Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Wpływ znaku zodiaku na znajomość
Autor Wiadomość
Paweł 19
[Usunięty]

Wysłany: 29 Sierpień 2008, 14:31   Wpływ znaku zodiaku na znajomość

Ostatnio tak miałem ,że nie mogłem się w ogóle dogadać z osobą spod znaku zodiaku ,który według horoskopu się kłóci z moim. Nie przywiązywałem wcześniej do tego żadnej wagi ale kiepsko gdy się to zaczyna sprawdzać. Posiadam właściwie chwalebną większość cech swojego znaku (Byk) i chciałbym poznać opinie wasze co do tego tematu. Wam też się sprawdzają takie rzeczy? Nie mam na myśli tego typu horoskopów ,że jutro czeka Cię to i to tylko cechy osobowości ludzi urodzonych w danym czasie. Posiadacie cechy własnego znaku zodiaku? Może znacie jakieś ciekawe wyjątki, że mimo niedobrania "zodiakalnego" potraficie się kimś dogadać i przyjaźnić.

_Jack_ 

Wysłany: 29 Sierpień 2008, 15:19   

Hehe każdy horoskop jest nieprawdziwy.WIem coś o tym ,bo kiedyś miałem taką prace:).Mój pracodawca kazał mi wymyślać a potem pisać horoskopy.Wszystko oczywiście było zmyślone.Trzeba było tylko przepowiadać ludziom pewne sprawy zgodnie z rachunkiem prawdopodobieństwa(,że może przeżyć miłość,mieć trudności w pracy a tak zawsze może być i może tak mieć każdy) a potem było to publikowane i ludzie w to wierzyli:).Jednym słowem w każdym horoskopie każdy znajdzie jakąś cząstke prawdy ze swojego życia i na tym się bazuje.Szkoda tylko ,że ludzie nie są świadomi tego jak działa ten mechanizm za kulisami:).Pozdrawiam:)

Zagubiona89 

Wysłany: 29 Sierpień 2008, 15:56   

hmm
_Jack_ napisał/a:
Trzeba było tylko przepowiadać ludziom pewne sprawy zgodnie z rachunkiem prawdopodobieństwa(,że może przeżyć miłość,mieć trudności w pracy a tak zawsze może być i może tak mieć każdy) a potem było to publikowane i ludzie w to wierzyli:)

Pawłowi19 chodzi o co innego;). Nie o przewidywanie przyszłości i te inne bzdury które sie nie sprawdzają. Chodzi mu o choroskop opisowy mówiący o cechcach osobowości jakie osoby z danych znakow zodiaku posiadają. :)

Myślę że horoskopy opisowe często pasują do charakteru danej osoby, nieraz sie o tym przekonałam;). Jestem zodaiakalną rybą i dużo cech pasuje mi do tego znaku. Co do związków i partnerstwa horoskopy opisowe często zgadzają się. Ludzie spod znaków ktore są sprzeczne według horoskopu i maja cechy które nie pasują do siebie często nie dogaduja sie i mogą tych cech u siebie nie zaakceptować. Zdarzają się jednak wyjątki udanej przyjaźni lub związku z osobą która jest spod sprzecznego znaku jednak to wyjątki ;) .

[ Dodano: 29 Sierpień 2008, 16:58 ]
Warto o tym troche poczytać a okaże się że co do osobowości i znaków sprzyjającycych i niesprzyjających wiele się zgadza;)
I co zostanie tutaj po mnie
Czy to tylko sen bez wspomnień
Proch rzucony na morze
Proch rzucony na wiatr".

zygi 

Wysłany: 29 Sierpień 2008, 18:26   

No nie wiem, jak z tym jest, ale jak kiedyś czytałem swój horoskop opisowy, to wszystko było dokładnie odwrotnie :)

ania84 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 29 Sierpień 2008, 18:43   

Tak. A ja jestem lew o charakterze melancholijno-depresyjnym.

