Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Patron/ Opiekun/ Przyjaciel
Autor Wiadomość
Ramzes. 

Wysłany: 11 Październik 2014, 16:01   Patron/ Opiekun/ Przyjaciel

W formacji leczenia uzależnień w której zacząłem uczestniczyć (uczestniczą tylko osoby uzależnione) jest taki projekt: dwie osoby wymieniają się telefonami. Jeśli jedna się uruchamia dzwoni do drugiej by się podzielić problemem. Wówczas razem starają się nad tym zapanować.
Zastanawiam się, czy projekt, po lekkiej modyfikacji udałoby się wprowadzić na N-ce? Przykładowo: dwie osoby nieśmiałe (nie muszą być z tego samego miasta) wymieniają się numerami telefonów, lub w łagodniejszej wersji mailami. Jeśli jedna ma np jakieś ważne spotkanie na którym musi wykazać się śmiałością dzwoni/ pisze do drugiej by się podzielić obawami. Lub jeśli komuś jest bardzo smutno dzwoni lub pisze do swojego "patrona" by mu o tym powiedzieć. Wspólnie się wspierają i pomagają sobie razem przezwyciężyć strachy i fobie. Myślicie, że coś takiego mogłoby u nas zdać egzamin? Taki telefon zaufania czy coś w tym rodzaju. Ja w sumie bałbym się obcej osobie dać swój numer, ale mail czemu nie?

ktojestem 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 11 Październik 2014, 16:16   

A co jeśli jedna strona zawiesi znajomość bez przyczyny i ja później będę cierpieć i zachodzić w głowę dlaczego?

adasko 

Wysłany: 11 Październik 2014, 16:26   

No moim zdaniem to trochę nie bardzo. Pogadać przez neta jest z kim (patrz wirtualna ławka). Nie wszyscy mają odwagę/ochotę gadać z kimś obcym przez telefon i mu się żalić.

Odpowiedz do tematu