Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Turystyka piesza, rekreacyjna, krajoznawcza/Trójmiasto
Autor Wiadomość
dream_or_die 

Wysłany: 25 Czerwiec 2013, 12:28   

Hmm... w sumie coraz bardziej się przekonuję że takie spotkanie to jednak dobry pomysł :P

ps na serio mam 21 lat

Emilie21 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 25 Czerwiec 2013, 12:32   

Czy jeśli na spotkanie przyszłaby grupka kilkuosobowa to myślisz, że komuś udałoby się ukryć wiek? Kilka osób to nie aż taki tłum, by mógł się w nim skryć jakiś emeryt, takie przekręty wyszłyby na jaw czy się spotkasz z kimś f2f czy w grupie kilku osób. I oczywiście, ze w necie każdy kłamie (a przynajmniej zawsze udaje ciut lepszego niż jest w rzeczywistości), sama nie mam 16 lat, ale moje fałszywe dane są tylko i wyłącznie z tego powodu, że próbuję zachować anonimowosć. I tak mam z tym problem tutaj, bo dosyć dużo się udzielam, większosc osób wie jak wyglądam, co studiuję, gdzie mieszkam i skąd jestem, sama nie raz o tym tutaj pisałam, czego obecnie żałuję, bo chyba istotą tego forum jest anonimowość właśnie. Nawet nick wybrałam pochopnie i już któryś raz zwracam komuś uwagę, by go nie spolszczał.

A teraz będę szczera - rozumiem, że szukasz koleżanki do wspólnego spędzania czasu. Nie chcę się natomiast zgodzić na spotkanie indywidualne (bądź z drugą koleżanką) bo wydaje mi się, że szukasz kogoś więcej niż koleżanki (co jest jak najbardziej ok!) ale ja nie jestem czymś takim zainteresowana. Jeśli się mylę to z góry przepraszam - ale wydaje mi się, że tak właśnie jest, skoro nie chcesz spotkac się z naszą grupką znajomych a szczególnie z męską częścią. Każdy ma własne powody, żeby się zarejestrowac tutaj na forum, moje są po prostu odmienne :) Pozdrawiam :)

pumpkin 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 25 Czerwiec 2013, 16:42   

Krajoznawco, nie wiem, jak poznajesz ludzi, ale wydaje mi się, że poznawanie nowych osób w grupie jest po prostu naturalne, poczynając od kolegów/koleżanek z podwórka za gnoja, przez szkołę, studia, imprezy (w przypadku imprez nie w gronie samych znajomych), pracę itp., zawsze najpierw poznaje się pobieżnie ludzi w grupie, a kiedy już wiesz z kim masz mniej więcej do czynienia, możesz rozwijać znajomość poza grupą (zarówno w przypadku poszukiwania tylko znajomych, jak i ewentualnej partnerki jeśli taki jest Twój cel).

Poznawanie jeden na jeden jest charakterystyczne dla portali randkowych, a to nie jest tego typu portal, więc nie wiem dlaczego jesteś zdziwiony naszą reakcją.

Wersja dwa na jeden (kobitka + jej, nie wiem, przyzwoitka i koleś) jest dla mnie zupełnie niezrozumiała, wręcz śmieszna.

No i dalej…

Krajoznawca napisał/a:
A mianowicie osoby panicznie bojące się spotkań indywidualnych mają coś do ukrycia, gdyby nie miały to nie broniłyby się tak przed tym.

Po pierwsze – nikt nie okazał tutaj objawów panicznego lęku, po drugie – nikt raczej nie ma żadnej strasznej tajemnicy do ukrycia (trochę tam już tych forumowiczów znam), po trzecie – nikt się nie broni, bo żeby się przed czymś bronić potrzebny jest atak z czyjejś strony, no chyba, że Ty nas atakujesz. Jeśli tak to nieładnie, nie wolno w ten sposób.

Krajoznawca napisał/a:
Na necie można napisać wszystko oraz być kim się tylko chce i przedstawić siebie jako ideał ... i wszyscy w to uwierzą.

No ja tam taka naiwna nie jestem :P . Między innymi dlatego sceptycznie podchodzę do Twojej propozycji.