Ale napisali że jako lew powinnam zaczynać zdania od "a ja..." ;> Znaczy że nie jest tak tragicznie. :p

wróżka napisał/a:
Budowanie mieszkań z ciasnymi przedpokojami krzywdzi Lwy, dla których właśnie przedpokój, sień, czyli ta przestrzeń, gdzie się wita gości i zdejmuje płaszcze, jest ważniejsza od pokojów mieszkalnych.

... ;>

Nigdy nie sprawdzałam interakcji z innymi znakami. Wydaje mi się to bezsensowne.

Adik 

Wysłany: 29 Sierpień 2008, 21:07   

Ania84 napisał/a:
Wydaje mi się to bezsensowne.

Mi również. Choć trzeba przyznać, że w tych horoskopach opisowych coś jest. Nie mam oczywiście na myśli tego, że się wszystko sprawdza :) . Chodzi po prostu o to, że starożytni próbowali znaleźć przyczynę tego, dlaczego ludzie są różni. Szukali właśnie także w gwiazdach. To, że u niektórych się to spełnia to raczej zasługa samej wiary w horoskopy :) .

Różnice tak naprawdę wynikają z naszych osobowości. To są często skomplikowane połączenia :) . Ale zauważcie: mamy 4 główne osobowości wg Hipokratesa-Galena i 4 żywioły przypisane zodiakom. I mogą się pokrywać :) . Np. melancholików można przypisać zodiakom wodnym (np. moje Ryby) , a sangwiników np. ognistym (choćby Lew).

Może też być inaczej. Wydaje mi się jednak, że można przypisać osobowości:
- introwertyczne (melancholik i flegmatyk) - znakom wodnym i ziemskim,
- ekstrawertyczne (sangwinik i choleryk) - znakom ognistym i powietrznym.

Tylko z zodiakami problem polega na tym, że każdemu przypisuje się konkretny okres, w którym człowiek się rodzi :) . To raczej jednak podchodzi już pod bzdet, bowiem osobowość jest kwestią zarówno genetyki, jak i środowiska, nie zaś "mistycznego wpływu gwiazd". Czyli, że data urodzenia nie ma wpływu na nas :) .

Paweł 19
[Usunięty]

Wysłany: 29 Sierpień 2008, 21:54   

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. W moim przypadku faktem jest ,że posiadam niemal wszystkie cechy bycze ;) Możliwe ,że to zbieg okoliczności ale naprawdę tak mam. Z kimś kto nie akceptuje tych cech nie mam nawet po co zaczynać rozmowy ;) Faktem tez jest ,że mam jeszcze jedną koleżankę spod znaku bliźniąt (czyli spod tego który ma osoba z którą się kłóciłem) a dogadujemy się raczej dobrze póki co. Wiele zależy od tego komu się to rzeczywiście sprawdza. Najpierw się kłóciliśmy a potem zobaczyłem jaki to znak, żeby nie było że coś sobie wmówiłem ;)

Fuego 

Wysłany: 29 Sierpień 2008, 23:42   

Znaki zodiaku i ich wpływ na znajomość traktuję z przymrużeniem oka, ale coś w tym jest, że niektóre cechy przypisywane poszczególnym znakom zawsze się zgadzają.
Np. moja przyjaciółka jeszcze dawno temu mówiła: Wodnik (ja) ze Skorpionem wcześniej czy później nie wytrzymają ze sobą, bo to silne osobowości. Nie wierzyłam w to, a się sprawdziło :p W każdym kłamstwie i bzdurze jest choć krztyna prawdy ;>

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 30 Sierpień 2008, 00:35   

Jestem Skorpionem ;)

Cytat:
Skorpion

24 października - 22 listopada

Szczęśliwy dzień - czwartek, liczba - dziewięć, kolor - czerwony, kamienie - koral, karbunkuł i akwamaryn. Znak żeński. Żywioł - woda.

