Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Bezsensowne leczenie
Autor Wiadomość
Fobikjakfiks 

Wysłany: 10 Lipiec 2018, 03:26   Bezsensowne leczenie

Witam. Ja tak pokrótce. Ostatnimi czasy uczęszczałem do psychiatry i psychologa. Zresztą nie pierwszy raz. I bardzo się zawiodłem. O ile poprzednie wizyty ( w sensie 4-5 lat temu ) mogły nie przynieść efektu, ponieważ trochę bagatelizowałem problem to teraz potraktowałem problem serio bo sam już rady nie dawałem. Najpierw był escitil. Nie pomógł. Następnie była dulsevia. Nie pomogła. Później był ketilept po którym miałem straszne koszmary ( jeszcze ze dwa tygodnie po odstawieniu ). Zaznaczam, że zażywałem ćwiartkę tego leku. Więc dzwonię do lekarza, że mam straszne koszmary. Więc pan doktor kazał mi odstawić lek. I wszystko byłoby ok gdyby nie fakt, że następna wizyta a więc następny lek, który może by zadziałał wypadałaby za cztery miesiące.
Więc pytam co mam robić. Jedyna opcja to inny psychiatra w tej samej przychodni. I na nowo. Więc podziękowałem. Pan doktor powiedział, że jest mu bardzo przykro, ale innego wyjścia nie ma. I tyle mi to dało. I tak się teraz sam męczę między ludźmi. Aha bo chyba nie napisałem, że moim problemem jest fobia społeczna i nerwica lękowa. Z psychologa szybko zrezygnowałem bo takie 15-20 minutowe pogaduszki o niczym nie rozwiązują żadnego problemu. Daję radę i trochę żałuję, że zażywałem niepotrzebnie to chemię. Męczę się, pocę i mdli mnie kiedy jestem między ludźmi, ale z lekami czułem się tak samo.

Fobikjakfiks 

Wysłany: 22 Lipiec 2018, 04:11   

Witam. I rozwijam temat. A mianowicie wracam do leczenia. Co jak co, ale jest mi coraz ciężej poradzić sobie z własną psyche. Mam nadzieję, że tym razem wypadnie to lepiej.

mazi0000 

Wysłany: 18 Sierpień 2018, 13:34   

Proponuje chodzić na spotkania z forum tam ludzie mają podobne problemy i może uda się trochę zahamować objawy tej choroby.

Tomek13 

Wysłany: 20 Sierpień 2018, 16:10   

Witam,leczenie nigdy nie jest bezsensowne,samo to,ze próbujemy jakoś sobie pomóc ma wielki sens i cel...Dużo zależy od samego podejścia,nikt nie zlikwiduje za nas samego problemu,leki i psychoterapia pomagają,ale duży w tym udział nas samych,nie ma cudownej tabletki,trzeba czasami mierzyć się ze swoimi lękami,jest to bardzo trudne ale myślę,że do zrealizowania..ponieważ tak jak kolega powyżej cierpie na fobie społeczną,jednak z czasem zacząłem sobie jako tako z nią radzić,nigdy nie wolno Wam się poddawać,zacznijcie od marzeń,nakreślenia jakichś małych celów,jest to trudna droga,ale dzięki konsekwentnemu działaniu możliwa do pokonania.. Nie jest to moje czcze gadanie,sam przez to przeszedłem i jestem dzięki temu w jakiś sposób spełniony,tylko próbujcie...,raz się nie uda trudno,spróbujcie jeszcze raz..najgorzej to poddać się temu stanowi bez walki...

Odpowiedz do tematu