Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki psychoterapeuta w Warszawie?
Autor Wiadomość
damian2016 

Wysłany: 17 Luty 2016, 22:05   Jaki psychoterapeuta w Warszawie?

Witam.
Mam ponad 22 lata i cierpie na niesmialosc i kompleksy (choć te w dużym stopniu udało mi się wyleczyć).
Przyczyną tego jest to że koledzy w gimnazjum ze mnie szydzili, znęcali się nade mną psychiczne. Wczesniej byłem popularnym i lubianym chłopakiem, natomiast gimnazjum mnie zniczyło. W klasie zrobiono ze mnie kozła ofiarnego, koledzy potrafili robic sobie zawody kto będzie najdłużej się na mnie patrzył i wytrzyma nie śmiejąc się (jaki jestem brzydki), chodząc i powtarzając to co mówiłem prześmiewczym akcentem, robiąc ze mnie głupka na każdym kroku, wyśmiewali we mnie praktycznie wszystko co możliwe. Ale ja zaciskałem żeby trwając w tym, nie wiedząc jakie będą tego konsekwencje.
Wychodząc z gimnazjum byłem mega stłamszony mając przekonanie jak mało inteligentny jestem i brzydki, nie lubiłem swojego głosu.
Dużo dało mi wmawianie pewnych rzeczy patrząc w lusto(likwidacja kompleksów).

Jak to wygląda dziś?
Gdy się otworze jestem gadatliwy (bo taki jestem z natury), lecz często mysle jak wypadam przed innymi(gdy to robie).
Muszę mieć do tego sprzyjające warunki.
Nowo poznane osoby mnie często blokują, a najbardziej grupki osób, gdy chce coś powiedzieć zabawnego lub wyrazić swoje zdanie to praktycznie w takich sytuacjach 90% moja psychika blokuje. Ciagle myśle powiedzieć czy nie, wypada czy nie... a jak już powiem to myśle jak wypadłem.
Za to np. na jakiejś imprezie potrafie być bardzo towarzyski, tak jak ostatnio gdzie między innymi poznałem gościa z którym aż smieliśmy się że moglibyśmy być bracmi tak swietnie się dogadywalismy i dziewczyne którą udało mi się poderwać.
Ale codzienna codzienność (wiem jak to brzmi) jest niestety dużo szarsza.

Wracając do sedna. Jestem z okolic Warszawy, jakiego psychoterapeute polecicie? W internecie trochę ich jest... każdy się świetnie reklamuje. Jednak chciałbym sprawdzonego, godnego polecenia. Widziałem też w internecie terapie grupowe "praktyczne", odbywające się w centrum Warszawy, 90zł - 2,5h raz w tygodniu w grupie 10 osób, co o tym myślicie?
Jestem w stanie przeznaczać na swoje leczenie około 400 zł miesięcznie.
Z góry dziękuje za pomoc koledzy i koleżanki.
Czas zniszczyn ten problem, szkoda życia :cry:

Odpowiedz do tematu