Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

O nieśmiałości i fobii społecznej - Gdzie znajdę znajomych

lukasz22 - 23 Sierpień 2018, 12:12
Temat postu: Gdzie znajdę znajomych
Hej. Nie wiem czy dobrze tu piszę ale spróbuje. Mam 22 lata i jestem z Krakowa oraz nie mam żadnych znajomych. Mam fobie społeczną ale samotność mnie wkurza. Czy są jakieś terapie grupowe albo inne miejsca w Krakowie gdzie mogę poznać kogoś najlepiej o podobnych problemach? A w internecie gdzie kogoś poznać? Piszcie jeśli coś wiecie. Dzięki.
Amo - 23 Sierpień 2018, 12:46

Osobiście polecam różnego rodzaju fandomy czy grupy ASG, Larpowe, zajęcia ze sztuk walki czy wszystko inne skupione na zabawie w grupie. Dołączasz do takiej i stopniowo poznajesz wszystkich członków :) Zwłaszcza małe grupki są bardzo przyjazne nowym osobom.
MyŁy - 23 Sierpień 2018, 21:05

http://forum.niesmialosc.net/viewforum.php?f=21 ;)

Ale możesz też spróbować tego: https://bimber.fun/ :D

johny.konewka - 23 Styczeń 2020, 15:45

Nie masz znajomych, ale masz fobię społeczną - to już jakaś znajoma jest. Po prostu zwracaj uwagę na to co jest, a nie na to czego nie ma, a to co ma się znaleźć znajdzie się samo.
CelestynMichal - 23 Marzec 2020, 15:45

Teraz ten problem jest rozwiązywany za pośrednictwem sieci społecznościowych. Nie możesz nawet dodawać znajomych. Subskrybuj różne grupy i czatuj w komentarzach.
Artmedia9 - 6 Czerwiec 2020, 21:57

Nie wiem, czy to odczytasz, ale faktycznie ogromne możliwości dają media społecznościowe. W ten sposób poznałem kiedyś pewną osobę przez to, że mieliśmy wspólną pasję w postaci szachów. Zaglądaj na grupy związane z tym, co cię interesuje i zagaduj do ludzi. Online to znacznie łatwiejsze niż na żywo.

Z dołączeniem do grupy poświęcającej się jakiejś aktywności może być taki problem, że wszyscy się już w niej znają, a ty przychodzisz jako nowy, więc możesz się czuć niekomfortowo...Ale to zależy od konkretnej sytuacji