Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakiej muzyki słuchacie?

Jakiego rodzaju muzyki słuchacie, ludzie?
Muzyka elektroniczna (sprecyzować rodzaj)
19%
 19%  [ 35 ]
Rock/metal (sprecyzować rodzaj)
31%
 31%  [ 57 ]
Hiphop/rap/r&b
12%
 12%  [ 22 ]
Reggae/ska
8%
 8%  [ 16 ]
Pop (czyli większość hitów viva/mtv/eska itp. :P)
9%
 9%  [ 18 ]
Jazz/blues/soul
10%
 10%  [ 20 ]
Muzyka klasyczna
8%
 8%  [ 15 ]
Głosowań: 99
Wszystkich Głosów: 183

Autor Wiadomość
Endless 

Wysłany: 9 Maj 2009, 13:32   Jakiej muzyki słuchacie?

Hej,
Istnieje już temat "teraz grane" związany z muzyką, ale jestem ciekaw jak przedstawia się rozkład zainteresowań. Jakiego rodzaju muzyki głównie słuchacie? Czemu akurat taki rodzaj muzyki?
Liczę na szczere odpowiedzi :P
Co do ankiety, granice pomiędzy niektórymi gatunkami mogą się zacierać lub niektóre gatunki mogą się łączyć, ale tak dokładną ankietę raczej ciężko byłoby zrobić (choćby z uwagi na to, że nie znam większości z tych gatunków, a taka rozbudowana ankieta byłaby nieczytelna).

Ja słucham głównie muzyki elektronicznej, a dokładnie to trance/progressive. Kiedyś słuchałem jakichś Slipknotów itp., ale dopiero w tej muzyce znalazłem to czego szukałem. Zainspirowało mnie przede wszyskim bogactwo dźwięków oraz niezliczone sposoby na jakie można te dźwięki łączyć. Piosenki są rytmiczne i wpadają w ucho. W dodatku o wiele łatwiej mi się uczy jak zapuszczę sobie taki secik. Na plus również przemawia długość utworów sięgających kilkunastu minut. A szczególnie przepadam za dwugodzinnymi cotygodniowymi setami z audycji radiowych w internecie :P .

P.S. Tylko bez kłótni o to, który gatunek muzyki jest lepszy, bo każdy ma swój gust muzyczny i nikt nikogo w ten sposób nie przekona.

I am a worm before I am a man,
I was a creature before I could stand,
I will remember before I forget,
Before I forget that!
...
You're the best around!
Nothing’s gonna ever keep you down!
Ostatnio zmieniony przez Batkocz 9 Maj 2009, 16:29, w całości zmieniany 3 razy  

barton fink 

Wysłany: 9 Maj 2009, 14:05   

ankieta jest lewa bo nie idzie zaznaczyć kilku na raz:P

Rock, metal, pop, hip hop, blues, poważna okazjonalnie(klasyczna to poważna ale klasycystyczna:P)

Pisałem już wiele razy że nie ma dla mnie różnicy między np. pomiędzy metalem a hip hopem, każda muzyka jest dobra o ile dobrze mi się jej słucha, a do takiej nie zalicza się "bum bum jeb jeb" trzęsące okolicą :P .

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 9 Maj 2009, 14:15   

Rock, metal, gothic alternative metal, 80's, 90's, rap i wszystkiego po trochu.
Zagraniczna only.

Endless 

Wysłany: 9 Maj 2009, 15:11   

@OFF:
Hmm, zaznaczałem opcję dostępności wielokrotnego wyboru, ale nie wiem czemu nie działa. Z drugiej strony, chodziło mi właśnie o to słówko "głównie", czyli najczęściej, bo wiadomo, że nikt się nie ogranicza do jednego typu muzyki i czasem sobie puści dla odmiany coś innego :-> . Niestety ankiety raczej nie da się już zedytować.

