Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Strach przed rozmowa telefoniczna
Autor Wiadomość
Aureliusz 
Ten który wiele wie

Wysłany: 1 Październik 2015, 15:48   

Nie przejmuj się Lorelei, niemiła to jest nachalność tych telemarketerów.
Ja zwykle mówię nie, dziękuje i się wyłączam choć miałem taki okres że starałem się pogadać.

Lorelei 

Wysłany: 1 Październik 2015, 15:54   

Też się starałam rozmawiać, do czasu aż jeden z nich praktycznie krzykiem mi oznajmił 'czemu Pani się chce rozłączyć, skoro nie wysłuchała co mam do powiedzenia' o.O Praca pracą, ale zasady kultury jakieś obowiązują.

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 1 Październik 2015, 18:16   

Wlacz odbieraj polaczenia z ksiazki tel. Zresxta gdy mowie ze mieszkam w berlinie szybko sami koncza rozmowe.
Nachalnosc,to ich praca nie musisz sie na nich wyzywac

Lorelei 

Wysłany: 1 Październik 2015, 18:26   

Nigdy się nie wyżywam, ale jeśli po kilku razach stwierdzenia, że dziękuję oni dalej próbują przedstawić mi swoją ofertę, którą nie jestem zainteresowana, jestem zmuszona się rozłączyć :roll: Paradoksalnie obawiam się, że i mnie może taka praca spotkać, gdyż zamierzam pracować gdzieś dorywczo w najbliższym czasie :)

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 1 Październik 2015, 18:29   

Ja pozwalam sie im wygadac po czym dziekuje za przedstawiemie oferty nie kestem zainteresowany i temat zamkniety

Lorelei 

Wysłany: 1 Październik 2015, 20:06   

Jest to jakiś sposób ^^ Dzisiaj akurat zadzwoniła pani i przeszłam z nią przez wszystkie punkty ankiety telefonicznej. Z drugiej strony po rozmowie musiałam ochłonąć przez kilka minut, że tyle czasu z obcą osobą rozmawiałam o sobie.

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 1 Październik 2015, 20:15   

Do ciebie tak często dzwonią? Do mnie czasami dzwonią te firmy od Play oferując swoje usługi i tyle, a i tak mogę to zablokować. Garnki, odchudzanie to rzadko. A i tak mi ich nie wyślą do niemiec i temat szybko się kończy. Orange spławiłem na pół roku właśnie tym "przebywaniem" w Niemczech:)

Lorelei 

Wysłany: 1 Październik 2015, 20:37   

Właśnie wyjątkowo często, a mój numer jest znany wyłącznie wąskiej grupie osób, więc nie wiem czemu tak się dzieje. Dobry myk z pobytem za granicą, muszę spróbować.

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 1 Październik 2015, 21:29   

Blokada wszystkich numerow poza ksiazka jest najlepsza.
Oni te numery wybieraja losowo chyba ze gdzies wyrazilas zgode marketingowa

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 12 Grudzień 2015, 22:05   

Jarzębina napisał/a:
Z tych już mniej 'poważnych' rzeczy, to mam pietra przez każdą rozmową telefoniczną, zwykle godzinę medytuję przed wykonaniem telefonu :mrgreen:

Mi się wydaje, że różnica miedzy wykonaniem połączenia telefonicznego (fachowo) a odebraniem połącznie telefonicznego różni się tym, że w drugim przypadku natręt ma już ustawiony temat rozmowy. Naotomiast w pierwszym samemu czy tam samej trzeba taki temat "zaproponować" adresatowi. Zazwyczaj też osoba dzwoniąca też płaci za takie połączenie. Więc stres skupia się na rozpoczęciu tematy rozmowy jak i również hehe kosztach tego połączenia. O ile drugi problem mi odpadł, tak pierwszy sobie rozliczam na połączenia nieoficjalne, oficjalne i forumowe (nie dzwoń, wyślij SMS/MMS, nie narzucaj się i tak nie odbierze).

Jarzębina 

Wysłany: 12 Grudzień 2015, 22:22   

Marti napisał/a:

Naotomiast w pierwszym samemu czy tam samej trzeba taki temat "zaproponować" adresatowi.

W tym właśnie cały mój problem, zwykle nie wiem, jak zacząć. Zauważyłam, że czym dłużej układam cały plan rozmowy, tym bardziej się stresuję i potem połowę rzeczy, które miałam powiedzieć, zapominam; także najlepiej robić to spontanicznie :mrgreen:
Ostatnio musiałam zadzwonić do pewnej kobiety w bardzo ważnej sprawie, zastanawiałam się, co muszę z nią omówić chyba z godzinę; przy wybieraniu numeru ręce aż trzęsły mi się z nerwów. Ostatecznie nie odebrała, a ja odetchnęłam z ulgą :mrgreen:

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 12 Grudzień 2015, 22:41   

a) zapisywać rzeczy o które chcesz się zapytać na kartce.
b) mieć na słabe włączone nagrywanie rozmów.
b1: jeśli zapomnisz jakieś odpowiedzi na swoje pytanie w trakcie tej rozmowy to sobie odsłuchasz docelową rozmowę. Główny motyw dla którego mam nagrywarkę w telefonie to właśnie to:). Przydało się dwa razy, ale jednak.

