Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Kącik marudy
Autor Wiadomość
Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 30 Marzec 2018, 19:05   

Te durne normy przerabiałem w Dortmund, lepiej poszukaj lepiej nowej roboty, szukają białych murzynów, szkoda nerwów. Nie za takie grosze.

kociarz 

Wysłany: 30 Marzec 2018, 19:30   

Trudno oczekiwać normy dostosowanej do płci przy takim samym wynagrodzeniu. To byłoby nieuzasadnione i dyskryminujące.

Chyba poza "zmień pracę" nie da się niczego poradzić.

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 30 Marzec 2018, 19:51   

W Dortmund mieliśmy normę 120 kartonów (różne wymiary) na h. Przy tym 8h trwał pracowniczy dzień + dwie przerwy, Średnia miała być wyrabiana + te przerwy czyli pod 9h, jak był alarm pożarowy to w plecy, bo średnia bez zmian. Dlatego jak mieć na akord coś, jakieś normy to unikam jak ognia. Okres próbny dwa tygodnie, śmieszne 9.30E/h. Na tym etapie agencja umywa ręce i sobie sam wracasz z zachodu niemiec bez znajomości kogokolwiek i znajomości nawet podstaw niemieckiego. 2 dni gdybałem jak stamtąd wrócić i czym :mrgreen: W sumie to było spalone od początku, bo wypłata przelew tylko na konto (w pl wiadomo że podstawową formą wypłaty jest gotówka, przelew, przekaz lub wypłata w naturze są opcjonalne za zgodą pracownika), a założyć konta ot tak się tam nie dało nawet w postbanku (tj w częsci przypadków się da to obejść, w części nie da, na kombinacjach trochę - brak zameldowania sporo utrudnia). Zręsztą Niemcy to inne prawo, coś co działa w pl, nie musi koniecznie działać w DE. Miałem przynajmniej przygodę, a finansowo i tak wyszło na plus względem Januszy z PL.

blacknight 

Wysłany: 30 Marzec 2018, 20:20   

Wiecie ja na niewolnice do innej firmy też się nie wybieram. Mam inne plany. Wogóle ta firma mnie irytuje, za wszystko kary, ciągle coś zmieniają, mówienie, że do toalety idziesz, a przerwa, jaka przerwa ja całe 6 minut z 15 minut tracę na dojście na nią. Pracuje z koleżanką co ma epilepsje, jak kiedyś kazali mi coś innego robić na drugim końcu hali i nie patrzałam na nią, bo i tak nie widać, to jak ta źle się poczuła to liderka na mnie naskoczyła, że nic jej nie mówie. Ona jest odpowiedzialna za ludzi, a nie ja, wogóle ta dziewczyna uważa tak samo, ze ja jej nianką nie jestem. Na prawde rzucić to i niech sobie radzą, bo po tej pracy to na prawde żyć mi się nie chce.

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 30 Marzec 2018, 20:31   

blacknight napisał/a:
Wiecie ja na niewolnice do innej firmy też się nie wybieram...

Warszawski Level Up miał oddzielny cennik dla kelnerek np. 50zł z wypłaty za niezrobienie kawy szefowi, 30zł za niesienie tacy ze sobą etc. było tam z 10 pozycji. Po zmianie właściwiela było tam tylko gorzej, także dla klientów.
Była z tego afera, owy pub już mnie istnieje, trzeba walczyć o swoje prawa, jak naginali prawa to z automatu zgłaszaj do PIP, a pracę zmień, nie ma co się z debilami użerać.

blacknight 

Wysłany: 30 Marzec 2018, 20:43   

W zasadzie masz racje, ale długo bym tam nie popracowała, a oni nie wiadomo czy cyrku nie odwalą jak zawsze, bo jak nadchodzi kontrola to co się dziać potrafi, to się w głowie nie mieści.

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 30 Marzec 2018, 21:04   

Trzeba zgłaszać oszustów, niemcy to inny kraj, język, przepisy, to sobie mogę. W Pl to każdego co kręci zgłaszać. Np z tymi kontami bankowymi że niby inaczej nie płacą, PIP wkracza to nagle się da.

blacknight 

Wysłany: 5 Kwiecień 2018, 06:15   

Marti napisał/a:
Trzeba zgłaszać oszustów, niemcy to inny kraj, język, przepisy, to sobie mogę. W Pl to każdego co kręci zgłaszać. Np z tymi kontami bankowymi że niby inaczej nie płacą, PIP wkracza to nagle się da.

Do czerwca będę spłacać dług, a jeszcze mam oc, więc narazie i tak nie odejdę (żadnych w
ryzykownych zachowań, trzeba przetrwać), a u nas oprócz produkcji, już tylko handel, a ja na sklep bym się nadała jeszcze, ale nie na kasę, bo zaliczyłabym się na niej na śmierć, i tak się dziwie, że w robocie kiedyś jak dawali mi liczyć późno zauważyli, że robię to dość długo, bo w zasadzie kilka razy :P i w końcu kazali mi liczyć 10-tkami a ja i tak dalej swoje. Na poligrafiach i reklamach itp. mają full pracowników. Jest jeszcze duża korporacja, ale ja tam nie pójdę, tak więc czas będzie pójść na swoje.