Before I forget that!
...
You're the best around!

dream_or_die 

Wysłany: 9 Maj 2009, 15:48   

metal, najczęściej gothic :P ... oprócz tego rock, punk i takie tam różne xP

Neko 

Wysłany: 9 Maj 2009, 16:23   

metal, rock, punk rock, indie rock... i różne odmiany

Batkocz 
Admin

Wysłany: 9 Maj 2009, 16:30   

Endless napisał/a:
Niestety ankiety raczej nie da się już zedytować.

Da się. Zmieniłem na maiksymalnie 3 możliwe wybory, chyba wystarczy?

brotherquay 

Wysłany: 9 Maj 2009, 16:50   

zaznaczylem elektroniczna, rock i jazz.

najlepsze jak niektorzy mowia, ze 'maja gust eklektyczny' albo sa otwarci 'na wszystkie rodzaje muzyki' a potem wymieniaja sznurkiem np. zespoly indierockowe :) do nikogo nie pije, tak tylko mi sie przypomnialo.

ja, tego,
Kod:
www.lastfm.pl/user/tfist

picco 
WebTeam

Wysłany: 9 Maj 2009, 19:30   

Muzyka elektroniczna (nie umiem sprecyzować, coś sobie powybierałam po trochu, ale przede wszystkim trance), rap polski z sensowniejszym tekstem i amerykański bardziej rytmiczny. Ot.

truskawka17.18
[Usunięty]

Wysłany: 9 Maj 2009, 19:38   

Ja polubiłam niedawno stosunkowo reggae: :D zadna muzyka mnie tak nie inspirowala do tej pory jak ta.Zawsze lubiłam słuchać ale ona ma w sobei jakies przesłanie,magię...
Nauczyłą mnie inaczej patzrec na swiat.
Ale słucham i hip hopu rocka punka ,wszystkiego po trochu :P

Djluna 

Wysłany: 9 Maj 2009, 20:02   

Jeśli chodzi o mnie to słucham najmocniejszych i najmroczniejszych odmian muzyki elektronicznej. Mianowicie: Hardtrance, HardTechno (inaczej Schranz), Hardstyle (ten prawdziwy), Hardcore (inaczej gabber), TerrorCore, Speedcore. Lubię czasem też posłuchać Gothic Metalu np. Nightwish'a lub Within Temptation. Kilka lat wstecz słuchałem komercyjnego dancecore'u, lecz zbrzydło mi to strasznie. Dopiero w czymś mocniejszym się odnalazłem. :D

ania84 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 9 Maj 2009, 20:26   

Katolicki Uniwersytet Lubelski??? Hm.

brotherquay 

Wysłany: 9 Maj 2009, 20:29   

Djluna napisał/a:
Jeśli chodzi o mnie to słucham najmocniejszych i najmroczniejszych odmian muzyki elektronicznej. Mianowicie: Hardtrance, HardTechno (inaczej Schranz), Hardstyle (ten prawdziwy), Hardcore (inaczej gabber), TerrorCore, Speedcore.
jesli rozumiem to sa to rzeczy technopochodne. z takich calkiem mroczne wydaje mi sie goa trance. edit: a, i jeszcze rozne minimale i glitch.

Cytat:
Katolicki Uniwersytet Lubelski??? Hm.
ten zespol niezle napierdala.
Ostatnio zmieniony przez brotherquay 9 Maj 2009, 20:33, w całości zmieniany 1 raz  

ania84 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 9 Maj 2009, 20:31   

Wiem:P Kiedyś sama go słuchałam.

brotherquay 

Wysłany: 9 Maj 2009, 20:32   

ktorego albumu?

korneliusz 

Wysłany: 9 Maj 2009, 21:25   

Djluna napisał/a:
Jeśli chodzi o mnie to słucham najmocniejszych i najmroczniejszych odmian muzyki elektronicznej.

Dla mnie mocniejsze i mroczniejsze są różne darkstepy, hardstepy itp typu Technical Itch, Counterstrike, Gein, Limewax czy Current Value. Ale ja tam nie wiem, może dzisiejsza młodzież ma inne definicje, a DNB niedługo będą grać tylko w klubach 40+, zaraz po wieczorze z Elvisem:)

l. 

