do kłębka dochodzi do rozwiązania zagadki KTO ZABIŁ (pomimo, czasem, trochę naciąganej fabuły), za klimat przełomu lat 60-70 (amerykańskie limuzyny, moda tamtych lat oraz ówczesne "cuda techniki" - dzisiaj do rozwikłania sporej części zagadek wystarczyłby jeden billing telefoniczny:) No i za to, że szare komórki pracują podczas patrzenia w ekran.
Teraz odświeżam sobie stare odcinki pierwszych sezonów (dostępne są na kinomaniak.tv jeżeli ktoś zainteresowany).

2. The Simpsons - tu chyba nie potrzeba komentarza, każdy wie o co chodzi. Jedyny amerykański serial, w którym dowcip NAPRAWDĘ jest zabawny (mi w kazdym razie taki humor odpowiada w 100%). Co prawda od jakiegoś czasu widać stopniowy brak pomysłów - za dużo nawiązań do dzisiejszej popkultury i trzeba być z tym na bieżąco, żeby załapać niektóre żarty, za to starsze sezony można oglądać na okrągło. Nic tak nie poprawia humoru jak kilka odcinków Simpsonów; banan na gębie gwarantowany:)

huma - 29 Grudzień 2012, 18:34

Wampirzyca napisał/a:
7 sezon Dexia mnie zawiódł - jakaś przekombinowana telenowela. :(

Zgadzam się. Dexter z fajerwerkami, a jednak bez.

Ostatnio odświeżam "Szpiedzy tacy jak my" śmiejąc się z Chevy Chase :)
"Doctor, doctor, doctor.... and doctor".

Emilie21 - 29 Grudzień 2012, 19:23

Dziwne, że nikt jeszcze nie wymienił The Wire. Zdecydowanie mój faworyt, pierwszy sezon to mistrzostwo świata. Serial to bardzo dobry kryminał traktujący o wojnach narkotykowych, ze świetną rolą Dominica Westa. Mocną stroną jest realizm, klimat czarnoskórego Baltimore i złożoność postaci (gliniarz nie zawsze jest dobry a gangster zły, niby banał, ale tam to jest super przedstawione). Pamiętam, że pierwszy sezon rozwaliłam w jeden dzień, a finał wbił mnie w ziemię. Do obejrzenia skłoniły mnie pozytywne opinie (m.in. że to najlepszy serial HBO) i potrzeba odskoczni od komercyjnych serii typu Dextery, Losty czy inne Housy. Oczywiście, jak to zwykle z bardziej ambitnymi seriami bywa, HBO anulowało emisje po 5 sezonie. Może to i dobrze, bo zaczęło być zbyt dużo polityki a za mało zwykłej ulicy.
Drugim ukochanym serialem, jest Brothers&Sisters. Całkiem inna bajka, ciepła rodzinna seria, przyciąga głównie obsadą (dużo gwiazd, m.in. znana z Ally McBeal C.Flockhart czy Z Six Feet Under R. Griffiths). Swietnie napisany scenariusz (rozmowy telefoniczne rodzeństwa są przekomiczne), pare bardzo ciekawych wątków i chyba jedyny serial, gdzie lubiłam naprawdę każdego bohatera. Dażę sympatią chyba dlatego, że sama chciałabym mieć taką dużą, hałaśliwą i zawsze wspierającą się rodzinę (oczywiście moja jest całkowitym przeciwieństwem : >).
A ostatnio oglądałam Carnivale. Na początku trochę było nudnawo, pozatym nie za bardzo lubię fantastykę, ale pod koniec pierwszego sezonu i na początku drugiego mocno się wkręciłam, i kiedy już chciałam sciągać trzeci sezon, dowiedziałam się, że to koniec (HBO skasowało serial bo miał za małą oglądalnosć : <) Trochę to frustrujące, ale serial ogólnie przyzwoity. Polecam wielbicielom magii/okultyzmu/religii i końca świata. :)

aga-m - 29 Grudzień 2012, 21:15

1. The Big Bang Theory
2. True Blood
3. Game of Thrones
4. Firefly

Firefly mnie trochę z początku przeraził, gdy usłyszałam, że to science-fiction western :D

