Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Upływ czasu
Autor Wiadomość
Peter740 

Wysłany: 4 Wrzesień 2016, 19:14   Upływ czasu

Cześć ,
tak jakoś się zrobiło brzydko na dworze i naszło mnie na refleksje . Czy wy też odczuwanie taki upływ czasu ? Tak sobie myślę i doszedłem do wniosku że coś mi umyka . Mam prace , ćwiczę i inne takie , ale oprócz tego czuje się pusty w środku , cała energia gdzieś umyka w tej codziennej rutynie . Cóż myślę że jednak można byłoby coś zmienić w tym codziennym życiu , ale jakoś obawiam się dużych zmian .

michu 

Wysłany: 4 Wrzesień 2016, 19:33   

A wiesz co Ci umyka? Czego Ci brakuje? Mówiąc inaczej, czego zazdrościsz patrząc na innych ludzi. Masz jakiś główny cel życiowy?
Wpierw odpowiedz sobie na powyższe pytania.

Co do zmian, wcale nie trzeba zmieniać całego swojego życia aby poczuć się lepiej. Idąc małymi krokami za każdym razem minimalnie naginasz swoją strefę komfortu a w razie niepowodzenia nie czujesz, że świat Ci się zawalił.

Peter740 

Wysłany: 4 Wrzesień 2016, 20:37   

Cóż najprościej ujmując brakuje mi szczęścia i zrozumienia . W gruncie rzeczy mam swoje plany , które tyczą się głównie ścieżki zawodowej , bo dzięki temu mógłbym spełniać się także w życiu prywatnym. Na pewno to iż jestem perfekcjonistą mi nie pomaga , ale postanowiłem to zaakceptować , bo to jest po części moja siła napędowa w razie porażki.
Jak do tej pory udało mi się zmienić parę rzeczy i bardzo mnie to cieszy , ale mimo wszystko czuje niedosyt ...

Aureliusz 
Ten który wiele wie

Wysłany: 4 Wrzesień 2016, 20:46   

Niedosyt jest dobry, popycha nas do sięgania po więcej ;)

smutno 

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 5 Wrzesień 2016, 09:56   

Nie pogrywa czasem z Tobą, ta kochana i znienawidzona jednocześnie, samotność?

Peter740 

Wysłany: 5 Wrzesień 2016, 17:49   

Niedosyt jest dobry to fakt , bo zazwyczaj znajduje sobie coś nowego do roboty , ale w gruncie rzeczy myślę że jest to związane z samotnością . Jakoś przyzwyczaiłem się do swojego trybu życia i nie przeszkadzało mi to zbytnio , ale im bardziej tkwię w czterech ścianach tym bardziej mnie szlak jasny trafia . Co ciekawe znajomi nie postrzegają mnie jako osobę samotną, bo przecież jestem wygadany i ogólnie nie mam problemu z rozmową na dowolny temat , ale w rzeczywistości inaczej to wygląda. Cóż możliwe że trochę zazdroszczę innym tego iż ich życie jest bardziej poukładane niż moje , choć ja od zawsze myślałem że dzięki pracy uda się coś zmienić .

1gosia 

Pomogła: 7 razy
Wysłany: 6 Wrzesień 2016, 17:51   

Też czuję, że coś mi nie tyle umyka co umknęło i nie umiem tego odzyskać, nie umiem przełamać lęku wobec ludzi i trudno mi z nim żyć.

Peter740 

Wysłany: 7 Wrzesień 2016, 09:50   

Ja ostatnio myślałem na ten temat i doszedłem do wniosku że głównym powodem tego wszystkiego jest lek przed nieznanym i ten cholerny brak spontanicznosci w życiu. Cieszę się że tu jestem, bo w końcu mogę pogadać z kimś kto ma podobne problemy

Liskolak 

Wysłany: 16 Wrzesień 2016, 19:39   

O czasie powiem tyle, że z wiekiem nabiera on coraz większego tempa. Gna jak szalony od sylwestra do sylwestra, który był jakby dopiero co. Ja dodatkowo pracuję z dziećmi, a przy nich to już konkretnie jest jazda bez trzymanki po linii czasu! Nieważne nawet, że przecież to nie moje dzieci. I najgorsze jest to, że kiedy próbuje się to wszystko w pamięci swej ogarnąć, dochodzę do wniosku ile część tego czasu poszło na marne.
Nie ma na co czekać! Trzeba działać - to jest bezlitosna zasada, nikt wam tego straconego czasu nie zwróci.

Peter740 

Wysłany: 20 Wrzesień 2016, 16:38   

No masz rację , trochę zaczynam to odczuwać , bo raptem skończyłem 25 lat , a już odczuwam to iż czas mi gdzieś zapieprza , dzień za dniem z pracy do domu , a teraz jeszcze studia mi do tego dojdą . Teraz jeszcze dostałem okazję szkolenia się z języka angielskiego więc już w ogóle będzie hardcore , ale się cieszę , bo jednak coś więcej niż ta ciągła monotonia . Ja tam trochę zazdroszczę innym ludziom , ale też nie siedzę w miejscu . Z dzieciakami jest faktycznie niezła zabawa , bo sam ostatnio miałem okazję się opiekować moim siostrzeńcem , także nawet nie wiesz kiedy dzień Ci leci :)

roberti 

Wysłany: 12 Październik 2017, 14:49   

hmm to kwestia rutyny, trzeba urozmaicać życie :)

Odpowiedz do tematu