Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

Trójmiasto - Długie i krótkie, piesze wycieczki po trójmieście!

Hahaczyk - 23 Sierpień 2013, 18:20
Temat postu: Długie i krótkie, piesze wycieczki po trójmieście!
Hej! Szukam chętnych do wspólnych pieszych wycieczek, zwiedzania, chodzenia po lasach, plażach, miastach, itp ;-) . Zapraszam do kontaktu na priv! Pozdrawiam ;-)
nousmiaua - 25 Sierpień 2013, 20:33

O, kopę lat :D Co tam u Ciebie? :) Jakby co to na bieżąco są organizowane różne spotkania. Na wędrówki również jestem chętna. We wrześniu pewnie będę miała co nieco czasu na takie wypady :) A kiedy chcesz takie wyjścia organizować?
Hahaczyk - 25 Sierpień 2013, 20:42

nousmiaua, myślę że raz w miesiącu musi udać się coś zorganizować! Wystarczy tylko chcieć. Na spotkania forumowe prawie wcale nie chodzę, bo siedzenie przy piwku nie jest tym co lubię najbardziej ;-) ;-) ;-)
terefere - 26 Sierpień 2013, 16:44

Ja się oczywiście piszę na wycieczki w miarę możliwości i to niezależnie od pogody i pory roku :!:
lemonka - 26 Sierpień 2013, 22:53

Ja się piszę, ale dopiero od października. No chyba że we wrześniu będzie coś wtedy, kiedy akurat będę w Gdańsku :D
Hahaczyk - 27 Sierpień 2013, 20:47

lemonka, rozumiem, że od października będziesz na stałe przebywać w Gdańsku? Przypuszczam, że wycieczki będziemy organizować w soboty, raz w miesiącu, chyba że będzie duże zainteresowanie i wiele pomysłów, a także ładna pogoda, wówczas plany można zmienić ;-) .
lemonka - 28 Sierpień 2013, 08:25

Tak, dokładnie, od października będę już na stałe :)
Hahaczyk - 28 Sierpień 2013, 20:37

Uwaga! Na pierwszą wycieczkę zapraszam na Hel , termin to 28 września, pogoda powinna być jeszcze ok, a co najważniejsze nie będzie korków i tłumów, atrakcji na Helu nie brakuję więc zobaczymy co się da! ;-)
lemonka - 31 Sierpień 2013, 20:20

Wstępnie się piszę, ale na 100% nie wiem, czy dam radę przyjechać.
modrzewina - 1 Wrzesień 2013, 07:06

Planuję się zjawić, choć raczej na dłużej w Trójmieście niż tylko na jeden dzień.
Czym planujecie dojechać na Hel, tory chyba od roku są w remoncie i pociąg juz w Redzie zamienia się w autobus.

Hahaczyk - 1 Wrzesień 2013, 21:13

To prawda, pociągi poza sezonem nie kursują, ale autobusy owszem. Myślę że poczekamy jeszcze do końca tygodnia z ustaleniem godziny wyjazdu. Kupiłam na allegro mapę Helu więc na pewno nie zabłądzimy ;-D .
terefere - 2 Wrzesień 2013, 19:35

A ja dla pewności wezmę GPS-a. ;)
Wg. strony PKP busy z Redy odjeżdżają o: 7:24, 10:50, 12:53 (wybrałem tylko te wcześniejsze). Dojazd trwa 1g43min. Bilety można kupić w kasie PKP PR albo przez internet.
Chyba najlepiej byłoby wyjechać o 10:50 ?

[ Dodano: 2 Wrzesień 2013, 20:47 ]
Ostatni powrotny bus jest o 18:28.

Hahaczyk - 2 Wrzesień 2013, 20:58

Ja również głosuję za godziną 10:50! Z Gdańska należałoby wyjechać pociągiem SKM o godz 9.30

[ Dodano: 2 Wrzesień 2013, 21:06 ]
Plan miasta jest nieskomplikowany :P , czy ktoś mógłby go wydrukować? link: http://hela.com.pl/plan-helu.png

Terefere, miałeś na myśli bus o 18:28 firmy Olimpic? Myślę że nim wrócimy, jeśli nam nie ucieknie :D

Juka - 2 Wrzesień 2013, 21:20

Dojazd na 10:50 będzie dla mnie co prawda problematyczny, ale mogę się zadeklarować.

Plan miasta już wydrukowany:)

Hahaczyk - 2 Wrzesień 2013, 21:26

Juka, dzięki! Na stronie www.hela.com.pl można też sprawdzać aktualną pogodę i podglądać Hel przez kamerki ;D
terefere - 2 Wrzesień 2013, 21:32

Hahaczyk, o 18:28 jest ten zastępczy z PKP, na który bilet można kupić online (i mieć jakąś pewność, ze nas zabierze), a Olimpic jest o 20:30 (to jakbyśmy nie zdążyli).
Potem zostaje tylko nocleg gdzieś w parku. :evil2:

Hahaczyk - 10 Wrzesień 2013, 23:20

Przypominam że warto zabrać ze sobą latarkę, może się przydać kiedy będziemy zwiedzać poniemieckie fortyfikacje wojenne.
terefere - 15 Wrzesień 2013, 13:24

Zaznaczyłem na mapie kilka punktów, które możemy zobaczyć. Jakby ktoś miał swoje propozycje, to niech dopisuje, chociaż nie wiem, czy zdążymy wszystko zobaczyć (niestety, mamy tylko te 5 godzin).

