Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
SEKRET, czyli czego nie powie wam żaden psycholog ;-)
Autor Wiadomość
werbena 
werbeniasta

Wysłany: 18 Maj 2010, 20:40   

szkoda, że link nie działa
piotrek84 napisał/a:
Taka jedna z pracy chce bym naprawił jej komputer w domu. Wniebowzięty przygotowuję się, biorę: swojego laptopa, kable sieciowe, ba nawet router (nie mogłem znaleźć kabla skrosowanego ), moje skromne pendrajwy, system [...]. Ona mówi, że cenę uzgodnimy, a ja sobie myślę: "zaproszę ją na ślub jako osobę towarzyszącą, może nawet do kina lub na jakąś imprezę plenerową w mieście". Ona rozmyśla się w ostatniej chwili.

Piotrek84 szedłeś dziewczynie naprawić laptopa, chyba za bardzo się nastawiłeś, że coś z tego będzie, byłeś podekscytowany jakbyś szedł na randkę, a potem sie rozczarowałeś, że jednak nic nie wyszło. Może się rozmyśliła, bo coś jej wypadło...

xcrider napisał/a:
kazda dziewczyna jaka poznam ma do mnie mowiac lekko: olewczy stosunek. Do takich akcji dochodzi ze czasami to nawet czesc nie powie tylko udaje ze nie widzi. Trzeba znac swoja wartosc a akurat przecietny facet jest sto razy madrzejszy od przecietnej kobiety wiec nie masz co sobie glowy zaprzatac opiniami kogos glupszego od siebie.

hahaha...dobry żart... zawsze myślałam, że mądrość nie zależy od płci, to mnie kolego uświadomiłeś... ;) A tak na marginesie to, że Cię dziewczyny olewają to nie znaczy, że są głupsze od Ciebie :D

WiEdźma 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 18 Maj 2010, 21:32   

Cytat:
to, że Cię dziewczyny olewają to nie znaczy, że są głupsze od Ciebie

znaczy raczej, że są mądrzejsze.
zwykle ludzie, których nikt nie chce czują się mało wartościowi z tego powodu. tylko facet mógł wpaść na pomysł, że skoro żadna mnie nie chce to znaczy że jestem wspanialszy od nich.
(złośliwe, ale tym razem nie mam wyrzutów sumienia)
gdyby nie mocne wędzidło.
O, lejce, lejce, lejce, lejce,
czego mi potrzeba więcej!"
(szkapa Leokadia)

xcrider 

Wysłany: 19 Maj 2010, 09:48   

werbena napisał/a:
A tak na marginesie to, że Cię dziewczyny olewają to nie znaczy, że są głupsze od Ciebie

Wiedzma napisał/a:
tylko facet mógł wpaść na pomysł, że skoro żadna mnie nie chce to znaczy że jestem wspanialszy od nich.

Tylko dziewczyny mogly stworzyc takie implikacje. Wcale nie rozkminilem tego w ten sposob. Po prostu w pewnym momencie swojego zycia czlowiek dochodzi do wniosku ze jest madrzejszy od innych i to wcale nie dlatego ze nie jest akceptowany czy odrzucany. To po prostu wynika z obserwacji. Kazdy normalny facet mysli w ten sposob. Ze jest madrzejszy, gdy mysli inaczej to zaczynaja sie problemy. Kazda napotkana dziewczyna wydaje mu sie madra, inteligenta i.t.p. Nie wiem nie potrafie tego jakos dobrze wytlumaczyc tak po prostu jest.

werbena napisał/a:
Piotrek84 szedłeś dziewczynie naprawić laptopa, chyba za bardzo się nastawiłeś, że coś z tego będzie, byłeś podekscytowany jakbyś szedł na randkę, a potem sie rozczarowałeś, że jednak nic nie wyszło. Może się rozmyśliła, bo coś jej wypadło...

rozmyslila sie....biedactwo.