Skorpion to najsilniejszy ze wszystkich znaków zodiaku posiadający jednocześnie najtrudniejszy charakter. Skorpion cierpi na nadmiar energii życiowej. Uzewnętrznia się to w jego wielkim dynamizmie, aktywności, sile ducha i charakteru. Działa z pasją i odwagą, ma nieustanną chęć działania. Zmaga się z życiem i uwielbia to. Jego żywioł to pokonywanie trudności. Swemu patronowi, Marsowi, zawdzięcza wojowniczość i agresywność. Jego przeżycia są zawsze skrajne, reakcje - gwałtowne. Cokolwiek robi, robi z namiętnością. Bystry i dociekliwy, ma ogromną intuicję. Przebiegły. Praca pochłania go całkowicie, wykonuje ją z pasją i wytrwale zmierza do celu - nie dla sławy ani kariery, lecz z autentycznego pragnienia działania. Bywa dobrym lekarzem, żołnierzem, naukowcem. Miewa zdolności artystyczne i literackie. Jest wspaniałym psychologiem. Mimo swego egocentryzmu i dumy, Skorpion jest bardzo przywiązany do przyjaciół i potrafi im pomagać w potrzebie. W towarzystwie słynie z ciętego języka i autorytatywności. Niestety, Skorpion jest podejrzliwy i nieufny, bardzo pamiętliwy i pesymistycznie nastawiony do życia Często - mściwy. Zdarza się też typ negatywny o tak brzydkich cechach jak złośliwość, chytrość, despotyzm oraz skłonności do tyraństwa i okrucieństwa. Jednak, zły czy dobry, Skorpion nigdy nie jest nudny.

W miłości namiętny i zachłanny. Posiada silnie rozwinięty seksualizm i trudno wytłumaczalny magnetyzm. Kieruje się wyłącznie emocją. Współżycie z nim jest trudne - jest humorzasty i zazdrosny, lubi dominować. Biada temu, kto go zrani. Skorpiony są zwykle bardzo atrakcyjne i pociągające. Ich uczucie bywa silne, głębokie i trwałe. Nie interesują się błahymi flirtami "romansami za grosz". Ich życie erotyczne zaczyna się zwykle wcześnie i trwa długo.

Skorpion jest z natury partnerem konfliktowym, ale jednocześnie fascynującym. Najlepiej układają się jego związki z Bykiem i Lwem (po wzajemnym przystosowaniu się). Szansę powodzenia ma także z Bliźniętami, Rakiem, Panną i Wagą. Z innym Skorpionem może mu być albo bardzo dobrze, albo bardzo źle. Zdecydowanie mniej dobre dla Skorpiona są Strzelec, Wodnik i Ryby. Z Baranem natomiast czeka go tylko wojna.

Dzieci-Skorpiony są inteligentne i bystre, bardzo zdolne i chłonne, ale trudne do wychowania, nieposłuszne i krnąbrne. Są nadmiernie ruchliwe i żywe.

Skorpion powinien kształtować w sobie opanowanie i trzeźwość myśli, a także starać się wyzbyć egoizmu i chęci panowania.

Dla Skorpiona szczególnie ważny w diecie jest siarczan wapnia, którego niedobór powoduje nieżyty, choroby płuc, wrzody oraz schorzenia wątroby i nerek. Sól ta występuje obficie w produktach podanych dla Raka, które powinien często jadać także i Skorpion.

Cytat:
Skorpion jest bardzo przywiązany do przyjaciół i potrafi im pomagać w potrzebie

To by się u mnie zgadzało.
Cytat:
Skorpion jest podejrzliwy i nieufny, bardzo pamiętliwy i pesymistycznie nastawiony do życia

To też, ale głównie dlatego, że na ludziach głównie zawiedzałem :P

Cytat:
Skorpion nigdy nie jest nudny

Tu się nie zgadza.

Cytat:
Z Baranem natomiast czeka go tylko wojna.