A - start, dworzec PKS
B - Fokarium. Godziny karmienia fok to 11, 14, 17, więc najlepiej załapać się na 17 już w drodze powrotnej, bo być w Helu a nie iśc do fokarium to jak przyjść na forumowe spotkanie w Trójmieście i nie wypić choćby piwa.
C - zabytkowa zabudowa ul. Wiejskiej z XIXw. (na zdjęciach wygląda pięknie, więc warto zobaczyć)
D - Port
E - Latarnia morska z 1942 r., ruiny starej latarni z XIX w., dom latarników.
F - Zespół obiektów fortyfikacji rejonu umocnień "Hel" z II W.Ś.
G - Bunkry i schrony

Jeżeli nie będziemy szli w tempie turystycznym ;-) , to zdążymy jeszcze może zahaczyć o:
H - promenada helska wzdłuż nabrzeża, którą wrócimy do centrum Helu

Czyli zrobimy takie kółko po półwyspie. Łączna długość trasy to będzie jakieś 8 km, więc w sam raz :)

Hahaczyk - 15 Wrzesień 2013, 17:59

Fajny plan ;-) , dodam tylko ze z tego co czytałam wstęp do wszystkich wymienionych obiektów jest odpłatny, nie dotyczy to leśnych bunkrów .
terefere - 15 Wrzesień 2013, 18:58

Do fokarium wstęp 5 zł.
A do latarni morskiej chyba nie ma sensu wchodzić, bo nie wiem czy jest tam coś ciekawego :-) Zobaczymy z zewnątrz jak to wszystko wygląda. O muzeach też nie pisałem, bo nie będzie na to czasu.
Reszta jest darmowa, także wycieczka będzie ekonomiczna ;)

Juka - 20 Wrzesień 2013, 19:12

28 września zbliża się wielkimi krokami, a moje pytanie brzmi następująco: czy oferta nieśmiałego biura podróży jest nadal aktualna?
Proszę również o opinię, czy ogłosić ją na konkurencyjnym forum i "zbierać ludzi", czy nie narażać obecnego grona na powiększenie rozmiarów i zachować względną kameralność.

terefere - 20 Wrzesień 2013, 19:55

Juka napisał/a:
28 września zbliża się wielkimi krokami, a moje pytanie brzmi następująco: czy oferta nieśmiałego biura podróży jest nadal aktualna?

Aktualna.

Juka napisał/a:
Proszę również o opinię, czy ogłosić ją na konkurencyjnym forum i "zbierać ludzi", czy nie narażać obecnego grona na powiększenie rozmiarów i zachować względną kameralność.

Jeżeli chodzi o mnie, to nie mam nic przeciwko towarzystwu z innych branżowych (i nie tylko) forów i jestem za a nawet przeciw.
Przy okazji, polecam kupić bilet do Helu i z powrotem wcześniej, najlepiej na stronie PKP, to będziemy mieli większą pewność, że jakoś dojedziemy na miejsce i wrócimy.

Hahaczyk - 20 Wrzesień 2013, 20:14

Moim zdaniem każdy może zaprosić kogo tylko zechce, także śmiało! ;-)
Juka - 24 Wrzesień 2013, 17:43

Drodzy. Jak się umawiamy?

Odpaliłam stronę PKP i głowię się teraz nad tym, skąd dokąd kupić bilet na pociąg, bo że bilet na busa z Redy na Hel, to wiem. Czy robimy jakąś wspólną zbiórkę, czy dojeżdżamy sobie do jednego punktu indywidualnie a dalej razem, lub kto będzie startował z Gdańska, kto z Gdyni, a kto ew. z Redy?

Jeśli chodzi o dojazd do Helu, znalazłam nowe rozwiązanie, które możemy wziąć pod uwagę, gdyby zdarzyła się nam jakaś obsuwa czasowa z winy PKP albo korków. Rozkład jazdy F.H.U. BOSZKE z Gdyni prosto do Helu wygląda tak (pewność na 99%)

Dobry duszek tego forum twierdzi, że zamiast w drodze powrotnej nastawiać się na Olimpic można taniej dostać się do Gdyni korzystając z ichnich lokalnych przewoźników, ale kosztem obniżonego standardu, tylko niestety nie mają one strony internetowej gdzie mozna byłoby sprawdzić rozkład jazdy, ale mozna zawsze potraktowac go jako dodatkowe koło ratunkowe w kwestii powrotu. Co do podstawianych busów PKP z Redy, to cytuję: "zawsze w chuj ludzi idzie, trzeba sie spieszyc zeby miejsce dostac ale w redzie powinny byc" ;) , jednak myślę, że nam to nie grozi, bo największy ruch będzie wieczorem i to nie z Helu, a z Trójmiasta w stronę Wejherowa, gdy studenci będą wracali z uczelni. Sam Hel to ponoć dwie drogi główne i kilka bocznych i zgubić się trudno, ale ten plan to ja może wezmę na wszelki wypadek ;)

terefere - 24 Wrzesień 2013, 18:52

Znowu muszę odpowiedzieć tylko za siebie, ale dobrze:
1. Najlepiej jednak, póki co, zostać przy tej tej 10.50 z Redy i busie PKP. (nie wiem, jak reszcie, ale niezbyt mi pasuje być w Gdyni na 7 czy 8 ;) ). Jeśli wymieniony bus będzie przeładowany, pojedziemy sobie tym prywatnym.