Krajoznawca napisał/a:
Ale czy można kogoś porwać w zatłoczonym centrum miasta czy zatłoczonej plaży w środku dnia?

Oczywiście, że tak. Nie to, że z Twojej strony spodziewałabym się porwania, ale jeśli pytasz o samą możliwość, to tak, można. Serio uważasz, że się nie da? :P

Krajoznawca napisał/a:
można umówić się pod komendą wojewódzką policji też, zawsze usłyszą jakby co.

Nie usłyszą (no chyba, że jest się beznadziejnym porywaczem :P ).

Generalnie jak widać nie bardzo znasz się na ludziach, myślę, że częściej powinieneś przebywać w ich skupiskach :P .

terefere 
Andrzej

Wysłany: 25 Czerwiec 2013, 17:15   

pumpkin napisał/a:
Poznawanie jeden na jeden jest charakterystyczne dla portali randkowych, a to nie jest tego typu portal, więc nie wiem dlaczego jesteś zdziwiony naszą reakcją.

Czy ja wiem? A co, jeśli kolega nie przepada za (załóżmy) imprezami, hałasem, dużymi grupami czy alkoholem a szuka tylko koleżanki-przyjaciółki (co sam zresztą napisał) by miło spędzić czas na łonie natury? Nie ma podstaw, by mu nie wierzyć, tym bardziej, że np, Hahaczyk była już na takiej wycieczce, więc widać, ze jednak jest (przepraszam za trochę nieodpowiedni zwrot) zapotrzebowanie na tego typu spotkania.
Ja tam bym sie w tym ogłoszeniu nie dopatrywał drugiego dna, może po prostu podpadły wam późniejsze tłumaczenia Krajoznawcy, którymi trochę sam sobie zaszkodził.
Tak czy inaczej, mam nadzieję, że znajdziesz chętnych na te wycieczki.

pumpkin 

Wysłany: 25 Czerwiec 2013, 19:01   

terefere napisał/a:
pumpkin napisał/a:

Czy ja wiem?

No widzisz, a ja tam wiem :P . Przynajmniej w Trójmieście za obecnej kadencji wszyscy zapoznali się raczej na spotkaniu w grupie a nie sam na sam. No chyba, że jakieś schadzki odbywają się poza zasięgiem naszego forumowego oka :D .

terefere 
Andrzej

Wysłany: 25 Czerwiec 2013, 19:18   

Nie wiem jak jest w Trójmieście, ale tu nie chodzi o wciąganie się w jakieś grupy czy paczki, a zwyczajne poznanie koleżanki/przyjaciółki/przyjaciela/miłe spędzenie czasu z inną osobą. Tylko tyle :)
Nie ma sensu chyba ciągnąć tematu (bo każdy ma inne zdanie) i zaśmiecać ( :P ) wątku Krajoznawcy, ale takich Krajoznawców jest na forum więcej i co więcej, nie są to żadni psychopaci :-)
Sam też kilka razy spotykałem się 1:1 z osobami z tego forum (i innych forów nie związanych z nieśmiałością) i to kilka razy (o dziwo!) z przedstawicielkami płci pięknej, bynajmniej nie w celach randkowych czy seksualnych (!), bo związki mnie nie interesują. I co? Nic, wszystkie te osoby żyją, mają się dobrze, mam nadzieję sympatycznie spędziły czas na zwyczajnym spotkaniu bez żadnych podtekstów czy ukrytych zamiarów.

Dzisiaj kiedy nawet jak jest się miłym czy bezinteresownym to niektórzy wyczuwają jakiś podstęp. Dziwne. Akurat nie mam tu na myśli Was, takie ogólne spostrzeżenie. ;-)

Emilie21 

Wysłany: 25 Czerwiec 2013, 19:55   

terefere napisał/a:
A co, jeśli kolega nie przepada za (załóżmy) imprezami, hałasem, dużymi grupami czy alkoholem a szuka tylko koleżanki-przyjaciółki (co sam zresztą napisał) by miło spędzić czas na łonie natury?