Wczoraj znowu chcieli nam dać stary materiał co kazali odrzucić, a robimy co innego. Jakby nasza praca aktualna była bez sensu i nic nie warta. Na dodatek odmówili nam krzeseł, bo mamy stać, a mi te zajęcie, które robie przypomina obieranie ziemniaków. Czy do ziemniaków trzeba stac? Naprawde jak będę odchodzić to o PIP pomyśle.

kociarz 

Wysłany: 5 Kwiecień 2018, 14:11   

Może poszukaj sobie pracy którą zaczniesz wykonywać od czerwca?

dami 

Wysłany: 6 Kwiecień 2018, 12:06   

Nie znoszę pieprzonej bezsilności.
Tyle rzeczy można zrobić/doświadczyć, tyle rzeczy oferuje świat ,ale nic z tego jak jest się bezsilnym zarówno wobec emocji tych czysto psychicznych jak i cierpienia fizycznego.
A najgorsze w tym jest to że człowiek nawet nie wie z czym walczy, każdy mówi co innego.

gmazur1 

Wysłany: 30 Kwiecień 2018, 16:23   

Tak – to jest pewne, że sam fakt istnienia jest potworny.
(Stanisław Ignacy Witkiewicz)

terefere 
Andrzej

Wysłany: 3 Czerwiec 2018, 17:33   

Przez Andrzeja od rana podśpiewuję pod nosem tak tak panie, ty wiesz że cię kocham... :evil: :-x :587: :suicide:
https://www.youtube.com/watch?v=cXGOMceYWWo <- uwaga, zaraźliwe :!:

alkohol to zło 
Kamil

Wysłany: 12 Czerwiec 2018, 20:43   

Szkoda tracić nerwów na załatwianie spraw przez stronę Centrum Automatycznego Nadzoru
nad Ruchem Drogowym. Prędkość ładowania przypomina internet z początku 21 wieku, dużo rebusów, konieczność usuwania ciasteczek i przelogowania się, żeby znowu mieć możliwość wpisywania kolejnych kodów captcha, patrzenie pod kątem na monitor żeby zauważyć zamaskowane textboxy, próbowanie po kolei różnych przeglądarek z nadzieją, że w końcu w którejś uda się zaznaczać checkboxy. Janusz wygrał przetarg, pozatrudniał przez Urząd Pracy niepełnosprawnych programistów po bootcampach, dał im najniższą krajową, nazbierał dofinansowań i się cieszy.

Lepiej przejść się na pocztę i spokojnie wystać te pół godziny w kolejce.

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 12 Czerwiec 2018, 21:59   

Nawet gorzej, nawalili tych popupów o rodo, srodo, cookies, anty adblocku etc.

szinuja1 

Wysłany: 16 Lipiec 2018, 22:56   

Ech nie idze sie wyprowadzic. Nie moga dostarczyc kanapy, nie moga zamontowac kabli z upc. Nic sie nie da. Od razu czuje ze wrocilam do ojczyzny. :P

alkohol to zło 
Kamil

Wysłany: 16 Lipiec 2018, 22:58   

szinuja1, w jakim mieście zamieszkałaś?

szinuja1 

Wysłany: 16 Lipiec 2018, 23:13   

W rodzinnym Krakowie. Wrocilam pod skrzydla rodzicow :P Jednak nie na tyle, zeby z nimi mieszkac. Nie zwariowalam do reszty.

kociarz 

Wysłany: 16 Lipiec 2018, 23:41   

Kanapę dostarczą jak będziesz w pracy, technik upc też będzie zdziwiony że o 12 nikogo nie zastał 8-) .

szinuja1 

Wysłany: 17 Lipiec 2018, 13:44   

Ufffff cale szczescie ze jeszcze nie pracuje, przynajmniej jeden problem z glowy. :610:

alkohol to zło 
Kamil

Wysłany: 21 Lipiec 2018, 09:03   

szinuja1 napisał/a:
Ufffff cale szczescie ze jeszcze nie pracuje

Śniło mi się, że pracujesz na jakimś bazarze na stoisku spożywczym i kupiłem u Ciebie chleb krojony. Mam nadzieję, że sen się nie sprawdzi i że Twoje ambicje są trochę wyższe :P

szinuja1 

Wysłany: 21 Lipiec 2018, 15:04   

Tez mam taka nadzieje. :P

ćwinia 

Wysłany: 5 Sierpień 2018, 23:50   

jesó, ale jestem stara, przecież wczoraj miałam 20 lat, przedwczoraj 15, a dzisiaj nagle 25 :( odmówiłam także swojej pani profesór czegoś być może istotnego, a może dlatego, że już zawsze będę się czuć, jak świnio-małpa w oparach absurdu.

Kotołak 

Wysłany: 18 Wrzesień 2018, 23:50   

ćwinia napisał/a:
a może dlatego, że już zawsze będę się czuć, jak świnio-małpa w oparach absurdu.

Ostatecznie nie masz co się martwić. Właściwie całe społeczeństwo jest tak pełne absurdów, że jest wypełnione oparami absurdów jakby absurd był dla społeczeństwa tlenem albo innym nadzwyczaj istotnym i niezbędnym do egzystencji pierwiastkiem chemicznym. Te słowa kończące Twoją wypowiedź aż mi przypomniały starą dobrą "Ferdydurke" Gombrowicza. Miałem z tą książką ubaw do momentu, w którym pojąłem o co w niej chodzi. Wówczas taka wesoła już nie była..

Na zakończenie, jakby się zastanowić to życie samo w sobie jest absurdem a skoro tak, to wszyscy jesteśmy w oparach absurdu i świnio - małpy nie są tutaj wyjątkiem. Są jedynie normą ; )

listeczek5 

Wysłany: 12 Październik 2018, 16:56   

Witam Was wszystkich miło !

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 17 Październik 2018, 09:44   

Ciekawi ile tygodni Flixbusowi zajmie zwrot kasy za anulowane rezerwację, razie minął tydzień..

Odpowiedz do tematu