Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Internet na kartę z allegro
Autor Wiadomość
alkohol to zło 

Wysłany: 19 Kwiecień 2014, 07:51   Internet na kartę z allegro

Czy ktoś z was kupował internet na kartę z allegro? Od dawna wiedziałem, że są takie internety np. 6 GB limitu w Orange Free za 40 zł. To się dużo bardziej opłaca niż doładowanie w Orange. Ale niedawno zobaczyłem aż 150 GB za 70 zł bez wysyłki, bo to 30 kodów po 5 GB każdy, bez limitu czasu - więc idealnie. Brałbym, gdyby nie to, że sprzedawała to osoba z bardzo małą ilością komentarzy. A teraz najlepszy jaki widzę to 50 GB za 50 zł na miesiąc. Też niezły, za taką cenę to jest bardzo duży transfer, a Orange ma bardzo fajną prędkość w porównaniu do innych sieci, pomijając jakieś LTE i te sprawy. U mnie dochodziło do 10 Mb/s.
Znacie jakieś inne oferty tego typu? Na moim Aero 2 można się pociąć z powodu małej prędkości i braku zasięgu... i jeszcze to rozłączanie co godzinę, a do tego teraz wprowadzili captcha i rozłączanie w losowym momencie, żeby wprowadzić kod. Stałego łącza nie mogę mieć tu gdzie teraz mieszkam.
Czy to jest w ogóle legalne?

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 19 Kwiecień 2014, 11:23   

Cytat:

Czy ktoś z was kupował internet na kartę z allegro?

Ja korzystałem z tego przez dwa lata, na początkowym etapie przez allegro, później już prywatnie poza allegro. Było to jednak jedyne główne połączenie sieciowe z masą różnych minusów. Później zamieniłem to na droższą neo, ale z mniejszą ilością minusów.

Za moim czasów hitem sezonu były pakiety 6.2GB za ok 24zł z przesyłką lub 12.4GB za ok 50zł lub 25GB za 70-80zł. Ale ceny były skokowe raz drożej, raz taniej.

Przy zakupach na allegro warto się interesować ile jest ważny dany bonus (miałem SIMy które miały ważność nawet na dwa lata) jak i same połączenia wychodzące. Jak któreś z tych umrze to cały bonus idzie do kosza, zatem i kasa wydana na niego.
Aero nie brałem nawet pod uwagę.

alkohol to zło napisał/a:
Czy to jest w ogóle legalne?

Nie wiem. Jak nie są kradzione to pewnie nie. Jeśli nie to ok:). Jeśli ktoś nie używał ich do numerów z bombami:). to ook.

ShySe 

Wysłany: 19 Kwiecień 2014, 12:15   

Na mobilnym internecie się nie znam, ale kupuję na Allegro doładowania telefonu w Orange po cenach niższych od ich wartości nominalnej o kilkanaście procent i wszystko jest z nimi w porządku. Niższa cena wynika z tego, że allegrowicz nie musi zarobić na utrzymanie kiosku. Jedyne, co może tu być nielegalne, to unikanie płacenia podatków z takiej działalności.

ShySe

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 19 Kwiecień 2014, 12:30   

Ale musi utrzymywać allegro:).

alkohol to zło 

Wysłany: 30 Kwiecień 2014, 07:36   

Do usunięcia.

Vroo 

Wysłany: 30 Kwiecień 2014, 21:08   

Ja z podobnych ofert orange korzystałem przez ponad 2 lata, te wszystkie dodatkowe środki były robione przez doładowania smsowe chyba. Tyle, że ostatnio sie popsuło, oferta jaką miałeś faktycznie ciekawa :)
Od kilku miesięcy korzystam z Plusa też z Allegro - za 56 zł 13GB na 120 dni.

alkohol to zło 

Wysłany: 30 Kwiecień 2014, 21:16   

Bo to tak jest, że jak się zmieni taryfę na Orange Pop, kupi się bonus na neta 500 MB za 12 zł i z powrotem zmieni na Orange Free, to będzie 25 GB. W Orange Free internet jest 50 razy tańszy, dlatego 50 razy więcej. Więc przepłaciłem ;)

Tyle mam na koncie:

alkohol to zło 

Wysłany: 4 Maj 2014, 12:49   

Właśnie doładowałem moje zwykłe konto w Orange kodem na 100 MB internetu z batona liona za 99 gr sposobem, który opisałem wyżej (zmiana taryfy itp). Mam 500 zł do wykorzystania na internet, czyli 5 GB do końca jutrzejszego dnia. Jutro sprawdzę czy ta metoda działa bez kombinowania ze zmianą taryfy. Kody są ważne do końca sierpnia chyba, więc chyba warto nakupić sobie tego dużo i przez kilka miesięcy mieć internet za 30 zł albo mniej, z limitem 150 GB miesięcznie. A w Orange internet nie jest wolny, u mnie dochodzi do 10 Mb/s. Jeśli ktoś nie może założyć normalnego neta, tak jak ja, to taka opcja rządzi. Po co brać jakieś abonamenty, płacić 60 zł za net 15 GB miesięcznie, jak można mieć dużo taniej dużo więcej? Może te informacje się komuś przydadzą ;)

alkohol to zło 

Wysłany: 6 Maj 2014, 07:25   

Jednak nie trzeba kombinowac ze zmiana taryfy, kod 100 MB dodaje 5 GB w Orange free. Dziala do konca nastepnego dnia, czyli miesiecznie wyjdzie 15 zł, a nie 30 zł. W lidlu liony kosztuja 1 zl.

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 6 Maj 2014, 07:33   

Będziesz stałym klientem.

Zależy od lokacji u mnie dochodziło do 5Mbit max, na modemie obsługującym 7.2Mb, ping na poziomie 200-300ms. Czasami zmiana pozycji modemu potrafiła zmienić zasięg o 30%, w praktyce niewiele to dawało, Neostrada jest droga jak cholera ale działa u mnie o wiele lepiej i łatwiej jest ją share'ować na kilka urządzeń. Jak nie ma wyjścia to ok.

Odpowiedz do tematu