Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
#DeleteFacebook
Autor Wiadomość
MyŁy 

Wysłany: 23 Marzec 2018, 14:23   #DeleteFacebook

https://www.dobreprogramy...News,86965.html

Co o tym myślicie? Dołączyliście już do akcji, albo przynajmniej zamierzacie? :D

Jeśli więc piszesz do mnie PW - nie zapomnij o podaniu swojego adresu e-mail ;)

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 23 Marzec 2018, 17:34   

Usunięcie konta nic ci nie da, FB nadal będzie miał te dane i może sobie nimi dalej handlować. Podobną politykę mają inne serwisy, Google, Microsoft, apple i te lichwy banki, telekomy etc.

Myślałem, ale to nie jest takie proste, IG podpięty pod FB, częśto kontaktów też bardziej na FB niż smsami, bo zwyczajnie te osoby nie będą mnie pamiętać xdf

MyŁy 

Wysłany: 23 Marzec 2018, 18:12   

Cytat:
Usunięcie konta nic ci nie da, FB nadal będzie miał te dane i może sobie nimi dalej handlować
Pewnie tak, ale zawsze jest to jakiś wyraz sprzeciwu wobec tego, co wyprawia ta korporacja, i to już od jakiegoś czasu.

Cytat:
Myślałem, ale to nie jest takie proste, IG podpięty pod FB, częśto kontaktów też bardziej na FB niż smsami
Właśnie to jest najgorsze, że świat tak bardzo uzależnił się od Facebooka. Ludzie przyzwyczaili się, że na Fejsie mają wszystkich znajomych, a oprócz tego ulubione portale itd. W ten sposób portal ten stał się monopolistą na rynku social media (i nie tylko...), co teraz skrupulatnie wykorzystuje. I potem jest problem jak chce się od tego Facebooka uciec. W zasadzie, chyba jedyną alternatywą jest Snapchat, ale to raczej tylko wśród młodych ludzi.

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 23 Marzec 2018, 18:41   

MyŁy napisał/a:
Pewnie tak, ale zawsze jest to jakiś wyraz sprzeciwu wobec tego, co wyprawia ta korporacja, i to już od jakiegoś czasu.

Powodzenia w szukaniu alternatyw. Gdzie uciekniesz do G+, które przynależy do google które jest kojarzone z inwiligacją, MS który chyba nie ma tego serwisu, a windows 10 reklamował inwiligowaniem, mimo że inwigilują od Visty. Najlepszą opcją było nie zakładać kont na serwisach tego typu mrr, nie da się skasować, nie wejdziesz do nich na serwery w oficjalny sposób i nie zaczniesz kilkukrotnego zerowania dysków.

MyŁy napisał/a:
Właśnie to jest najgorsze, że świat tak bardzo uzależnił się od Facebooka. Ludzie przyzwyczaili się, że na Fejsie mają wszystki..

U mnie głównie są to osoby przypadkowe z którymi skontaktowałem się raz i marna szansa że będą mnie pamiętać jak napiszę po roku smsa (sam sms, kontaktów nie kasuję) jesli oni/one mają bardziej bujne życie towarzyskie. To raz mrrr. Dwa to część aplikacji jak IG są pod to podpięte, i nie mają osobnych loginów i haseł, zresztą IG jest chyba podpięty pod FB i tak:P
FP bez konta na FB jest ciężko prowadzić, choć to akurat łatwo szło by obejść fake'owym kontem i łącząć się przez TOR.

I w sumie tyle, mi starczałłby sam telefon z sms, ale sporo uzależniuchów, którzy się trzymają że FB jest "darmowy", a sms nie.

MyŁy 

Wysłany: 24 Marzec 2018, 07:19   

Marti napisał/a:
Powodzenia w szukaniu alternatyw.
Alternatywy są, jak np. diaspora* czy Telegram. Problemem może być raczej przekonanie do nich znajomych :P

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 24 Marzec 2018, 09:45   

Cytat:
Alternatywy są, jak np. diaspora* czy Telegram. Problemem może być raczej przekonanie do nich znajomych :P

Telegram to komunikator, alew Rosja próbuje pozyskać klucze szyfrujące to jego przyszłość też jest pod znakiem zapytania. Ale sam komunikator fajny, dość mocno rozwijany i co ważne multiplatformowy:).