i wobec tego ^

2. Można spotkać się w Gdańsku o 9 (powiedzmy pod KFC) i jechać skm-ką 0 9.30, która w Redzie będzie o 10.28. Przynajmniej ja tak zrobię, nie wiem jak reszta. Ale właśnie, kto będzie poza wymienionymi w tym temacie osobami deklarującymi 100% obecność?:>

lemonka - 24 Wrzesień 2013, 20:19

Ja będę na 99%, oczywiście godzina mi pasuje.
Szawel - 24 Wrzesień 2013, 20:50

Tak w sobote jest ten wyjazd?. To tez moze pojade jak pogoda dopisze 8-)
ania84 - 24 Wrzesień 2013, 21:19

terefere napisał/a:
Można spotkać się w Gdańsku o 9 (powiedzmy pod KFC) i jechać skm-ką 0 9.30,

Chyba sobie żartujesz;p

terefere - 24 Wrzesień 2013, 21:30

W takim razie ostateczne podsumowanie (+ info dla ewentualnych osób, które chciałyby przyjśc po raz pierwszy):

Wycieczka do Helu

sobota, 28 września

Spotykamy się przy KFC w Gdańsku Głównym o godz. 9.00, od strony peronów, na schodkach (są tam schodki, prawda? ;) ). O tutaj :arrow:

Wyjazd skm-ką do Redy o 9.30. Powrót wieczorem, kiedy tam zdążymy.

Gdyby ktoś chciał przyjść po raz pierwszy lub nie zna nikogo z osób, które zadeklarowały obecność, niech najlepiej przez PW weźmie od kogoś nr kontaktowy. Ewentualnie podam jakiś znak rozpoznawczy: czarne trampki + czarny plecak z logo nike. Będę na miejscu chyba jakoś przed 9 (jeśli się uda).

Do zobaczenia.

P.s. Hahaczyk, a Ty będziesz też jechać z Gdańska, czy dopiero z Redy?

ania84 napisał/a:
terefere napisał/a:
Można spotkać się w Gdańsku o 9 (powiedzmy pod KFC) i jechać skm-ką 0 9.30,

Chyba sobie żartujesz;p

Nie, ja zawsze poważny.

ania84 - 24 Wrzesień 2013, 22:42

terefere napisał/a:
Nie, ja zawsze poważny.

No, ja też zawsze jestem poważna. Wiek w końcu zobowiązuje. A będziecie chodzić po plaży?

[ Dodano: 25 Wrzesień 2013, 00:01 ]
Bo nie wiem czy kalosze wziąć...

Hahaczyk - 25 Wrzesień 2013, 12:39

Teraz ja się wypowiem ;P będę na was czekać w Redzie, przyjadę wcześniej więc kupię sobie bilet na Hel tego samego dnia, potem idę do lidla i kupuje trochę jedzenia, w plecaku na pewno będę mieć parasol i płaszcz przeciwdeszczowy, myślę że nie będzie kłopotu z miejscówkami o tej porze roku ;-) . Jeśli obawiasz się spóźnienia z powodu korków, jest tylko jedno wyjście- wyjechać prędzej z domu ^^
terefere - 25 Wrzesień 2013, 18:24

UWAGA!!!
W razie mocnego deszczu spotykamy się w budynku dworca przy wejściu (od strony McDonald's).

ania84 napisał/a:
A będziecie chodzić po plaży? Bo nie wiem czy kalosze wziąć...

Kalosze w plecaku nigdy nie zaszkodzą (podobnie jak nóż, suchary bieszczadzkie, kompas, konserwa turystyczna, zapałki, saperka i sznurek).

Juka - 25 Wrzesień 2013, 20:42

ania84 napisał/a:
Bo nie wiem czy kalosze wziąć...

O, znaczy będziesz tez?

Hahaczyk - 25 Wrzesień 2013, 21:15

Ja chyba wezmę też czapkę i rękawiczki, bo ostatnio tak zimno :D
Hahaczyk - 28 Wrzesień 2013, 23:30

Dziękuje wszystkim, którzy dzisiaj przybyli, mam nadzieję, że się podobało! ;-)
terefere - 29 Wrzesień 2013, 00:03

Wróciłem do domu, jem kolację, więc jak tu nie wejść na forum.
Macie jakieś pomysły na kolejną wycieczkę? Ja mam 2:

1. Mierzeja wiślana (Krynica Morska, (piesza) wycieczka z Krynicy do Piasków (13 km :P ), muzeum obozu zagłady w Sztutowie (straszne, ale ciekawe, wstęp bezpłatny).
2. Frombork i bliższe oraz dalsze okolice.

Juka - 29 Wrzesień 2013, 00:06

MOJE NOGI.

Ale następnym razem bierzemy piłkę!

Adik - 29 Wrzesień 2013, 00:30

Juka napisał/a:
MOJE NOGI.
Cudowne uczucie, prawda? :P
andie - 29 Wrzesień 2013, 02:19

terefere napisał/a:
Macie jakieś pomysły na kolejną wycieczkę?