A gdzie ktoś mu coś takiego proponował? Przeciwnie - jest w trójmiejskiej grupie kilka osób na serio zainteresowanych wycieczkami, więc proponując wyjście w parę osób (góra 4-5 tak myślę) miałam na myśli pójście z Krajoznawcą na spacer, a nie nie wciągnięcie go w szpony nocnego życia. :lol:

Zgadzam się też z pumpkin, wydaje mi się, że poznac kogoś zdecydowanie lepiej jest w grupie, przynajmniej na początku. Z upływem czasu zauważasz, kto ci pasuje, z kim łapiesz lepszy kontakt a kogo lepiej omijać, i potem można się spotykać indywidualnie, co ma szanse przerodzić się w przyjaźń.

terefere napisał/a:
Sam też kilka razy spotykałem się 1:1 z osobami z tego forum (i innych forów nie związanych z nieśmiałością) i to kilka razy (o dziwo!) z przedstawicielkami płci pięknej

Ok, każdy jak widac ma swój styl. Ja wolę w grupie "wyhaczyć" osobę z którą dobrze mi się rozmawia, niż od razu umawiać się indywidualnie, nic o sobie nie wiedząc i potem przez całe spotkanie będziemy milczeć ;) Też zdarzyło mi się spotkac z kimś 1:1 i mimo, że było przeważnie ok, nigdy nie przerodziło się to w jakąś głębszą znajomosć (bo oprócz celu spotkania, a było to zazwyczaj wyjście na koncert, nic nas nie łączyło). Zawsze się też stresowałam bardziej takim spotkaniem, niż naszym zwykłym, grupowym, bo czułam presję, że muszę rozmawiać, a w grupie zawsze jest ktoś, kto bardziej milczy i ktoś, kto mówi więcej i ratuje sytuację, spada więc pojedyńcza odpowiedzialność za klęskę spotkania.

terefere 
Andrzej

Wysłany: 25 Czerwiec 2013, 20:21   

Emilie21 napisał/a:

Zgadzam się też z pumpkin, wydaje mi się, że poznac kogoś zdecydowanie lepiej jest w grupie, przynajmniej na początku. Z upływem czasu zauważasz, kto ci pasuje, z kim łapiesz lepszy kontakt a kogo lepiej omijać, i potem można się spotykać indywidualnie, co ma szanse przerodzić się w przyjaźń.

No dobrze, lepiej, nie lepiej. Ale jeszcze na koniec: co z osobami nieśmiałymi, które nie czują się dobrze w grupach, na imprezach (= nie mają szansy na poznanie kogoś nowego) a chcą jednak znaleźć jakąś wartościową znajomość? Tego typu ogłoszenia nie mają sensu? :>

Emilie21 

Wysłany: 25 Czerwiec 2013, 20:35   

Co ty z tymi imprezami? Nikt imprezy tutaj nie proponuje, zaproponowane zostało wyjście na spacer w kilka osób. :roll:

Każde ogłoszenie ma sens, myślę, że znajdzie się osoba chętna na spotkanie z Krajoznawcą, po prostu nie będę to ja. :)

I nie wiem, jak można nie czuć się dobrze w grupie będąc nieśmiałym, w grupie jest bezpieczniej, nikt cię nie widzi, osoby bardziej gadatliwe przejmują pałeczkę kiedy ty nie wiesz co powiedzieć, milczysz sobie i nikt tego nie zauważa. Na spotkaniu indywidualnym trzeba już z kolei wytężyć wszystkie swoje nie do końca rozwinięte umiejętności interpersonalne, ciężko jest ;) Ale każdy jest inny :P

Krajoznawca 

Wysłany: 25 Czerwiec 2013, 20:43   

Widzę, że tutaj dwie osoby mnie popierają (jedną znam osobiście, sama się przekonała, że nic Jej się nie stało po kilku spotkaniach ze mną) a reszta jest przeciwko spotkaniom indywidualnym.
Osoby nieśmiałe, które nie czują się dobrze w głośnych grupach, jak to widać po wypowiedziach nie mają szans na poznawanie ludzi.
I osoba preferująca głośny, grupowy i rozrywkowy styl bycia nigdy nie zrozumie tego, co woli na spokojnie, w ciszy spotkać się z kimś, aby pogadać lub pomilczeć poznając siebie od środka niekoniecznie szybko i wszystkich na raz.
Tak samo w drugą stronę, osoba spokojna nie zrozumie tych rozrywkowych.
Myślałem, że forum dla nieśmiałych to osoby ciche i spokojne, poszukujące bratniej duszy i zrozumienia.

