Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Marti
22 Wrzesień 2009, 10:16
Ciekawe programy
Autor Wiadomość
kompowiec2 

Wysłany: 17 Marzec 2013, 21:51   

Marti napisał/a:
Co do kont w szkołach, kafejkach to kiedyś sprawdzę czy da się to obejść :P .

mając dostęp do komputera to ŻADNE zabezpieczenia czy to szkolne czy FBI'owskie nie zatrzymają prawdziwego hakera. Fizyczny dostęp do komputera to luksus. Naprawdę nie rozumiem po co te zabezpieczenia w szkole... no dobra dla większości lamerów którzy tylko grać potrafią to skutecznie zabezpiecza.

Będzie to banalnie proste: przeszukujesz plik SAM (w wypadku XP a na lekcjach infy on najczęściej jest - dopiero u nas od niedawna jest vista i tylko na jednym kompie) kopiujesz sobie (nie potrzebna będzie do tego nawet płyta, wystarczy chomikuj czy inny hosting) i deszyfrujesz w domu. Można to samo zrobić z kompem nauczyciela (o ile zostawił otwartą salę :D )

można jeszcze łatwiej: wypalić na płytkę program Kon-boot. Przy pojawieniu się ekranu logowania klikamy dalej i zamiast komunikatu braku hasła wchodzimy normalnie.

Linucha na nim też odpalimy i to nawet bez płytki, wystarczy godzinka na skonfigurowanie PXE.

to tylko przykłady. Na razie ich nie stosował bo po pierwszym razie już mam dość - raz naprawdę mi się chciało obejść hasło i usunąłem je w trybie awaryjnym... teraz oczywiście to już zabezpieczyli ale jest więcej backdoorów...

Robanix napisał/a:
Jest sobie taka stronka, gdzie codziennie jest jakiś program (normalnie płatny) legalnie do ściągnięcia za darmo:

giveawayoftheday

Istnieje też Archiwum GOTD. Jeśli ktoś nie zdążył na promocję to ma okazję. Przy okazji do każdego archiwum dodawany jest pliczek który dodaje się do rejestru który omija zabezpieczenie (nie trzeba się babrać)

no, i po za tym nie tylko programy... http://game.giveawayoftheday.com/ może nie codziennie ale często jakieś fajne są (wszystkie są mało znane lub znane wyłącznie z promocji). dzisiaj Bookstories.

szinuja1 

Wysłany: 9 Październik 2016, 00:12   

Zainstalowalam sobie wczoraj program o wielce obiecujacej nazwie Spyware terminator. :P Szukalam czegoś co ma blokowac jakieś podejrzane stronki, które sciagaja dane np. do kart, hasla itp. po tym jak mi zniknelo w nie dokonca wyjasnionych okolicznosciach troche kasy z mojego polskiego konta, za pomoca mojej karty w ciagu ostatniego miesiaca, która sobie lezala w tym czasie na dnie portwela w UK i z której nie korzystam jak mnie nie ma w Polsce. Podobno ten caly Spyware to jeden z lepszych programow który blokuje stronki, które mogą przechwytywac wazne informacje i te które powoduja wyskakiwanie reklam na kompie. Program uznalam ze jest na tyle ciekawy iz watro go tu zaprezentowac po tym jak zaraz po jego instalacji zaczely mi się wyswietlac samoistnie jakieś reklamy na kompie z czym wczesniej problemu nie mialam. :roll:
Pomijajac ten nie do konca rozumiany przeze mnie zamysl autora programu, to zna ktos może jakiś dobry program który zapewnia bezpieczenstwo przed wychwytywaniem prywatnych danych podczas serfowania po necie?

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 9 Październik 2016, 09:27   

WOT addon pod Firefoksa.

szinuja1 

Wysłany: 9 Październik 2016, 14:59   

Dzieki Marti :) choc ja to sie cos nie moge do tego Firefoxa przekonac, jednak wole Chrom.

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 9 Październik 2016, 16:22   

Sprawdź czy nie ma na Chrome dodatku.

Odpowiedz do tematu