Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
WYLECZENI Z FOBII SPOŁECZNEJ
Autor Wiadomość
Lenka 

Wysłany: 29 Kwiecień 2012, 17:03   

Paweł6, a tam bedziesz sie zastanwial. Wyleczyl sie ktos czy nie, przeciez to nie jest nieuleczalna choroba, wiadomo ze po to sie leczy zeby prosciej czy sie zylo :) Osobiscie mysle ze forum Ci nie duzo pomoze. Jak masz fobie spoleczna to powinienes isc do psychologa, psychiatry, o na pewno jest na fundusz zdrowia, to takie proste idziesz i zapisujesz sie do lekarza. On Ci odpowie na wszystkie pytania :)

Paweł6 

Wysłany: 1 Maj 2012, 20:47   

Lenka napisał/a:
Paweł6, a tam bedziesz sie zastanwial. Wyleczyl sie ktos czy nie, przeciez to nie jest nieuleczalna choroba, wiadomo ze po to sie leczy zeby prosciej czy sie zylo :) Osobiscie mysle ze forum Ci nie duzo pomoze. Jak masz fobie spoleczna to powinienes isc do psychologa, psychiatry, o na pewno jest na fundusz zdrowia, to takie proste idziesz i zapisujesz sie do lekarza. On Ci odpowie na wszystkie pytania :)

Wiem że odpowie bywałem u lekarzy (psychiatrów i psychologów) jednemu z ostatnich lekarzy -psychiatrze zadałem pytanie czy mozna się z tego wyleczyć ? usłyszałem że "konstrukcji psychicznej nie zmienimy ale możemy nauczyć się z tym żyć" może facet się mylił niewiem .....

Ale sobie pomyślałem że sprawdze na tym forum i zrobie prowokacje troche jak na policji lub u dziennikarzy ale dobrowolną !!! :P

Mati 

Wysłany: 23 Maj 2012, 20:26   

Bardzo fajnie przedstawiłeś Ingo praktycznie większość rzeczy, które trzeba zrobić :)
Sam osobiście byłem kiedyś chorobliwie nieśmiały- nawet podczas rozmów z dalszą rodziną.
Wszystko zaczęło się u mnie od zdania sobie sprawy, że nie istnieje coś takiego jak nieśmiałość w każdej dziedzinie życia- tylko są pewne zdarzenia i sprawy w konkretnie których czujemy się niepewnie.

I tak jak napisał Ingo - trzeba chcieć to zrobić, na początku jest bardzo ciężko, ale z czasem jest coraz lepiej i łatwiej ;)

mantissa 

Wysłany: 2 Luty 2016, 01:25   

potwierdzam. da sie. nie ma co zakladac ze tak bedzie zawsze bo tak nie musi byc. zaluje troche tego ze dopiero od niedawna nie mam juz z tym problemow ze tyle czasu takie zycie trwalo.

Xjoik 

Wysłany: 30 Marzec 2019, 12:33   

Nie istnieje coś takiego jak nieśmiałość, to tylko tworzona przez nas myśl albo wyobrażenie, które łączymy z ideą niezmiennego ja. Czy czytając to zdanie jesteśmy nieśmiali?

Bocianapięty 

Wysłany: 17 Kwiecień 2019, 09:23   

Nieśmiałość to duży temat. Każdy mniej, lub więcej jest nieśmiały z jakiegoś tam powodu. Jeden nie będzie umiał powiedzieć dzień dobry Pani ze sklepu a drugi nawet nie spojrzy na Panią ze sklepu, tylko wzrokiem wbitym w ziemię wjedzie do sklepu kupić co kupić i szybko zmykać na kwadrat. Oczywiście żaden z tych powyżej wymienionych problemów mnie nie dotyczy, ale jak chcę powiedzieć kobiecie jak ładnie, to mi się załamie głos i po ptokach :mrgreen:

Odpowiedz do tematu