Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Nieśmiały chłopak?
Autor Wiadomość
Vaire 

Wysłany: 22 Listopad 2015, 20:49   Nieśmiały chłopak?

Cześć, na wstępie zaznaczę, że jestem tu zupełnie nowa i chciałam się zwrócić do was z prośbą o pomoc. Jestem śmiałą dziewczyną - wrażliwą, ale pewną siebie, wygadaną, towarzyską, odważną. Nie mam problemu z poznawaniem nowych ludzi... I tak wpadł mi w oko niesamowity chłopak. Jest naprawdę uroczy, strasznie inteligentny i miły. I oprócz tego bardzo nieśmiały. Jest sportowcem, a żeby być na jego poziomie trzeba być konsekwentnym i wytrwałym. Jednym słowem - widzę w nim niesamowity potencjał, o którym on na pewno nie ma pojęcia. Zastanawiam się jednak, czy w ogóle jest sens próbować budować z nim relacje? Jeżeli tak, to w jaki sposób próbować przełamać jego nieśmiałość? On właściwie nie rozmawia z dziewczynami, jest bardzo wycofany. Rozmawia ze mną, jednak ciężko jest mi stale ciągnąć konwersację. Zazwyczaj unika kontaktu wzrokowego, a jednak gdy gadamy, uważnie mnie słucha.

Okazuję mu zainteresowanie jego pasją - przeszłam się na jego mecz, zainteresowałam zasadami, pytałam o treningi jednocześnie próbując wrzucić coś o mojej pasji. Nie chcę go atakować ani osaczać, ale chciałabym go zachęcić do jakichś interakcji :) Napiszcie mi, co myślicie, czuję się trochę zagubiona, a strasznie mi na nim zależy - myślę, że oboje moglibyśmy sporo zyskać bliżej się poznając, nawet jeśli musiałoby się to skończyć na przyjaźni czy koleżeństwie :)

Czy uważacie, że mogę jakoś pomóc mu przełamać się? Czy wyciągnięcie go gdzieś jest dobrym pomysłem? Traf chciał, że jeszcze przez miesiąc musimy razem współpracować, więc tak czy siak muszę się z nim jakoś dogadywać :) (Jeżeli to ma znaczenie - jesteśmy oboje w klasach maturalnych).

msu 

Wysłany: 22 Listopad 2015, 21:50   

Złotego środka nikt tu Ci raczej nie poda. Najlepiej rozmawiaj o tym, w czym on czuje się swobodnie. Dorzuć nieraz coś o sobie. Jeśli Twoja pasja ma coś wspólnego z jego, to masz punkt zaczepienia. Możesz go gdzieś zabrać, ale nie staraj się robić wszystkiego od razu. Daj mu się oswoić ze swoją osobą, popychając znajomość powoli do przodu. Tak, żeby jego strefa komfortu zaakceptowała Cię. Jesteś na dobrej drodze, jeśli Cię uważnie słucha.

Iza588 

Wysłany: 14 Wrzesień 2016, 19:27   To mężczyzna przejęty pasją, a nie kobietami...

Wydaje mi się, że to, co chcesz osiągnąć może być bardzo trudne... Nie chcę Cię zniechęcać, ale możliwe, że tak jest.
Ten facet jest po prostu zbyt zajęty swoją pasją i nie myśli nawet o jakimkolwiek związku z kobietą, ani nawet o przyjacielskich relacjach. Po prostu w jego rozumieniu, szkoda na to czasu. Zdaję sobie sprawę z tego, że utrzymywanie jakiegokolwiek kontaktu z dziewczyną, wcale nie zmusza go do rezygnacji ze swoich celów. Jednak może być trudno, aby on to zrozumiał :(
Mówię Ci to z własnego doświadczenia, gdyż miałam kiedyś podobną sytuację. A mianowicie bardzo spodobał mi się pewien chłopak i naprawdę długo o niego zabiegałam - i to różnymi sposobami. Dodam jeszcze, że uchodzę za dość atrakcyjną dziewczynę, więc to raczej nie było problemem. Jednak on ponad wszystko stawiał na sport, a dokładniej na piłkę siatkową. Starałam się jakoś z nim umówić, zainteresować go, itp. Spotykałam się z nim czasem. Wychodziliśmy na spacer. Chciałam go jakoś poderwać, uwodziłam go. Niby był zainteresowany, jednak przez cały czas to ja musiałam zabiegać o kontakt z nim. On miał swoją siatkówkę, treningi, itp.
To wszystko ciągnęło się dość długo, w sumie to około czterech miesięcy. I jak myślisz? Co z tego wynikło...? Otóż nic. Chciałam jak najlepiej, jednak tylko marnowałam czas. Wtedy właśnie zrozumiałam, że niektórzy mężczyźni tacy po prostu są, że nie interesują się kobietami, ale tylko i wyłącznie swoimi pasjami. Nie chcą związku, ani miłości, bo nie mają na to czasu i chęci. Można ich uwodzić miesiącami, podrywać, kokietować, zabiegać o nich i nic. Powiem jeszcze, że moim zdaniem jest to pewien rodzaj niedojrzałości z ich strony. Ale to już temat na osobną dyskusję.
Nie mogę być pewna na 100%, jednak po tym co napisałaś, wydaje mi się, że właśnie na takiego faceta trafiłaś. Życzę Ci, aby było inaczej, jednak coś mi się wydaje, że przerabiasz właśnie tą samą historię, którą przerabiałam ja - męcząc się, zabiegając o niego, uwodząc go i wszystko na nic...

Pablo89 

Wysłany: 14 Wrzesień 2016, 22:00   

Ja bym powiedział, że ten facet wcale nie był taki niedojrzały, bo przecież jakby był Tobą zainteresowany to by sam Cię podrywał. Skoro tego nie robił to po prostu nie podobałaś mu się, a Ty się narzucałaś, więc nie zwalaj winy na jego zainteresowania. Najlepiej, żeby swój czas poświęcał Tobie zamiast głupiej siatkówce. Jak się chce coś osiągnąć w sporcie i nie tylko to potrzeba mnóstwa czasu i wyrzeczeń. Niektóre kobiety tego nie rozumieją, bo ich zainteresowania to wyłącznie malowanie się parę godzin dziennie. Poza tym kobietom często się wydaje, że jak pokażą swoje walory fizyczne to już droga do serca mężczyzny stoi otworem...

kalox 

Wysłany: 18 Wrzesień 2016, 17:42   

Każdy ma swój wybór jak woli siatkowke jego sprawa nie ten to inny

Odpowiedz do tematu