Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Opowiadanie historii
Autor Wiadomość
LukasD 

Wysłany: 5 Październik 2016, 21:43   Opowiadanie historii

Mam problem z rozmowa z ludźmi już od kilkunastu lat i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Problem polega tylko na tym, ze nie przypominają mi się żadne historie, a jak już jakieś znam to nie umiem ich opowiedzieć.

Zwykle tak jest, że jak się zbiera grupa - to jest osoba która opowiada najwięcej. Reszta opowiada albo trochę mniej, albo mało. Ja opowiadam mało.

Nie uważam ze miałem nudne życie, nie boje się odzywać do ludzi, nie jestem nawet nieśmiały :)
Wymiana myśli, opini, zdan, wychodzi mi bezproblemowo z obcymi. Opowiadanie LOGICZNIE, o tym co robilem, gdzie pracuje jest ok.

Przyklad: Mialem zwierzaka, moge opowiedziec o nim jak mial na imie, ze byl to kroliczek itd.
Ale inna osoba opowie smieszna historyjke jak to jego zwierzak, gdzies tam wskoczyl, wystraszyl sasiada itd. A ja nie...

Bynajmniej nie bez przygotowania... ostatnio spisałem sobie historyjkę z moim króliczkiem, nauczyłem się ja na pamieć i ja opowiadam. :D Eh może jak naucze się jeszcze 40 to w koncu nie bede miał z tym problemu...

Zastanawiam się jak to u Was z tym jest? Czy naturalnie opowiadacie historiie, czy uczyliście się ich na pamieć a potem dopiero zaczeliscie to robic naturalnie?

Claya 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 6 Październik 2016, 16:12   

To samo przychodzi naturalnie :P Nigdy nie uczyłam się historyjek do opowiadania przy ludziach. Nie wiem, moim zdaniem to takie trochę nienaturalne, jak recytowanie wiersza. Zapomnisz jednego słowa i klops ;)

Dla mnie oczywistym jest, że jak coś przeżyłam, to umiem o tym opowiedzieć bez wcześniejszego przygotowania. No chyba że to było dawno temu i zapomniałam szczegółów tejże historii. Albo jestem speszona w towarzystwie obcych ludzi - wtedy nie odzywam się wcale, albo bardzo niewiele :P

Odpowiedz do tematu