Tu całkowita zgoda, brat jest z pod tego znaku i tylko się kłócimy :)

Cytat:
Dzieci-Skorpiony są inteligentne i bystre, bardzo zdolne i chłonne, ale trudne do wychowania, nieposłuszne i krnąbrne. Są nadmiernie ruchliwe i żywe

Zgadza się :)

Tak BTW:na innych horoskopach wyczytałem, że skropiony z natury są spokojne i to by się zgadzało :)

Batkocz 
Admin

Wysłany: 30 Sierpień 2008, 01:17   

Naukowcy od jakiegoś czasu badają związki pomiedzy datą urodzin, a zdrowiem fizycznym i psychicznym człowieka, ale ewentualnych różnic nie przypisują wcale gwiazdom, ale np. odmiennej diecie, innej ilości światła słonecznego w różnych porach roku, sezonowym chorobom, itd.

http://www.dziennik.pl/na...ty_urodzin.html

Horoskop naukowy

Horoskop zdrowia

Adik napisał/a:
Np. melancholików można przypisać zodiakom wodnym (np. moje Ryby) , a sangwiników np. ognistym (choćby Lew).

Z tego co kiedyś czytałem to znaki ogniste (Baran, Lew, Strzelec) to raczej cholerycy, sangwinicy to znaki powietrza (Wodnik, Bliźnieta, Waga), melancholikami mają być znaki ziemi (Byk, Panna, Koziorożec), a flegmatykami znaki wodne (Rak, Skorpion, Ryby).

P.S. Jestem Rybą i szczerze nie znoszę swojego znaku zodiaku, a raczej tego co tam o nim piszą, mam wszystkie wady jakie tam wymieniają, ale nie dostrzegam u siebie żadnych zalet przypisywanych temu znakowi, a zresztą te niby zalety też mnie jakoś nie pociągają.

Ania7 

Wysłany: 30 Sierpień 2008, 07:59   

ee tam horoskop to wielka ściema. znam 2 osoby, które urodziły się dzień po sobie (Ryby), są zupełnie różne. problem w tym, ze te opisy są tak ogólne, że każdy może się z nimi utożsamić, przykładowo "Skorpiony są bardzo przywiązane do swoich przyjaciół". a kto NIE JEST przywiązany do swoich przyjaciół?

Paweł 19
[Usunięty]

Wysłany: 30 Sierpień 2008, 08:03   

Batkocz napisał/a:
P.S. Jestem Rybą i szczerze nie znoszę swojego znaku zodiaku, a raczej tego co tam o nim piszą, mam wszystkie wady jakie tam wymieniają, ale nie dostrzegam u siebie żadnych zalet przypisywanych temu znakowi, a zresztą te niby zalety też mnie jakoś nie pociągają.

Kurde ja mam podobnie też mam wady byka a wolałbym ich nie mieć. Poważne podejście do świata, dużo myślę o wszystkim (melancholik), upartość (która czasem wkur*ia ludzi :mrgreen: ) czepianie się szczegółów, branie wielu rzeczy na poważnie i ogólne niewybaczanie albo przynajmniej chowanie urazy przed długi czas. No ,ale mam też zalety :rotfl: Ni ch*ja jestem uzdolniony artystycznie nad czym ubolewam całe życie, jednak dostrzegam piękno i mam dobry gust ;)

Zagubiona89 

Wysłany: 30 Sierpień 2008, 16:53   

RYBY
19.II - 20.III
Współczujące i szczere serce oraz talent artystyczny to cechy osób urodzonych pod znakiem Ryb.
Znakiem tym włada planeta Neptun, odpowiedzialna za kontakty z innymi światami.

Ryby są otwarte na innych ludzi, zawsze niosą pomoc potrzebującym. Nie przejdą obojętnie obok skrzywdzonego dziecka czy zwierzęcia. Same często chorują, a diagnozy lekarskie nigdy ze stuprocentową pewnością nie wskażą przyczyn dolegliwości.

Sprawiają wrażenie słabych i rozkojarzonych, co często wykorzystują, żeby uciec przed obowiązkami i odpowiedzialnością. Muszą uważać z lekami, używkami i alkoholem, ponieważ łatwiej niż inne Znaki Zodiaku popadają w uzależnienia i ulegają zatruciom.