Aaa... I jeszcze ostatnio Dragon Balla oglądałam :)

malinowysorbet - 30 Grudzień 2012, 16:04

1. Sherlock
2. Skins
3. Misfits
4. Mad Men
5. American Horror Story
6. Game of Thrones

Oprócz tego puszczam sobie nieraz na youtube serial brytyjski My Life in Film. Przezabawny jest : D Opis z filmweba:
Cytat:
"My Life in Film" to serial opowiadający o perypetiach Arta (Kris Marshall), który określa się jako "niezależny twórca filmów niskobudżetowych". Art mieszka razem ze swoim najlepszym przyjacielem Jonesem (Andrew Scott) i pracuje jako kasjer w kinie. Niezwykła wyobraźnia niespełnionego twórcy filmowego zamienia każdy dzień bohaterów w emocjonujący film.

Najbardziej podobał mi się odcinek nawiązujący do "Lśnienia" Kubricka. Genialne!

Czasami oglądam też "The Big Bang Theory", ale nie po kolei. Nie potrafię jakoś oglądać takich seriali chronologicznie, nie wiem z czego to wynika. Tak samo mam z "Dr. Housem". Kiedyś maniakalnie oglądałam też "LOST".

Emilie21 - 2 Styczeń 2013, 12:29

O, Mad Men, oglądałam kiedyś trochę na Foxlife, fajny klimat lat 60 i Nowego Jorku. Muszę do niego wrócić, chociaż troche się obawiam tych siedmiu serii, bo zazwyczaj tracę zainteresowanie tak po 4/5 sezonie, ale ponoć MM (tak jak Six Feet Under) im dalej tym lepsze?
Ah, i ja do swojej listy dodaję jeszcze Dumę i Uprzedzenie (1995). Miniserial BBC, który jest idealną i moim zdaniem najlepszą adaptacją powieści Jane Austen (nie ten marny film z Knightley), a Colin Firth to najlepszy Mr. Darcy na świecie!

Sheldon92 - 7 Styczeń 2013, 18:40

Ja bym polecał,Dexter,Californiaction,Ncis-Los angeles dobre seriale .
Jeżyk - 8 Styczeń 2013, 15:19

Moimi ulubionymi serialami ostatnio są:Dr.House,Świat według Kiepskich,Zaklinaczka duchów.
Sheldon92 - 8 Styczeń 2013, 16:22

Dr.House fajny serial,ale szkoda że już go nie ma mógłby jeszcze lecieć z lata :))
Jeżyk - 8 Styczeń 2013, 16:36

Mógłby,ale niestety wszystko co dobre,kiedyś się kończy.
Sheldon92 - 8 Styczeń 2013, 17:40

Dokładnie,ale teraz stawiałbym chyba bardziej na The Walking Dead co wy na to? kto widział ten serial ?
Maneki - 8 Styczeń 2013, 19:02

Ja widziałam, nie jest zły. Wiadomo zombiaki, krew, garstka przetrwańców....... ale nieźle się ogląda po ciemku wieczorkiem :)
ona88 - 8 Styczeń 2013, 22:00

Glee :064:
Wampirzyca - 21 Styczeń 2013, 14:01

Mój nowy ulubieniec -Szogun. Bardzo, bardzo dobry serial z 1980 roku na podstawie świetnej książki Jamesa Clavella. (Właściwie mini serial, którego odcinki trwaja tyle co "zwykły" film) Szkoda, że pominięto w nim wątki i intrygi pomiędzy samymi Japończykami, tak przecież ciekawe i istotne dla całej historii, ale ja traktuję ten serial jako dodatek do książki, więc aż tak mi to nie przeszkadza. W większości świetne kreacje aktroskie (Toshiro Mifune jako Toranaga jest po porstu idealny!)