Warsaw city się poleca. zróbmy jeszcze jeden marsz 11. listopada^^

lemonka - 29 Wrzesień 2013, 11:27

Wycieczka bardzo udana ;)
ania84 - 29 Wrzesień 2013, 19:13

No ja też dziękuję za wycieczkę, fajnie było was poznać:) Chociaż już niestety muszę stwierdzić, że jestem za stara takie podróże, reumatyzm i problemy z krążeniem krwi mi się dają we znaki...
Hahaczyk - 30 Wrzesień 2013, 17:56

terefere napisał/a:

1. Mierzeja wiślana (Krynica Morska, (piesza) wycieczka z Krynicy do Piasków (13 km :P ), muzeum obozu zagłady w Sztutowie (straszne, ale ciekawe, wstęp bezpłatny).

- przyznam, że też myślałam o Sztutowie, mogłibyśmy zorganizować coś na kształt tej wycieczki : http://pomorskie.travel/A...K_t_w_Rybackich .

[ Dodano: 30 Wrzesień 2013, 17:58 ]
andie napisał/a:
terefere napisał/a:

to również ciekawy pomysł, wszyscy mamy wolne tego dnia, problem może być jedynie w cenie biletów ;-)

andie - 30 Wrzesień 2013, 18:26

[ Dodano: 30 Wrzesień 2013, 17:58 ]
andie napisał/a:
terefere napisał/a:

to również ciekawy pomysł, wszyscy mamy wolne tego dnia, problem może być jedynie w cenie biletów ;-) [/quote]

ale gdyby się udało, to zapraszam(y) ;)

Hahaczyk - 30 Wrzesień 2013, 18:30

Rozumiem, że będziesz naszą przewodniczka? ;-)
andie - 30 Wrzesień 2013, 18:39

yhyhyhyhyh, Tere mógłby coś powiedzieć o mojej znajomości topografii Warszawy :D ale jeśli się zdecydujecie, to się poprawię i będę przygotowana :D a na pewno mogę Wam zaoferować moje (nieocenione) towarzystwo :p
Hahaczyk - 30 Wrzesień 2013, 18:44

Fajnie, ale może przedtem uda nam się zorganizować coś na październik;-)
andie - 30 Wrzesień 2013, 18:46

jasne. w każdym razie jak coś - wpadajcie.
Hahaczyk - 30 Wrzesień 2013, 19:30

Jak znajdą się jeszcze 2 chętne osoby na wyjazd do Wawy to z przyjemnością ;-)
lemonka - 30 Wrzesień 2013, 19:40

To zależy jaki termin ;)
Hahaczyk - 30 Wrzesień 2013, 19:44

lemonka, 11 listopada? ;-) w Warszawie będzie tego dnia sporo atrakcji, myślę że to ciekawa opcja.
Juka - 30 Wrzesień 2013, 19:45

Adik napisał/a:
Juka napisał/a:
MOJE NOGI.
Cudowne uczucie, prawda? :P

Przeciwnie - brak czucia ;)

terefere - 30 Wrzesień 2013, 19:48

A do jakiego marszu Wam bliżej? Narodowego czy tęczowego?
lemonka - 30 Wrzesień 2013, 19:52

Hahaczyk napisał/a:
lemonka, 11 listopada? ;-) w Warszawie będzie tego dnia sporo atrakcji, myślę że to ciekawa opcja.

No tak, nie zwróciłam uwagi na wcześniejszy post :P W sumie to opcja ciekawa, tylko że nie mam pewności, czy wtedy będę w Gdańsku.
Z dojazdem mogą być problemy, bo to trochę daleko :mrgreen: Ale jak nie trafimy na pociąg z Gdańska do Warszawy przez Białystok (jeździ taki), to nie będzie tak źle. :mrgreen:

Hahaczyk - 30 Wrzesień 2013, 19:52

terefere napisał/a:

Wolałabym być z dala od tego typu marszów, może znajdą się inne atrakcje ;-)

[ Dodano: 30 Wrzesień 2013, 19:53 ]
lemonka, musisz koniecznie jechać z nami!

andie - 30 Wrzesień 2013, 20:01

inne na pewno będą, pewnie z czasem się okaże co dokładnie. zresztą w Warszawie zawsze jest co robić/zobaczyć ;) a co do marszów itp. to z tego co kojarzę, to wtedy będzie również szczyt klimatyczny czy coś w ten deseń, więc podejrzewam, że mogą być organizowane różnego typu demonstracje alterglobalistów czy innych zielonych ;D (piszę tylko informacyjnie, nie żeby kogoś straszyć :p )
Juka - 30 Wrzesień 2013, 20:04

terefere napisał/a:

Zorganizujmy swój prywatny marsz. Marsz Obłąkanych.

terefere - 30 Wrzesień 2013, 20:05

Z dojazdem nie ma wielkiego problemu, bo co godzinę jeżdżą autobusy (PolskiBus albo zwykłe PKS-y, dojazd dużo szybszy i chyba nawet tańszy niz PKP, np. z Elbląga bez zniżek jest to 50 zł, więc z Gdańska z 30% ulgą to będzie ok. 35-40 zł).
Powrotnych też jest sporo do północy, a później PKP coś około 4, z tego co pamiętam.
Jasne, atrakcji nie zabraknie :)
Też się mogę pisać na wyjazd, bo i tak jechałbym do Wawy 12 listopada. (jak znajde jakiś tani nocleg i jak BĘDĄ LUDZIE).