Ulegające wpływom i niechętne do podejmowania decyzji Ryby mogą mieć problemy w pracy i w życiu osobistym. Wieczna niepewność i niezdecydowanie mogą zniechęcić pracodawców i życiowych partnerów. Mają bardzo zmienne usposobienie, często nie umieją podjąć najprostszej decyzji.

Są bardzo wytrwałe w cierpieniu, często z pokorą znoszą swój zły los, nie umiejąc się przeciwstawić niekorzystnym dla nich okolicznościom. Ryby to najbardziej tajemniczy i mistyczny znak zodiaku. Są bardzo religijne. Żyją często w innych, nierealnych światach. Sprawiają wrażenie, jakby śniły na jawie.

Uwielbiają bajki i niesamowite opowieści. Interesują się paranaukami, medycyną niekonwencjonalną i parapsychologią. Sny i wizje potwierdzają ich wyczucie i talent artystyczny. Mają twórczą wyobraźnię.

Są bardzo muzykalne, umieją pięknie rysować i malować. Warto pielęgnować w Rybach te talenty, ponieważ niepewne siebie szybko zarzucają działalność artystyczną jeszcze we wczesnym dzieciństwie.

Ryby mają wyjątkową intuicję i kierują się przeczuciami, które trudno racjonalnie wytłumaczyć. Powinny jednak zaufać swojej intuicji, ona zawsze wybawi ich z najgorszych opresji.

Ryby odpoczywają najchętniej nad wodą, w ciepłych i wygodnych miejscach. Lubią spać i medytować. W wolnych chwilach oddają się swoim artystycznym pasjom.

[ Dodano: 30 Sierpień 2008, 18:06 ]
Współczujące i szczere serce oraz talent artystyczny to cechy osób urodzonych pod znakiem Ryb.

To by się zgadzało chociaz co do talentu artystycznego to chyba nie tak do końca;).

Ryby są otwarte na innych ludzi, zawsze niosą pomoc potrzebującym. Nie przejdą obojętnie obok skrzywdzonego dziecka czy zwierzęcia.

To też:).

Muszą uważać z lekami, używkami i alkoholem, ponieważ łatwiej niż inne Znaki Zodiaku popadają w uzależnienia i ulegają zatruciom.
to też niestety.

Ulegające wpływom i niechętne do podejmowania decyzji Ryby mogą mieć problemy w pracy i w życiu osobistym. Wieczna niepewność i niezdecydowanie mogą zniechęcić pracodawców i życiowych partnerów. Mają bardzo zmienne usposobienie, często nie umieją podjąć najprostszej decyzji.

także to:)

Ryby to najbardziej tajemniczy i mistyczny znak zodiaku. Są bardzo religijne. Żyją często w innych, nierealnych światach. Sprawiają wrażenie, jakby śniły na jawie.

Równiez te cechy.

Uwielbiają bajki i niesamowite opowieści. Interesują się paranaukami, medycyną niekonwencjonalną i parapsychologią. Sny i wizje potwierdzają ich wyczucie i talent artystyczny. Mają twórczą wyobraźnię.

:)

Ryby mają wyjątkową intuicję i kierują się przeczuciami, które trudno racjonalnie wytłumaczyć. Powinny jednak zaufać swojej intuicji, ona zawsze wybawi ich z najgorszych opresji.
Ryby odpoczywają najchętniej nad wodą, w ciepłych i wygodnych miejscach. Lubią spać i medytować.

Tak wiec prawie większość się zgadza.
A co do wypowiedzi Adika to zgadzam się z tym że ryby są często melanholikami:)

Mogę jeszcze przytoczyć przykład przyjaźni. Często przyciągam do siebie osoby spod znaku skorpiona i raka a także byki co potwierdza mój horoskop. Z tymi znakiami najdłużej trwały i były najmniej konfliktowe i zgodne przyjaźnie.
I co zostanie tutaj po mnie
Czy to tylko sen bez wspomnień
Proch rzucony na morze
Proch rzucony na wiatr".

grs 

Wysłany: 30 Sierpień 2008, 21:07   

Cytat:

Skorpion cierpi na nadmiar energii życiowej.

