Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Windows 8 - opinie
Autor Wiadomość
Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 5 Listopad 2012, 07:13   Windows 8 - opinie

Windows 8 ujrzał światło dzienne kilka dni temu, co myślicie o tym systemie? Testowaliście go i myślicie nad emigracją na niego czy na razie lepiej pozostać na starym Windows 7/Vista/XP/98SE?

alkohol to zło
[Usunięty]

Wysłany: 5 Listopad 2012, 07:41   

Zostanę na 7, poczekam na następny wynalazek ;p Tradycja naprzemienna Microsoftu zachowana. A Ty nie wymieniłeś Windowsa ME (mistake edition), który chociaż shitowaty, jest ważnym elementem zasady Microsoftu <nonono>

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 5 Listopad 2012, 08:30   

Service Pack pewnie naprawi te wady na które narzekasz, doda nowe funkcjonalności oraz błędy. Część ludzi pewnie nadal i tak pozostanie na W7, a w pewnych miejscach nadal jest widać XP. Nawet w instytucjach. Są miejsca gdzie są jeszcze kompy z 256MB RAM. W8 był trochę krytykowany przez Valve. Ale prawdę mówiąc nie czytałem wiadomości na temat tego jaką rewolucję ma wprowadzić W8. Steam ma zostać wydany nawet na Linuksa Ubuntu. Robili nawet testy wydajności na grze Left 4 Dead 2 na średniej klasy komputerze (32GB RAM i takie tam), taki średnio raczej. Skoro Ubuntu w 32 bitach, a W7 w 64Bitach. Gra chyba wyciągała coś ok. 200-300FPS. Na czystym kodzie z 3fps;p.

Nie miałem ME - słyszałem tylko o nim legendy, podobnie z 2000 i Vistą. Te dwa są podzielone, jedni mówiąc że to shit, inni że to dobry system tylko ludzie go obsługiwać nie umieją. U mnie w robocie była Vista i nawet działała (różnie). Pamiętam kolesia, który mi zainstalował Vistę na laptopie. Chciałem podłączyć modem USB neostrady przy pracującym laptopie to omal zawału nie dostał i mówił by USB wtykać tylko przy wyłączonym laptopie, bo system się może wywalić :P .

Wytrzymałem dwie godziny i wywaliłem to i zainstalowałem XP spowrotem. Za specjalnych różnic nie było poza tym muleniem na Viście..

aga-m 

Wysłany: 5 Listopad 2012, 10:21   

Ja mam zamiar w tym tygodniu zainstalować sobie ósemkę. Jak mi się uda, to podzielę się wrażeniami co do systemu :)

Vroo 

Wysłany: 5 Listopad 2012, 14:31   

Zainstalowałem wersję 90-dniową na wirtualce. Byłoby BARDZO ciężko się przenieść. To nie jest system dla używających myszki i z dużym monitorem. Już bardziej go sobie wyobrażam na laptopie/ultrabooku - ale koniecznie z ekranem dotykowym.

Tak naprawdę to nie jest system dla nas, starych zgredów :) To jest system dla dzieciaków, których pierwsze kontakty z komputerem to będzie tablet i ekran dotykowy - a myszkę i okienka będą traktowali jak my kiedyś konsolę i DOSa :)

korneliusz 

Wysłany: 5 Listopad 2012, 19:53   

Vroo napisał/a:
To jest system dla dzieciaków, których pierwsze kontakty z komputerem to będzie tablet i ekran dotykowy - a myszkę i okienka będą traktowali jak my kiedyś konsolę i DOSa :)

Ja akurat lubiłem konsolki. Może nie drętwego MS DOSa, ale AmigaDOSa czy Linuksa. Okienka często dla mnie były przerostem formy nad treścią. Do dzisiaj nie przekonałem się np do Explorera, wszelkie operacje na plikach szybciej i sprawniej wychodzą mi przy użyciu odpowiednika Norton Commandera i klawiatury.

