Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

O wszystkim i o niczym - Kącik grzybiarza

terefere - 17 Sierpień 2013, 15:16
Temat postu: Kącik grzybiarza
W tym temacie możemy się dzielić zdjęciami i wrażeniami ze swoich grzybobrań (z tego co mi wiadomo, to jest co najmniej kilka osób na forum, które grzyby lubią nie tylko jeść, więc zachęcam do wpisywania się (ja lubię takie leśne klimaty i chętnie sobie obejrzę i poczytam :) )

Dzisiaj wybrałem się wybadać sytuację, zachęcony zasłyszanym kilka razy tekstem "SĄ GRZYBY". No faktycznie, są (przynajmniej w porównaniu z tym, co było 2-3 tygodnie temu), ale na prawdziwy początek sezonu jeszcze trzeba poczekać do początku września, tak myślę (przynajmniej u mnie). Efekt 2 godzin zbierania jest raczej marny, ale to dopiero początek :evil2: (obczaiłem tylko 2 stałe miejsca i uciekłem - komary tak tną, że odechciewa się wszystkiego, do tego ostatnie nawałnice dały się mocno we znaki i leży mnóstwo powalonych drzew i gałęzi).

pumpkin - 18 Sierpień 2013, 10:55

grzyby.

Piotrq - 19 Sierpień 2013, 12:47

Też chodzę na grzyby tego roku nie bardzo jeszcze za ciepło i za dużo robactwa w lesie , ale sporo zbieram bo pieczarka to nie grzyb , może ktoś jeszcze chodzi i podpowie gdzie jest wysyp hehe , jak ostatnio przejeżdżałem przez Tychy to ładny las tam mają w okuł tej drogi szybkiego ruchu spora aut tam stało pod lasem ale nie znam tamtych terenów może ktoś zna jest po co tam jechać .
modrzewina - 30 Sierpień 2013, 07:02

moje grzybobranie ;)

Ksenomorf - 30 Sierpień 2013, 07:39

pumpkin napisał/a:
[url=http://img266.images...a92.jpg]Obrazek[/URL]

grzyby.

Prowokujące, dwuznaczne zdjęcie. Pani przedstawia nam grzyba, a podpis brzmi: grzyby. Zatem, ile grzybów tam jest?

pumpkin - 30 Sierpień 2013, 16:58

Zrozpaczona pani ze zdjęcia wskazuje na grzyba na ścianie z dywanem, jednakże ściana znajdująca się za panią również wygląda nie za ciekawie. Można by uznać, że mamy tutaj do czynienia z odrębnymi grzybami. Jednak co do dokładnej liczby grzybów na zdjęciu musiałby wypowiedzieć się jakiś doświadczony grzyboznawca :P .
sherman - 14 Wrzesień 2013, 08:55

Tak z 20 lat temu do miejscówek, do których chodzę na grzyby można było się wybierać z workiem na ziemniaki. Teraz z roku na rok jest ich coraz mniej. Nieraz wracałem z niczym albo z jednym grzybem.

A to moje "okazy" z czwartkowego zbierania.

terefere - 14 Wrzesień 2013, 16:11

Całkiem przyzwoite zbiory sherman, jak na ten sezon.
Dzisiaj wybrałem się na grzyby w znane miejsce, a o efektach lepiej nie pisać - 1 prawdziwek, 1 podgrzybek, 4 mini-kurki. :/ Co za rok... W ogóle nie widać JAKICHKOLWIEK grzybów; w najgrzybniejszych latach jak weszło się do lasu, to było czerwono od muchomorów, a teraz bieda i nędza. Co prawda lekkim pocieszeniem są opieńki, które dopiero wyrastają z pniaków i mchu, więc za kilka dni będzie można znowu się wybrać.

spacja - 15 Wrzesień 2013, 19:14

ja w zeszły weekend próbowałam swoich grzybiarskich umiejętności i niestety nic nie złowiłam :( znalazłam tylko parę śladów po grzybkach - ktoś mnie uprzedził, ale chyba i tak nie było tego dużo
Piotrq - 16 Wrzesień 2013, 01:24

Moje dzisiejsze grzybobranie, dość udane sporo nałapanych , tylko deszcz mnie chwycił i cały przemokłem :-?

sherman - 29 Wrzesień 2013, 08:34

W zeszłą niedzielę ponownie wybrałem się na grzyby. Ludzi było więcej niż grzybów.

