Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy mam jeszcze szanse? Jak tego nie popsuć?
Autor Wiadomość
LadyJ 

Wysłany: 18 Marzec 2017, 00:14   

Chyba chodzi o to, że przyjemnie jest gonić króliczka.

kociarz 

Wysłany: 18 Marzec 2017, 01:36   

Nie przesadzajcie z tym gonieniem króliczka, obawiam się że dziewczyna autorowi tematu wcale nie zawróciła w głowie i nie czerpie on żadnej przyjemności z kontaktu z nią. Ma raczej poczucie osobistej porażki, że nawet taka mocno średnia laska go nie chce (i analizuje każdy aspekt swojego zachowania), zastanawia się też jak to jest że miała kilka związków a on żadnego. I pewnie dość mocno boi się że brak doświadczenia będzie dużym problemem także dla innych kobiet.

LadyJ 

Wysłany: 18 Marzec 2017, 11:16   

kociarz, "króliczek" jest moim podsumowaniem wypowiedzi Miss.

Michman 

Wysłany: 21 Marzec 2017, 20:33   

Sądzę, że brak związków może być dużym problemem. Jednak wnioski jakie wyciągam z tej historii są takie, że nie można być szczerym lub całkiem szczerym. Dlatego w mojej sytuacji nie mogę się do tego przyznawać. Pozostaje wykręcić się od pytania, że np. nie powinna o to pytać lub skłamać. :|

Caroline 

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 21 Marzec 2017, 21:04   

Jeśli sam uważasz to za duży problem to inni też tak będą odbierać. Nie rób z siebie ofiary losu. Znam osoby dużo starsze od ciebie, które nie były nigdy w związku i dobrze się z tym czują, nie mają spiny, żeby zaraz kogoś znaleźć. Radzę Ci mieć podobne podejście. Przede wszystkim przestań się tego wstydzić i odpowiadaj zgodnie z prawdą, bo jak raz skłamiesz, że miałeś ileś tam dziewczyn, to potem będzie jeszcze gorzej.
Nie zgodzę się z Tobą, że nie można być szczerym. Przytocz mi argumenty z tej historii potwierdzające twoją teorię.

kociarz 

Wysłany: 21 Marzec 2017, 21:20   

Michman napisał/a:
Sądzę, że brak związków może być dużym problemem.

Jest dużym problemem.

Cytat:
Pozostaje wykręcić się od pytania, że np. nie powinna o to pytać

Obawiam się że będzie drążyła temat...

Cytat:
lub skłamać. :|

Takie kłamstwo szybko wyjdzie na jaw - pierwszy raz prawie zawsze jest beznadziejny.

Ramzes. 

Wysłany: 21 Marzec 2017, 21:26   

Na pytanie o doświadczenie w związkach można też odpowiedzieć coś w stylu "całe życie czekałem na Ciebie" i się uśmiechnąć. Nie trzeba odpowiadać na pytania jak na klasówce.

Michman 

Wysłany: 21 Marzec 2017, 21:26   

Nie mam argumentów, nie dowiedziałem się bo niektóre osoby radziły mi nie ciągnąć tamtej historii dalej. Ale domyślam się, że mogło być decydujące.

Nie przewiduję problemu z tłumaczeniem się z doświadczeń w związku. Chyba nikt nie będzie pytał o szczegóły ;p Bo wtedy chyba ja bym podejrzewał, że z taką osoba jest coś nie tak. ;p

Nie rzucam się do szukania następnej "ofiary". Przed tą dziewczyną, spotkałem się raz z inną. Od tamtego czasu minął rok.

O ile starsze są te osoby, jeśli można wiedzieć?

Caroline 

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 21 Marzec 2017, 21:50   

Skłamanie, że miałeś dziewczynę, a tak naprawdę nie miałeś jest najgorszą rzeczą, jaką można zrobić. W ogóle, kłamanie i to tak jawne zaraz na początku jakiejkolwiek znajomości nie wróży nic dobrego.
Skoro nie masz argumentów, to nie masz nic na potwierdzenie swojej teorii. Nie sądzę, żeby to było decydujące.
Nie miałam na myśli, żebyś szukał kolejnej "ofiary", tylko żebyś sam siebie nie robił ofiary - tzn. przestań myśleć, że jesteś na przegranej pozycji z powodu 0 dziewczyn "na koncie". Ale z szukaniem nie przestawaj. Tylko w ten sposób zyskasz doświadczenie, a z tym pewność siebie.
Może cię to pocieszy, ale ja osobiście nie odprawiłabym z kwitkiem faceta, który w twoim wieku nie miał nigdy dziewczyny, jest na pewno o wiele więcej dziewczyn, które tak myślą.

