Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: ShySe
21 Maj 2010, 10:38
Warszawskie spotkania - temat ogólny
Autor Wiadomość
wiórka 

Wysłany: 8 Listopad 2008, 23:42   Warszawskie spotkania - temat ogólny

Chciałabym coś zaproponować.
Otóż...
Chodzi mi o spotkania w jakimś spokojnym miejscu, w mniej wiecej 8 osób,w trakcie których staralibyśmy sie walczyć z naszą nieśmiałością. To może nie to samo co spotkania z psychologiem, ale kto zna lepiej nasz problem niż my sami, więc myśle, że wspólnie moglibyśmy wiele zdziałać :D .
Ja mogę zaproponować wiele ćwiczeń, które mogłyby nam pomóc. Zresztą mysle, że każdy z nas ma jakis zasób wiedzy na temat nieśmiałosci, więc wszyscy pewnie bedą mieć jakies propozycje.
Chodzi o zyskanie np umiejetniosci prowadzenia rozmowy w grupie(a nie zastanawiania sie czy cos powiedziec, podczas gdy inni juz 10 razy zmienili temat), mozemy tez robic cwiczenia na kontakt wzrokowy, na emisje glosu(wiele osob niesmialych ma problem z cichym mówieniem).

Jeśli jesteście zainteresowani koniecznie dajcie znać w temacie lub na priv :D
Jeśli jesteście zainteresowani, ale macie jakieś wątpliwości to też się odezwijcie:)
Ostatnio zmieniony przez Marti 26 Marzec 2012, 09:59, w całości zmieniany 10 razy  

Sierra 

Wysłany: 10 Listopad 2008, 00:06   

Chetnie wzialbym udzial w takich spotkaniach, ale niestety jestem z wrocka :P Ogolnie dobry pomysl :)

ShySe 

Wysłany: 10 Listopad 2008, 01:29   

Ja bym się pisał na coś takiego. Najchętniej widziałbym jakieś ćwiczenia na asertywność, bo tego mi teraz najbardziej brakuje. Tylko gdzie będziemy się spotykać w tym celu?

ShySe

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 10 Listopad 2008, 11:24   

No właśnie trzeba salę jakąś wytrzasnąć :) .
Ja spróbuję w swojej przychodni, ale czy się uda to inna sprawa.

W przypadku asertywności to idź na jakiś trening asertywności, byłem na takowym mogę Ci dać namiary jeśli chcesz?

wiórka 

Wysłany: 10 Listopad 2008, 12:31   

No właśnie miejsce to jest pewnien problem. Ale taki malutki :D
Może Martiemu uda się coś zdziałać. A może ktoś jeszcze miałby jakoś możliwość załatwienia jakiejś sali?
Ale nawet jeśli tak się nie uda, to w ostateczności można wynająć jakąś salke. To nie są duże koszty jeśli się rozłozy na wszystkich:)

singleplayer 

Wysłany: 10 Listopad 2008, 21:51   

Ja chętny:)

Magnet 

Wysłany: 10 Listopad 2008, 22:54   

Pomysl ciekawy, jak sie wykrystalizuje cos konkretnego w tym jakas data i miejsce to sie zobaczy, moze zahacze :)
Trzeba cos robic z ta niesmialoscia, bo jakby sama miala przejsc, to juz by przeszla ;)

Pozdrawiam

gmazur1 

Wysłany: 12 Listopad 2008, 11:08   

Jaką tam salę ! Proponuje się spotkać w Ksiegarnio-Kawiarni Tarabuk na ul Browarna 6.
Raz już tam byliśmy z niejakim Kidrock_1982. Świetne miejsce na terapię.
Więc kiedy się spotykamy?

wiórka 

Wysłany: 12 Listopad 2008, 12:46   

No księgarnio-kawiarnia to jest jakiś pomysł, ale wydaje mi się że jednak potrzebne nam miejsce gdzie nie bedzie innych ludzi, bo oni będą nas dodatkowo krępować(a to ma być nie tylko spotkanie towarzyskie, ale głównie praca nad nieśmiałością...) Chyba, że jest tam jakieś spokojne miejsce, gdzie by nam nikt nie przeszkadzał?