Młoda - 30 Wrzesień 2013, 19:34

U mnie w okolicznych lasach jest mnóstwo maślaków, rosną jak grzyby po deszczu i muchomorów też jest pełno, niektóre są tak pięknie czerwone, że aż szkoda, że nie są jadalne.
terefere - 30 Wrzesień 2013, 20:44

Ano właśnie, wystąpił chwilowy wysyp grzybów za sprawą ostatnich deszczów i kilku słonecznych dni więc OBY DO SOBOTY.
A wczoraj na trawniku koło domu znalazłem opieńki (kilkanaście szt.)

heto1830 - 30 Wrzesień 2013, 20:57

Czy takiego czerwonego grxyba z białymi kropkami sie je?
terefere - 6 Październik 2013, 13:54

Byliście na grzybach w weekend? Ja wybrałem się dzisiaj na 2 godziny i jestem mile zaskoczony, bo po kilku przymrozkach w nocy udało się znaleźć kilkadziesiąt podgrzybków i parę prawdziwków. Jeżeli będzie jeszcze w miarę ciepło, to pewnie pocieszymy się grzybami ze 2 tygodnie.

andie - 6 Październik 2013, 19:39

są relacje z grzybobrania, a gdzie posty w temacie kulinarnym?
korneliusz - 6 Październik 2013, 19:49

andie napisał/a:
są relacje z grzybobrania, a gdzie posty w temacie kulinarnym?

Te ostatnie grzyby są już tak poobgryzane, że pewnie ledwo do zdjęcia dotrzymały :)

Iron - 7 Październik 2013, 15:40

terefere napisał/a:
Byliście na grzybach w weekend?

Ja byłem w przedostatni weekend u znajomych na grillu(30km od Warszawy).
Po dobrym jedzeniu wybraliśmy się do lasu połazić.Po godzinnym spacerku miałem w torbie około kilograma prawdziwków i podgrzybków zbieranych tak od niechcenia bo nie nastawialiśmy się na zbieranie grzybów - inna sprawa że to tereny prawie nie zamieszkane stoją jedynie trzy domki i ludzie tam jeszcze nie dotarli więc grzybów jest pod dostatkiem.
Fotek niestety nie mam.

terefere - 13 Październik 2013, 12:49

Dzisiaj wybrałem się do lasu, aby dotlenić mózg. Większość liści już opadła, zrobił się gęsty dywan i grzyba można wypatrzyć dopiero, jak się nad nim stanie. Efekt godzinnego wypadu to 4 marne podgrzybki.
michalk - 13 Październik 2013, 19:22

Parę dni temu byłem dwukrotnie na grzybach i zebrałem za każdym razem pełne wiadereczko podgrzybków oraz po kilka prawdziwków i koźlaków. Ogólnie w moich okolicach grzybów teraz pod dostatkiem, rodzice za każdym razem jak pojadą wracają z pełnymi wiaderkami.
W tym tygodniu też się wybiorę w miłym towarzystwie. :)

FilipSoczek - 24 Październik 2013, 10:08

Witam

Warto się pochwalić:

modrzewina - 27 Kwiecień 2014, 18:35

sezon czas zacząć :p

modrzewina - 29 Kwiecień 2014, 19:35

tym razem jadalny smardz, tyle że objęty ochroną :)

modrzewina - 4 Maj 2014, 18:44

no i za trzecim razem się udało, jadalny i nie objęty ochroną. Znaleziony 3 maja :)

Iron - 4 Maj 2014, 19:14

Ładny okaz - tylko pogratulować ...i życzyć smacznego :)
terefere - 2 Czerwiec 2014, 19:02

Ze słyszenia wiem, że są już grzyby. Ktoś już rozpoczął sezon? Jak tylko będę miał trochę czasu w weekend to pojadę się rozejrzeć.
1gosia - 2 Czerwiec 2014, 19:53

cały rok jest pono sezon, nawet w grudniu i styczniu coś tam rośnie, smardze powinny być, tylko, że chyba są pod ochroną.
sherman - 3 Czerwiec 2014, 19:32

Ja byłem w ostatnią niedzielę i nie znalazłem nic, nawet trujących nie widziałem.
alkohol to zło - 6 Czerwiec 2014, 07:39

"Ze znajomymi byliśmy w Cannock Chase, nawet udało nam się parę zebrać. Natrafiliśmy na rodzinkę Anglików, którzy zapytali: `zgubiliście coś?'. A jak im wytłumaczyliśmy, że zbieramy grzyby: `no i przyjechaliście tak daleko, żeby w lesie szukać jedzenia?'"

http://wyborcza.pl/1,7547...sprzed_136.html

olivka - 3 Wrzesień 2014, 15:34

Tegoroczne grzybobranie czas zacząć :!: :!: :!:
1gosia - 3 Wrzesień 2014, 15:38

Pochodziłabym po lesie :) nawet dla samego spaceru.
adasko - 3 Wrzesień 2014, 17:05

Też bym pochodził ale z wykrywaczem. Jakoś nigdy nie mogłem się zdecydować na zainwestowanie w jakąś maszynkę. Drogie dosyć to cholerstwo. Ale niezłe znajdki można wychodzić (nie nie mówię o pocisku, granacie, bombie, śmierci).
1gosia - 3 Wrzesień 2014, 17:43

Z niepotrzebnych rzeczy kupiłabym sobie balon meteorologiczny i drona<3
Ale wykrywacz do metali też jest ok:)

Jabollus - 5 Wrzesień 2014, 02:50

udanych zbiorów!

