Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
alkohol
Autor Wiadomość
mati612 

Wysłany: 23 Czerwiec 2016, 13:19   

Zalezy od mojego nastroju.. Mogę pic cały weekend jak jest jakaś okazja a potrafie nie pić przez miesiąc.. od alkoholu na pewno nie jestem uzależniony. :D

Dahmer213 

Wysłany: 23 Czerwiec 2016, 23:04   

Mam tak samo jak kolega wyżej. Z papierosami i innymi używkami podobnie. Mogę przez noc wypalić calą paczkę papierosow / wypić litr wódki/ wciągnąc gram fety, jak jest dobra okazja ku temu, a pozniej odstawiam te rzeczy na dluzszy czas i kompletnie nie mam potrzeby znowu po nie sięgać, kiedy nie ma odpowiedniej okazji.

Bocianapięty 

Wysłany: 24 Czerwiec 2016, 13:20   

Po fecie mi piwko nie smakowało ;p stare czasy ;D teraz nic z tych rzeczy ani zioła, jedynie piwko :) ewentualnie wódka, wino ale dopiero rzadkość. Piwko piję raz na dwa tygodnie ;p

klaudiaw 

Wysłany: 11 Grudzień 2017, 18:10   

Temat się rozrósł strasznie. Z waszych odpowiedzi wynika że jednych ciągnie dopicia a drugich wręcz odpycha co nie jest żadnym odkryciem. Jedno est pewne że alkochol wypity np. podczas 1 randki może bardzo pomóc

damianolej 

Wysłany: 25 Lipiec 2018, 17:09   

Powiem wam coś, czego w większości nie jest się świadomym w kwestii spożywania alkoholu :)
Zazwyczaj najbardziej krytykuje się młodzież pijącą alkohol, uznaje za patologię, dewiację społeczną. Ale jak ktoś jest po 20, ma prace i pije w każdy weekend to nagle nikt nic do tego nie ma, jest dorosły, zarabia na siebie, robi co chce, jest młody to niech się bawi. A prawda jest taka, że młodzież w okresie nastoletnim przechodzi kryzys tożsamości, ponieważ ona wciąż się kształtuje. Przez burzę hormonów w wyniku ciągłego rozwoju organizmu młodzież zupełnie inaczej odbiera rzeczywistość. Popadają w różne skrajności wycofania, za chwile otwierania, buntów itp. Powoduje to też to, że wymaga się od nich postaw i zachowań dorosłych, a gdy chodzi o ich rozwiniętą już fizjologię seksualną traktuje się jak dzieci. To jest wiadome, że fizjologia jest szybsza od ich dojrzałości psychicznej, ale tworzy to ich konflikty podświadome. Wiele takich sprzeczności wynikających z czynników zewnętrznych jak złe postawy dorosłych oraz ich burze hormonów zniekształcają ich odbiór rzeczywistości, prowadzą do różnych mechanizmów obronnych. W tym wypadku na ten etap wiekowy sięganie po alkohol przez przechodzenie przez "trudne sytuacje" dla nich jest względnie normalne. Ale pod warunkiem, że gdy skończy się okres dojrzewania, wszystko wróci do normy. Będą w stanie ocenić tamten nastoletni okres jako "głupi wiek", który minął a ich życie teraz jest odpowiedzialne, i gdy pokłocą się z dziewczyną/chłopakiem, dostaną jedynkę , nie mogą dogadać się z mamą to juz nie jest tak, że "życie nie ma sensu i idę się nawalić". Kiedy w okresie dojrzewania właśnie przechodzi się ten "kryzys tożsamości", uciekanie w takie zachowania jest dużo bardziej normalne, niż u osób, które są już na etapie wczesnej dorosłości i wzwyż. Starsza osoba picia co weekend nie może już zwalić na burzę hormonów itp. Im wszystko już się wykształciło. Po prostu uciekają od problemów, wypierają je. Skoro nie są w stanie spędzać życia bez "poprawy nastroju" jakąś chemią i to często, to problem niestety leży głębiej... Nie mówię, że nastolatkowie przez okres dojrzewania mają "siano w głowie" i wolno im przez to korzystać z alkoholu bo jak wyrosną to zmądrzeją i będą wiedzieć, że im to już nie potrzebne, a dorosłym minął już czas na zapijanie problemów bo nie zwalą tego na hormony, tylko chodzi mi o pokazanie tej różnicy, o której większość ludzi nie wie, że to dorośli zwykle pijąc dla rozrywki mają większe problemy (często wyparte) niż młodzież, która pije z powodu wyolbrzymionych "glupot".

Odpowiedz do tematu