Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Fotografia
Autor Wiadomość
ania84 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 28 Październik 2008, 20:50   

boohoo napisał/a:
Jakiego miasta?

Miasta z dwoma rynkami :P (Mam nadzieję że ten drugi nie tylko ja nazywam dumnie Rynkiem)

Boohoo napisał/a:
Trzeba było przez Skype pogadać

Nigdy w życiu! :P

Fakt, rzeczywiście im dłuższa odległość dzieli i im mniejsze prawdopodobieństwo spotkania, tym ludzie robią się bardziej wylewni. Ja zazwyczaj co jakiś czas opisywałam jakieś zdarzenie, albo sytuację w której się znalazłam, albo coś ogólnego, raczej nie wylewałam swoich żalów. :P Gdy się ogłosiłam, bo doszłam do wniosku, że a co będę trwonić czas na szukanie dyskutanta, to później codziennie dostawałam maile z przeróżnych stron świata. Bardzo fajne. :)

Boohoo napisał/a:
Z tego co pamiętam, były różne bardzo ciekawe (zapewne drogie) ozdoby

Cóż za fantazja, o trzeciej nad ranem fotografować drogocenne kaczuszki... :lol:

boohoo napisał/a:
Hmm... w Australii jeszcze nie bawiłem, ale w USA tak było W niektórych dzielnicach Atlanty, biali nie są mile widziani, o czym dowiedziałem się od pewnego przesympatycznego Afroamerykanina o wzroku zalatującym rychłym zgonem

Eeee. :-> Przepraszam, ja starsznie pobieżnie czytam, jak przeczytałam 8000 to wszystkie znaki na morzu i niebie wskazały mi że to musi być Australia, bo potem było jakieś słowo zaczynające się z dużej litery na A.( Oczywiśce wiem gdzie leży Atlanta.) Właśnie zastanawiałm się o co chodziło Korneliuszowi, bo przecież pisałeś że byłeś w Australii! Ale wpadka.

Swoją drogą to przez to miałam strasznie dużo sytuacji kryzysowych na polskim, bo po przeczytaniu książki czasem mialam w głowie tak zdeformowaną fabułę łącznie z nazwami bohaterów, bo czytam co drugie zdanie, te nudniejsze omijałam, bo po co zaśmiecać mózg. Do dziś pamiętam jak pani od polskiego się śmiała jak jej mówiłam o "Januardzie ze Spychowa". (Teraz już nie mam polskiego więc mogę sobie czytać jak mi się tylko podoba)

I dlatego właśnie strasznie mnie dziwiło skąd tam ten rasizm. Ciekawe, że to właśnie w tą stronę, zawsze myślałam że rasiści to głównie przedstawiciele białej rasy. Czyli tam są tzw. dzielnice "białe" i "czarne" tylko? A są na przykład miejsca gdzie wszyscy są wymieszani razem?

boohoo napisał/a:
Swoją drogą, ładnie to tak fotografować półnagie niewiasty na pontonie?

Typowe męskie myślenie, tam od razu półnaga. Zasłonięta aż prwie że po samą szyję pontonem! :P

boohoo 

Wysłany: 28 Październik 2008, 22:35   

ania84 napisał/a:
Miasta z dwoma rynkami :P

Gdzie takowe się sytuuje? :P
ania84 napisał/a:

Cóż za fantazja, o trzeciej nad ranem fotografować drogocenne kaczuszki... :lol:

A mawiają, że faceci nie mają fantazji :P Przyznam co prawda, że była ona nieco pobudzona niemałą ilością złocistego, chmielowego nektaru :P Kaczuszka była wyczesana! Aż prosiła się o niewinną fotkę :) Szkoda tylko, że ferworze walki z ustawieniami aparatu, nie usłyszałem nadjeżdżającego radiowozu :) Mało nie dostałem zawału, gdy usłyszałem policyjnego koguta, za samymi plecami :) Dialog wyglądał tak:
- (Pan władza) Witajcie koledzy (byłem z kumplem), a co to? Robicie zdjęcia sklepu o 3 w nocy? Przecież nic nie będzie widać.
- (Skruszony boohoo) My jesteśmy tylko turystami, przepraszamy. :P
- (Pw) Hmm... Czy aby nie jesteście nielegalnymi imigrantami?
- (Sb) Nie, panie władzo, jesteśmy po prostu studentami z Polski... (widząc konsternację pociesznego pączusia w mundurze)... z Europy :P
Dzięki Bogu nie wziął nas na alkomat, bo miałem wtedy tylko 20lat :mrgreen: , bezczelnie łamiąc prawo.

