Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Ginekolog.
Autor Wiadomość
Pestka 

Wysłany: 26 Styczeń 2006, 12:36   Ginekolog.

A teraz troche z innej beczki...
Dziewczyny, jak radzicie sobie z tym specjalista? Mam dopiero 17lat, ale pierwsza wizyta zbliza sie wielkimi krokami...
Czy potraficie sie przemoc i odwiedzic gabinet? Ja, z fobia, szczerze mowiac, nie wyobrazam sobie tego... :/ Koszmarrr.

rozalka 

Wysłany: 26 Styczeń 2006, 13:00   

Hmm. Trzeba wybrać odpowiednią osobę. Mam tu na myśli kobietę. Wtedy jest prościej, ale jakieś odczucie wstydu chyba będzie zawsze. No cóż, to rzecz ludzka :)

Betulka 

Wysłany: 26 Styczeń 2006, 14:02   

rozalka napisał/a:
Hmm. Trzeba wybrać odpowiednią osobę

Zgadza się- najlepiej popytaj wśród koleżanek.

rozalka napisał/a:
Mam tu na myśli kobietę.

Niekoniecznie. Wiadomo, że mniej wstydu przy kobiecie, ale... spotkałam się z opinią, że kobieta- ginekolog podczas badania jest mniej delikatna niz mężczyzna.

Pestko, pierwsza wizyta jest na pewno stresująca, ale pomyśl sobie że ginekolog to lekarz jak każdy inny. Nie wiem jak Ciebie, ale mnie wszystkie wizyty w służbie zdrowia (internista, stomatolog itd.) stresują ;) - no ale cóż zrobić...

jacobs 

Wysłany: 26 Styczeń 2006, 14:30   

przyznaję rację Bietulce że lepszym ginekologiem jest mężczyzna a nie kobieta, ale to moje zdanie, bo każdy ma swoje zdanie. Nie mówię oczywiście, że wszystkie kobiety ginekologi są złe. Ale z mego doświadczenia o tym wiem, i faktycznie kobiety nie są takie delikatne jak mężczyźni. Pestka wiem że to jest wstydliwe, ale naprawdę lekarze potrafią zając się pacjentem w taki sposób, żeby nie poczuł się tak skrępowany...potraktuj to jako że też są inni lekarze i też do nich chodzisz..powodzenia Pestka:)

Dexter 

Wysłany: 26 Styczeń 2006, 14:38   

do
Ostatnio zmieniony przez Dexter 4 Lipiec 2008, 00:31, w całości zmieniany 2 razy  

jacobs 

Wysłany: 26 Styczeń 2006, 14:40   

haha Dexter..dobre to co napisałeś w nawiasie :lol:

Lily 

Wysłany: 27 Styczeń 2006, 22:35   

Ja osobiście nie byłam nigdy badana przez mężczyzne ginekologa, i nie zamierzam takiego pana odwiedzić. Więc nie mam porównania. Badanie ginekologiczne nie jest bolesne, jest jedynie nieznyt przyjemne, a dla mnie potwornie krępujące. Jak zreszta wizyta u każgedo lekarza.

Sili_anna
Gość
Wysłany: 27 Styczeń 2006, 23:09   

Dexter napisał/a:
Potwierdzam, to co mówi większość - zazwyczaj facet jest lepszym ginekologiem jeśli chodzi o delikatność (nie mówię oczywiście w swoim imieniu). :P

Hahahaha..... jesli sam nie przetestowałeś, to jak możesz się na ten temat wypowiadac :D Powiedzenie sąsiadka, powiedziala sąsiadce itp..... i stąd ja to wiem, jest dla mnie wielkim nieporozumieniem.

P.S. Nalezy traktowac ginekologa jak lekarza. W końcu kiedyś przyjdzie Ci rodzic.... i co wtedy? :wink:

Vroobelek: usunąłem posty niezwiązane z tematem. Proszę wszelkie sprzeczki personalne przenosić na priv.

rozalka 

Wysłany: 28 Styczeń 2006, 13:53   

[offtopic]

Hmm, widzę, że żarty przerodziły się w ostrą wymianę zdań :?

