Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy jest tu ktoś po 30?
Autor Wiadomość
korneliusz 

Wysłany: 16 Wrzesień 2017, 06:15   

Super!

stefa77 

Wysłany: 12 Grudzień 2017, 23:42   

30lat to piękny wiek ,tylko zastanawiam się dlaczego w obecnych czasach tak dużo ludzi jest samotnych. Dawniej to w tym wieku nazywano staropanieństwem a obecnie coraz częściej młodzi decydują się na życie w pojedynkę. Internet i burzliwy rozwój elektroniki odebrały nam część naszego życia. Wolimy posiedzieć przed komputerze czy porozmawiać przez telefon niż spotkać się ,poszaleć wspólnie.

szinuja1 

Wysłany: 13 Grudzień 2017, 07:51   

Pewnie czesciowo masz racje, z drugiej strony kiedys ludzie nie mieli takich mozliwosci wyboru, zwlaszcza kobiety. Teraz moga sie realizowac w rozny sposob, nie ma tez takiej wielkiej presji spoleczenstwa na zakladanie rodziny. No wiec ludzie zyja tak jak chca, albo wydaje im sie ze chca. Realizuja swoje pasje, robia kariery, zakladanie rodziny nie jest juz az takie wazne. Teraz tez wiecej ludzi moim zdaniem przy wyborze partnera nie zadowala sie potocznie mowiac byle czym, byle by byl/byla bo czas leci a mlodosc ucieka. Poza tym nie ma tez co gloryfikowac tak tego malzenstwa, znam wiele histori ludzi ktorzy wcale szczesliwi w nim nie sa. Prawda jest taka ze ciezko znalezc dobrego partnera czy partnerke, takiego z ktorym na prawde chce sie spedzic reszte zycia, a pojscie na ustepstwa czasem sie sprawdza, a chyba jeszcze czesciej jednak nie. Zreszta reguly nie ma, ale znam chyba tylko jedno malzenstwo ktore faktycznie wyglada na szczesliwe. A ze starszego pokolenia podczytuje sobie pewne forum, I tak czasem w ronych rozmowach sie przewija, ze te kobiety 50+ wcale jakos specjalnie w superlatywach o swoim zyciu malzenskim sie nie wypowiadaja.

korneliusz 

Wysłany: 13 Grudzień 2017, 19:14   

Tak! To ta wstrętna elektronika! A już podejrzewałem, że coś ze mną nie tak ;)

kociarz 

Wysłany: 13 Grudzień 2017, 21:22   

Nie sądzę by to sposób spędzania wolnego czasu był główną przyczyną. Zwróć uwagę, że dzisiaj nie ma konieczności tworzenia poważnego związku, zakładania rodziny by utrzymać gospodarstwo domowe - można być zarówno osobą zarabiającą jak i wykonującą domowe obowiązki. Kolejną kwestią jest praca, która w wielu przypadkach jest niemożliwa do oddzielania od życia prywatnego, całkowicie nad nim dominując, a w innych jest niestabilna i słabo płatna. Taka sytuacja nie zachęca do wiązania się na całe życie i wychowywania gówniaków.

tajemniczy 

Wysłany: 13 Grudzień 2017, 23:17   

Każdy ma pewnie inny powód bycia samotnym / singlem, może warto aby się różne osoby wypowiedziały.
Mnie zawsze dziwiło, że stosunkowo mało związków tworzy się teoretycznie tam, gdzie są ku temu najlepsze możliwości, czyli np. w szkolnej klasie, ew. w grupie studenckiej. Pamiętam, jak pewien wykładowca na studiach żartobliwie powiedział, że "na studia kobiety idą głównie po to, by znaleźć męża, no bo jak nie na studiach, to gdzie? Później to już tylko praca, rutyna, obowiązki i nie będzie ku temu wielu okazji, bo gdzie znajdziecie taki wybór? Także rozejrzyjcie się dookoła siebie:) " I coś w tym jest. Trzeba gdzieś wyjść do ludzi, znaleźć jakieś grono, które łączy wspólna pasja, a w szkole mieliśmy na wyciągnięcie ręki kilkanaście osób płci przeciwnej do wyboru - czyżby wszyscy byli tak wymagający, że nawet te kilkanaście to zbyt mały wybór? Mnie się zdaje, że to, co pozornie wydaje nam się osiągnięciem dzisiejszych czasów (jak np. wspomniany tu internet), jest jednocześnie największym przekleństwem. Zmierzam do tego, że dawniej, gdy kobieta była z góry przypisana jakiemuś mężczyźnie, wymagało to pracy nad związkiem, akceptacji drugiej osoby, wspólnego poznawanie się, docierania... Teraz wydaje się, że możemy wybierać w setkach osób, ale to trochę sprowadziło "rynek matrymonialny" do zakupów w sklepie - tam, gdzie jest wybór 100 podobnych produktów, i tak nie możemy się zdecydować od tego nadmiaru:) Mnie się też podobał w dziecieństwie program "Randka w ciemno", gdzie wybór był ograniczony do 3 osób i każda musiała odpowiedzieć na 3 pytania (pokolenie 30+ pewnie pamięta, o czym mówię):)