Wysłany: 10 Maj 2009, 08:53   

Rock/metal, a konretniej melodic death metal, metalcore, cybergrind (:P), hardcore, nu-metal, death metal, oriental metal, rock i jeszcze kilka innych.

Redex 

Wysłany: 10 Maj 2009, 09:04   

W wyborze nie ma muzyki filmowej...

Endless 

Wysłany: 10 Maj 2009, 09:10   

Właśnie nie do końca byłem pewien czy muzykę filmową osobno uwzględnić, gdyż muzyka filmowa też jakiś styl reprezentuje np. pop. Wówczas ktoś by powiedział, że muzykę z gier też osobno warto by uwzględnić.

Before I forget that!
...
You're the best around!

mxcb 

Wysłany: 10 Maj 2009, 09:55   

PUNK ROCK !!! Oi !

korneliusz 

Wysłany: 10 Maj 2009, 13:22   

Endless napisał/a:
Właśnie nie do końca byłem pewien czy muzykę filmową osobno uwzględnić, gdyż muzyka filmowa też jakiś styl reprezentuje np. pop.

Wydaje mi się, że mylisz muzykę filmową z muzyką wykorzystaną w filmie.

truskawka17.18
[Usunięty]

Wysłany: 10 Maj 2009, 18:28   

Oto co znalazłam w necie :)patzrac na ankiete by sie zgadzało :lol:

Rodzaj muzyki, którą lubimy, zależny jest od cech naszego charakteru
Udowodnił to profesor Adrian North z Herriot - Watt University.
Szczegółowo zbadał 36 tysięcy melomanów.
Okazało się, że słuchacze rocka cierpią na brak pewności siebie, wielbiciele popu nie są zbyt kreatywni, fani country and western są pracusiami. Z kolei śmiałość, a nawet zuchwałość wyróżnia miłośników rapu. Pomysłowe i pewne siebie są natomiast osoby lubiące jazz i muzyke poważną
i co Wy o tym myslicie??

picco 
WebTeam

Wysłany: 10 Maj 2009, 18:51   

truskawka17.18, całkiem możliwe, że tak jest. Ja czytałam natomiast, że większość ludzi lubiących rap i muzykę elektroniczną jest agresywnymi indywidualistami i ma zwyczaj buntować się przeciw wszelkim zasadom społecznym ;)

Endless 

Wysłany: 10 Maj 2009, 19:14   

korneliusz napisał/a:
Endless napisał/a:
Właśnie nie do końca byłem pewien czy muzykę filmową osobno uwzględnić, gdyż muzyka filmowa też jakiś styl reprezentuje np. pop.

A to jest rozgraniczenie na muzykę filmową, a muzykę z filmów :-? Nie wiedziałem tego 8-)
picco, to co mówisz, to po części prawda, bo ja jako słuchacz muzyki elektronicznej, mam w sobie lekkie pokłady agresji i mam skłonności do buntu przeciw różnym zasadom, regułom, jednak indiwidualista ze mnie jest niewielki, bo staram się zawsze wtopić w tłum i nie występować z szeregu :P Jednak nie jest to żadna reguła, bo z tego co zaobserwowałem to często takie szufladkowanie według słuchanego rodzaju muzyki nie sprawdza się.

Before I forget that!
...
You're the best around!

brotherquay 

Wysłany: 10 Maj 2009, 19:23   

Endless napisał/a:
korneliusz napisał/a:
Endless napisał/a:

A to jest rozgraniczenie na muzykę filmową, a muzykę z filmów :-? Nie wiedziałem tego 8-)
korneliuszowi pewnie chodzilo o to, ze sa 2 rodzaje muzyki filmowej: score, czyli ilustracja (te smyczki, ktore graja w tle podczas scen i maja budowac nastroj) oraz soundtrack/ost, czyli to co dostajesz na plycie wydanej w czasie premiery filmu (moga byc same piosenki, score lub jedno i drugie).

Odpowiedz do tematu