ania84 napisał/a:
Eeee. :-> Przepraszam

Nie ma za co :P
ania84 napisał/a:
wszystkie znaki na morzu i niebie wskazały mi że to musi być Australia

Hmm... może przewidujesz przyszłość, bo jak zdrowie i stan portfela pozwoli, możliwe że pojadę na następne wakacje do Australii :) Kolega mnie namawia usilnie na tą wyprawę.
ania84 napisał/a:
Ciekawe, że to właśnie w tą stronę, zawsze myślałam że rasiści to głównie przedstawiciele białej rasy

Zauważyłem, że większość ludzi utożsamia rasizm wyłącznie z niechcią Białych do Czarnych, a przecież działa to w obie strony. Mogą też wystąpić inne kombinacje, np. Czarny-Żółty :)

Co do rasizmu, to odczułem to szczególnie w Atlancie, gdzie bawiłem jeno tydzień. Pewnie dlatego, że w mieście tym, większość stanowią Afroamerykanie, w przeciwieństwie do miasta, gdzie pracowałem i mieszkałem przez te 3 miesiące. Na południu, jest też sporo Rednecków. Swoją drogą Ku Klux Klan powstał 200km od miasta, w którym bawiłem. Wielu ludzi jest uprzedzonych, choć często jest to temat tabu. W hotelu, do którego trafiłem, przyjęto łącznie 11 studentów. Do restauracji, gdzie pracuje się z klientem, przydzielono tylko mnie, kolegę i Ukraińca. Turkowie i Indusi musieli zadowolić się pralnią i pozycją sprzątacza. Zbieg okoliczności? Być może.
ania84 napisał/a:
Typowe męskie myślenie, tam od razu półnaga. Zasłonięta aż prwie że po samą szyję pontonem! :P
No i co, faceci nie mają wyobraźni?! :lol:

korneliusz 

Wysłany: 29 Październik 2008, 00:24   

boohoo napisał/a:
The Great Glasshouse w hrabstwie Carmarthenshire?

Nie, Eden Project w Kornwalii, znany m.in. z legalnej plantacji cannabis w UK:) O Carmarthenshire nigdy nie słyszałem, sądząc po głupiej nazwie, to pewnie gdzieś w Walii:)

ania84 

Wysłany: 7 Grudzień 2008, 13:37   

Może nie są jakies zachwycające, ale mi się podobają. NIe potrafię ocenić które jest lepsze.

Wydaje mi się, że to drugie jest ciekawsze?

(Mam nadzieję że nikt z nich nie wchodzi na to forum)

[ Dodano: 7 Grudzień 2008, 13:38 ]
NIe wiem czemu te 'miniatury' wychodzą takie duże...

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 7 Grudzień 2008, 14:03   

Pewnie zależne od portalu hostującego, ale nie rozjeżdżają forum to ok ;)

korneliusz 

Wysłany: 7 Grudzień 2008, 18:39   

ania84 napisał/a:
Wydaje mi się, że to drugie jest ciekawsze?

Niby tak, bo na pierwszym jest dużo "pustych" obszarów. Na drugim zdjęciu dzieje się niby więcej, ale w sumie nic ciekawego. Jak chcesz poprawić pierwsze zdjęcie, zrób proporcjonalnego cropa wycinając całkowicie głowę kolesia na pierwszym planie.

ania84 

Wysłany: 8 Grudzień 2008, 15:54   

proporcjonalnego cropa?

Miałam taką koncepcję, gdy robiłam te zdjęcia, że mają one pokazywać wymierające tradycje góralskie.

Generalnie rzecz biorąc, wiemy - współcześni górale poruszają się quadami i tymi... hm... moctocyklami crossowymi (tak to się nazywa?), wyrażają się normalnie i chodzą w jeansach. W ogóle to był na pierwszy rzut oka fajny młody chłopak, wśród starych dziadków(też fajnych zresztą). No więc, generalnie zdjęcie miało na celu pokazywać że ten młody jest tylko jeden, a tych starych jest wielu.

korneliusz 

Wysłany: 11 Styczeń 2009, 03:08   

Wyskoczyłem sobie właśnie do miasta. Za mało światła, zdecydowanie za mało światła. Jedyna fotka, która jest w miarę nie poruszona. I to przy ISO 1600.

