Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

Trójmiasto - Opener 2017

pumpkin - 24 Kwiecień 2017, 09:29
Temat postu: Opener 2017
Sheldon, to co robimy z openerem, idziemy na Radiohead? :P Lubisz tego Yorke'a czy niebardzo? :P
Iron - 24 Kwiecień 2017, 11:58

Ja to bym na Prophets Of Rage poszedł ,ale będą w piątek grali czyli po FF i Radiohead.W tej sytuacji to najlepiej karnet brać (Ziółek nie głupi,tak poustawiał zespoły żeby jak najwięcej karnetów zeszło :mrgreen: )
robertoss - 24 Kwiecień 2017, 22:58

W tym roku już nie ma wymówki :P
Iron napisał/a:
(Ziółek nie głupi,tak poustawiał zespoły żeby jak najwięcej karnetów zeszło :mrgreen: )

coś w tym jest, kusi Warpaint, Moderat i Jaar, ale pewnie tylko środa u mnie. Poza wiadomo kim, Royal Blood też solidnie, ich koncert w Palladium swego czasu był mocno ok

Emilie21 - 25 Kwiecień 2017, 11:19

Ja na Radiohead. Fajnie jakby się zebrało parę dawnych znajomych, szkoda tylko że to środek tygodnia i następnego dnia do pracy :(
pumpkin - 25 Kwiecień 2017, 16:48

Nie no, to trzeba urlop :D
Aikila - 25 Kwiecień 2017, 20:51

Ja również tylko na Radiohead, z osobą bądź osobami.
Emilie21 - 26 Kwiecień 2017, 07:37

pumpkin, a Wy na cały?
terefere - 26 Kwiecień 2017, 16:35

Może spotkamy się w środę przed koncertami na plaży w Babich Dołach jak kiedyś?
Emilie21 - 26 Kwiecień 2017, 18:50

Byłoby miło :) Są chętni?
robertoss - 26 Kwiecień 2017, 22:22

Jasne! festiwal bez kulturalnego befora, to nie festiwal ;)

Być może ktoś z lokalsów dysponuje wolnym kawałkiem podłogi i miałby możliwość przygarnięcia na noc z wtorku na środę? Prawdopodobnie przyjadę z Warszawy na rowerze, więc nawet przechowanie samego roweru w środę mocno ułatwiłoby życie :->

pumpkin - 27 Kwiecień 2017, 20:40

Emilie21 napisał/a:
pumpkin, a Wy na cały?

Nie wiem :P na cały to trochę drogo... ale z drugiej strony na Foo Fighters też bym poszła mimo że już ich widziałam na żywo... a poza tym pamiętam jak mówiłaś, że ten Yorke jest zmanierowany, i jak zobaczy że na feście coś jest za mało bio/eko/wege itd. to się obrazi i nie wystąpi :P i co wtedy ?!?!? :P nie wiem co robić :P
A kojarzycie może jakiś tani nocleg w Gdyni Gł/Maksymilian/te rejony? :)

pumpkin - 4 Maj 2017, 19:17

Postanowione, bierzemy środę i czwartek, już nawet nocleg zaklepany :mrgreen:
Iron - 4 Czerwiec 2017, 19:15

No i jak tam u Was ? Macie już bilety?
U nas już tickety na dwa dni zakupione :D

terefere - 5 Czerwiec 2017, 19:14

Jeszcze nie.
pumpkin - 15 Czerwiec 2017, 09:49

Robertossie, jak myślisz, na którą uda Ci się dojechać? :P
Emilie, urlop zatwierdzony? :P
Terefere, maluch zatankowany? :P :P
Line-up ogłoszony, Royal Blood o 18:15 :P , więc można już powoli robić przymiarki pod ustalenie godziny i miejsca ewentualnego spotkania żeby wszyscy byli zadowoleni :)

terefere - 15 Czerwiec 2017, 19:19

Biletu jeszcze nie kupiłem :shock: , malucha zatankuję za 50 zł i powinno wystarczyć.
Raczej trzeba będzie przyjechać do Gdyni dużo wcześniej żeby wymienić bilet, zapowiadają się mega-kolejki, a co potem to już do ustalenia.