WiEdźma 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 19 Maj 2010, 11:08   

Cytat:
Po prostu w pewnym momencie swojego zycia czlowiek dochodzi do wniosku ze jest madrzejszy od innych . Kazdy normalny facet mysli w ten sposob

:lol:
Niech może wypowiedzą się normalni faceci, bo trochę nie chce mi się w to wierzyć :lol: Jeżeli jest tak jak mówisz, to znaczy że "normalni faceci" to mistrzowie autokłamstwa.
Bo, że niektórym trudno jest znieść myśl, że ktoś jest mądrzejszy, wspanialszy od nich to wierzę. Ten problem miewają nie tylko faceci (już nie tak całkiem normalni :P ), ale to jest żałosne. Człowiek, który musi otaczać się ludźmi głupimi by mógł poczuć się mądry jest po prostu żałosny.
gdyby nie mocne wędzidło.
O, lejce, lejce, lejce, lejce,
czego mi potrzeba więcej!"
(szkapa Leokadia)

Niare 

Wysłany: 19 Maj 2010, 11:59   

xcrider napisał/a:
rozmyslila sie....biedactwo.

Kto jest biedactwem?

piotrek84 napisał/a:
Taka jedna z pracy chce bym naprawił jej komputer w domu. Wniebowzięty przygotowuję się, biorę: swojego laptopa, kable sieciowe, ba nawet router (nie mogłem znaleźć kabla skrosowanego ), moje skromne pendrajwy, system [...]. Ona mówi, że cenę uzgodnimy, a ja sobie myślę: "zaproszę ją na ślub jako osobę towarzyszącą, może nawet do kina lub na jakąś imprezę plenerową w mieście". Ona rozmyśla się w ostatniej chwili.

Piotrek84, to uzgadnianie ceny było koleżeńskim żartem, czy rzeczywiście miała zamiar Ci zapłacić za usługę naprawy komputera?

alkohol to zło
[Usunięty]

Wysłany: 19 Maj 2010, 12:12   

Wiedzma napisał/a:
Cytat:
Po prostu w pewnym momencie swojego zycia czlowiek dochodzi do wniosku ze jest madrzejszy od innych . Kazdy normalny facet mysli w ten sposob

:lol:
Niech może wypowiedzą się normalni faceci, bo trochę nie chce mi się w to wierzyć :lol: Jeżeli jest tak jak mówisz, to znaczy że "normalni faceci" to mistrzowie autokłamstwa.
Bo, że niektórym trudno jest znieść myśl, że ktoś jest mądrzejszy, wspanialszy od nich to wierzę. Ten problem miewają nie tylko faceci (już nie tak całkiem normalni :P ), ale to jest żałosne. Człowiek, który musi otaczać się ludźmi głupimi by mógł poczuć się mądry jest po prostu żałosny.

Ja na podstawie moich przemyśleń powiedziałbym, że w pewnym momencie życia dochodzi się do tego, że niektórzy ludzie to głupki, nie wszyscy dorośli są mądrzy, niektórzy z nich to idioci... A jeśli chodzi o dziewczyny, to dużo jest takich, nie wiem jak to określić, wogóle nie myślących logicznie, tylko emocjami i są po prostu głupie... tak jak moja mama :/ Ale to są pojedyńcze przypadki, każdy jest inny.

Fatamorgana 

Wysłany: 19 Maj 2010, 14:06   

xcrider napisał/a:
[To po prostu wynika z obserwacji. Kazdy normalny facet mysli w ten sposob. Ze jest madrzejszy, gdy mysli inaczej to zaczynaja sie problemy. Kazda napotkana dziewczyna wydaje mu sie madra, inteligenta i.t.p. Nie wiem nie potrafie tego jakos dobrze wytlumaczyc tak po prostu jest.
.

nie no błagam! z takim podejściem to życzę powiedzenie z poszukiwaniem dziewczyny.
Taaaak na 100% wszystkie dziewczyny są głupsze od Ciebie ;)
Na jakiej podstawie wyciągasz takie wnioski?