Napewno nie :p

Cytat:

Jego żywioł to pokonywanie trudności.

Taaa..

Cytat:
Skorpion jest bardzo przywiązany do przyjaciół i potrafi im pomagać w potrzebie

Zdecydowanie

Cytat:

Niestety, Skorpion jest podejrzliwy i nieufny, bardzo pamiętliwy i pesymistycznie nastawiony do życia

Hmm..

ShySe 

Wysłany: 30 Sierpień 2008, 22:30   

Oczywiście w horoskopach dużo się zgadza, średnio połowa.

ShySe

Paweł 19
[Usunięty]

Wysłany: 31 Sierpień 2008, 10:11   

Dochodzę do wniosku ,że znak zodiaku to rzeczywiście zbieg okoliczności ,a porozumienie lub jego brak zależy od temperamentu. Generalnie z sangwinikiem jako melancholik nigdy nie osiągnę bliższego porozumienia :\ Zbyt wiele różnic, zbyt wiele cech ,które drażnią sangwinika posiada melancholik i na odwrót. Szkoda ,że czasem ktoś próbuję komuś coś narzucić na siłę, jakieś poglądy i sposób bycia nie rozumiejąc ,że ktoś się już taki urodził i nic tego nie zmieni.

Dolce_Caramella 

Wysłany: 2 Wrzesień 2008, 10:16   

Horoskop to moim zdaniem bujda z małostkową domieszką prawdy...
Jeśli u mnie coś się zgadza w horoskopach to tylko 1/3 a takie wypociny na papierze w stylu "Juz w ta sobotę bedziesz bogata/y bo wygrasz 6stke w lotka" albo "za pół roku rozglądaj się za pewnym tajemniczym wielbicielem bo chce skrasc Twoje serce i kupić Ci pierscionek zareczynowy" jakos mnie specjalnie nie ruszają..

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 2 Wrzesień 2008, 10:25   

No z przepowiadaniem przyszłości to już gorzej :P

Adik 

Wysłany: 2 Wrzesień 2008, 10:33   

Przepowiadanie przyszłości to już w ogóle inny klimat :D . Szczególnie właśnie to gazetowe. Jednak sprawy osobowościowe także w większości (chyba) przypadków się nie sprawdzają.

A poza tym człowiek się cały czas zmienia. Moim zdaniem o osobowości decyduje tylko genetyka (to jacy możemy/moglibyśmy być) i środowisko (to jak nas kreuje na podstawie naszych genetycznych możliwości).

A o poznanie swojej osobistej przyszłości raczej nie warto zabiegać. Fajnie ją znać, ale potem to się może odbić czkawką. Poza tym, jeśli ktoś jest chrześcijaninem, to swojej przyszłości bać się nie powinien :) .

Dolce_Caramella 

Wysłany: 2 Wrzesień 2008, 12:20   

Btw.. Moja mama chiala mnie wciagnac w tajemniczy swiat tarota, run i innych pierdółek :P
Uczyła mnie jak kłaść komuś lub sobie tarota ale słyszałam ze to troszke niebezpieczne.. Szczerze mowiac intrygował mnie sposób w jaki sie przepowiadało "przyszłosc" z tych dziwnych obrazków na kartach.. pare razy sobie wrozylam ale nic z tego nie wyszło :P
Co do tarota to raz do tv zadzwonilam do wrozki i wywrozyla mi ze..... wyjde za maz w wieku 24 lat i co??? Mam teraz 25 a jakos nie mam obrączki na palcu.. ehh :D

Paweł 19
[Usunięty]

Wysłany: 2 Wrzesień 2008, 15:16   

Dolce_Caramella napisał/a:
ale słyszałam ze to troszke niebezpieczne..