Piotrq - 21 Wrzesień 2014, 18:55

dzisiejsze grzybobranie dość udane ale jak na ponad 2h mogło byś lepiej , choć pełno robactwa w lesie

Piotrq - 13 Październik 2014, 01:15

Dzisiejsze grzybobranie kiepściutkie szkoda było łazić

terefere - 26 Wrzesień 2015, 15:24

Piotrq, Ty tak zawsze chodzisz z piwem w jednej ręce i koszykiem w drugiej?

Byłem dziś na grzybach. Ludzi sporo, bo w poprzedni weekend był wysyp borowików trwający ze 3 dni, ale robiłem porządek w garażu i nie mogłem jechać.
Po prawie 1,5 h łażenia miałem 2 prawdziwki i 1 podgrzybka, a obszedłem wszystkie swoje stałe miejsca, w których zawsze można coś znaleźć :!: :-x
Na koniec, zrezygnowany, a nawet wkur***ny, wszedłem w chaszcze przy samej drodze i zaczęło się prawdziwe grzybowe eldorado :shock: Na przestrzeni, dosłownie, 5x5 m2 naciąłem kilkadziesiąt prawdziwków, z czego kilka naprawdę wielkich (największy jakieś 15 cm średnicy kapelusza). Gotowałem to wszystko na 3 razy w dużym garze.
I najlepsze - żadnego komara nie uświadczyłem w lesie :!: Coś niesamowitego...

Piotrq - 30 Wrzesień 2015, 00:02

Byłem dzisiaj późnym popołudniem i samych rydzów nazbierałem a piwo piję na koniec na tryumf :) uzbierania coś na prowiant trzeba zawsze wziąć :D , u mnie kicha mało co jest.

bindi - 30 Wrzesień 2015, 09:31

Piotrq, gdzie znalazłeś takie okazy?
Fajnie macie, ja natrafiam na same muchomory :P

Piotrq - 30 Wrzesień 2015, 20:19

W lesie, lesie:) jak to powiadają grzybiarze , muchomor to też grzyb ,tak zwany przysmak teściowej hehe :D , dzisiaj byłem w dalszych stronach ale kicha znalazłem 2 grzybki i 30km na rowerze
terefere - 1 Październik 2015, 16:13

Piotrq, jak jesz te rydze? Podsmażasz na patelni z cebulką?
Iron - 1 Październik 2015, 18:36

Grzyby są tylko trzeba wiedzieć gdzie ich szukać - Wujek ,który mieszka na wsi (Mazowsze) dziś zebrał 8-10 kg głównie podgrzybków.Znalazł ich tyle ,że nie miał jak ich wszystkich zabrać ze sobą za jednym razem więc przykrył część gałęziami i później po nie wrócił :D
Piotrq - 1 Październik 2015, 19:15

Takie są najlepsze podsmażone na patelni do tego jajko sadzone i najlepsze wegetariańskie jedzenie ,dobra jest też oliwka na ciepło też można wrzucić na patelnię z np. 4 całe jeśli ktoś lubi w trakcie doprawić solą /przyprawą do grilla , jeśli nie ma prawdziwych grzybów to też są dobre kupne portobello , można je zrobić w podobny sposób jak rydze , lub odciąć nóżkę i w lekko wydrążony środek dać jakiś farsz z ogórków ,papryki, pory itp. Co kto lubi na wiesz ser żółty i podsmażyć na koniec delikatnie polać oliwą z oliwek też dobre bezmięsne jedzenie ,ewentualnie na koniec na rozgrzaną patelnię można wrzucić kromkę chleba i lekko stostować polewając oliwką , to mój częsty obiad :)
Piotrq - 28 Październik 2016, 17:49

moje grzybobranie a jak u was....

10litrowe wiaderko jest:P

Piotrq - 1 Listopad 2016, 18:32

Dzisiejsze grzybobranie ,niby nie dużo ale za to rydze na kolacyjkę są :)

terefere - 1 Wrzesień 2017, 14:53

Nikt w tym roku nie był na grzybach? :shock:
Piotrq - 1 Wrzesień 2017, 18:51

Nie ma grzybów na razie przynajmniej u mnie,, chociaż urosły dwie kanie na ogrodzie te co sobie zasadziłem grzybnie ,miło że tyle szkoda że tak mało .

kociarz - 1 Wrzesień 2017, 20:10

Nie widziałem w tym roku ani jednego grzyba. Nie byłem nawet w lesie.
bindi - 15 Październik 2017, 21:04

Podziwiam wszystkich grzybiarzy, ja tylko rozróżniam takie grzybki

Piotrq - 21 Wrzesień 2019, 23:57

Jak tam u was grzybobranie.
Dzisiaj też się wybieram w lasy.

[ Dodano: 22 Wrzesień 2019, 16:23 ]
Aktualnie na grzybobraniu. Na korycie wysnietej rzeki.

Piotrq - 27 Wrzesień 2019, 18:01

Dzisiejszy zbiór poszedłem w lasy dopiero po 16h ale i tak nieźle.

a i zaprawione na zimę też są

Bocianapięty - 29 Wrzesień 2019, 14:29

Ktoś z Katowic, okolic ( to nie reguła ) wybiera się na grzyby w Katowicach i okolicach ? Może by tak wspólne zbieranie grzybków ? :)