Skończyłam pierwszy sezon Homeland - ciekawy serial, ale nic nie czułam do żadnej postaci - ani pozytywnych ani negatywnych uczuć, i ich los był mi kompletnie obojętny.

Szybko wciągam się za to w How I met your mother, ależ to się fajnie ogląda.

spacja - 21 Styczeń 2013, 21:33

ja też ostatnio wciągnęłam się w serial (pierwszy raz od czasu luz marii) :mrgreen: . polecam uczącym sie niemieckiego (zresztą jest on produkowany właśnie z myślą o takich osobach). oto adres strony: jojo sucht das gluck. tylko denerwujące jest, że odcinki są takie krótkie no i połowę z pokazanego czasu zajmują napisy wstępne i końcowe :(
p1ter - 23 Styczeń 2013, 17:28

1. Castle - superanki serial kryminalny z domieszką romansu i komedii.
2. Suits
3. White Collar
4. Arrow
5. Person of interest
6. Tożsamość szpiega
7. Hawaii Five O
8. NCIS Los Angeles

Jak na razie to tyle. Moge z czystym sumieniem polecić każdy z tych seriali :D

Jeżyk - 2 Marzec 2013, 21:52

Komisarz Alex i Ranczo.Fajne seriale.
ja99 - 2 Marzec 2013, 22:45

Zero Hour Jest fajnym serialem.
nousmiaua - 3 Marzec 2013, 20:39

Za niektóre z wymienionych seriali mam zamiar się zabrać w przyszłości :P
Tymczasem dodam do tej serialowej listy Wszystkie wcielenia Tary, który jest u nas mało znany, a szkoda. Świetny pomysł na fabułę oraz równie perfekcyjna gra aktorska dorosłej kobiety - zarówno żony jak i matki - która boryka się z osobowością mnogą. Polecam!

ubavpopahy - 17 Marzec 2013, 22:57

A ja chciałem powiedzieć że wsztystkie seriale to wielkie g....
Wszystkie są kręcone na jedno kopyto, sztampowo i wg schematu (zwlaszcza kryminalne)
seriale mają tylko jeden cel, a mianowicie trzymać ciemne masy przed telewizorami, stanowią tanią rozrywkę oduczającą wyobraźni i kreatywnego myslenia,
seriale to substytuty życia dla ludzi którzy sami tego zycia nie mają

Emilie21 - 18 Marzec 2013, 20:43

Naiwne stereotypowe myślenie. Film pełnometrażowy>serial, książka>film, sztuka teatralna>film etc. Tyle że nie zawsze. Mam wrażenie, że większość ludzi negatywnie nastawiona do seriali widziała tylko House'a na TVP2 i CSI na Polsacie. Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że wszyscy, którzy twierdzą, że "seriale to rozrywka dla ciemnych mas" oglądają tylko Bergmana, Felliniego czy Bertolucciego :roll:

Do swojej listy dodaję Deadwood. Kapitalny historyczny western, z przegenialną kreacją Iana McShane'a (co tez człowiek wyprawia na ekranie, płakałam ze śmiechu słysząc jego kwestie). Świetne skonstruowane postacie, i te fikcyjne i te prawdziwe, przykład serialu gdzie każda postać odgrywa ważną rolę, a nie jest bezpłciowa i stanowi tło dla głównego bohatera. Ogólnie serial ciężko się ogląda, język jest charakterystyczny i nie raz musiałam się cofnąć, żeby załapać sens rozmowy, same wątki też do łatwych nie należą (np. kwestia własności działek w XIX w na Dzikim Zachodzie), ale to tylko świadczy, że serial skierowany jest do bardziej wymagających widzów. Jedyną wadą jest to, że serial nie ma zakończenia. Tak czy siak polecam, mimo niedostytu jaki pozostaje po ostatnim sezonie.

Teraz oglądam Luthera, ale póki co nie podzielam zachwytów nad tym serialem. Fakt, Idris Elba daje radę (chociaż w The Wire bardziej mi się podobał), ale ogólnie serial jakiś taki sztampowy, trochę mi Mentalistą zajeżdża (genialny detektyw zawsze wytropi przestępcę po jakichś śmiesznych poszlakach typu 'nie ziewnęła więc jest socjopatką"). No nic, to tylko 10 odcinków, może się rozwinie.

