Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Mój partner powinien...
Autor Wiadomość
ekstra_intro 

Wysłany: 13 Maj 2016, 12:13   

Cytat:
Nie być ograniczony przez noc. Może go ograniczać sen, ale nie noc.

A praca na nocną zmianę może go ograniczać? Czy wtedy jest z automatu skreślony?

smutno 

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 13 Maj 2016, 13:55   

Cytat:
A praca na nocną zmianę może go ograniczać? 

Praca na nocną zmianę, zwłaszcza jeśli ją lubi, świadczy m.in. właśnie o tym, że nie ogranicza go noc.

Kain 

Wysłany: 14 Maj 2016, 19:42   

Faraway napisał/a:
Reynevan napisał/a:
Faraway napisał/a:
To szukam słabo inteligentnej

Właśnie miałem wizje jak mówisz kobiecie; "Zawsze szukałem tak słabo inteligentnej osoby jak Ty. Kocham Cie".

hahaha, ale śmieszne. A ty powiesz zawsze szukałem tak głupio mądrej dziewczyny jak ty. Kocham cię robaczku :P

a mi się przypomniał kawał:
Żona mówi do męża: - ty to mnie chyba nie kochasz...
- Co, no jak nie kocham?!!! Bogata nie jesteś, piękna też nie a już inteligentna to tym bardziej... no cto sama widzisz że ożeniłem się z tobą wyłącznie z miłości!

;)

Machiko 

Wysłany: 21 Lipiec 2016, 12:36   

Przede wszystkim być odpowiedzialny i empatyczny, inne rzeczy schodzą na drugi plan.

smutno 

Wysłany: 16 Grudzień 2016, 23:02   

3. Zauważać księżyc.

marcin222 

Wysłany: 17 Grudzień 2016, 12:45   

Wierna i lojalna, zdecydowanie najwazniejsze cechy. Inne cechy jak empatia, inteligencja itd tez sa wazne, ale jednak mniej wazne.

Dla mnie w zwiazku najwazniejsze jest to, zeby mozna bylo sobie zaufac na 100%, wiedziec, ze na dobre i na zle jestesmy razem.

Z reszta to sie tyczy wszystkich bliskich ludzi.

Dandy90 

Wysłany: 20 Grudzień 2016, 18:21   

A dla mnie w związku ważna jest inicjatywa.
Fajnie jest jeśli obie osoby są zaangażowane w ten sam sposób i czymś się zaskakują od czasu do czasu :)

piotr31 

Wysłany: 22 Grudzień 2016, 01:51   

W miarę ładną introwertyczką

smutno 

Wysłany: 3 Kwiecień 2017, 17:11   

4. Umieć: a) chować dumę do kieszeni, czy czegokolwiek innego, b) przepraszać, jeśli jest za co. Posiadanie tej umiejętności nie jest wcale takie oczywiste, wbrew pozorom.

LadyJ 

Wysłany: 4 Kwiecień 2017, 09:30   

:arrow: być szczery, niezależnie od sytuacji
:arrow: umieć przyznać się do błędu
:arrow: być zaradny
:arrow: umieć dać coś od siebie, a nie tylko brać

ketamina 

Wysłany: 4 Kwiecień 2017, 18:28   

Mój partner powinien otoczyć mnie troską, opiekować się mną, być silnym, stanowczym facetem, mieć pasje, dobrą pracę i lubić ludzi.

tajemniczy 

Wysłany: 8 Kwiecień 2017, 01:45   

1. Powinna być sympatyczna i przyjaźnie nastawiona do drugiego człowieka, tzn. bez uprzedzeń
2. Raczej skromna, niż wyniosła i arogancka
3. Nie powinna mieć większych wymagań ponad to, co może dać od siebie

Słowo "sympatyczna" chyba najlepiej określiłoby całokształt. A to, czy jest nieśmiała, czy zwariowana; czy ma takie hobby, czy inne; czy domatorka, czy podróżniczka - to kwestie nabyte. W każdym typie charakteru jest coś fajnego.

piekielny 

Wysłany: 16 Maj 2017, 18:25   

Partnerka powinna żyć w zgodzie z bogiem i być kochającą, wierną towarzyszką życia :)

