Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Tworzenie głębszych relacji
Autor Wiadomość
tiaa 

Wysłany: 18 Czerwiec 2017, 11:42   Tworzenie głębszych relacji

Cześć :)
Jako że uporałam się (częściowo) z problemem nieśmiałości blokującej mi podstawowe funkcje socjalne to uznałam, że czas na przejście na "wyższy level". Mój problem polega na tym, że ciężko mi wejść w jakąś bardziej złożoną relację, wyjść poza neutralne tematy. Znakomita większość moich znajomości jest powierzchowna (choć nie wszystkie) i czarną magią są dla mnie relację przyjacielskie. Drugi problem mam z "rozmywaniem się" znajomości.
Ma ktoś jakiś magiczny sposób na to?
A jak nawet nie macie to trudno, przynajmniej to z siebie wyrzuciłam :)

Ramzes. 

Wysłany: 21 Czerwiec 2017, 22:09   

Cześć,

Magicznego sposobu chyba nie ma. Przynajmniej nic mi o nim nie wiadomo. Wyższy level znajomości. Co masz na myśli pisząc to? Nie wydaje Ci się, że dobrym początkiem jest zacząć interesować się ludźmi? Pytać się o coraz to nowsze rzeczy i ich poznawać. Weźmy taką Ciebie. Póki co wiem, że masz nick tiaa. Za chwilę zadam Ci pytanie jak masz na imię i co Cię przywiodło na to forum. Ty odpowiesz również pytaniami. Zaczniemy pisać, potem dasz mi swój numer tel, byśmy mogli pogadać przez słuchawkę. W końcu się spotkamy. Jeśli będzie fajnie to będziemy kontynuować relację itd.
Tak wiele osób pisze, że ma powierzchowne relacje, że chciałoby mieć przyjaciół, spotykać się. A ja zapytam. Co zrobiłeś, zrobiłaś poza zarejestrowaniem się na forum?

Tiaa, mam nadzieję, że nie odebrałaś tego wpisu źle. Bo oczywiście wiem, że łatwo się pisze, a trudniej działa. Powodzenia!

vir egregius 

Wysłany: 23 Czerwiec 2017, 18:14   

Ramzes napisał/a:
Tak wiele osób pisze, że ma powierzchowne relacje, że chciałoby mieć przyjaciół, spotykać się.

Otóż powierzchowne relacje są w moim odczuciu najbezpieczniejsze. W głębszych relacjach niestety ujawnia się moja mroczna strona :evilbat: Dlatego (jeśli ktoś oczywiście taką ma), to lepiej jest zatrzymać ją dla siebie i nie roztaczać jej wokół. Ja na przykład biorąc w bliższych relacjach jestem kłótliwą osobą, skorą do obwiniana drugą stronę o wszystko, co tym relacjom zbytnio nie sprzyja g:) Ale cóż zrobić...

Nietzsche 

Wysłany: 24 Czerwiec 2017, 13:42   

Podczas studiów podobała mi się koleżanka, która sprawiała wrażenie, że z wzajemnością. Spotykałem się z nią(oprócz uczelni), a także była u mnie w domu raz. Czy po roku od zakończenia owych studiów lecz utrzymywania kontaktu przez internet można się z nią spotkać, aby zobaczyć czy coś się zmieniło czy jednak nie? Zaznaczę, że mieszka w moim mieście.

tiaa 

Wysłany: 27 Czerwiec 2017, 12:36   

Ramzes, nie, nie odebrałam źle Twojego wpisu, wręcz przeciwnie :) Wyższy level to dla mnie np napisanie smsa z jakąś pierdołą lub propozycja spotkania bez obawy, że ktoś odmówi. Albo właśnie, jak wspomniała vir egregius, brak ukrywania swoich wad i "mrocznej strony" oraz polubienie jej u drugiej osoby (albo pomoc w Poznaniu ciu się takich wad).
A co zrobiłam poza rejestracją? Poznałam 2 super osoby, z których jedną mogę chyba powoli zacząć nazywać przyjaciółką :oops:
Nietzsche, zaproponuj jej to spotkanie :)

Ayana Sahirah 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 7 Lipiec 2017, 22:39   Re: Tworzenie głębszych relacji

tiaa napisał/a:
Cześć :)
Jako że uporałam się (częściowo) z problemem nieśmiałości blokującej mi podstawowe funkcje socjalne to uznałam, że czas na przejście na "wyższy level". Mój problem polega na tym, że ciężko mi wejść w jakąś bardziej złożoną relację, wyjść poza neutralne tematy. Znakomita większość moich znajomości jest powierzchowna (choć nie wszystkie) i czarną magią są dla mnie relację przyjacielskie. Drugi problem mam z "rozmywaniem się" znajomości.
Ma ktoś jakiś magiczny sposób na to?
A jak nawet nie macie to trudno, przynajmniej to z siebie wyrzuciłam :)

Im ktos sie lepiej zna, zwierza sie i ma lepsze porozumienie i wyrozumialosc dla kogos, tym glebsza relacja, masz odpowiedz ;)

Kajakaju 

Wysłany: 10 Lipiec 2017, 08:11   

Hej :D Jestem tu nowa i nie wiem jeszcze do końca jak takie tu panują zasady, ale chcę po prostu pomóc sobie moze i w jakis sposób też innym... Mój problem to ciągłe NIE CHCĘ SIĘ NARZUCAĆ. Tracę kontakt z kolejnymi osobami, bo nie chcę się narzucać proponując jakieś wyjście itd. Kompletnie nie umiem z tego wyjść, nie mam nawet nikogo z kim mogłabym choćby porozmawiać, już nie mówiąc o głębszej znajomości... Czy miał ktoś podobnie? Może ma? Już naprawdę nie wiem co mam robić, bo nie umiem się przełamać...

Ayana Sahirah 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 13 Lipiec 2017, 16:01   

Po porostu luz, nieoficjalnosc i otwartosc i tyle :) Czasem propozycje wypadu na kawe to nie jest narzucanie, narzucaniem byloby od razu zaproszenie bez pytania, czy osoba chce :)

msu 

Wysłany: 16 Lipiec 2017, 18:22   

Zapewne sporo osób tak ma. Proponuję pomyszkować w dziale 'nasze spotkania i zloty' i dołączyć się do którejś grupy. Co do innych ludzi, to chyba nic złego poprosić o spotkanie. Narzucaniem się raczej jest ignorowanie odmowy tej drugiej osoby, a nie sama propozycja spotkania.

Odpowiedz do tematu