miecz81 - 15 Czerwiec 2017, 21:01

zastanawiam sie na ile kupic bilet, calosc troche kosztuje...
robertoss - 16 Czerwiec 2017, 05:39

pumpkin napisał/a:
Robertossie, jak myślisz, na którą uda Ci się dojechać? :P

Pełna elastyczność, więc dostosuję się do Was 8-)

Mogli dać Royal Blood po zmroku, po Radiohead nie ma już nic na głównej :P

Iron - 16 Czerwiec 2017, 09:36

miecz81 napisał/a:
zastanawiam sie na ile kupic bilet, calosc troche kosztuje...

Na 4 dni to rzeczywiście spora sumka teraz , jeśli masz ochotę na spotkanie forumowe to weź na pierwszy dzień 8-)

Gwoli ścisłości wrzucam line up - http://opener.pl/pl/Lineup-2017 :evil2:

pumpkin - 16 Czerwiec 2017, 18:30

Iron napisał/a:
(...)jeśli masz ochotę na spotkanie forumowe to weź na pierwszy dzień 8-)

Moderacja wprowadza w błąd :P Spotkania przedopenerowe są darmowe :P niebiletowane :P na plaży albo na ławeczce czy trawce przed terenem festiwalu, a bilet weź na ten dzień/dni, które Cię najbardziej interesują :P

miecz81 - 22 Czerwiec 2017, 07:55

kuszaca propozycja z tym biforem :)
terefere - 22 Czerwiec 2017, 18:36

Mnie jednak nie będzie na Open'erze.
Emilie21 - 23 Czerwiec 2017, 13:39

Ja sie waham. Musze isc w srode do pracy, skoncze ja o 17stej. O ktorej sie spotykacie? O ktorej na koncerty? Zanim ja dojade do gdyni, wymienie bilet na opaske to pewnie nie zdaze nikogo spotkac bo juz bedziecie na koncertach?
pumpkin - 23 Czerwiec 2017, 21:13

Nie wiem jak tam reszta, ale mnie tak naprawdę w środę interesuje jedynie Royal Blood i Radiohead, na Blake'u mogę pić :P czy robić cokolwiek innego :P Zresztą Emilie - zobaczyć Radiohead to było chyba takie Twoje marzenie, nie może Cię nie być :P A co do tego co terefere znów wyprawia to naprawdę brak słów! :P
Emilie21 - 24 Czerwiec 2017, 10:10

Pumpkin ty potrafisz jednak zmotywować. Na before pewnie nie zdążę Ale mogę afterowac po radioglowych. Pumpkin zostaw mi w prywatnej nr telefonu to jak dotrze do Gdyni to będę się odzywać. Będę sama więc chętnie się pidczepie pod was :p
robertoss - 24 Czerwiec 2017, 22:18

Emilie, dobra decyzja, Radiohead w Polsce to jednak rarytas ;)

Można zamieniać jednodniowy bilet na opaskę gdzieś przy dworcu, czy tylko na miejscu?

Tymczasem pozdrowienia z uroczego Olsztyna, w drodze na Open'er ;D

Emilie21 - 25 Czerwiec 2017, 08:15

Dobre pytanie. Chwilowo jestem bez kompa, sprawdzi to ktoś? Plus weźcie w rzucie lub napiszcie jaki jest rozkład bo tego też nie mogę znaleźć :p robertoss to rarytas ale jak się płaciło 8 lat temu za bilet 90zl a teraz 250 to trochę jest ból. I to na koniec miesiąca :( o której planujecie być już na koncertach? Da radę kogoś spotkać w Gdyni głównej jak będę tam o 18 czy odzywać się z babich?
she101 - 25 Czerwiec 2017, 11:53