Sili, uważam, że każdy ma prawo się wypowiadać na każdy temat. Np. ja mimo, że nie jestem homo mogę wypowiadać się na temat homoseksualistów ;) Albo mogę gadać o muzyce mimo że nie śpiewam, albo o małżeństwie mimo że nie mam męża, albo o tym jacy są faceci mimo że nim nie jestem :)

Pozdrawiam :)

Silianna 

Wysłany: 28 Styczeń 2006, 19:29   

rozalka napisał/a:
[offtopic]
Sili, uważam, że każdy ma prawo się wypowiadać na każdy temat. Np. ja mimo, że nie jestem homo mogę wypowiadać się na temat homoseksualistów ;) Albo mogę gadać o muzyce mimo że nie śpiewam, albo o małżeństwie mimo że nie mam męża, albo o tym jacy są faceci mimo że nim nie jestem.

Uważam, ze kazdy ma prawo wyrazić swoją opinię. Rozumiem, ze skoro nie jestes homo, to masz prawo wypowiadac się na temat homoseksualistów, ale czy masz prawo podawać swoje wypowiedzi w 100% pewnością (np. czy możesz w 100% pewnością podac, że homoseksualistom jest lepiej współżyć w nocy niż rano? ), skoro czegoś nie doswiadczylaś na wlasnej skórze? Hmmm... myslę Rozalko, że po raz kolejny nie doczytałaś do końca, tudzież nie zrozumialaś co napisałam. Nie pierwszy i nie ostatni raz:D
Nie neguję kwestii, ze ktoś może i chce sie wypowiadac na forum, ale kwestionuję..... ocenianie danej sytuacji "z pewnością" czyli szacowania danego zdarzenia na 100% (nawet w przyrodzie nic nie dzieje się na 100%) i na dodatek na podstwie oceny tylko jednej osoby. W kazdym razie ja taki szacunek uwazam za pomyłkę. To wszystko.

Matti 

Wysłany: 28 Styczeń 2006, 23:49   

Pestka, kim ja jestem żeby sie wypowiadac? :lol: nie bylem nigdy u ginekologa tzn chcialem pojsc ale dziewczyna sie nie zgadzala :? ale moim zdaniem sądze ze lepiej iść do faceta przedewszystkim dlatego ze facet bedzie sie jeszce bardziej wstydzil niż Ty a jesli bedzie juz mial dość duze doswiadczenie to nie bedzie się wstydził ale za to bedzie sie starał wiedzać ze to Twoja pierwsza wizyta być delikatnym i sympatycznym :wink:
No i musisz pamiętać że to lekarz, ja wiem ze rumience na sama myśl pojawiają się na twarzyaly... no ale coż zrobic jak trzeba to trzeba :wink: moge powiedzieć tylko tyle : odwagi nie Ty pierwsza i nie ostatnia :wink:
Pozdrawiam Matt :roll:
----------------------------------------------------
P.S. Sill, Rozi cóż za ciekawa wymiana zdań :wink: , co do usowania postów to mam nadzieję ze odbywa sie to zgodnie z zachowaniem prawa do wolności wypowiedzi, moim zdaniem posty w których nie ma słów niecenzuralnych nie powinny być usuwane!!!!! no ale cóż nie mi o tym decydować, mogę mieć tylko nadzieję ze mojego nikt nie usunie :wink:

bee 

Wysłany: 29 Styczeń 2006, 15:43   

a ja bylam ufaceta bardzo sympatyczny gosciu.... ale to jeszcze nie bylo takie w 100% badanie ginekologiczne i bylam z siostra :wink: ale jak juz bede ,usiala na takie badanie isc to na pewno do niego...

hh 

Wysłany: 30 Styczeń 2006, 20:32   

matti - zapewniam cie, że facet ginekolog nie jest skrepowany ta sytuacja. powiedzialbym, ze zdarza sie ze wrecz przeciwnie - staraja sie wykorzystac skrepowanie pacjentki.

