Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Facebook

Czy masz konto na Facebooku?
Mam
67%
 67%  [ 152 ]
Nie mam
30%
 30%  [ 69 ]
Nie wiem o co chodzi
2%
 2%  [ 5 ]
Głosowań: 226
Wszystkich Głosów: 226

Autor Wiadomość
Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 9 Marzec 2016, 22:17   

bez js nie działa dynamicznie ta belka z kontaktami online na FB:P, strona play.pl się wali i 24.play.pl, ale poza tym nie widziałem większych problemów, a flash na szczęście odchodzi do lamusa. 32bit niestety też.

alkohol to zło 

Wysłany: 9 Marzec 2016, 22:37   

Nie wyobrażam sobie, żeby w ogóle coś działało bez js na FB ;)

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 9 Marzec 2016, 23:38   

Mi tylko to nie dzialalo. Poprostu bulo statyczne

Gagarin12 

Wysłany: 10 Marzec 2016, 12:12   

Witam

Marti napisał/a:
Był przypadek fotografki, której wynieśli cały sprzęt fotograficzny i sprzęt macbooka po tym jak na facebooku opublikowała plany na urlop - potem tym włamaniem również się pochwaliła na facebooku, jednak w mniej radosny sposób.

Ja osobiście sie nie spotkałem z takim czymś. Może miała złe wspomnienia z tymi ludzmi, może ppodpadła. Ale takich przypadkow jest bardzo mało. To tak samo jak sie bać jazdy na rowerze. Jest ryzyko ze cie ktoś potrąci, pobije na drodze itp itd. Ale co przestaniesz jezdzić na nim?

Marti napisał/a:
Sposób na wnuczka i późniejsze rozwinięcie na policjanta/CBŚ.

A to juz wina niewyedukowania swoich babć przez synów czy wnuczków.

Pozdrawiam :)

picco 
WebTeam

Wysłany: 16 Marzec 2016, 21:41   

Ja założyłam kiedyś konto na fejsie tylko po to, żeby dodać do znajomych mojego chłopaka poznanego w grze i zobaczyć jak wygląda :P potem to konto usunęłam, bo nic na nim nie robiłam.

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 16 Marzec 2016, 22:15   

Na facebooku jakaś nowa moda na zakładanie grup, a następnie urządzenie chatów grupowych zamiast korzystania z tablicy tejże grupy;p

Gage 

Wysłany: 6 Maj 2016, 15:18   

Jako człowiek Internetów mam konto na wszystkim, FB również. Fajna rzecz, tylko pożera zbyt dużo czasu. Tak jak Youtube :P

Furiat 

Wysłany: 22 Październik 2016, 21:51   

Dobrze że jest opcja ukrywania postów znajomych, dzięki czemu obserwuje moje ulubione strony i niektórych znajomych tak żebym nie miał spamu.

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 15 Grudzień 2016, 11:06   

Cytat:
Jako człowiek Internetów mam konto na wszystkim, FB również. Fajna rzecz, tylko pożera zbyt dużo czasu. Tak jak Youtube :P

Na facebooku nie ma nic ciekawego, wiadro śmieci których nie chce się nawet pobieżnie przeglądać nie mówiąc o czytaniu. Nie ma cie kilka godzin na FB i zaraz tryliard powiadomień. FB opiera się głównie na śmieciach, niektórzy próbują nim zastąpić SMS'y/telefony. Gdyby nie fan page i moja grupa to bym wywalił konto dawno temu.

Claya 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 15 Grudzień 2016, 11:36   

Marti napisał/a:
Gdyby nie fan page i moja grupa to bym wywalił konto dawno temu.

No ale właśnie na tym ból polega, że Facebook nami rządzi, czy tego chcemy czy nie :/ ja przez wiele lat nie istniałam na fb. Zmusili mnie do tego na uczelni ze względu na komunikacje z grupą, dla głupiego Messengera (!) oczywiście pod fikcyjnymi danymi.

A czy to, że firmy zakładają konta na fb Was nie śmieszy? Bo mnie bardzo! Reklama w stylu polub nas na fb, no żesz w mordę jeża, co to ma być?! Czy aby na firma XXX jest moim kolegą z klasy - bo zdaje się takie było pierwotne założenie tego portalu?