Jeśli chodzi o jakąś salkę, to chyba dałoby się coś wynająć za ok 20-30zł za godzine. Na pierwsze spotkanie moglibyśmy wziąć 2h czyli składka by była gdzieś po 5 do góra 10 zł. Jak się na to zapatrujecie?

ShySe 

Wysłany: 12 Listopad 2008, 16:01   

Marti napisał/a:
W przypadku asertywności to idź na jakiś trening asertywności, byłem na takowym mogę Ci dać namiary jeśli chcesz?

To daj, a nuż się przydadzą.

wiórka napisał/a:
No księgarnio-kawiarnia to jest jakiś pomysł, ale wydaje mi się że jednak potrzebne nam miejsce gdzie nie bedzie innych ludzi, bo oni będą nas dodatkowo krępować(a to ma być nie tylko spotkanie towarzyskie, ale głównie praca nad nieśmiałością...)

No właśnie, ja się w Tarabuku nie czułem zbyt swobodnie, jak zeszliśmy na temat nieśmiałości. Tzn. jeśli spotkania będą skuteczne, z czasem zaczniemy chodzić i w takie miejsca, ale wydaje mi się, że nie jest to dobry pomysł na początek.

wiórka napisał/a:
Jeśli chodzi o jakąś salkę, to chyba dałoby się coś wynająć za ok 20-30zł za godzine. Na pierwsze spotkanie moglibyśmy wziąć 2h czyli składka by była gdzieś po 5 do góra 10 zł. Jak się na to zapatrujecie?

Średnio. Wydaje mi się, że konieczność płacenia czegokolwiek może zniechęcić większość osób. W dodatku to nie ma być przecież spotkanie jednorazowe.

ShySe

Krzysztof1987 

Wysłany: 12 Listopad 2008, 21:10   

Jestem chętny :) .

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 12 Listopad 2008, 21:29   

Jak się uzbiera z 10 lub więcej osób to ja rezygnation za dużo ludu dla mnie :P

bart 

Wysłany: 14 Listopad 2008, 01:37   

Dołączyłem do tego forum z myślą dokładnie o czymś takim, ale już mnie ktoś ubiegł z publikacją (mam długi przewód myślowy:). Chętnie się dołączę i w razie potrzeby dorzucę. Dajcie tylko znać gdzie i kiedy.

wiórka 

Wysłany: 14 Listopad 2008, 10:00   

W takim razie ja pierwsze spotkanie proponuję zrobić w środę, lub w piątek. W oba te dni jestem wolna gdzieś od 15. Napiszcie, proszę, w jakich godzinach wy macie czas i postaramy sie wybrać taką porę, żeby wszystkim pasowało.

Jeśli chodzi o miejsce, to narazie chyba jakaś salka by się przydała. Spróbuję do środy coś załatwić. Mam nadzieję, że z kasą jakoś sie dogadamy :) . Jeśli komuś składka przeszkadza to niech da mi znać.

Marti ani mi się waż rezygnować :P

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 14 Listopad 2008, 10:25   

Mi piątek bardziej pasuje (w środę do 14 max. mogę czyli średnio mi pasuje).
Lista osób:
bart
Krzysztof1987
singleplayer
wiórka (organizatorka)
jakiś Marti (nie znam gościa :P )
magnetx
gmazur1
ShySe

Sporo osób zdeka jak dla mnie.

ShySe 

Wysłany: 14 Listopad 2008, 10:45   

No to ja przyjdę, a do godziny się dostosuję, o ile nie będzie całkiem z kosmosu (przed 10 rano albo po 9 wieczorem). Zastrzegam jednak, że jestem skłonny zapłacić jednorazowo najwyżej 10 zł. Jeśli składka miałaby być wyższa, to ja odpadam. Nie odpowiadam również finansowo powyżej tej kwoty za tych, co mają przyjść, a nie przyjdą (i jako doświadczony organizator mocno polecam zebranie zaliczki przed spotkaniem).