zdecydowanie polecam lekarzy kobiety - i to wszelkich specjalnosci. (generalizujac - kobiety cechuja sie wieksza empatia - co u lekarza jednak jest istotne - oczywiscie obok prpfesjonalizmu). ale ginekologa szczegolnie. bylam juz u prawie 10 roznych ginekologow - u wiekszosci jednorazowo zmuszona nagla sytuacja. i jest to fakt - lekarze generalnie (niezaleznie od specjalnosci) to niemile typki. ale to chyba dotyczy wiekszoscvi ludzi w pracy gdy nie czuja powolania do tego co robia. ale gdy niemily jest facet sprzedajacy gwozdzie w zelaznym, to najwyzej pojde do innego sklepu. ale gdy niemily jest ginekolog, to odbieramy to bardzo osobiscie.
wazna jest wiec osobowosc lekarza - dlatego rzeczywiscie polecam popytac kolezanki.
a samo badanie nie jest oczywiscie przyjemne, ale nie jest jakims koszmarem niezaleznie od plci lekarza.
ja moja obecna stala lekarke znalazlam na internetowej bialej liscie ginekologow. rowniez te droge znalezienia kogos dobrego polecam.

nowa 

Wysłany: 30 Grudzień 2017, 18:40   

psychexx napisał/a:
to jakiś stereotyp, że musi być kobieta.

Ja się spotkałam ze stereotypem, że najlepszy jest ginekolog mężczyzna, bo jest rzekomo delikatniejszy od gin-baby :shock: Mimo to nie wyobrażam sobie wizyt u ginekologa faceta. Niby dlaczego kobieta miałaby być mniej delikatna od faceta. Kobieta najlepiej zna fizjologię kobiecą, bo z własnego codziennego doświadczenia.

pumpkin 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 30 Grudzień 2017, 22:47   

nowa napisał/a:
Niby dlaczego kobieta miałaby być mniej delikatna od faceta.

Bo kobieta może być zazdrosna np. o ładniejszą macicę :P

nowa napisał/a:
Kobieta najlepiej zna fizjologię kobiecą, bo z własnego codziennego doświadczenia.

Natomiast "własne codzienne doświadczenia" (cokolwiek przez to rozumiesz :P ) mogą wpływać na obiektywizm lekarza :P

nowa 

Wysłany: 6 Styczeń 2018, 22:26   

pumpkin napisał/a:
Natomiast "własne codzienne doświadczenia" (cokolwiek przez to rozumiesz :P ) mogą wpływać na obiektywizm lekarza :P

Rozumiem to, że po prostu sama ma pochwę i macicę, więc najlepiej czuje, co boli a co nie, co jest delikatne, a co nie. Jasne, że każdy ma różny zakres tolerancji na bodźce, ale jednak to lepsze rozeznanie niż mężczyzny.

ekstra_Jola 

Wysłany: 8 Luty 2018, 13:47   

Takie wizyty nigdy nie są łatwe, ale trzeba do tego podejść normalnie. To lekarz a Tobie chodzi o Twoje zdrowie i takie myślenie trzeba w sobie wyrobić. Jeśli chcesz by wszystko było w porządku musisz się badań. Ja staram się chodzić do pań ginekolog i zawsze z polecenia. Tyle komfortu psychicznego.

ona88 

Wysłany: 24 Czerwiec 2018, 20:01   

Na pierwszą wizytę polecałabym kobietę, mniej się zestresujesz, ale raczej radziłabym się sugerować opinią znajomych koleżanek niż znanymlekarzem, bo sama raz się zawiodłam na kobiecie z dobrymi opiniami na necie. Jednak teraz wybrałam lekarza, bo jest dobrym specjalistą, ma poczucie humoru i potrafi dobrze zaopiekować się pacjentką (szczególnie w ciąży).

kociarz 

Wysłany: 24 Czerwiec 2018, 22:25   

Radzę iść do dobrego lekarza dowolnej płci i nie unikać panicznie stresujących sytuacji.

Odpowiedz do tematu