Czy można do was dołączyć, bo będę chyba jechać sama?:) (z Wawy)
O której się spotykacie na miejscu?

pumpkin - 26 Czerwiec 2017, 07:55

Wymiana biletów
Emilie21 - 26 Czerwiec 2017, 12:52

Czyli moge sobie wymienic opaske już dzisiaj tak? :) Jednak w sr koncze pracę o 12 więc bede wczesniej :)
pumpkin - 26 Czerwiec 2017, 15:42

Emilie21 napisał/a:
Czyli moge sobie wymienic opaske już dzisiaj tak? :))

Nie wiem, nie czytałam, tylko wkleiłam :P ale chyba tak :P

My najwcześniej możemy być tak na 14-15 w Gdyni Głównej (już z wymienionymi opaskami), więc ze swojej strony proponujemy spotkanie na 14:30 :P

Emilie21 - 27 Czerwiec 2017, 07:15

Ok to ja też będę na 14.30 czekajcie na mnie w Gdyni głównej. Do zobaczenia :)
Aikila - 27 Czerwiec 2017, 13:18

Wcześnie się spotykacie, zanim się dokulamy do Gdyni będzie już prawie 16:00 - znajdziemy się w takim razie już gdzieś na miejscu ;)
robertoss - 27 Czerwiec 2017, 23:13

Ok, też będę w Gdyni Głównej o 14,30 (już zapaskowany;)
terefere - 29 Czerwiec 2017, 16:02

Jak wypadło Radiohead? (ale tak obiektywnie patrząc, czy opłacało się alterartowi tyle na nich wydać, że reszta całego line-upu wygląda marnie?) Dużo ludzi było?
robertoss - 29 Czerwiec 2017, 17:35

Radiohead obiektywnie bardzo dobry koncert, subiektywnie magiczny. Nie było Creep, które grali ostatnio na Glasto, ale i tak setlista zacna, było i Ok Computer i Kid A. W sumie lekko ponad 2 godziny grania, w tym 2 bisy. Plus polski akcent w National Anthem i Street Spirit na koniec. Dźwięk i nagłośnienie raczej też w porządku, jak na duży fest, choć spece pewnie wyłapią jakieś niedoskonałości. Ludzi sporo, choć nie mam porównania z poprzednimi edycjami, duża część pewnie tylko na środę.

Dzięki za miły, wspólny before ;)

pumpkin - 1 Lipiec 2017, 19:05

Również dzięki za before :D

Co do Radiohead to subiektywnie mi się średnio podobało (żeby nie napisać brutalnie że nie podobało :P ) mimo że starałam się bardzo żeby mi się spodobało :P ale to było w sumie do przewidzenia :P mnie wszystko zostało wynagrodzone na innych koncertach :D

Fascynujące było z kolei czytanie komentarzy odnośnie koncertu po lekturze których jestem pewna że obiektywna ocena zarówno tego jak i też innych koncertów jest niemożliwa :P :
- część w ogóle (tak jak ja :P ) nie czuła klimatu i nie wiedziała o co chodzi z wizualizacjami na telebimach,
- część zakochanych w zespole wychwalała pod niebiosa (najwięksi ortodoksi mieli za złość innym uczestnikom koncertu że w ogóle jakoś się kiwali/tańczyli czy klaskali w nieodpowiednich momentach - w końcu to było misterium, święto a nie zwykły koncert!! :P ; świetny był też komentarz w którym ktoś stwierdził, że Yorke jest zbyt dojrzałym artystom żeby śpiewać "i'm a creep" i dlatego dobrze że nie zagrali creep" :P );
- część postanowiła być bardziej yorke'owska od Yorke'a :P , i mimo absolutnego uwielbienia dla zespołu wynajdowała liczne mankamenty, przejawiając jakieś takie w mojej ocenie krańcowe zmanierowanie :P

... ale generalnie nie żałuje, ciekawe doświadczenie... :P :)