Młoda - 18 Marzec 2013, 22:45

Ja chciałabym kiedyś obejrzeć wszystkie sezony Czasu honoru.
Emilie21 - 18 Marzec 2013, 23:42

Piotrq napisał/a:
Dzisiaj w nocy oglądałem całkiem Nie zły : Sylwester w Nowym Jorku . i obsada prawdziwych aktorów a nie jakiś durny tasiemiec.

Czy chodzi o ten film? Sylwester w Nowym Jorku

Nie to, żebym się czepiała, ale Sarah Jessica Parker (Seks w wielkim mieście), Katherine Heigl (Chirurdzy) czy Zac Efron (High School Musical, lol) to aktorzy typowo serialowi i żaden Robert De Niro w obsadzie nie uratuje tego filmu, który jest raczej średniej jakości komedią romantyczną :lol:

ania84 - 18 Marzec 2013, 23:55

Emilie21 napisał/a:
Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, że wszyscy, którzy twierdzą, że "seriale to rozrywka dla ciemnych mas" oglądają tylko Bergmana, Felliniego czy Bertolucciego

No ja na przykład lubię filmy Bertolucciego, ale wydaje mi się, że jestem ciemną masą, bo lubię też "dom nad rozlewiskiem". No ale Bertolucci robił trochę świńskie filmy, aczkolwiek ładne moim zdaniem. Na przykład mi najbardziej podoba się "rzymska opowieść".

Emilie21 - 19 Marzec 2013, 00:58

Ja lubię Desperate Housewives, więc też jestem ciemną masą :) A Bertolucciego z tego co oglądałam najbardziej podobało mi sie The Sheltering Sky (i ten soundtrack Sakamoto!).

A oglądał ktoś z Was Królestwo Von Triera? Leżu u mnie na dysku i się kurzy już z 1.5 roku i jakoś nie mogę się zabrać, mimo wielu zachęt i sympatii dla wersji amerykańskiej, którą oglądałam jeszcze jako gimnazjalistka :)

ubavpopahy - 20 Marzec 2013, 18:44

Nie twierdzą że filmy są lepsze od seriali.
Są też niezłe seriale, ale mnie nie chodzi o to czy są złe czy dobre tylko co robią z ludźmi.
Nowoczesna ludzkość zmęczona i chora, człowiek przykuty do telewizora.

korneliusz - 20 Marzec 2013, 19:06

Emilie21 napisał/a:
A oglądał ktoś z Was Królestwo Von Triera?

Oglądałem, ale tak dawno temu, że nawet nie pamiętam o czym to było:)

Emilie21 - 20 Marzec 2013, 19:16

Nawiedzony szpital :) Z Von Trierem u mnie różnie, jedne filmy wgniotły mnie w ziemię (Breaking the Waves, Dancer in the Dark), inne rozczarowały (Dogville). Zobaczymy jak będzie z mini serialem. Akurat w weekend będę sama, to zrobię sobie nocny seans by poczuć dreszczyk emocji :)
korneliusz - 20 Marzec 2013, 19:25

Emilie21 napisał/a:
Z Von Trierem u mnie różnie, jedne filmy wgniotły mnie w ziemię (Breaking the Waves, Dancer in the Dark)

Te dwa też mi się podobały. Królestwo przespałem, więc raczej nie ma nic z tymi dwoma filmami wspólnego :) No, ale zawsze trzeba mieć nadzieję.

Sheldon92 - 14 Sierpień 2013, 11:29

Mentalista nawet spoko serial ! :)
beznickowa - 12 Wrzesień 2013, 01:26

Do seriali mam niestety olbrzymią słabość. Na czele rankingu jest chyba Dr House, który utrzymał przyzwoity poziom do samego końca. Bardzo lubię "Mentalistę", "How I met your mother", ostatnio wkręciłam się w Suits. Obejrzałam też pierwszy sezon "Hannibala" i nie mogę się doczekać kontynuacji. Z polskich seriali podobały mi się "Glina" i "Bez tajemnic".