W Polandii bardziej popularny był whatsup, ale czytając już wcześniej komentarze o inwiligowaniu od razu wywaliłem. Mamy jeszcze gadu gadu (brak szyfrowania wogóle) czy sms (dużą podatność). Choć to ostatnie jest najbardziej uniwersalne, działa na wszystkim xd

GG ostatnie lata stracił nieco na popularności.

kociarz 

Wysłany: 24 Marzec 2018, 10:08   

Konta nie usunę ale w praktyce i tak go nie używam, nigdy nie podobał mi się ten internetowy ekshibicjonizm i w ogóle idea portali społecznościowych (zamykanie treści wewnątrz zamkniętych enklaw, tworzenie popularnych treści przez debili). Facebook raczej nie wiele o mnie wie, w przeciwieństwie do Google'a i MS. Chrome, Gmail, Android, Outlook, LinkedIn, Office+One Drive, trochę tego jest ;) .

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 24 Marzec 2018, 10:39   

Mają dużo materiałów cię obciążających xd

tajemniczy 

Wysłany: 24 Marzec 2018, 11:46   

Ja Facebook'a nigdy nie traktowałem jako źródła komunikacji ze znajomymi - dla mnie jest to portal, gromadzący ludzi wokół określonych idei, zainteresowań, wydarzeń, miejsc, osób... raczej w takim sensie informacyjnym, by być na bieżąco w tym, co mnie interesuje. Choć też się czasami zastanawiam nad usunięciem.

kociarz 

Wysłany: 24 Marzec 2018, 12:23   

Marti napisał/a:
Mają dużo materiałów cię obciążających xd

Nie wiem o czym mówisz, jestem niewinny.

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 24 Marzec 2018, 12:41   

każdy tak mówi

MyŁy 

Wysłany: 25 Marzec 2018, 14:15   

Cytat:
Telegram to komunikator, alew Rosja próbuje pozyskać klucze szyfrujące to jego przyszłość też jest pod znakiem zapytania
No dobrze, ale to się dzieje w Rosji, na osoby mieszkające w Polsce nie ma to chyba większego wpływu?
Cytat:
W Polandii bardziej popularny był whatsup
WhatsApp należy obecnie do Facebooka, więc się nie liczy xD tym bardziej, że sam twórca tego komunikatora dołączył do akcji #DeleteFacebook - patrz link w pierwszym poście.
Cytat:
Mamy jeszcze gadu gadu (brak szyfrowania wogóle)
Z tego co piszą na swojej stronie, GG ma szyfrowanie.
Cytat:
Konta nie usunę ale w praktyce i tak go nie używam
To właściwie dlaczego go nie usuniesz? ;)
Cytat:
Ja Facebook'a nigdy nie traktowałem jako źródła komunikacji ze znajomymi - dla mnie jest to portal, gromadzący ludzi wokół określonych idei, zainteresowań, wydarzeń, miejsc, osób...
Ludzi o podobnych zainteresowaniach itp. możesz znaleźć poza Facebookiem. Przykładem może być to forum, które to zrzesza ludzi nieśmiałych ;)

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 25 Marzec 2018, 19:37   

Cytat:

Fanpage, po za tym tak sobie wyszukuję modelki do pozowania z ogłoszeń, z pustym kontem było by ciężej.

kociarz 

Wysłany: 25 Marzec 2018, 20:08   

MyŁy napisał/a:
o właściwie dlaczego go nie usuniesz? ;)

Pytanie było do mnie, ale Marti oczywiście odpowiedział :P .

1) Logowanie via facebook do aplikacji. Na pewno gdybym usunął facebooka to zaraz potrzebowałbym go znowu.
2) Okazjonalny kontakt z dalszymi znajomymi.
3) Nie chcę być kosmitą.

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 25 Marzec 2018, 21:26   

Cytat:
Pytanie było do mnie, ale Marti oczywiście odpowiedział :P .

Bo sie tak ruszasz:P

1) część aplikacja da się logować bez udziału FB, acz taki spotify walczy by jednak przez FB
3) czemu by nie :mrgreen:

MyŁy 

Wysłany: 26 Marzec 2018, 20:38   

Marti napisał/a:
Cytat:

Fanpage
Teraz Facebook obcina zasięgi postów, tak więc fanpage i tak niewiele Ci da - no chyba, że płacisz Facebookowi za reklamę :P

Marti napisał/a:
część aplikacja da się logować bez udziału FB, acz taki spotify walczy by jednak przez FB
Czasami można mieć konto z osobnym hasłem, i jednocześnie połączone z kontem Facebook. Spotify chyba też tak ma…

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 26 Marzec 2018, 21:51   

u siebie nie zauważyłem różnicy, zresztą nieistotne. Ale widziałem że inni płaczą nad tym, FB ma dziwną politykę utrudniania życia ludziom tymi swoimi zmianami.

Odpowiedz do tematu