Iron - 1 Lipiec 2017, 19:12

Dzięki wszystkim za super spotkanie przed-Opkowe na trawie :) ( w pierwszy dzień bezpłatny bus dowiózł nas w 50 minut a w drugi 40min...nie wiem co to tak długo trwało :566: ) Wróciliśmy dzisiaj rano ,najlepsze koncerty jak dla mnie to Royal Blood i Foo Fighters - Ci pierwsi mają dużą szansę za parę lat znaczyć sporo w rockowym światku ,już dużo znaczą i umieją a za jakiś czas przejmą rolę headlinerów starych wyjadaczy na takich np.festiwalach.
W ciągu dwóch dni widzieliśmy tylko pięć gigów po za wspomnianymi jeszcze Jamesa Blake'a ,The Kills i Radiohead - na pewno bardzo dobry koncert choć nie wypowiem się więcej bo to nie moja półka muzyczna.
Za rok możliwe QOTSA/Pearl Jam bo to już czas na nich ;)
Do zobaczenia !!!

terefere - 1 Lipiec 2017, 20:18

Wczoraj oglądałem na streamie Prophets of Rage, jak dla mnie rewelacja :!: ("Fuck Trump" na gitarze Morello chyba :D )Był ktoś?
Iron - 1 Lipiec 2017, 21:15

Bo to super grupa jest :!: 3/4 RATM +Chuck-D z Public Enemy oraz B-Real z Cypress Hill ,PoR grają sporo gigów ,może wrócą do nas za rok.W każdym razie chętnie bym obejrzał.
terefere - 9 Grudzień 2017, 22:12

Zapowiada się najlepszy 5 lipca od lat: DM i Massive Attack :shock:
Emilie21 - 24 Marzec 2018, 11:33

Kto w tym roku myśli o openerze? Pumpkin, Iron, robertoss? Anyone?
Iron - 24 Marzec 2018, 21:49

My w tym roku odpadamy chociaż skład zacny,niestety na wszystkim nie da się być (a dzień przed Opkiem w Krakowie Pearl Jam).
Have fun :D

pumpkin - 25 Marzec 2018, 15:06

Mów za siebie, mnie jak najdzie to pojadę :616: :619: :621: :622: :623: :684: :517: :512:
Szawel - 8 Maj 2018, 20:31

Ja sie wybieram na Opena może DM?
terefere - 23 Maj 2018, 19:01

No to co proponujesz?
Juka - 17 Czerwiec 2018, 22:23

Będę też.
terefere - 21 Czerwiec 2018, 16:17

To dobrze, Juka.
terefere - 30 Czerwiec 2018, 20:01

Ja nie jade, sprzedałem bilet.
pumpkin - 14 Lipiec 2018, 22:30

Byliście ktoś na Depeszach? Na jednej takiej stronie widziałam, że polał się straszny hejt, że Dave w tym wieku to już nie powinien się łapać w pewne miejsca, że od lat lata po scenie w tej samej kamizelce, i że w ogóle depeszowi fani to cytuje "sekta", która wielbi mniej więcej cytuje "bezwartościowy zespół" i tak się zastanawiam... czy to pisało baardzo młode pokolenie, fani Drake'a i innych takich, czy jestem już stara i ich nie rozumiem, czy może oni nie mają gustu czy o co w ogóle chodzi... szkoda, że mnie nie było, mogłaby "obiektywnie" :P ocenić... :P
terefere - 15 Lipiec 2018, 19:37

Nie napisałaś skąd ten cytat, nie wiadomo czy opłaca się komentować. Mnie na koncercie nie było.
Winiarnia - 16 Lipiec 2018, 17:53

Rowniez nie widzialam na wlasne oczy,czytalam tylko ze dali koncert w starym odschoolowo-rockowym stylu i ze wielu osobom sie nie podobalo, bo oczekiwania byly inne, wystep nie by powiazany z nowa plyta ani z instrumentalem a la lata 80te.
Przydalby sie ktos ,kto widzial na zywo 8-)