Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
WYLECZENI Z FOBII SPOŁECZNEJ
Autor Wiadomość
Lenka 

Wysłany: 29 Kwiecień 2012, 17:03   

Paweł6, a tam bedziesz sie zastanwial. Wyleczyl sie ktos czy nie, przeciez to nie jest nieuleczalna choroba, wiadomo ze po to sie leczy zeby prosciej czy sie zylo :) Osobiscie mysle ze forum Ci nie duzo pomoze. Jak masz fobie spoleczna to powinienes isc do psychologa, psychiatry, o na pewno jest na fundusz zdrowia, to takie proste idziesz i zapisujesz sie do lekarza. On Ci odpowie na wszystkie pytania :)

Paweł6 

Wysłany: 1 Maj 2012, 20:47   

Lenka napisał/a:
Paweł6, a tam bedziesz sie zastanwial. Wyleczyl sie ktos czy nie, przeciez to nie jest nieuleczalna choroba, wiadomo ze po to sie leczy zeby prosciej czy sie zylo :) Osobiscie mysle ze forum Ci nie duzo pomoze. Jak masz fobie spoleczna to powinienes isc do psychologa, psychiatry, o na pewno jest na fundusz zdrowia, to takie proste idziesz i zapisujesz sie do lekarza. On Ci odpowie na wszystkie pytania :)

Wiem że odpowie bywałem u lekarzy (psychiatrów i psychologów) jednemu z ostatnich lekarzy -psychiatrze zadałem pytanie czy mozna się z tego wyleczyć ? usłyszałem że "konstrukcji psychicznej nie zmienimy ale możemy nauczyć się z tym żyć" może facet się mylił niewiem .....

Ale sobie pomyślałem że sprawdze na tym forum i zrobie prowokacje troche jak na policji lub u dziennikarzy ale dobrowolną !!! :P

Mati 

Wysłany: 23 Maj 2012, 20:26   

Bardzo fajnie przedstawiłeś Ingo praktycznie większość rzeczy, które trzeba zrobić :)
Sam osobiście byłem kiedyś chorobliwie nieśmiały- nawet podczas rozmów z dalszą rodziną.
Wszystko zaczęło się u mnie od zdania sobie sprawy, że nie istnieje coś takiego jak nieśmiałość w każdej dziedzinie życia- tylko są pewne zdarzenia i sprawy w konkretnie których czujemy się niepewnie.

I tak jak napisał Ingo - trzeba chcieć to zrobić, na początku jest bardzo ciężko, ale z czasem jest coraz lepiej i łatwiej ;)

mantissa 

Wysłany: 2 Luty 2016, 01:25   

potwierdzam. da sie. nie ma co zakladac ze tak bedzie zawsze bo tak nie musi byc. zaluje troche tego ze dopiero od niedawna nie mam juz z tym problemow ze tyle czasu takie zycie trwalo.

Xjoik 

Wysłany: 30 Marzec 2019, 12:33   

Nie istnieje coś takiego jak nieśmiałość, to tylko tworzona przez nas myśl albo wyobrażenie, które łączymy z ideą niezmiennego ja. Czy czytając to zdanie jesteśmy nieśmiali?

Bocianapięty 

Wysłany: 17 Kwiecień 2019, 09:23   

Nieśmiałość to duży temat. Każdy mniej, lub więcej jest nieśmiały z jakiegoś tam powodu. Jeden nie będzie umiał powiedzieć dzień dobry Pani ze sklepu a drugi nawet nie spojrzy na Panią ze sklepu, tylko wzrokiem wbitym w ziemię wjedzie do sklepu kupić co kupić i szybko zmykać na kwadrat. Oczywiście żaden z tych powyżej wymienionych problemów mnie nie dotyczy, ale jak chcę powiedzieć kobiecie jak ładnie, to mi się załamie głos i po ptokach :mrgreen:

WilkWPotrzasku 

Wysłany: 17 Maj 2019, 12:31   

generalnie przemijający czas dewastuje fobie społeczną, aczkolwiek kompleks, który powodował nieśmialość może kompensować się w innych sferach życia. Z fobii społecznej się wyrasta acz długi to proces, jeśli mu nie pomożemy.

Piotr122 

Wysłany: 24 Maj 2019, 21:35   

da się da, potwierdzam...
kluczem jest wychodzenie ze strefy komfortu i konfrontowanie przekonań z rzeczywistością
mi dodatkowo pomogły dwie terapie grupowe, na których bardzo dużo się o sobie dowiedziałem, o swoich błędach poznawczych, o tym jak mnie ludzie faktycznie widzą, miałem okazję do wielu różnych ćwiczeń...
najtrudniejszy jest początek, dlatego trzeba szukać pomocy, delikatnie stawiać pierwsze kroki, nawet i bardzo pomału i nieporadnie ale ważne by je stawiać
to co siedzi w naszej głowie i hamuje można wyleczyć tylko w jeden sposób !, przekonać się że tak nie jest (to jest na tyle trudne i wydaje się nam na początku tak niebezpieczne że za wszelką cenę unikamy tego, ale pomaga tu uświadomienie sobie tego że to właśnie TO nam otwiera drogę, to przełamanie się..., dodaje pewności siebie i pozwala robić dalsze i bardziej odważne kroki)
życzę wszystkim powodzenia :) , nie bójcie się postawić pierwszego kroku, to od niego wszystko się zaczyna :)

Odpowiedz do tematu