Czy to znaczy, że mam nie dotykać Windows 8? :)

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 5 Listopad 2012, 20:42   

Vroo napisał/a:
Tak naprawdę to nie jest system dla nas, starych zgredów :) To jest system dla dzieciaków, których pierwsze kontakty z komputerem to będzie tablet i ekran dotykowy - a myszkę i okienka będą traktowali jak my kiedyś konsolę i DOSa :)

Nigdy się nie przekonam do tabletów. Może sprawdzanie poczty, czegoś na google czy wbicie się na Facebooka lub głównie do oglądania filmów ze względu na mobilność to się jeszcze nada, ale do poważniejszych zadań to już nie za bardzo. Pisanie na tym było dla mnie męczące dość mocno, nie wspominając o miksowaniu audio, montowaniu filmów czy coś.

korneliusz napisał/a:
Ja akurat lubiłem konsolki. Może nie drętwego MS DOSa, ale AmigaDOSa czy Linuksa. Okienka często dla mnie były przerostem formy nad treścią. Do dzisiaj nie przekonałem się np do Explorera, wszelkie operacje na plikach szybciej i sprawniej wychodzą mi przy użyciu odpowiednika Norton Commandera i klawiatury.

Część zadań wygodniej się robi spod konsoli, część łatwiej jest wykonać z poziomu manadzera, okienek.

Lepiej sobie zadajcie pytanie czego byście oczekiwali od Windows 8 względem W7.

Piotrq 

Wysłany: 10 Listopad 2012, 19:50   

Windowsa 8 już mam ale sobie czeka i dojrzewa jak nabiorę wystarczającej ochoty to sobie po klikam :P

ja już z konsolek już od tak dawna już nie korzystam , że muszę sobie to przypomnieć i poczwićyć bo czasem się przydaję ,

Bialy_M 
Cicha woda?

Wysłany: 12 Listopad 2012, 21:30   

Wspominaliście o starych Windowsach, na kompie w pracy mam Windows 2000 :) Na swoim komputerze Windows 7 HP.

marcin222 

Wysłany: 12 Listopad 2012, 22:00   

Marti napisał/a:

Nigdy się nie przekonam do tabletów. Może sprawdzanie poczty, czegoś na google czy wbicie się na Facebooka lub głównie do oglądania filmów ze względu na mobilność to się jeszcze nada, ale do poważniejszych zadań to już nie za bardzo. Pisanie na tym było dla mnie męczące dość mocno, nie wspominając o miksowaniu audio, montowaniu filmów czy coś.

Tablety nie służą do pracy :) To są urządzenia dla ludzi którzy i tak tego nie robią.

A co do tematu konsolek, hmm. Kiedyś nie przepadałem, ale dzisiaj już bym bardzo tęsknił gdybym musiał programować w normalnym edytorze. Jednak vim ma tak dużo świetnych opcji, że przebija większość rozbudowanych IDE. Nieśmiertelny program.

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 13 Listopad 2012, 07:38   

2000 nie jest jeszcze taki stary.
ZTM w busach używa Windows XP.

alkohol to zło
[Usunięty]

Wysłany: 13 Listopad 2012, 09:18   

to tylko 13 lat ;p
Ale SP3 do XP zostało wydane w 2008 roku, więc niedawno. A SP4 dla win 2000 w 2005 roku :P

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 13 Listopad 2012, 09:28   

Ja specjalnych różnic nie widzę miedzy 2000, XP, Vistą poza samym wyglądem i zasobożernością. 2000 był przynajmniej stabilny.

twisted 

Wysłany: 13 Listopad 2012, 12:56   

Kiedyś przez ponad rok miałem Win ME i nie miałem z nim jakoś tragicznych problemów. Ale byłem wtedy niedoświadczonym smarkaczem bez dostępu do neta, więc liczyło się dla mnie, by chodziły mi gry i programy edukacyjne, a do tych zastosowań Win ME w zupełności wystarczał. :P

Odnośnie Win 8, widziałem go na lapku u dziewczyny, której udzielam korepetycji z anglika i mam nadzieję, że to mój ostatni kontakt z tym systemem. xD Jakoś zawsze jest tak, że kiedy ci programiści z Redmond próbują coś uprzystępnić, to w praktyce wychodzi coś o wiele mniej przejrzystego, aniżeli w przypadku starszych edycji. Win 8 dla użytkowników tabletów to może wypas, ale imho na pecetach i laptopach lepiej pozostać przy siódemce lub win xp.