W jakim sensie niebezpieczne? Co do wróżek z TV to akurat ja mogę z czystym sumieniem powiedzieć ,że to bujda na resorach bo słyszałem o przypadkach brania zwyczajnych ludzi z ulicy, wymyślania im tych dziwnych i klimatycznych imion i żeby tak komuś wróżyli. Od początku w to nie wierzyłem ale po usłyszeniu takich rewelacji że proponują to byle komu to już całkiem.

Fuego 

Wysłany: 2 Wrzesień 2008, 16:46   

Dolce_Caramella napisał/a:
Btw.. Moja mama chiala mnie wciagnac w tajemniczy swiat tarota, run i innych pierdółek :P
Uczyła mnie jak kłaść komuś lub sobie tarota ale słyszałam ze to troszke niebezpieczne.. Szczerze mowiac intrygował mnie sposób w jaki sie przepowiadało "przyszłosc" z tych dziwnych obrazków na kartach.. pare razy sobie wrozylam ale nic z tego nie wyszło :P
Co do tarota to raz do tv zadzwonilam do wrozki i wywrozyla mi ze..... wyjde za maz w wieku 24 lat i co??? Mam teraz 25 a jakos nie mam obrączki na palcu.. ehh :D

A przyznaj się, miałaś jakąś nadzieję, że ona mówi prawdę :mrgreen: ?

Szczęściu trzeba pomóc, samo nic się nie zrobi za nas.

A te wszystkie wróżki to bzdura, tak samo jak np. 'kochaj albo rzuć' na Vivie :p Nabijanie ludzi w butlę.

Adik 

Wysłany: 2 Wrzesień 2008, 17:04   

Fuego napisał/a:
tak samo jak np. 'kochaj albo rzuć' na Vivie :p

To to już w ogóle czysty rachunek prawdopodobieństwa :D .

Dolce napisał/a:
słyszałam ze to troszke niebezpieczne..

Moim zdaniem istnieje przede wszystkim niebezpieczeństwo duchowe. Człowiek korzystający z usług wróżki tak naprawdę poddaje swoje życie nieprzyjaznym duchowym istotom, które to sprawiają, że wróżka (taka prawdziwa, nie szarlatanka) potrafi wróżyć (sama z siebie by nie potrafiła, nawet gdyby się to tak wydawało).

Powyższe niebezpieczeństwo dotyczy jednak ludzi korzystających zarówno z prawdziwych wróżek, jak i tych fałszywych, bo w dużej mierze zależy od wiary samego człowieka. Jeśli człowiek silnie wierzy, że wróżba się spełni, to sam przywoła te demony, nie będąc tego świadomym :\ .

Dolce_Caramella 

Wysłany: 2 Wrzesień 2008, 17:25   

Paweł 19 napisał/a:
W jakim sensie niebezpieczne?

Po prostu gdzies tak usłyszałam ze osoby np ktore nie potrafia wrozyc z tarota nie powinny w ogóle sie do tego przykladac bo wrozba moze sie odwrocic i przez to moga sie pojawic same nieszczescia.. (to pewnie jest związane z negatywną energią)..

Fuego napisał/a:
A przyznaj się, miałaś jakąś nadzieję, że ona mówi prawdę :mrgreen: ?

Taaak :D no mialam nadzieje ze przyjedzie ten wymarzony ksiaze na koniu i bedziemy zyc dlugo i szczesliwie :P Wrozki robia złudne nadzieje tylko po to, by skosić kase nic wiecej..

Młoda 

Wysłany: 2 Wrzesień 2008, 18:07   

Moja koleżanka wróżyła kiedyś z tarota i w tym okresie każdej nocy budziła się o 3 z jakimś dziwnym lękiem. Potem się dowiedziała, że 3 w nocy to jest godzina szatana :605: przestała wróżyć i przestała się budzić. Zbieg okoliczności? :105:

Odpowiedz do tematu