Co prawda zgodzę się z tym, że istnieją ludzie bezmyślni, głupi, i może nawet jest taki moment w życiu, że uświadamiamy sobie, że niektórzy są od nasz mądrzejsi a inni nie.
Ale tutaj płeć ma zdecydowanie drugorzędne znaczenie.

xcrider 

Wysłany: 19 Maj 2010, 19:33   

Wiedzma napisał/a:
Człowiek, który musi otaczać się ludźmi głupimi by mógł poczuć się mądry jest po prostu żałosny.

Wcale tak nie napisalem, poza tym otaczanie sie glupimi ludzmi po to aby czuc sie madrze przypomina troche mieszkanie w biednej dzielnicy aby czuc sie bogato. Jednym slowem bez sensu.
alkohol to zło napisał/a:
A jeśli chodzi o dziewczyny, to dużo jest takich, nie wiem jak to określić, wogóle nie myślących logicznie, tylko emocjami i są po prostu głupie...

Bardzo trafne spostrzezenie.
Fatamorgana napisał/a:
nie no błagam! z takim podejściem to życzę powiedzenie z poszukiwaniem dziewczyny.

dziekuje za zyczenia.

twisted 

Wysłany: 20 Maj 2010, 09:31   

xcrider napisał/a:

Jednym slowem bez sensu.

"Bez sensu" to dwa słowa.

xcrider 

Wysłany: 20 Maj 2010, 10:13   

No co ty nie powiesz. Zadziwiajaca umiejetnosc liczenia i niesamowita spostrzegawczosc zarazem.

werbena 
werbeniasta

Wysłany: 20 Maj 2010, 11:01   

alkohol to zło napisał/a:
w pewnym momencie życia dochodzi się do tego, że niektórzy ludzie to głupki, nie wszyscy dorośli są mądrzy, niektórzy z nich to idioci...
z tym się zgodzę, dotyczy to różnych ludzi, niezależnie od płci

xcrider napisał/a:
Po prostu w pewnym momencie swojego zycia czlowiek dochodzi do wniosku ze jest madrzejszy od innych i to wcale nie dlatego ze nie jest akceptowany czy odrzucany. To po prostu wynika z obserwacji. Kazdy normalny facet mysli w ten sposob. Ze jest madrzejszy, gdy mysli inaczej to zaczynaja sie problemy.

Właśnie ktoś kto się czuje nieakceptowany lub odrzucany np. przez drugą płeć, dowartościowuje się mówiąc, że jest głupsza, a on taki "mądry". Może dziewczyny cię olewają, bo nie chcą przebywać z kimś tak "mądrym"... :P

Normalny facet, znający swoją wartość nie musi się dowartościowywać obrażając kobiety i uważając, że jest od nich mądrzejszy, lepszy itp. I nie trzeba być facetem, żeby to wiedzieć ;)

xcrider napisał/a:
Moze i jade sobie tutaj po co poniektorych ale po to jest internet i to forum.
pomyliło ci się, to forum nie służy do jeżdżenia po innych.

xcrider 

Wysłany: 20 Maj 2010, 16:19   

Cytat:
pomyliło ci się, to forum nie służy do jeżdżenia po innych.

no tak zawsze mi sie to myli, ale dzieki ze mnie oswiecilas w temacie.

paulinna 

Wysłany: 8 Sierpień 2017, 12:04   

Nie tak dawno czytałam tę książkę jeszcze raz i muszę przyznać, że rzeczywiście są w niej fragmenty, które mogłabym całkowicie wyciąć. Jednak całe założenie tej pozycji mi się podoba. Ja od pewnego czasu staram się myśleć pozytywnie i zdecydowanie lepiej mi wszystko wychodzi.

Odpowiedz do tematu