Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
"Mustang" w Kinie Pod Baranami
Autor Wiadomość
saborio 

Wysłany: 17 Kwiecień 2016, 12:48   "Mustang" w Kinie Pod Baranami

Cześć, we wtorkowy wieczór wybieram się do "Kina Pod Baranami" na turecki film "Mustang".

Wczesne lato w nadmorskim miasteczku kilkaset kilometrów od Stambułu. Lele i jej cztery siostry wracają ze szkoły, spontanicznie świętując koniec roku i niewinnie flirtując z kolegami z klasy. Dla okolicznych mieszkańców ich zabawa okazuje się być jednak zbyt frywolna. Wybucha lokalny skandal, który ma nieoczekiwane konsekwencje.

Dom dziewczynek z dnia na dzień zamienia się w więzienie, a rodzina postanawia jak najszybciej „pozbyć się problemu” i wydać je za mąż - decydując o wyborze narzeczonych bez ich wiedzy. Siostry postanawiają jednak za wszelka cenę znaleźć sposób, by pokonać ograniczenia i móc żyć po swojemu.

Nominowany do Oscara (w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny) debiut młodej reżyserki, który podbił serca canneńskiej publiczności, a jednocześnie wywołał ożywioną dyskusję dotyczącą wolności i praw współczesnych kobiet.

Pięć nieokiełznanych dziewczyn, pięć żywiołów i jedno silne pragnienie - wolności. Jednak w świecie, w którym ciągle pokutuje przeświadczenie, że kobieta powinna „znać swoje miejsce”, bohaterki będą musiały zaryzykować wszystko, aby żyć po swojemu.

Autorem ścieżki dźwiękowej filmu jest Warren Ellis, wieloletni współpracownik Nicka Cave’a.

Seans rozpoczyna się o 19:30. Gdyby ktoś chciał się spotkać to będzie mi bardzo miło. Zarezerwowałem piąte miejsce w czwartym rzędzie (co można zobaczyć na stronie kina przy rezerwacji) :P

Mam nadzieję, że film będzie co najmniej dobry, bo zdobył kilka nagród na europejskich festiwalach. Był też nominowany do Oscarów w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Ponadto na filmwebie ma wysoką średnią (7,7/10), i gdyby tylko miał wystarczającą liczbę ocen to byłby sklasyfikowany na przełomie drugiej i trzeciej setki najlepszych filmów wszech czasów :idea: Myślę że warto.

Zapraszam i czekam ;)

Odpowiedz do tematu