Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
kilka praktycznych organizacji do pokonania niesmialosci
Autor Wiadomość
Michaelle 

Wysłany: 5 Lipiec 2017, 21:25   kilka praktycznych organizacji do pokonania niesmialosci

Kiedys szukalem magicznych sposobow na niesmialosc, pewnosc siebie... mnostwo przeczytanych artykulow. Eielu autorow mowilo co innego, ja bylem zagubiony i zadnemu sposobowi do konca nie oddalem sie bezgranicznie. Bo co osoba to zdanie. A moze z tego syfu nie da sie wyjsc?
Bylem goscim mega zamknietym w sobie, z samoocena 1/10, z wypaczonym swiatopogladem na temat innych ludzi - moi koledzy z gimnazum znecaniem sie przez 3 lata o to skutecznie zadbali. Dlatego jesli ja dalem rade z tego wyjsc to i 90% z Was moze.

Ja zmarnowalem przez to prawie 10 lat w nieszczesciu. Jednak na przestrzeni ostatnich miesiecy mialem szczescie do ludzi. Oni mnie nieswiadomie wyciagneli z tego syfu, dali wielki impuls.
Z codziennej niesmialosci moja niesmialosc przejawia sie obecnie od swieta. Tak naprawde pozostalo mi do wyeliminowania kilka blednych przekonan. Moja pewnosc siebie wzrosla 3 krotnie. Zaczalem czuc sie dobrze z samym soba i czuje sie dobrze w interakcach z innymi ludzmi, wreszcie!

Jesli ktos mysli ze z fotela wyjdzie z niesmialosci, moze przestac czytac. Jedyna ksiazke jaka przeczytalem o niesmialosci to Caducciego. Polecam!

Przez to co opisze nizej czesto chodzilem niewyspany(40 km dojazdu pociagiem w 1 strone)

Terapeuta - uswiadomi, pojaze ci cos z innego punktu widzenia,,pokaze ci pewne metody praca nad soba

Toastmasters - organizacja (zazwyczaj kilka) w kazdym wiekszym miescie. Sa to wystapienia publiczne. Wychodzicie ze swojej strefy konfortu bardzo pozytywnych warunkach. Cala ta otoczka sprawia ze rosnie Wam pewnosc siebie i smialosc.

Impro- w wawie polecam szkole impro lub impro lab. Warsztaty. Cwiczenia typu patrzenie w oczy, przytulany berek, opowiadanie historii, odgrywanie improwizowanych scenek itd - przelamywanie granic. Te cwiczenia daja bardzo duzo luzu w kontaktach z ludzmi i pewnosc siebie. Uczy Cie to tez tego ze to co ty robisz jest prawidlowe bo ty to robisz, samoakceptacji.

Afirmacje - pozbylem sie dzieki temu wielu kompleksow. Piszesz afirmacje i sobie to wpawiasz codziennie przez np 7 minut przez muesiac. Zobaczcie jakue beda efekty :)

Silownia - nie trzeba ale polecam.

I teraz najtrudniejszy element.
Rozmowa z obcymi ludzmi lub gdy ktos jest juz wyzej lvl - kobietami. Ja stracilem na to 2 miesiace probujac zagadywac do obcych kobiet. Nie mialem odwagi. Dopiero pozniej poznalem ludzi (podrywaj.org) ktorzy wlasnie chodza po miescie i zagaduja dziewczyny. Czesto mowiac wprost ze spodobalas mi sie bla bla bla :) ja nie mam jeszcze takich jaj - wrocilem sie i zaczalem pytac kobiety o droge(nawet tu sie mega stresowalem!), czas czy podchodzilem i zagadywam o pieska jak miala ladnego :) ogolnie chodzi o to ze za kazdym razem jak czujesz sie niekomfortowo to wchodzisz w ta sytuacje. Efekty sa mega.

Tyle- kto chce niech podziala tym planem, mi pomoglo to odmienic zycie w pare miesiecy choc kosztowalo mnie to wiele wysilku i regularnosci.

Odpowiedz do tematu