Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Co polecicie? Jakie książki warto przeczytać?
Autor Wiadomość
SilverO 

Wysłany: 21 Lipiec 2013, 11:23   

Saga o Ludziach Lodu :D
świetna skandynawska saga, ale ona ma ponad 40 tomów więc nie wiem czy komuś zechce się czytać. mnie osobiście bardzo się podoba :D

Hakim 

Wysłany: 21 Lipiec 2013, 17:45   

SilverO napisał/a:
świetna skandynawska saga, ale ona ma ponad 40 tomów więc nie wiem czy komuś zechce się czytać. mnie osobiście bardzo się podoba :D

Rany, moja matka ma tego całe półki. Próbowałem kiedyś za to się zabrać, ale wymiękłem przy tym jak jakaś tam bohaterka dostawała co chwila "rui" (tak to zostało określone w tej powieści). Takie romansidło fantasy jak dla mnie.

SilverO 

Wysłany: 22 Lipiec 2013, 20:41   

Hakim napisał/a:
SilverO napisał/a:

Rany, moja matka ma tego całe półki. Próbowałem kiedyś za to się zabrać, ale wymiękłem przy tym jak jakaś tam bohaterka dostawała co chwila "rui" (tak to zostało określone w tej powieści). Takie romansidło fantasy jak dla mnie.

no trochę nudzą te wstawki romansidła jak to ująłeś, ale ta cała otoczka fantasy... a ja uwielbiam fantastykę xD

Hakim 

Wysłany: 23 Lipiec 2013, 06:38   

Cytat:
a ja uwielbiam fantastykę xD

Tak jak i ja, co właśnie skłoniło mnie wtedy do spróbowania tej sagi. Niestety poległem ;p

Marzycielka7 

Wysłany: 28 Lipiec 2013, 22:02   

Ja polecam "Moje drzewko pomarańczowe" Joségo Mauro de Vasconcelosa. Początkowo myślałam, że to książka dla dzieci, ale jakże się myliłam! Opowieść pełna bólu i cierpienia, o potrzebie bycia kochanym przedstawiona z punktu widzenia nadzwyczaj dojrzałego i wrażliwego chłopca. Książka bardzo wzruszająca. Ja na pewno jeszcze kiedyś do niej powrócę.

obituary 

Wysłany: 29 Lipiec 2013, 08:42   

Ja polecam "Felietony Filmowe Krzysztofa Janickiego"

joker21 

Wysłany: 30 Lipiec 2013, 11:47   

Ostatnio czytałam "Malowany Ptak" - mocna pozycja, polecam.

bulma222 

Wysłany: 30 Lipiec 2013, 21:20   

Do waszych propozycji dorzuciłabym, powieść przygodową osadzoną w Indiach tj. "Shantaram". Naprawdę bardzo przyjemna, lekka książka, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.
Osobą zainteresowanym historią starożytnego rzymu polecam "Ja, Klaudiusz". Naprawdę bardzo ciekawa książka poruszająca okres czasu(od Augusta do Klaudiusza) rzadko przedstawiany w filmie, literaturze. Później warto odświeżyć "Quo vadis" ponieważ następcą po Klaudiuszu staje się nie kto inny jak Neron.
No i nie byłabym sobą bez polecenia książki do, której mam duży sentyment "Przeminęło z wiatrem". Aczkolwiek jest to książka, którą polecam raczej płci pięknej :)

ktojestem 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 5 Sierpień 2013, 20:36   

SilverO napisał/a:

Przeczytałam chyba połowę książek z tej serii (w bibliotece nie było wszystkich części) i bardzo lubię tę sagę. Do momentu kiedy mój ulubiony bohater Heike umiera. Do tomów powyżej 30 nie dobrnęłam, bo im bardziej osadzone w współczesności, tym wydaje mi się mniej ciekawe.
Sama biografia autorki jest interesująca, kobieta trzykrotnie zgwałcona i cierpiąca na psychozę, jeśli nie schizofrenię.