kompowiec2 

Wysłany: 15 Listopad 2012, 22:19   

Heh, ten Windows 8 to powrót do źródeł - tam każde okno może być tylko na pełnym ekranie (zmaksymalizowane). Podobnie w MS-DOS :P

a na serio to interfejs z pewnością będzie porażką ósemki - tak jak UAC w viście. Kto był taki mądry żeby łączyć ten sam interfejs do tablet-smarton-pc? Niby mówią że tablet i PC będą kiedyś ze sobą połączone (ma pewnie to zapewnić all-in-one) ale IMHO byłoby to bez sensu. PC zawsze będzie mocniejsze od jakieś komórki czy tablecika...

a z marcinem się zgadzam. Vim jest bezkonkurencyjny ;)

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 16 Listopad 2012, 07:46   

Było gadanie, że kiedyś komputery zostaną wyparte przez tablety i podobnego rodzaju urządzenia mobilne. Mogli by dać kilka interfejsów do wyboru i każdy mógłby sobie wybrać, który najbardziej mu odpowiada. Na tabletach daje radę Android póki co;).

korneliusz 

Wysłany: 16 Listopad 2012, 19:53   

Marti napisał/a:
Było gadanie, że kiedyś komputery zostaną wyparte przez tablety i podobnego rodzaju urządzenia mobilne.

I zostały wyparte, w zastosowaniach wymagających mobilności. Ciężko mi dzisiaj sobie wyobrazić, żebym chodził gdzieś z pecetem i monitorem w plecaku.

Marti napisał/a:
Mogli by dać kilka interfejsów do wyboru i każdy mógłby sobie wybrać, który najbardziej mu odpowiada. Na tabletach daje radę Android póki co;).

Jest przecież wybór. Podoba mi się interfejs XP, to używam XP:) Będziesz chciał mieć interfejs Win8 na tablecie, to kupisz sobie Win8. Wcześniej takiego wyboru nie było.

alkohol to zło
[Usunięty]

Wysłany: 16 Listopad 2012, 19:59   

Ja potrzebuję do pracy port com i pcmcia. W dodatku używam programów, które działają tylko na XP, niektóre win2000 albo win98. Wszystko wyżej niż XP wiąże się z dużo mniejszą wygodą. Wirtualne maszyny, przejściówki, adaptery... Niestety w przemyśle nie da się wszystkiego nagle wymieniać na najnowsze ;p
Już nie mówię o interfejsie pętli prądowej :P Ale to specjalny programator z win 95... fajna maszyna.

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 16 Listopad 2012, 20:23   

korneliusz napisał/a:
I zostały wyparte, w zastosowaniach wymagających mobilności. Ciężko mi dzisiaj sobie wyobrazić, żebym chodził gdzieś z pecetem i monitorem w plecaku.

Nie musisz, są terapie.

korneliusz napisał/a:
Jest przecież wybór. Podoba mi się interfejs XP, to używam XP:) Będziesz chciał mieć interfejs Win8 na tablecie, to kupisz sobie Win8. Wcześniej takiego wyboru nie było.

Odpal na nim DirectX11 i nowsze gry.

korneliusz 

Wysłany: 16 Listopad 2012, 20:31   

Marti napisał/a:
Nie musisz, są terapie.

Pewnie. Są też papierowe mapy i kompasy. Są też bardziej funkcjonalne od tego smarfony.

Cytat:
korneliusz napisał/a:

Odpal na nim DirectX11 i nowsze gry.

Po co? Są terapie:)

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 17 Listopad 2012, 11:00   

korneliusz napisał/a:
Pewnie. Są też papierowe mapy i kompasy.

Ale to było dobre, bo szukałeś gdzie jesteś jak dojdziesz. Na necie to wpisujesz i wiesz gdzie jesteś i przy okazji wszelkie możliwe dojazdy komunikacją (wybrane miasta, nawet w Berlinie czegoś takiego nie ma).

korneliusz napisał/a:
Po co? Są terapie:)

Więc nie ma wyboru, Microsoft będzie forsował by wszyscy się przesiadali na W8, wymuszając to sprzedażą laptopów z preinstalowanym W8 i najnowszym DirectX, którego nawet na W7 nie ma. Sporo ludzi kupuję komputer docelowo także do grania, a może i głównie.

Odpowiedz do tematu