[ Dodano: 30 Wrzesień 2013, 20:08 ]
Juka napisał/a:
terefere napisał/a:

Genialny pomysł!

andie - 30 Wrzesień 2013, 20:15

terefere napisał/a:
Też się mogę pisać na wyjazd, bo i tak jechałbym do Wawy 12 listopada. (jak znajde jakiś tani nocleg i jak BĘDĄ LUDZIE).

a przewidujesz jakiś warszawski exodus w tych dniach? :p

terefere napisał/a:
Juka napisał/a:
terefere napisał/a:

Genialny pomysł!

jej, dajemy, tak.

OK, to bliżej terminu jak będę wiedzieć o czymś ciekawym (albo ktoś inny, wiadomo ;) ) to dam tu znać.

Juka - 30 Wrzesień 2013, 20:22

Hm. A co byście powiedzieli na długi weekend Pt 9.11 - Wt 12.11?
Trochę szkoda mi tej stówki, jak na jeden dzień.

lemonka - 30 Wrzesień 2013, 20:33

A co wtedy z noclegiem?
andie - 30 Wrzesień 2013, 20:35

jedną osobę to prawdopodobnie będę mogła przygarnąć w razie czego.
Hahaczyk - 30 Wrzesień 2013, 20:36

Juka napisał/a:
Hm. A co byście powiedzieli na długi weekend Pt 9.11 - Wt 12.11?
Trochę szkoda mi tej stówki, jak na jeden dzień.

mogłabym oczywiście poprosić o wolne w tych dniach, ale muszę mieć pewność co do terminu! Myślisz , że wytrzymamy ze sobą tak długo? ;D

Juka - 30 Wrzesień 2013, 20:40

Złożylibyśmy się na pokój lub dwa, oczywiście coś tańszego i bez żadnych złotych klamek:) Ew. moglibyśmy się skitrać u mnie w domu, gdybym miała wolną chatę, na co ogólnie AŻ TAK bym nie liczyła, gdyż w roku akademickim jest całkowicie zajęta przez wynajmujących studentów i niestudentów, poza tym od Kampinosa trzeba by płacić za dojazd do metra, no ale od biedy i awaryjnie możemy przyjąć też taką możliwość.

Hahaczyk, faktycznie. Muszę to jeszcze przemyśleć ;)
Ale ja tam nie mam nic przeciwko, mogę Wam nawet rano wstawać i chodzić po bułki i kabanosy. Jedyne co mnie przeraża to to przeklęte turystyczne tempo ;)

Hahaczyk - 30 Wrzesień 2013, 20:47

warto zawczasu znaleźć ten pokój ;-) im taniej, tym lepiej, byle nie w noclegowni dla bezdomnych :P

[ Dodano: 30 Wrzesień 2013, 20:49 ]
Juka napisał/a:
Jedyne co mnie przeraża to to przeklęte turystyczne tempo ;)
- zauważyłam ! ;D jednak tylko takie tempo gwarantuje Ci brak zakwasów, więc wybieraj ;P
Hahaczyk - 3 Październik 2013, 20:08

Hej! Proponuje spotkać się w październiku, a dokładnie 12-go , cel wycieczki Wyspa Sobieszewska ( oczywiście mogą być inne propozycje- byle szybko) , idziemy szlakiem pieszym - więcej o jego przebiegu : http://turystyka.wyspa.pl...urystyczny.html , warunek, to min 3 chętne osoby , to jak? ;-)
lemonka - 3 Październik 2013, 20:37

Chętnie bym się wybrała, ale akurat 10-13.10. nie ma mnie w Gdańsku. :|
No chyba że przełożymy na 19.10. i będzie to wszystkim pasować...

Hahaczyk - 3 Październik 2013, 20:44

lemonka, dowiem się w pracy, czy mogłabym mieć wolne 19-go ,ale nic nie obiecuję ;-)
terefere - 3 Październik 2013, 21:11

Na 12. się piszę.
Hahaczyk - 3 Październik 2013, 21:54

W takim razie zorganizujemy wycieczkę na ten dzień , na który będzie więcej chętnych, sprawdzałam autobusy, to gdybyśmy umówili się na godz 9:00 to o 9:05 jest 112 , z resztą na stronie, do której podałam linka, jest odnośnik do rozkładów jazdy i mapa wyspy , warto żeby ktoś wydrukował te rozkłady i mapkę terenu, szlaku zielonego itp ;D
nousmiaua - 4 Październik 2013, 22:57

Wstępnie wyrażam chęci, ostatecznie dam znać pewnie jak będzie bliżej terminu :P
Hahaczyk - 5 Październik 2013, 22:54

odnośnie listopada, to nie dostałam wolnego 10-go , co do października i Sobieszewa to ostatecznie mogę tylko 12-go , także na wyspę wybieramy się w tym terminie .
Hahaczyk - 7 Październik 2013, 23:21

Dla przypomnienia, jedziemy w sobotę o godz. 9.05 linia 112 przystanek dworzec gł., proszę kupić prędzej bilety, żeby nie było opóźnień, proszę też o wcześniejszą informację, jeśli ktoś jednak zamierza się spóźnić;-) .
terefere - 8 Październik 2013, 17:10

I niech też nikt nie przeraża się długością trasy, bo zawsze można ją trochę skrócić ;)
nousmiaua - 9 Październik 2013, 23:43

Niestety ale nie pasuje mi jednak ta sobota, wypadło mi coś ważnego. No ale czekam na kolejne terminy terminy i życzę udanej wycieczki :)
Hahaczyk - 11 Październik 2013, 08:13