Jarzębina 

Wysłany: 12 Grudzień 2015, 22:49   

Marti napisał/a:
mieć na słabe włączone nagrywanie rozmów

jak dla mnie, to już lekka przesada :P

Co do zapisywania na kartce, to właśnie dobry pomysł, kilka razy tak robiłam.

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 12 Grudzień 2015, 22:58   

Motyw z kartką proponowała mi psycholog przy jakichkolwiek rozmowach, nawet w realu. Natomiast nagrywarka, bo konsultanci też je nagrywają i głównie broń do ew. rozmów z pracodawdcami (nie wykorzystano ani razo, pech, akurat nie szukam), ubezpieczalnią (która notabene też nagrywa), playem. Mam słabą pamięć, dla mnie to jest jakaś deska ratunku.

littleladypunk 

Wysłany: 13 Grudzień 2015, 16:53   

U mnie żadne planowanie nie działa. Problemem nie jest to co chciałabym powiedzieć, tylko samo mówienie. Dlatego zawsze najpierw sprawdzam czy mogę swoją sprawę załatwić smsem albo przez maila, wtedy jest spoko, chociaż często zajmuje to dłużej, ale cóż, zazwyczaj wolę swoje odczekać niż dzwonić.

Jarzębina 

Wysłany: 13 Grudzień 2015, 17:22   

Też mam taką taktykę, ale nie zawsze tak się da. Jeśli idzie o załatwianie pracy, to jedynie rozmowa telefoniczna wchodzi w grę; czasem w ogłoszeniach jest numer telefonu do pracodawcy i jego email, założę się, że osoby, które kontaktują się telefonicznie mają o wiele większe szanse.

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 13 Grudzień 2015, 17:29   

Z reguły pisałem emaila i czekałem na telefon:D.

littleladypunk 

Wysłany: 13 Grudzień 2015, 17:43   

Robię to samo co Marti. Zresztą jak przeglądam oferty to najczęściej jest e-mail i prośba o wysłanie CV, "odezwiemy się do wybranych osób". Raz musiałam zadzwonić w sprawie oferty, to umierałam.

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 13 Grudzień 2015, 17:48   

Zależy od portalu/miejsca źródła tych ogłoszeń. Choć uważam za chamskie brak jakiejkolwiek zwrotnej odpowiedzi - nawet tej negatywnej o zakończeniu procesu.

Jarzębina 

Wysłany: 13 Grudzień 2015, 17:52   

Masz rację, szukałam podczas wakacji i niesamowicie mnie to wkurzało. No, ale nie wiadomo, ile takich CV dostał pracodawca, jeśli dużo, to na jego miejscu też chyba by mi się nie chciało powiadamiać tak każdą osobę.

littleladypunk 

Wysłany: 13 Grudzień 2015, 18:07   

Nikt nigdy się do mnie nie odezwał, nawet ta firma do której dzwoniłam a potem osobiście zawoziłam CV, bo tak sobie zażyczyli. Pewnie, że dobrze by było dostać nawet taką suchą informację, że niestety nie są zainteresowani moją kandydaturą, ale jak widać nikt sobie nie zadaje takiego trudu.

Jarzębina 

Wysłany: 13 Grudzień 2015, 18:14   

littleladypunk napisał/a:
Nikt nigdy się do mnie nie odezwał, nawet ta firma do której dzwoniłam a potem osobiście zawoziłam CV, bo tak sobie zażyczyli.

Takie zachowania są już jednak trochę wredne. Co innego do nich zadzwonić, a co innego już samemu dowozić dokumenty. Takim sposobem jedzie się kawał drogi na darmo, dodatkowo strata kasy na bilety :/

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 13 Grudzień 2015, 18:26   

Hurtowe wysłanie emaila do wybranych kontaktów zajmuje 2 minuty.

Piotrq 

Wysłany: 13 Grudzień 2015, 18:55   

Ale trzeba by było pisać do tych kontaktów to samo , a jednak się różnią nieco chodź by tytułem , zainteresowanym stanowiskiem itp. Wydaje mi się ze indywidualne podkreślenie danej instytucji ,firmy to lepiej to wygląda jak coś się o tym wspomni z kim się koresponduje , ja czasem zaznaczam że chce dostać wiadomość zwrotną jeśli została odebrana/przeczytana.

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 13 Grudzień 2015, 19:09   

Na szablonie.
Jeśli pracodawca Cię olewa na etapie rekrutacji, to potem będzie Cię olewać na etapie wypłaty.

Odpowiedz do tematu