Wyścig za liczbą like'ów jest dla mnie po prostu śmieszny. Dowartościowywanie się w wirtualnym świecie normalnie -.-

O inwigilacji fb nawet nie wspomnę. Widzieliście kiedyś do czego aplikacja fb (której bez roota nawet nie usuniecie na Androidzie) ma dostęp? Do wszystkiego. Do kontaktów, zdjęć, sms, przeglądania zawartości telefonu, karty SD... Jak sobie kobieta w telefonie w kalendarzyku oznacza miesiączki, to nawet to fb o niej wie!

Facebook zaczął pełnić funkcje dowodu osobistego w Internecie. Na większości stron można się teraz zalogować kontem fb... Zalogujesz się? Brawo! Wiedzą wtedy jakie filmy oglądasz, programy ściągasz, artykuły czytasz itp itd, w zależności na jakim portalu użyłeś konta fb do logowania.... -.-

Swoją drogą, Google nie lepszy.

Iron 

Wysłany: 15 Grudzień 2016, 16:15   

Nigdy tego szajsu nie miałem i mam nadzieję ,że do niczego mi się nigdy nie przyda...Wykorzystuję inne kanały : do kontaktu z ludźmi i dowiadywania się o wszystkim co mnie dotyczy i interesuje.
Inwigilacji mówię stanowcze NIE :708:

Caroline 

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 15 Grudzień 2016, 21:06   

Claya napisał/a:

A czy to, że firmy zakładają konta na fb Was nie śmieszy? Bo mnie bardzo! Reklama w stylu polub nas na fb, no żesz w mordę jeża, co to ma być?! Czy aby na firma XXX jest moim kolegą z klasy - bo zdaje się takie było pierwotne założenie tego portalu?

O inwigilacji fb nawet nie wspomnę. Widzieliście kiedyś do czego aplikacja fb (której bez roota nawet nie usuniecie na Androidzie) ma dostęp? Do wszystkiego. Do kontaktów, zdjęć, sms, przeglądania zawartości telefonu, karty SD... Jak sobie kobieta w telefonie w kalendarzyku oznacza miesiączki, to nawet to fb o niej wie!

Facebook zaczął pełnić funkcje dowodu osobistego w Internecie. Na większości stron można się teraz zalogować kontem fb... Zalogujesz się? Brawo! Wiedzą wtedy jakie filmy oglądasz, programy ściągasz, artykuły czytasz itp itd, w zależności na jakim portalu użyłeś konta fb do logowania.... -.-

Swoją drogą, Google nie lepszy.

A znasz lepszy sposób na wypromowanie czegoś/ zareklamowania niż media społecznościowe? Czy mając swoją firmę nie promowałabyś jej w social media? No właśnie... Inwigilacja? Gdzie ona nie jest? Czy inne aplikacje nie mają dostępy do tych wszystkich rzeczy, co facebook?
Myślę, że zamiast narzekać trzeba zaakceptować nową rzeczywistość, a przede wszystkim wykorzystać ją na swoją korzyść. Ja uważam, że fb jest świetnym narzędziem do celów marketingowych, o czym przekonałam się próbując rozpromować organizowane przeze mnie wydarzenie. Messenger i kontakt z grupą studencką jest świetną rzeczą, udostępnianie materiałów do nauki itd., serio wolelibyście np. ganiać na ksero niż po prostu pobrać plik, który na grupie udostępnił wam kolega? Nawet spotkania z nieśmiałości przenoszą się powoli na fb, a forum pustoszeje.

Claya 

Wysłany: 15 Grudzień 2016, 21:39   

Caroline napisał/a:
A znasz lepszy sposób na wypromowanie czegoś/ zareklamowania niż media społecznościowe?

No a jak działa marketing? Uderza tam, gdzie najwięcej odbiorców, czyli w tym wypadku na fb. Skuteczność gwarantowana. Z marketingowego punktu widzenia taka zagrywka jest jak najbardziej zrozumiała. Ale mi chodzi o sam fakt tego, co ten facebook z nami zrobił! Czy nie widzisz tego? WSZYSTKO kręci się w okół fb! Gdzie się nie obejrzysz, tam znajome "f", nawet w trakcie pisania tego postu mam to "f" po prawej stronie :mrgreen: To do szału doprowadza.

Caroline napisał/a:
Nawet spotkania z nieśmiałości przenoszą się powoli na fb, a forum pustoszeje.

Ubolewam nad tym.

Caroline napisał/a:
Inwigilacja? Gdzie ona nie jest? Czy inne aplikacje nie mają dostępy do tych wszystkich rzeczy, co facebook? [...] Zamiast narzekać trzeba zaakceptować nową rzeczywistość

Nie, ja nie zamierzam akceptować tego, co mi narzucają. Jestem w mniejszości i G mogę, ale jako jednostka mogę przynajmniej starać się o odrobinę prywatności i nie udostępniać całej historii swego życia łącznie z tym o której w kiblu byłam całemu światu! I powiem Ci, że są aplikacje, których uprawnienia ograniczają się do absolutnego minimum zgodnego z przeznaczeniem. Sama pisałam aplikację pod Androida i wiem jak to działa. A i przy instalowaniu aplikacji zwracam uwagę, o jakie dostępy prosi. A że niektórzy bezmyślnie klikają next, next... No cóż, ich problem. Uważam, że trzeba być świadomym użytkownikiem, a nie godzić się na wszystko, co się im podsuwa. Tak ochoczo na wszystko się godzicie? To komu mogę dać czek do podpisania? :D Facebook jest jak wirus. Wykrada wszelkie informacje, jakie uda mu się odczytać, przetwarza je i Bóg wie do czego wykorzystuje. Skoro fb jest takie kochane, to dlaczego panikujecie jak złapiecie wirusa? To prawie to samo :mrgreen:

Caroline napisał/a:
Messenger i kontakt z grupą studencką jest świetną rzeczą, udostępnianie materiałów do nauki itd., serio wolelibyście np. ganiać na ksero niż po prostu pobrać plik, który na grupie udostępnił wam kolega?

Kiedyś wystarczyło GG czy choćby pokoje rozmów na forach i świat jakoś sobie radził. Spójrz prawdzie w oczy - społeczeństwo uzależniło się od fb i to dlatego nie widzicie teraz innych możliwości! Serwis cieszy się popularnością? Oni trzepią kasę. Wszyscy tańczą jak facebook zagra, a im w to graj. Czują się jak bogowie. Wszystko im wolno, nawet decydować które nurty polityczne czy wyznania są ok, a które nie! Ja w tego boga nie wierzę i nie zamierzam go wyznawać.

Caroline 

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 15 Grudzień 2016, 22:23   

Spoko, nikt nikogo do niczego nie zmusza, nie musisz się od razu tak burzyć :D
Swoją drogą czy gg itp. nie "trzepie kasy"? (lub trzepało). Inne możliwości oczywiście, że są, ale wiadomo, że korzysta się z tych najlepiej dostępnych, szczególnie gdy np. jutro egzamin, jest późny wieczór, a ty nawet nie wiesz z czego się uczyć :D
Rozumiem wszystkie zarzuty do facebooka, ale skoro już się go ma, to po prostu fajnie by było to wykorzystać i spojrzeć na pozytywne aspekty social media (do których nie ogranicza się tylko fb).

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 15 Grudzień 2016, 22:40   

Claya napisał/a:
No a jak działa marketing? Uderza tam, gdzie najwięcej odbiorców, czyli w tym wypadku na fb. Skuteczność gwarantowana. Z marketingowego punktu widzenia taka zagrywka jest jak najbardziej zrozumiała.

korzystałaś z tego płatnego promowania FP na FB? To coś daje czy raczej wyciąganie kasy (zwłaszcza że procedura niezbyt przyjazna) ?

Iron napisał/a:
Inwigilacji mówię stanowcze NIE :708:

smartfon, połaczenia, bank, monitoring..jesteś cały czas inwigilowany, FB tu jest tylko dodatkiem.

Claya 

Wysłany: 15 Grudzień 2016, 22:52   

Marti napisał/a:
korzystałaś z tego płatnego promowania FP na FB?

Nie. Raczej chodziło mi o to, że nie dziwi mnie to, że marketingowcy uderzają w mrowisko :mrgreen: A jak tam wygląda promowanie FP w praktyce to nie wiem, nie interesowałam się tym.

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 15 Grudzień 2016, 22:57   

oka

marcin222 

Wysłany: 2 Styczeń 2017, 22:38   

Ale dzisiaj wcale nie trzeba uzywac facebooka zeby dzielic sie pyrywatnoscia, przeciez google tez wszystko o nas wie. Na podstawie tego co wyszukujemy w goolge moga stworzyc nasz doskonaly profil, wiedza dokladnie jakie poparcie maja partie polityczne, na co ludzie choruja, jakie maja problemy, orientacje seksualna itd itd.

Takie czasy :)

A facebooka sam nie mam, chociaz niedlugo zaloze bo jednak jest to spore ulatwienie.

Odpowiedz do tematu