Oglądałam też Dextera, ale jakoś mnie znudził, ostatniego sezonu wogóle nie śledzę. To zresztą niestety reguła- przeciągają w nieskończoność zamiast z klasą zakończyć i zachować poziom. Maniacko oglądałam "Lostów", ale to co zrobili z tym serialem w ostatnich sezonach i zakończeniu to woła o pomstę do nieba. W rezultacie oceniam serial nisko, mimo, że na początku potrafiłam spędzić przy nim cały dzień.

Ryba - 12 Wrzesień 2013, 06:20

Cytat:
Oglądałam też Dextera, ale jakoś mnie znudził, ostatniego sezonu wogóle nie śledzę

Z Dexterem jak i z Housem jest podobnie. Zobaczenie wszystkich sezonów naraz to samobójstwo.
A 8 sezonik Dextera jest świetny. ;)

beznickowa - 12 Wrzesień 2013, 17:26

A moim zdaniem House utrzymał dobry poziom do końca, mnie nie znudził.
Jeśli chodzi o Dextera to obejrzałam "ciągiem" tylko pierwszy sezon, resztę odcinaków na bieżąco po emisji. Więc nie chodzi o przesyt wynikający z wchłonięcia 7 sezonów na raz.
Po prostu mnie nie ciągnie do obejrzenia 8 sezonu. Ale ponieważ słyszałam, że rzeczywiście jest niezły to w końcu się zdecyduję.

Sheldon92 - 12 Wrzesień 2013, 22:41
Temat postu: serial
Ja polecam supernatural i ncis los angeles
andie - 29 Wrzesień 2013, 16:11

Kto jest fanem Waltera White'a vel Heisenberga? jutro finał! can't wait.
Magdallena - 3 Październik 2013, 18:46

Dr House
Dexter
Z archiwum X
Kości

aslana - 16 Listopad 2013, 20:17

Świat według Kiepskich ;D
The Big Bang theory
Borgias
The gam of the thrones
Przepis na życie
Prawo Agaty
Californication
Kryminalne zagadki las vegas
Dr House

lady_aga - 17 Listopad 2013, 20:12

Uwielbiam oglądać seriale!! :D Moje ulubione to:

Gra o tron
American Horror Story
Sherlock
Walking dead
Miasteczko Twin Peaks
Breaking bad
Misfits
Skins
Supernatural
IT crowd
Utopia
Jak poznałem waszą matkę
The big bang theory
Z archiwum x

Chyba jestem już uzależniona od seriali...

MissSunshine - 17 Listopad 2013, 20:36

I skąd ty aga masz czas to wszystko ogladac, hm?

Tak btw, Skinsy zaiste mają swietny soundtrack : D

Reynevan - 26 Grudzień 2013, 12:38

lady_aga napisał/a:
Chyba jestem już uzależniona od seriali...

Choroba cywilizacyjna.

ElMapet - 26 Grudzień 2013, 21:11

Obecnie oglądam tylko Supernatural :evil2:
Repek - 9 Luty 2014, 18:34

Ja długo nie oglądałem nowych seriali. Ostatnio zacząłem oglądać Tożsamośc szpiega 5. Fajne w każdym odcinku coś się dzieje. Takie życie szpiega ze szczegółami prywatnymi i zawodowymi.
biały_kruk - 24 Sierpień 2014, 11:13

House of Cards.
Należę do tych, którzy polityką raczej się brzydzą, ale ten serial jest zadziwiająco dobry.

olivka - 24 Sierpień 2014, 23:35

Ogólnie nie lubię seriali ale zaczyna się sezon na ,, Czas honoru" Chyba jedyny serial jaki oglądam od kilku lat. Nawet nie mam TV :/
CnaV - 25 Sierpień 2014, 21:03

The Walking Dead, Gra o Tron, Arrow, Peny Dreadful, Vikings, Falling Skies, Grimm -więcej grzechów nie pamiętam
Niare - 29 Sierpień 2014, 01:32

Zaczęłam właśnie "Doctor Who", od pierwszej serii, czyli dziewiątego Doktora. Myślałam, że będzie milion do nadrobienia, ale po odrzuceniu starych odcinków niewiele zostaje.