Alu 

Wysłany: 11 Styczeń 2009, 12:53   

Piękne galerie :D też lubię fotografować :)
Ostatnio zmieniony przez Alu 5 Kwiecień 2009, 17:39, w całości zmieniany 1 raz  

korneliusz 

Wysłany: 11 Styczeń 2009, 18:49   

To zdjęcie robiłem z aparatem na barierce (migawka otwarta aż na 8 sek.), musiałem je trochę przyciąć, a i tak nie wygląda tak, jak bym chciał. Mam też takiego Gorillapoda. Z tym można już w miarę stabilnie zainstalować aparat na barierce, ale sam statywik jest dosyć duży (do kieszeni się nie zmieści) i nie chce mi się go ze sobą nosić. Robiłem z nim np to zdjęcie albo to zdjęcie. To drugie oczywiście spartoliłem, bo nie zauważyłem barierki poniżej. Wiało wtedy strasznie a aparat trzymał się stabilnie przez całe 3 sek.

Mam też swój patent na robienie zdjęć z ręki przy małej ilości światła. Jak powszechnie wiadomo, ciężko jest wcisnąć spust bez poruszenia aparatem. Wystarczy strzelić jedną serią bez puszczania spustu z 10 zdjęć, któreś musi być nieporuszone:) Tak robiłem np to, to albo to zdjęcie. Oczywiście o naświetlaniu w ten sposób >1 sek można zapomnieć.
Ostatnio zmieniony przez Marti 4 Październik 2011, 10:10, w całości zmieniany 2 razy  

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 11 Styczeń 2009, 19:13   

Lampa w takich warunkach się nie nadaje, najwyżej do małych pomieszczeń typu mały pokój.
A jednak sporo osób na Starym mieście wczoraj było i robili z lampą :P .
Była nawet jedna dziewczyna ze statywem, ale nie odważyłem się zagadać :P .

PS: mój aparat daje bardzo duże ograniczenia nie ma opcji seryjnych zdjęć, a takich murków (bo właśnie tak kombinowałem :P ) było tam bardzo mało, ponadto ograniczają kadrowanie (murku nie przestawi :P ).
U mnie migawka to maksimum 1/2 sekundy do 1/89 sekundy (zazwyczaj jest jednak 1/60 sekundy w bardzo dobrze oświetlonych miejscach).

Przy naświetlaniu 8 sekund można Sobie pójść na jakiś wysoki budynek i zrobić zdjęcie metropolii, samochody fajnie się rozmywają potem na zdjęciu ;)

Batkocz 
Admin

Wysłany: 11 Styczeń 2009, 21:32   

Marti napisał/a:
A jednak sporo osób na Starym mieście wczoraj było i robili z lampą .

Bo pewnie mieli ustawione automatyczne właczanie lampy i nie potrafili jej wyłączyć albo nie wiedzieli, że wyłączenie poprawi jakość zdjęcia.

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 11 Styczeń 2009, 21:44   

Raczej jechali na automatycznych ustawieniach bez bawienia się ustawieniami :) .

korneliusz 

Wysłany: 17 Styczeń 2009, 21:50   

Atlantyk dziś. Widok z Tintagel, UK. Kiedyś myślałem, żeby wybrać się gdzieś na wybrzeże z aparatem podczas sztormu, ale chyba sobie daruję. Dzisiaj wiał taki sobie zimowy wiaterek, wystarczy wyjść na mniej osłonięty teren, zaliczyłem dwie gleby w błoto, raz aparat wypadł mi z ręki...

Ostatnio zmieniony przez korneliusz 10 Listopad 2009, 13:47, w całości zmieniany 1 raz  

brotherquay 

Wysłany: 17 Styczeń 2009, 22:05   

to jest fajne

korneliusz 

Wysłany: 17 Styczeń 2009, 22:47   

A widzisz dwóch kolegów (być może koleżanki, a raczej para mieszana) w prawym górnym rogu? Ja tam lubię moje życie i dlatego tam nie dotarłem. Więcej zdjęć wkrótce w mojej galerii pod hasłem Tintagel.

brotherquay 

Wysłany: 17 Styczeń 2009, 22:53   

no co, oni zgineli? ;)

korneliusz 

Wysłany: 23 Styczeń 2009, 00:09   

Bawiliście się kiedyś z HDR?. Wygląda na tanie efekciarstwo, ale pewnie można się co nieco nauczyć. Spróbuję w ten weekend.

ania84 

Wysłany: 23 Styczeń 2009, 12:16   

O HDR jest świetne! Tylko że ja nie mam statywu. I raczej nie zamierzam mieć. Gdzieś chyba miełam taką funkcję w swoim aparacie, żeby robić trzy zdjącia naraz, które różniły by się ekspozycją, ale jakoś, nie chciało mi się. Ale to jest naprawdę bardzo, bardzo fajne.

