Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Strach przed rozmowa telefoniczna
Autor Wiadomość
agnes_1705 

Wysłany: 30 Maj 2017, 23:27   

Również ten sam problem mam. Rozmowa telefoniczna z osobą nieznajoma czy osobą z którą nie gadam często przez telefon jest dla mnie wielkim stresem gdyż oobawiam sie ze ktoś może mnie nie zrozumieć albo ze zada pytanie na które przez stres nie będę umiała odpowiedzieć co będzie dla mnie krepujące ... :( jeśli to ja mam dzwonić to zapisuję na kartce co mam powiedzieć.

Michaelle 

Wysłany: 1 Czerwiec 2017, 00:48   

Anges tez tak mialem.
Ale trafila mi sie praca ze musialem.wykonac dziennie ok. 20 telefonow. Stresowalem sie konwersacja z rozmowca a takze tym ze do okola sa wspolpracownicy i slysza caly przebieg rozmowy.
Po 3 miesiacach dzwonienia przelamalem poczulem sie w tym lepiej, ale dyskomfort zniknal dopiero po pol roku. I teraz nie zwracam uwagi na to ze kazda moja rozmowe slysza wspolpracpwnicy, a z samym rozmowcarozmawiam na lajcie.

Moja rada; dzwon do obcych osob codziennie(chociaz te 2-5 polaczen) i mow ze opowiem pani kawal bla bla bla albo udawaj ze jestes z jakiejs firmy i wciskaj usluge.
Na poczatku bedzie bardzo ciezko, ale z czasem poczujesz efekty. No chyba ze podoba Ci sie tak jak jest to trwaj do usranej smierci w tym letargu : D

agnes_1705 

Wysłany: 1 Czerwiec 2017, 21:39   

nie bede przeciez wydawac kase na rozmowy z obcymi xDDD

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 1 Czerwiec 2017, 22:08   

agnes_1705 napisał/a:

Jeden youtuber dla picu zadzwonił do baby z odlotów i chciał gadać z patrykiem, tamta się nakręciła i gadali z 10 minut, nie wrzucam, bo przekleństwa..

Michaelle 

Wysłany: 2 Czerwiec 2017, 01:27   

agnes_1705 napisał/a:

No to o co Ci chodzi? :) Chyba dobrze Ci w takiej sytuacji skoro nie chcesz wydac kilkunastu zl / msc na rozwoj osobisty, tylko zalisz sie na forum i liczysz na jakas magiczna recepte :)
Jest jedna magiczna recepta - wchodzenie w niekomfortowe sytuacje, regularnie przez dluzszy czas. Od samego czytania nikt z niesmialosci nie wyszedl, co najwyzej mozna poznac pewne mechanizmy.

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 2 Czerwiec 2017, 08:53   

Są pakiety no limit, które są właściwie już standardem.

agnes_1705 

Wysłany: 2 Czerwiec 2017, 15:31   

oj Michaelle... napisalam jakie mam doswiadczenia z tym związane bo zauwazylam temat z ktorym tez mam na codzien do czynienia ... i dziekuje za rade ;]
i co do tego to napisales to nie jest mi dobrze z tym .. i jestem takim typem czlowieka ktoremu pisane rady cos niecos juz pomagają . :)

miecz81 

Wysłany: 5 Czerwiec 2017, 14:57   

jestem niezadowolony ze swojej pracy a jesli mialbym zmienic to takie rozmowy telefoniczne sa nieuniknione. Na sama mysl rece mi sie trzesa. Tez tak macie? co mam z tym zrobic?

micszu 

Wysłany: 6 Czerwiec 2017, 21:45   

Dzwonić, po prostu. 2-3 tygodnie temu zwlekałem, żeby zadzwonić w sprawie telefonu z olx. Jak już zadzwoniłem okazało się że telefon popsuty, to od razu praktycznie na dwa inne ogłoszenia zadzwoniłem. Jeszcze w między czasie dzwoniłem dopytać się w sprawie samochodu, bo akurat szukaliśmy. Pojechałem sam go obejrzeć, na drugi dzień kupiliśmy. Także najtrudniejszy pierwszy krok, potem z górki ;)

miecz81 

Wysłany: 8 Czerwiec 2017, 22:08   

chyba bede trenowal z infoliniami :)

Salome 

Wysłany: 26 Kwiecień 2018, 11:12   

Podobnie jak większość z Was, bardzo nie lubię rozmów telefonicznych. Zdecydowanie wolę rozmawiać twarzą w twarz widząc chociażby czyjąś reakcję. Czasem jednak takie rozmowy są nieuniknione (szczególnie kiedy szuka się pracy) i trzeba jakoś to przeżyć.

Odpowiedz do tematu