LadyJ 

Wysłany: 21 Marzec 2017, 22:54   

Żeby relacja była wartościowa, to trzeba ją budować m.in. na szczerości.

Michman 

Wysłany: 22 Marzec 2017, 20:47   

Można szczerze odpowiedzieć, że nie życzę sobie takich pytań ;p

LadyJ 

Wysłany: 22 Marzec 2017, 20:50   

Nie ma sensu ukrywać prawdy. Jeśli ktoś nie lubi wchodzić w związek na siłę, to nic złego.

Michaelle 

Wysłany: 23 Marzec 2017, 07:27   

Michman napisał/a:
Można szczerze odpowiedzieć, że nie życzę sobie takich pytań ;p

Tak. I jeszcze dodaj do tego ponura mine - na pewno ja zachecisz do siebie ; D
Przeczytalem tylko 2 ostatnie strony. Ale jesli dziewczyna pyta Cie ile miales wczesniej kobiet odpoeiadasz z usmiechem, zadziornoscia jej cos w stylu : setki! Pokazujesz do siebie dystans, a sorry to nie jest jej sprawa ile wczesniej miales dziewczym, zwlaszcza na poczatku relacji :P

I problemem nie jest ilosc zwiazkow, a np brak doswiwdczenia obchodzenia sie z kobietami. Samo "badz soba" nie wystarczy, co wielu tu chyba potwierdzi.

ona88 

Wysłany: 23 Marzec 2017, 16:50   

A ogląda ktoś z Was może Mistrzów Podrywu na TVN Style? Faceci zamiast znaleźć dobrego psychologa/psychoterapeutę poszli do TV i słuchają dziwnych rad. Ale przynajmniej można spojrzeć z boku na typowe nieśmiałe, nieuświadomione zachowania.

LadyJ 

Wysłany: 23 Marzec 2017, 17:49   

O, nie słyszałam o tym programie. Oglądasz go ? Kiedy idzie ?

Spaczony 

Wysłany: 23 Marzec 2017, 19:22   

ona88, a to psycholog/psychiatra uczy sztuki podrywu? Myślałem, że zajmują się czymś innym. :)

LadyJ 

Wysłany: 23 Marzec 2017, 19:23   

Spaczony, psychol/psycher ma pomóc w odnalezieniu swojej wartości. I to ułatwia podryw. ;p

Michman 

Wysłany: 23 Marzec 2017, 19:28   

Nudzą mnie takie programy typu Rolnik szuka..., ten TVN-owski pewnie podobnie.

Michaelle napisał/a:

Przeczytalem tylko 2 ostatnie strony. Ale jesli dziewczyna pyta Cie ile miales wczesniej kobiet odpoeiadasz z usmiechem, zadziornoscia jej cos w stylu : setki! Pokazujesz do siebie dystans, a sorry to nie jest jej sprawa ile wczesniej miales dziewczym, zwlaszcza na poczatku relacji

To pytanie mnie zaskoczyło. Za nic nie spodziewałbym się tego pytania. Sam nie miałem zamiaru o to pytać. W tym momencie nie mógłbym tak odpowiedzieć. Ale odpowiedziałem najszczerzej jak tylko można. :mrgreen:

Michaelle napisał/a:

I problemem nie jest ilosc zwiazkow, a np brak doswiwdczenia obchodzenia sie z kobietami. Samo "badz soba" nie wystarczy, co wielu tu chyba potwierdzi.

Chyba pierwsze spotkanie, niekoniecznie nazwane "randką" nie może być trochę bardziej neutralne?

ona88 

Wysłany: 23 Marzec 2017, 21:10   

LadyJ napisał/a:
O, nie słyszałam o tym programie. Oglądasz go ? Kiedy idzie ?

Premiera: wtorek, 22:25; Najbliższa powtórka: czwartek, 23:40

Program oglądam :D Ale ten gościu, który jest trenerem chłopaków nie ma żadnego wykształcenia psychologicznego. Jest tylko po kursach, a napisał na temat podrywu 25 książek, biedni Ci faceci, którzy go słuchają. Psycholog w tym programie też jest, ale tylko czasem komentuje jakieś zachowania chłopaków. Nie rozmawia z nimi na wizji.

Odpowiedz do tematu