Marti, podoba mi się twoje zdjęcie z latarniami :)

korneliusz 

Wysłany: 25 Styczeń 2009, 00:02   

ania84 napisał/a:
Gdzieś chyba miełam taką funkcję w swoim aparacie, żeby robić trzy zdjącia naraz, które różniły by się ekspozycją

Bracketing się nazywa. Można strzelić kilka zdjęć z różną ekspozycją, balansem bieli albo focusem, zależnie od aparatu. A statyw to swoją drogą, do HDR mam nadzieję, że zbędny.

[ Dodano: 25 Styczeń 2009, 00:00 ]
Chmurki dzisiaj chciały współpracować. Wybrałem się na moją sesję po tytułem HDR. Efekty przerosły moje oczekiwania. Wszystkie zdjęcia były robione metodą 3 ujęcia, jedno normalne, jedno prześwietlone, jedno niedoświetlone. Końcowe zdjęcia wyliczane za pomocą Photomatix. Na niektórych zdjęciach pojawia się jeden, zasadniczy problem. Zdjęcia faktycznie najlepiej robić ze statywu. Photomatix wprawdzie potrafi ustawić względem siebie przesunięte zdjęcia, ale efekty bywają różne. Statyw oczywiście nie pomoże, kiedy na planie znajdą się obiekty w ruchu. Woda w ruchu też wygląda różnie.

Ostatnio zmieniony przez korneliusz 10 Listopad 2009, 13:49, w całości zmieniany 1 raz  

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 25 Styczeń 2009, 02:54   

Mój aparat nie posiada żadnych wymienionych wyżej funkcji.
Dziennikarze z WP.pl jak widziałem często używają funkcji seryjnych zdjęć, w takim przypadku i zręki jakieś zdjęcie wyjdzie dobrze. Choć niektórzy jednak preferują klasyczne pstrykanie z pomocą statywu.
Statywki widziałem w Media Markt, ceny zależne od modelu od 50PLN w górę.
Mi się chyba taki statyw nie przyda, bo za bardzo bym się rzucał w oczy. A nie lubię się rzucać w oczy ;) .
To pozostaje kombinowanie.

Alu 

Wysłany: 25 Styczeń 2009, 11:19   

Świetny efekt, najbardziej podoba mi się pierwsze zdjęcie :)

korneliusz 

Wysłany: 25 Styczeń 2009, 16:31   

Marti napisał/a:
Mój aparat nie posiada żadnych wymienionych wyżej funkcji.

Kompakty bracketingu raczej nie mają. Ale powinna być funkcja, która nazywa się exposure compensation. Ustawiasz na 0, robisz jedno zdjęcie. Ustawiasz np na -1, robisz drugie, na +1 i robisz trzecie.

Marti napisał/a:
Dziennikarze z WP.pl jak widziałem często używają funkcji seryjnych zdjęć, w takim przypadku i zręki jakieś zdjęcie wyjdzie dobrze. Choć niektórzy jednak preferują klasyczne pstrykanie z pomocą statywu.

Tu nie o to chodzi. Trzeba zrobić serię 3 zdjęć i wszystkie muszą być nie przesunięte względem siebie. Załóżmy, że aparat potrafi strzelić 3 zdjęcia na sekundę, to i tak ciężko utrzymać go przez ten czas bez ruchu.

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 25 Styczeń 2009, 17:40   

Utrzymanie przez pół sekundy bez ruchu to już hardcore.

To mój aparat posiada, bawię się tym.
Oraz balans bieli (często przy tym trza grzebać) oraz lampa (wiadomo, że na off) i tyle z ustawień :P .

Batkocz 
Admin

Wysłany: 25 Styczeń 2009, 17:52   

korneliusz napisał/a:
Kompakty bracketingu raczej nie mają.

Mój Panasonic tz4 ma, inne nowsze modele kompaktów też już raczej mają.
W ogóle to dzięki Korneliusz za napisanie o tym HDR, bo nie znałem tego. Jak patrze na necie na zdjęcia wykonane w tej technice to całkiem mi się podobają, choć niektóre mają tak szeroką palete kolorów, że wyglądają troche nienaturalnie, tak jakoś bajkowo.
Chyba się przejde dzisiaj na miasto i porobie nocne zdjęcia tym sposobem.

Odpowiedz do tematu