ShySe

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 14 Listopad 2008, 10:49   

Ja tiż max 10pln, bo nie cierpię wydawać kasy jak jej mam mało i jej nie przybywa :P

W środę powęszę na temat tej sali za free, ale nic nie obiecuję (szanse na sukces 10% przy moich umiejętnościach konwersacji :P ).

bart 

Wysłany: 14 Listopad 2008, 22:33   

Widzę, że tylko ja tu jestem pracująco-studiujący. A może tak jakiś weekend? Jak nie to w 'godzinach z kosmosu', ewentualnie może mi sie uda urwać koło 17 na chwile w tygodniu.

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 14 Listopad 2008, 23:09   

Ja mogę w wtorki i piątki, weekendy u mnie nie są pewne (it's long freaking story).
Najlepiej niech każdy napisze jakie dni mu pasują, wtedy będzie można pomyśleć nad grafikiem spotkań.

singleplayer 

Wysłany: 15 Listopad 2008, 22:29   

Mi pasi wtorek, środa, piątek. Proponuje zastanowic sie o czym bedziemy gadac na tym spotkaniu.

ShySe 

Wysłany: 16 Listopad 2008, 15:31   

magnetx napisał/a:
Do tego, czy ustalamy jakis minimalny czas, jaki chcemy ze soba bez uciekania spedzic w jednym pomieszczeniu mimo niesmialosci? :P

Ja uważam, że długość spotkania trzeba ustalić z góry na sztywno. Proponuję po 15 min na uczestnika plus 30 min na słowo wiążące.

singleplayer napisał/a:
Proponuje zastanowic sie o czym bedziemy gadac na tym spotkaniu.

Myślę, że dobrze byłoby ustanowić coś w rodzaju kontraktu terapeutycznego, tzn. niech się każdy zastanowi, co jest jego największym problemem i celem, jakie ma oczekiwania odnośnie tych spotkań i ewentualnie konkretne pomysły, jak można by mu (albo innym) pomóc.

ShySe

wiórka 

Wysłany: 17 Listopad 2008, 17:56   

Wysyłam cennik za wynajęcie sali. Jak widać najlepiej by było w tygodniu we wczesnych godzinach. Ale tak nam się raczej nie uda dopasować. Ja w piątek niestety jednak nie będę mogła od 17... Może niech każdy faktycznie napisze jakiś grafik kiedy może i wtedy dopadujemy. Albo możaby jeszcze np dziś o 22 umówić się na czacie i wspólnie ustalimy termin.

wynajem sali:
w tygodniu od 9 do 17 15 PLN/godz
w tygodniu po 17 20 PLN/godz
w weekend 30 PLN/godz

[ Dodano: 17 Listopad 2008, 18:32 ]
Znalazłam salę po 20 za godzinę też w weekendy, więc może jednak umówmy sią narazie na tą sobotę. Ja proponuję jakoś koło 14, ale jak wam pasuje :) To nie musi być stały termin. Póznej może uda nam się uzgodnić jakiś inny.

bart 

Wysłany: 17 Listopad 2008, 22:48   

Jak dla mnie ta sobota jest ok. Godzina dowolna. Za pierwszym razem możemy ustalić co dalej: jak mają te spotkania wyglądać i w jakim terminie mają się docelowo odbywać.

A gdzie ta sala?

PS. Aż sobie wygooglowałem co to jest 'kontrakt terapeutyczny'. Człowiek zawsze się uczy czegoś nowego...

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 18 Listopad 2008, 09:25   

Ja mam w planach w tę sobotę zawitać na Poznan Game Arena i wrócić z jakimiś fotami z hostessami :P .
Przeprowadzanie wywiadów sobie podaruję (mam taką możliwość, mam tam wjazd za free :P ).
Zatem najwyżej sobie radzie bez zemnie .
Spiszcie relację jak było :)

Magnet 

Wysłany: 18 Listopad 2008, 20:20   

Hej

Jezeli idzie o najblizsza sobote, to mi by pasowalo wczesniej, gdzies przed poludniem, ale jak nie da rady to przyjde i pozniej (odwolam co innego :P ).

Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu