Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Batkocz
3 Luty 2017, 20:32
Polityka jako ciąg przyczynowo-skutkowy w relacjach?
Autor Wiadomość
123mikser 

Wysłany: 28 Styczeń 2017, 09:07   Polityka jako ciąg przyczynowo-skutkowy w relacjach?

Pewnie temat nie będzie taki ciekawy, jak mógłby być... Otóż natchnęło mnie to, gdy pewnego dnia przypomniałem sobie o jakże... Nietypowych protestach osób ściśle związanych z opozycją (dodam, że to opozycja totalna). Pomijam to, jak bardzo można być cynicznym i jak bardzo można być hipokrytą mówiąc to co oni mówią, ale...

Przypomniałem sobie wiadomość sprzed kilku lat, gdzie zwolennik Platformy zamordował (nie zabił) członka partii politycznej Prawa i Sprawiedliwości, krzycząc przy tym, że jakby mógł to i by Kaczyńskiego zabił.

No i moje pytanie jest następujące... Czy podburzanie i tworzenie takiej atmosfery jakie fundują nam te dwa obozy przeciwstawne nie psuje między nami relacji, tworzy atmosferę, gdzie zwolennicy jednej partii są wyśmiewani, wyklinani, czy może nawet zabijani? W końcu... Swoboda poglądów politycznych i spokojne wymienianie się nimi, to również jedna z podstaw relacji między ludźmi, czyż nie? Czy się może mylę?

PS. Nie chcę wywołać niepotrzebnej burzy, otóż chcę wiedzieć co sądzicie na ten temat.

lost 

Wysłany: 28 Styczeń 2017, 11:56   

Nie zauważyłem, polityka to kwestia $, normalnych ludzi raczej to nie rusza, przynajmniej mnie i w moim otoczeniu nie zauważyłem. Są partie, na których zwolenników patrzę i się dziwię jak można coś takiego, a raczej takie nic popierać, ale ich prawo, może kwestia niewiedzy, albo mają jakiś interes w tym ;)

Aureliusz 
Ten który wiele wie

Wysłany: 28 Styczeń 2017, 13:50   

Tak jak ludzie przywiązują się do zwierząt czy łańcuszka od dawna na szyj noszonego tak łapią sentyment do tzw partii. A na potrzeby rozgrywki fasadowej władzy są te podziały (sztuczne) zresztą, wynika to z tego że jest konieczne zachowanie pewnego złudzenia co do zmiany ludzi a tym samym polityki, kiedy w rzeczywistości przed kamerami odgrywany jest teatr kłótni by za kotarą, kuluarami, móc wpi****lać wódeczkę i ośmiorniczki :)
Wybory to też kwestia $ a raczej marketingu wyborczego który kupują za $

terefere 
Andrzej

Wysłany: 28 Styczeń 2017, 18:59   Re: Polityka jako ciąg przyczynowo-skutkowy w relacjach?

123mikser napisał/a:
Przypomniałem sobie wiadomość sprzed kilku lat, gdzie zwolennik Platformy zamordował (nie zabił) członka partii politycznej Prawa i Sprawiedliwości, krzycząc przy tym, że jakby mógł to i by Kaczyńskiego zabił.

Po zatrzymaniu mówił, że "za małą broń miał" na Kaczyńskiego. A to pech...

niesmialakaska 

Wysłany: 3 Luty 2017, 12:43   

Według mnie to nie jest polityka tylko jakiś cyrk.

Odpowiedz do tematu