"Breaking Bad" jest moim zdaniem nudny i przereklamowany. Początki były ok, ale jak Walter zrobił się grubą rybą, to bez przerwy gadał to samo - ciągłe darcie mordy i te same teksty.

alkohol to zło - 19 Luty 2016, 18:07

Obejrzałem pierwszy odcinek polskiego serialu "Pakt". Zawsze lubiłem filmy z Dorocińskim, ale ten, mimo zapewnień przez koleżankę, że to najlepszy serial jaki oglądała, na początku wydawał mi się nudny, ale to było tylko wprowadzenie, a od połowy odcinka taka akcja z emocjami, dawno nie oglądałem takiego serialu.
123k - 19 Luty 2016, 18:09

teraz the 100 :) Lexa rządzi
ekstra_intro - 25 Luty 2016, 18:55

"Czarne lustro" polecam.
Styku - 3 Marzec 2016, 20:32

+1 Dla lustra.
the 100 - Ten serial jest cały taki nastolatkowy jak w pierwszym odcinku? :)

Kain - 4 Marzec 2016, 21:21

z seriali, to tylko jeden naprawdę bardzo mi się spodobał: "The Leftovers". (uwaga, wielu się nie podoba :P )
Ladyrobin - 4 Marzec 2016, 21:46

Styku napisał/a:
the 100 - Ten serial jest cały taki nastolatkowy jak w pierwszym odcinku?

Tak, przynajmniej w pierwszym sezonie. Drugiemu nie przykuwałam większej uwagi, nie zachwycił mnie. Możecie mnie za to "zhejcić", ale po prostu w drugim sezonie przestał działać na zasadzie , kórą nazwałam "zasadą kół zębatych", co mi się bardzo podobało....

Gage - 6 Maj 2016, 11:36

Obecnie oglądam "11.22.63". Serial na podstawie powieści Stephena Kinga "Dallas 63". Nie odwzorowuje książki jeden do jednego, co uznaje za plus, bo nie dało jej się w ten sposób zekranizować :) Przyjemne, choć oczywiście pierwowzór znacznie lepszy!
akusia - 6 Maj 2016, 11:48

Polecam Prison Break ale 1 sezon bo jest najlepszy dalej serial traci na mocy no ale dalej wciąga. Aktualnie jestem na 4 sezonie
Dla fanów wspaniales charakteryzacji i zombie, The walking Dead ale ostrzegam ze poczatki są nudne. Potem akcja się rozkręca. Aktualnie jestem na 6 sezonie

Gage - 6 Maj 2016, 12:01

Mnie The Walking Dead znudził na czwartym sezonie, najbardziej podobały mi się dwa pierwsze i... gra komputerowa :) Którą polecam fanom serialu. Oba sezony od Telltale są świetne.

Z innych tytułów rekomenduje Breaking Bad i później spin off Better Call Saul. Kawał rewelacyjnego serialu - od początku do końca trzyna poziom.

Platinum - 16 Maj 2016, 15:27

A sa tu jacys wielbiciele starych polskich seriali typu Zmiennicy czy Alternatywy 4?
terefere - 16 Maj 2016, 21:12

Ano są. Zbliża się lato, więc może TVP znowu odkopie coś ciekawego, jak "07 zgłoś się" rok temu. Zawsze to miła odmiana od tego amerykańskiego shitu.
bindi - 16 Maj 2016, 21:25

Platinum napisał/a:
A sa tu jacys wielbiciele starych polskich seriali typu Zmiennicy czy Alternatywy 4?

Tylko "Stawka większa niż życie". Szkoda, że ma tak mało odcinków.