Jakby się ktoś jednak zdecydował to zapraszamy!
lemonka - 11 Październik 2013, 14:47

Ja jednak będę jutro ;)
Juka - 11 Październik 2013, 21:00

A reflektuje ktoś na piwo po wycieczce w okolicach godz. 18?
terefere - 11 Październik 2013, 22:52

Chętnie na coś reflektuję. Będę miał kabanosy i pół chleba.
Hahaczyk - 13 Październik 2013, 10:36

lemonka, jeśli byłaś wczoraj, to cię nie widzieliśmy, a zapewniam że szukaliśmy ciebie wśród ludzi wyczekujących autobusu ...
terefere - 13 Październik 2013, 13:44

No właśnie, przepraszamy za ewentualną wpadkę, ale chyba jednak warto się wymienić numerem zawczasu.

Wcześniej padła propozycja wyjazdu do Warszawy, więc pora na kilka konkretów. Podaję orientacyjne ceny, żeby każdy mógł przeliczyć ile to mniej więcej by kosztowało.

Kto byłby chętny na wycieczkę do Warszawy w dniach 11-12 listopada? (wyjazd 11 wcześnie rano, powrót 12 wieczorem)
Dojazd autobusem z Gdańska - ok. 40 zł w jedną stronę.
Jeżeli chodzi o nocleg, to można wynająć pokój wieloosobowy w schronisku/hostelu (koedykacyjny, mam nadzieję, że nikomu to nie będzie przeszkadzało ;) ) - ok. 40 zł/osoba.
Do tego dochodzi bilet komunikacji warszawskiej na metro, tramwaje, autobusy - normalny 15 zł / ulgowy 7,50 zł.
+ wyżywienie, w zależności co kto lubi. Z ciekawości i dla zabawy moglibyśmy sobie przyrządzić jakiś obiad wieczorem w hostelu, bo są tam otwarte kuchnie :)

Atrakcje turystyczne: stare miasto, Łazienki, Muzeum Powstania Warszawskiego, bulwar nadwiślański z wieloma fajnymi miejscówkami w pobliżu i Stadion Narodowy, Centrum Nauki Kopernik, Cmentarz Powązkowski, może warszawskie ZOO i cała masa innych miejsc do wyboru (mając bilet dobowy będziemy mogli jechać w te miejsca, do których będziemy mieli ochotę). Jeżeli chodzi o inne atrakcje, to pewnie możemy liczyć na wiedzę zorientowanych forumowiczów z Warszawy.
Dokładnie ustalilibyśmy wszystko później lub już na miejscu.

Wycieczka zapowiada się fajnie, więc najlepiej byłoby się zdecydować do początku listopada, żeby nie było problemów z rezerwacją noclegu.

Propozycja kierowana jest do wszystkich forumowiczów (nie tylko osób z Pomorza), niezależnie od tego czy byli już na spotkaniach, czy forum tylko czytają i dotąd się nie udzielali. Zawsze można spotkać się już na miejscu.

Przemq - 13 Październik 2013, 15:10

Brzmi ciekawie :)
Hahaczyk - 13 Październik 2013, 15:21

Ja oczywiście jestem chętna!
korneliusz - 13 Październik 2013, 15:26

terefere napisał/a:
Kto byłby chętny na wycieczkę do Warszawy w dniach 11-12 listopada?

Szkoda, że będę tam 2 tygodnie później.

andie - 13 Październik 2013, 15:32

korneliusz napisał/a:
terefere napisał/a:
Kto byłby chętny na wycieczkę do Warszawy w dniach 11-12 listopada?

Szkoda, że będę tam 2 tygodnie później.

też można coś wtedy zorganizować, czemu nie :)

dajecie i przyjeżdżajcie, będzie fajnie :D zwłaszcza jak pogoda dopisze (oby). byłam dziś w Łazienkach i pięknie jest. co do mnie, to 11. oczywiście mam cały wolny, 12. pewnie niekoniecznie, ale zamierzam dotrzymać Wam towarzystwa ;)

Iron - 13 Październik 2013, 22:11

Widzę ,że jakieś konkrety się pojawiły - to fajnie - przyjeżdżajcie !- 11.11 powinienem mieć wolny więc też Wam potowarzyszę :D
Hahaczyk - 14 Październik 2013, 20:56

Iron, andie, można na was liczyć gdybym potrzebowała kogoś kto będzie na mnie czekał na peronie i kto pomoże mi dojechać do centrum? ;-)
Iron - 14 Październik 2013, 21:02

Nie ma sprawy,pomożemy ;)
andie - 14 Październik 2013, 21:04

Hahaczyk napisał/a:
Iron, andie, można na was liczyć gdybym potrzebowała kogoś kto będzie na mnie czekał na peronie i kto pomoże mi dojechać do centrum? ;-)

wiadomo :)

Hahaczyk - 14 Październik 2013, 21:07

Iron, andie,dziękuję, przyjadę pewnie o 9.25 lub o 11.25 , podaję te godziny, bo nie wiem jak ostatecznie ustalimy z całą ekipą ;-)
Iron - 14 Październik 2013, 21:21

Z Młocin bezpośredni i najszybszy dojazd do centrum masz metrem.W kiosku kupisz bilet całodobowy :)
Hahaczyk - 14 Październik 2013, 21:23

Ok, to kwestie dojazdu na 90% ustalone, teraz jeszcze sprawa noclegu!
andie - 14 Październik 2013, 21:25

Iron napisał/a:
Z Młocin bezpośredni i najszybszy dojazd do centrum masz metrem.W kiosku kupisz bilet całodobowy :)

tak, metrem najwygodniej. a jeśli chodzi o komitet powitalny, to ja się piszę ;)

terefere - 14 Październik 2013, 21:29

Hahaczyk napisał/a:
Ok, to kwestie dojazdu na 90% ustalone, teraz jeszcze sprawa noclegu!