Wracając do czasów szkolnych, zawsze się dziwiłem, czemu nawet gdy komuś udawało się stworzyć związek w szkole, to na ogół z partnerem z innej klasy. Wydaje mi się, że właśnie możliwość wspólnej obserwacji siebie daje dużą wiedzę o innych osobach. Poznając kogoś sam na sam, widzimy tylko jaki on/ona jest dla nas. A to, jak się dana osoba wypowiada, jak się zachowuje w grupie, pozwala nam dyskretnie każdego kandydata/kandydatkę poobserwować. wiedząc, że ta osoba nie stara się ładnie wypaść akurat przed nami.

kociarz 

Wysłany: 13 Grudzień 2017, 23:55   

A jakie są kierunki studiów czy nawet profile w liceum gdzie liczba kobiet i mężczyzn jest w miarę zrównoważona? Od gimnazjum aż do pracy, w każdej grupie społecznej w której "przymusowo" jestem kobiety stanowią jakieś 0 do 6 procent ;)

tajemniczy 

Wysłany: 14 Grudzień 2017, 00:13   

Ja w ekonomiku miałem sytuacją odwrotną, choć akurat zrobiono jedną klasę damsko-męską z proporcjami po równo, a z reszty dziewczyn utworzono dwie wyłącznie damskie klasy:) No ale faktycznie, nie pomyślałem o tym.

1gosia 

Pomogła: 7 razy
Wysłany: 18 Grudzień 2017, 05:15   

kociarz napisał/a:
A jakie są kierunki studiów czy nawet profile w liceum gdzie liczba kobiet i mężczyzn jest w miarę zrównoważona? Od gimnazjum aż do pracy, w każdej grupie społecznej w której "przymusowo" jestem kobiety stanowią jakieś 0 do 6 procent ;)

prawo - mój kierunek

cichy 

Wysłany: 8 Luty 2018, 08:51   

;-)

Sahem2 

Wysłany: 19 Marzec 2018, 21:06   

mam 28 lat. i zero doswiadczenia, w tym wieku powinienem miec juz dzieczyne ale stracilem przyjaciol, zdrowie psychiczne i szanse na normalne zycie. Lapka w gore kto sie z tym utozsamia

bindi 
nudziara

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 24 Marzec 2018, 13:03   

Gadasz jakbyś miał co najmniej 45 lat i był po kastracji.

dami 

Wysłany: 27 Marzec 2018, 19:09   

Mi już stuknęło 31, w relacjach damsko-męskich to załamka po prostu, ale jeśli nie robi się z tego problemu to nie ma problemu :)
Kobiety mają łatwiej ogólnie w tych kwestiach :P

Zbanować 90 % muzyki oraz filmów z wątkami miłosnymi, promować samotność jako błogosławieństwo i wyznacznik statusu społecznego i ma się + do zajebistości

boreal 

Wysłany: 3 Kwiecień 2018, 10:31   

witam stare dziady, w tym roku też przekroczę czarodziejski wiek i zacznę wyczekiwać listu z hogwartu

krzych86 

Wysłany: 4 Kwiecień 2018, 07:11   

A mi się życie zaczęło po 30stce i jestem teraz w super wieku, czasie i miejscu.

Odpowiedz do tematu