Dandy90 - 11 Grudzień 2016, 20:25

Ja oglądam teraz Młodego Papieża. Jest bardzo spoko
Na bieżąco jestem też ze Suits

Gregory - 17 Styczeń 2017, 11:33

"I nie było już nikogo", dwuodcinkowy, angielski kryminał z super obsadą*.

http://www.filmweb.pl/ser...ogo-2015-750970

* uwaga na Douglasa Bootha, tego z "Worried About the Boy":3

korneliusz - 17 Styczeń 2017, 11:39

Widzę, że w Kornwalii kręcone. Do zobaczenia :)
mostew - 8 Luty 2017, 02:01

Taboo oglądam teraz, bardzo dobry
Tosia_675 - 11 Maj 2017, 06:45

Ja oglądam bardzo mało seriali, ale moim ulubionym był kiedyś "Dr House".
huhmhmhyh - 11 Maj 2017, 18:08

Sense8 🙃
Dorothy - 18 Lipiec 2017, 07:55

Gra o tron, Wikingowie, kiedyś jarałam się też The Following i True Detective, chyba ten ostatni obejrzę raz jeszcze, bo pierwszy sezon starsznie mi się podobał :)
Sheldon92 - 9 Luty 2018, 16:57

jakie seriale ostatnio ogladacie?
łu kasz - 12 Luty 2018, 23:33

Był kiedyś taki serial, ale to było bardzo dawno temu..
szczerze mówiąc, jeszcze gdy były tylko dwa programy w telewizjii i leciał chyba w niedzielę na jedynce ok.15tej lub coś koło tego :-0 -jak na swoje czasy mógłbym przypuszczać że mógł mieć wysoką oglądalność 50-80% telewidzów -ale to było dawno i przypomnę, że były tylko dwa programy :) (nie do pomyślenia dzisiaj) Ale w tych czasach telewizja bardziej dbała o treść programów -przypomnę że nawet byli w niedzielę specyjalni prowadzący tzw. spikerzy -osoby które zapowiadali i czasami też z grubsza opowiadali fabułę filmu -z wdziękiem i kulturą której mógł by pozazdrościć nie jeden prezydent IV RP No cóż przedtem może i stawiano na klasę -szczerze mówiąc czółem się jak prawdziwy Gość! gdy ktoś w garniturze zapraszał mnie do obejrzenia filmu.. 8-) :568: -nie warzne że miałem wtedy tylko kilka lat. Nie wiem ale teraz jest nie do pomyślenia.. tzn: włączam sobie telewizor, a tam spokojnie jak gdyby nic jest spiker -jakaś miła Pani powoli z Uśmiechem zaprasza na film.. jeszcze paro sekundowa ciemna plansza przed filmem :shock: >>gdzie reklamy, gdzie ten Cenny czas -każda sekunda cenna i jeszcze 40min. reklam włożonych w film.. :559: :561: :558: :552: :546: przecież to piniądz. Czasami mi brakuje tamtej telewizjii.. żeby chociaż w niedzielę raz w miesiącu był ktoś "żywy" w telewizjii, to by tak człowiek odpoczął od tego wszystkiego :p :P :D Acha tamten serial nazywał się autostrada do nieba -może jak na dzisiejsze czasy jest -jak by to powiedzieć mało wartki i za bardzo nie wyszukany, jednak.. z tego co pamiętam czekało się cały tydzień (jeśli we wtorek się już nie zapomniało.. bo działo się wiele w wieku 4,5,6 lat.. )

terefere - 13 Luty 2018, 16:54

Tak, "Autostrada do nieba" była w porze obiadowej, a przy śniadaniu oglądało się "Niebezpieczną zatokę". Z tamtych czasów pamiętam jeszcze tylko "Alfa" i "Dynastię". Trochę wcześniej "Jak zdobywano dziki zachód". Było coś jeszcze?
łu kasz - 14 Luty 2018, 12:29

Czasami też w porze obiadowej, na dwójce leciały
komedie.. https://youtu.be/tD6A2WTW0wM

:shock: .. :D