Pozdrawiam, znikam na jakiś czas lub na zawsze
Dziękuję tym, co mnie poparli i życzę szczęścia

terefere 
Andrzej

Wysłany: 25 Czerwiec 2013, 20:51   

Emilie21 napisał/a:
Co ty z tymi imprezami? Nikt imprezy tutaj nie proponuje, zaproponowane zostało wyjście na spacer w kilka osób. :roll:

Nie napisałem, że ktoś mu to proponuje, już dawno odeszliśmy od tematu jednego tylko Krajoznawcy i poszliśmy dalej (ogólnie), spokojnie :P
Impreza była tu podana jako opcja do poznania ludzi, więc dlatego piszę, bo mnie to ciekawi z psychologicznego punktu widzenia chociażby :) Sam też wolę małe grupy, gdzie z każdym można swobodnie pogadać w każdej chwili, niż jakieś kilkunastoosobowe, gdzie przeważnie jest chaos. Faktycznie, sprzeczność, ale to tez jakiś odsetek nieśmiałych.

Emilie21 

Wysłany: 25 Czerwiec 2013, 21:22   

Krajoznawco, ja bym Ci radziła jednak zostać, nie ma się co zrażać, fajną rzecz zaproponowałeś i prawdopodobnie zrobimy na wakacje taki wypad, tylko no właśnie, taka wycieczka krajoznawcza jest bardzo atrakcyjna i pojawi się na niej na pewno kilka osób.

terefere, Jestem spokojna, może złą emotkę wstawiłam ;) Rozumiem, że rozmawiamy już bardziej ogólnikowo, ale nadal nie wiem skąd te pomysły o imprezach i grupach kilkunastoosobowych. Na nasze spotkania przychodzi zazwyczaj 5-6 osób, większosć nie lubi właśnie imprez, więc zazwyczaj chodzimy w jakieś zaciszne miejsce pogadać, więc można by rzec, że tacy stereotypowi z nas nieśmiali. Żadnych imprez klubowych do białego rana nie preferujemy, więc nie wiem o jakich rozrywkowych osobach tu mówimy. ;)

terefere 
Andrzej

Wysłany: 25 Czerwiec 2013, 21:31   

Nie samym forum człowiek żyje, chodziło mi ogólnie o imprezy, nie tylko nieśmiałe :) Chaos, hałas, "luźny" klimat, hektolitry alkoholu, studenckie życie itp. - dla PRAWDZIWEGO STEREOTYPOWEGO nieśmiałego takie "normalne" życie normalnego człowieka to koszmar, więc własnie pytałem o alternatywę dla tych osób, ale już chyba wszystko jasne ;-)

Emilie21 

Wysłany: 25 Czerwiec 2013, 21:49   

Aha o to chodzi ;) To z psychologicznego punktu widzenia 8-) to wydaje mi się, że działają tutaj proste zasady behawiorystyczne. Idziesz na studia = poznajesz nowych ludzi. Nowi ludzie = integracja. Idziesz na pierwszą imprezę, przeżywasz, idziesz na kolejną. Po kilku(nastu) czujesz się już w miarę komfortowo, a z upływem czasu, jak poznasz już swoich kolegów ze studiów, czujesz się fajnie. :) Zwykłe warunkowanie. I wydaje mi się, że takie studencie życie nie jest koszmarem dla stereotypowego nieśmiałego, wydaje mi się, że tak zwyczajnie nieśmiali ludzie nie unikają takich rzeczy, mają pewne obawy z powodu zahamowań społecznych, ale jednocześnie dążą do kontaktu z rówieśnikami. Co innego nieśmiali-introwertycy, lub po prostu introwertycy, którym po prostu dobrze jest samym ze sobą :) Alternatywą jest dla nich robienie tego co lubią i poznawanie podobnych do siebie osób.

pumpkin 

Wysłany: 25 Czerwiec 2013, 22:18   

Relax – słowo klucz.

Odpowiedz do tematu