Ja przy oknie :!:

A tak poważnie, to sprawy noclegu i inne szczegóły dogramy, kiedy będzie wiadomo ile osób w ogóle się zadeklaruje. Czyli pod koniec miesiąca/na początku listopada.

Hahaczyk - 14 Październik 2013, 21:29

Super! Zapowiada się przednia zabawa ;D

[ Dodano: 14 Październik 2013, 21:33 ]
terefere, lepiej pod koniec niż na początku ;P

Iron - 14 Październik 2013, 21:44

Kilka hosteli w Warszawie w sumie blisko centrum - ceny zróżnicowane - im więcej osób tym lepiej
http://okidoki.pl/wp/lang/pl
http://www.tamkahostel.pl/
http://www.kanonia.pl/

korneliusz - 14 Październik 2013, 22:03

Ja sobie zarezerwowałem tutaj http://www.hostelfabryka.pl . Może nie blisko centrum, ale łóżka po 29, 35zł.
Juka - 14 Październik 2013, 22:20

A co na obiad? #ślinotok #cantwait
andie - 14 Październik 2013, 22:21

chyba pora niedługo założyć osobny temat odnośnie wycieczki warszawskiej :D
Hahaczyk - 14 Październik 2013, 22:26

andie, niedługo trzeba założyć wątek sylwestrowy :P Juka, kebab? ^^
andie - 14 Październik 2013, 22:43

takie dalekosiężne plany? proszę, proszę :p
Batkocz - 14 Październik 2013, 23:07

terefere napisał/a:
A tak poważnie, to sprawy noclegu i inne szczegóły dogramy, kiedy będzie wiadomo ile osób w ogóle się zadeklaruje. Czyli pod koniec miesiąca/na początku listopada.
Ja bym się spieszył, bo miejsca w hostelach zajmie wam młodzież wszechpolska, która przyjedzie na marsz niepodległości i anarchiści, którzy przyjadą na szczyt klimatyczny ;)
ShySe - 15 Październik 2013, 00:28

To jeszcze ja coś zaproponuję, żeby utrudnić wybór.

http://camerahostel.pl/pl/main

ShySe

terefere - 15 Październik 2013, 17:28

ShySe napisał/a:
To jeszcze ja coś zaproponuję, żeby utrudnić wybór.

http://camerahostel.pl/pl/main

ShySe

Nocowałem tam kiedyś, kiedy się to jeszcze nazywało Hostel Lemon. Fajnie, przytulnie i - co najważniejsze - w kuchennej lodówce było MLEKO I PŁATKI CZEKOLADOWE.

azard - 18 Październik 2013, 22:51

A czemu ten wyjazd ma być w dniach 11-12 a nie 9-10 albo 10-11?

Swoją drogą to ceny tych hosteli w Warszawie powalają. W Łodzi za jedynkę płaciłem 45 zł (a właściwie to była dwójka, ale się dogadałem z właścicielem, że chcę wynająć tylko dla siebie). Hostel nowiutki, pokój bardzo duży, do dyspozycji kuchnia wyposażona w naczynia, gary, czajnik, toster i mikrofalówkę, była nawet kawa i herbata. Do tego rzut beretem do centrum.

terefere - 19 Październik 2013, 10:40

azard napisał/a:
W Łodzi za jedynkę płaciłem 45 zł (a właściwie to była dwójka, ale się dogadałem z właścicielem, że chcę wynająć tylko dla siebie). Hostel nowiutki, pokój bardzo duży, do dyspozycji kuchnia wyposażona w naczynia, gary, czajnik, toster i mikrofalówkę, była nawet kawa i herbata. Do tego rzut beretem do centrum.

Podziel się namiarami. Z tego co pamiętam, to za 45 zł w Łodzi (2 czy 3 lata temu) nie można było znaleźć nawet pokoju w hotelu robotniczym, gdzie czas zatrzymał się w latach '80 a prysznice w łazienkach były koedukacyjne.

azard - 19 Październik 2013, 17:41

http://happyhippo.pl/

Jest też jakieś schronisko młodzieżowe, gdzie ceny są chyba podobne, ale ja jednak wolę bardziej kameralne warunki niż dzielenie łazienki czy kuchni z tłumem ludzi.

Hahaczyk - 19 Październik 2013, 18:11

azard napisał/a:
A czemu ten wyjazd ma być w dniach 11-12 a nie 9-10 albo 10-11?
a dlaczego nie?
azard - 19 Październik 2013, 18:38

Choćby dlatego, że 12 to dzień powszedni a pozostałe to długi weekend.
terefere - 19 Październik 2013, 20:46

No dobrze. Pora na kolejną porcję konkretów w sprawie wyjazdu do Warszawy.
Rzuciłem okiem na oferty hosteli i ceny w przypadku pokoi osobnych wahają się w granicach 45 - 70 zł od osoby, w zależności od standardu lokalu. Jednak jest ich coraz mniej, więc prosiłbym o zadeklarowanie się osób chętnych powiedzmy do środy 23 października i wtedy zarezerwuję jakiś pokój. Oczywiście później też można się zdecydować i znaleźć coś we własnym zakresie.