Neptun 

Wysłany: 16 Maj 2017, 19:23   

Umieć przyznać się do błędu i każdy spór rozwiązywać. Wkurza mnie gdy widzę,że jak kobiecie coś nie wychodzi to wyżywa się na facecie bez powodu np.przypalona jajecznica jest winą mężczyzny bo czeka na gotowe,a Ty później się domyślaj co źle zrobiłeś. Oczywiście każdemu zdarza się mieć zły humor, ale ważne jest dla mnie by później nie zostawiać problemu, bo się prędzej czy później może odbić. Wiadomo też,że musi być ładna :)

bindi 
nudziara

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 16 Maj 2017, 19:48   

tajemniczy napisał/a:
3. Nie powinna mieć większych wymagań ponad to, co może dać od siebie

Czyli jak na przykład kobieta nie potrafi porąbać drewna albo wymienić gniazdka to nie ma prawa wymagać, że ty to zrobisz?

LadyJ 

Wysłany: 20 Maj 2017, 13:17   

Jeśli on nie jest w stanie tego zrobić, to obawiam się, że... nie, nie ma prawa !
Bo wtedy byłoby to sprzeczne, z założeniem dawania drugiej osobie tyle, ile jest się w stanie dostać w zamian. Chyba, że umiałaby porąbać mięso na kotlety i naprawić pralkę - myślę, że wtedy można by mówić o równości pomiędzy dawaniem i braniem. :mrgreen:

tajemniczy 

Wysłany: 20 Maj 2017, 18:29   

LadyJ napisał/a:
Jeśli on nie jest w stanie tego zrobić, to obawiam się, że... nie, nie ma prawa !
Bo wtedy byłoby to sprzeczne, z założeniem dawania drugiej osobie tyle, ile jest się w stanie dostać w zamian. Chyba, że umiałaby porąbać mięso na kotlety i naprawić pralkę - myślę, że wtedy można by mówić o równości pomiędzy dawaniem i braniem. :mrgreen:

Coś w tym stylu:) Nie chodzi o konkretne przykłady, tylko o pewną równowagę w oczekiwaniach (np. ma okazywać mi szacunek, ma dawać dowody miłości, co brzmi dość dziwnie - tak, jakbym ja nie musiał/-a).

I co znaczy "czy nie ma prawa wymagać? Każdy ma prawo wymagać co tylko mu się podoba, jeśli już taki jest tytuł wątku, ale najbliższy jest mi ten pogląd:

Kain napisał/a:
Kazde moj partner powinien, kobieta powinna, mezczyzna powinien, uwazam ze jedna z najwiekszych iluzji ludzkiego umyslu - jedyna rzecz ktora moge okreslic jako powinnosc, to powinnosc rodzicow w kwestii zapewnienia fizycznego przetrwania swoich dzieci... poza tym nikt niczego nie powinien... jesli uzwazasz ze cos ci sie od kogos nalezy... niewatpliwie doswiadczysz frustacji gdu tego nie dostaniesz. Ale moja prawda jest taka ze nic sie od nikogo nie nalezy (zreszta poczuj, czy to czego dostanie tego co potrzebujesz, cieszylo by ciebie, gdybyd otrzymal to od drugiego z obowiazku). U mnie to bardziej jest tischnerowskim wolaniem do drugiego " jesli chcesz, mozesz ". Ale to nie jest twoj obowiazek, jedli nie chcesz mi dac tego czego potrzebuje to tez jest ok, wciaz jestes tak samo wartosciowym czlowiekiem... kazde musisz, powinienes wobec naszych przyjaciol, partnerow, jawi mi sie jako emocjonalny szantarz, jako "gwalt psychiczny" na wolnej woli drugiego czlowieka
Ja holduje postawie "jesli chcesz, mozesz", ale nic mi sie od ciebie nie nalezy a jesli uwierze ze mi sie nalezy - pokaz mi prosze ze uleglem iluzji. A wszystko co dostajesz, nie jest w zamian za cos. Jest po prostu. To jedna z moich wartosci, ktore staram sie realizowac.

marika834 

Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 12 Październik 2018, 17:43   

Stary temat, ale się uśmiałam :) Fajnie pisali. Swoją drogą trochę współczuję tym, którzy nie mogą znaleźć ,,drugiej połówki" a bardzo chcą, bo chyba każdy chce, ale jak długo nie może znaleźć, to sam sobie wmawia, że tak mu dobrze :roll: Zacznę chyba bardziej doceniać co nieco...

Odpowiedz do tematu