Pytanie do osób już zdecydowanych:
nie przeszkadza Wam standard "ekonomiczny" (powiedzcie, że nie, w końcu to tylko jedna noc :-) mam na myśli dosyć ascetyczne wnętrza i takie wynalazki, jak kabina prysznicowa w pokoju za kotarą (żeby potem nie było na mnie). Oczywiście jeżeli będą głosy sprzeciwu, to poszukam czegoś bardziej nowoczesnego.

azard - 19 Październik 2013, 21:24

Gdyby to był weekend to bym wpadł, bo choć do W-wy nie mam tak daleko to dotychczas udało mi się "zwiedzić" tylko okolice Dworca Centralnego i ś.p. Stadion X lecia. ;] Może kiedyś jeszcze będzie jakaś okazja...

A co do hosteli to chyba lepiej zapłacić powiedzmy te 2 dychy więcej i mieć bardziej przyzwoite warunki.

Hahaczyk - 19 Październik 2013, 22:12

terefere napisał/a:
mam na myśli takie wynalazki, jak kabina prysznicowa w pokoju za kotarą (żeby potem nie było na mnie).
Żaden problem, będzie to kolejna atrakcja ;D
beznadziejny94 - 19 Październik 2013, 23:49

Chetnie bym pojechal, oderwal sie od tej pustki ;)
Pawel831 - 20 Październik 2013, 12:33

Bardzo fajna propozycja ale odpadam z podobnych powodów co azard. 12 listopada to dzień pracy. Niestety nie mogę sobie pozwolić na urlop.
Hahaczyk - 20 Październik 2013, 20:33

beznadziejny94 napisał/a:
Chetnie bym pojechal, oderwal sie od tej pustki ;)

Jeśli nie przeszkadza ci wycieczka w towarzystwie starszaków, to zapraszamy ;-)

MrCN - 20 Październik 2013, 23:10

Odnośnie noclegów w Warszawie, kwietniu spędziłem noc w akademiku UW (jednym z dwóch) przy ul. Żwirki i Wigury (obok znajduje się klub Proxima). Cena wynosiła 40 zł od osoby w pokoju 2-osobowym. Warunki jak dla mnie całkiem przyzwoite. W pokoju takie luksusy jak umywalka i czajnik. Do łazienki trzeba było iść przez korytarz, ale do jej standardu nie można było mieć zastrzeżeń. No i z 10. piętra macie fajne widoczki na centrum Warszawy, zwłaszcza nocą.

Namiary:

http://www.ds1.uw.edu.pl/...om_studenta_nr1

http://zwirek.uw.edu.pl/?page_id=15

http://goo.gl/maps/TCnNa

azard - 21 Październik 2013, 14:14

Wątpię żeby turystom udostępniano pokój w akademiku w roku akademickim. No, ale skoro piszesz, że w kwietniu nocowałeś to może i w listopadzie mają wolne miejsca.
terefere - 21 Październik 2013, 23:10

Ponieważ nikt nowy się nie zadeklarował na 100%, to zarezerwowałem wstępnie nocleg dla tych sześciu osób, które wyraziły chęć wyjazdu i potwierdziły to na PW. Jeśli ktoś chciałby dołączyć, to możemy coś jeszcze wspólnie wykombinować.
Hahaczyk - 21 Październik 2013, 23:26

terefere napisał/a:
Ponieważ nikt nowy się nie zadeklarował na 100%, to zarezerwowałem wstępnie nocleg dla tych sześciu osób, które wyraziły chęć wyjazdu i potwierdziły to na PW. Jeśli ktoś chciałby dołączyć, to możemy coś jeszcze wspólnie wykombinować.

Myślę że chętni będą mogli zarezerwować sobie pokój w tym samym hostelu co my .

Bulo - 15 Lipiec 2014, 20:51

no i jak tam? jakies nowe spotkania, spacery planowane?
nousmiaua - 19 Sierpień 2015, 13:50

Co do wycieczek pieszych po Trójmieście, to mam pewną propozycję:

http://kiwi.org.pl/event/details/2670

Czy ktoś się pisze na najbliższą albo jakąś późniejszą wycieczkę?

wera - 25 Czerwiec 2017, 20:54

Cześć
Nazywam sie Weronika i jestem tu nowa,chcialabym poznac nowe osoby,czy organizujecie jakies spotkania w Trojmiescie?

terefere - 25 Czerwiec 2017, 21:31

Przeczytałem Sobie ten temat po latach i stwierdzam, że kiedyś to było fajnie... :shock: :| :cry:
Difane - 7 Lipiec 2017, 21:04

wera aktualnie informacje o spotkaniach pojawiają się w tym temacie->http://forum.niesmialosc.net/viewtopic.php?t=538&start=2675
Hahaczyk - 9 Lipiec 2017, 15:14

ech, ja też nie mogę uwierzyć, że już 6 lat mija odkąd zalogowałam się po raz pierwszy na tym forum, ileż to się zadziało od tamtego czasu :-)