nutella 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 7 Październik 2013, 15:52   

trudno mi uwierzyć, że ktoś jeszcze mógł nie czytać, ale oczywiście "mistrz i małgorzata", pozycje milana kundery: najbardziej "życie jest gdzie indziej" m.k "nieśmiertelność", i "wszystko za życie" <nie widzialam filmu, książka super> , może jeszcze "przygody czarnej dziewczyny w poszukiwaniu boga"

samotny91 

Wysłany: 9 Październik 2013, 22:17   

Ostatnio przeczytałem "Nocny Patrol" i "Dzienny Patrol" Siergieja Łukjanienki. Polecam każdemu miłośnikowi literatury fantasy. Akcja dzieje się w Rosji, głównie w Moskwie, co sprawia że we wszystkich "Patrolach" występuje dość specyficzny, wręcz rodzimy klimat. Na przykład wszechobecne szare osiedla zapełnione wielkopłytowymi wieżowcami - skądś to bardzo dobrze znamy :)

FreeCia 

Wysłany: 10 Październik 2013, 10:58   

Kocham Łukjanienkę i strasznie polecam jego "Spektrum". Jest na szczycie listy książek, które lubię najbardziej [zaraz po trylogii Sapkowskiego o Bożych Bojownikach :) ].

zając 

Wysłany: 10 Październik 2013, 12:14   

Martyna przecież Ty nie czytasz ksiązek 8-)

Redex 

Wysłany: 21 Listopad 2013, 21:24   

Właśnie kończę autobiografię Arnolda Schwarzeneggera "Pamięć Absolutna". Polecam.

MissSunshine 

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 21 Listopad 2013, 22:38   

Redex napisał/a:
Właśnie kończę autobiografię Arnolda Schwarzeneggera "Pamięć Absolutna". Polecam.

Własnie słyszałam ostatnio iz mimo ze bardzo ciekawa to sie dosc słabo u nas sprzedaje. A kawał ksiazki, wiec jest co czytac : D

jusef19 

Wysłany: 24 Listopad 2013, 20:55   

a czy nowego wiedźmaka warto przeczytać?

Juka 

Wysłany: 24 Listopad 2013, 21:07   

jusef19 napisał/a:
a czy nowego wiedźmaka warto przeczytać?

Tak, mnie Sapek porwał właśnie jak dawniej - może nawet bardziej - a owo dawniej było dość dawno temu. Przeczytałam go na spokojnie tuż po Inferno Browna (które mnie lekko znudziło) i byłam zachwycona klimatem. Co prawda historia trochę przykrótka, ale to inna sprawa.

FreeCia 

Wysłany: 24 Listopad 2013, 21:20   

Cytat:
– Grafomanie, zbrukałeś taką świetną serię – napisał na profilu wydawnictwa SuperNOWA fan podpisany jako Geralt1998. – Na grach “Wiedźmin” wychowały się całe pokolenia. Jeśli swoje czytadło napisałeś dla beki, to ci nie wyszło.

http://aszdziennik.wordpr...tna-serie-gier/

:D

jeszcze nie miałam okazji, ale na pewno kiedyś przeczytam.
Chociaż o wiele bardziej niż serię o wiedźminie, kocham jego trylogię husycką. Jest mega!

jusef19 

Wysłany: 24 Listopad 2013, 21:28   

tak, po niezbyt zachęcającym początku też mnie wciągnęła Trylogia Husycka

terefere 
Andrzej

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 20 Marzec 2014, 18:11   

Beksińscy. Portret podwójny. Z początku, kiedy opisywane jest dzieciństwo Zdzisława i historia rodu do 2 pokoleń wstecz, książka trochę nudna ale potem czyta się naprawdę przyjemnie, czasem z uśmieszkiem na twarzy, bo momentami można przejrzeć się w tych opisach wszystkich ich dziwacznych przyzwyczajeń i zachowań jak w lustrze :) Szczególnie mogę polecić fanom Tomka i jego trójkowych audycji czy felietonów z Tylko Rocka, żeby dowiedzieć się co tak naprawdę przez te wszystkie lata siedziało w jego głowie.

Ksenomorf 
Niemyta dusza

Wysłany: 22 Czerwiec 2014, 20:31   

terefere napisał/a:
Szczególnie mogę polecić fanom Tomka i jego trójkowych audycji czy felietonów z Tylko Rocka, żeby dowiedzieć się co tak naprawdę przez te wszystkie lata siedziało w jego głowie.

I trzeba przyznać, że z kart biografii wyłania się niezbyt przyjemny portret młodego Beksińskiego, starego zresztą też, ale z innych powodów.

ggo 

Wysłany: 27 Czerwiec 2014, 20:54   

Ja polecam Callisto autorstwa Torstena Krola.

chwaścik 

Wysłany: 4 Wrzesień 2014, 23:09   

"Nos4a2" Joe Hill zajebisty horror w troche świątecznym klimacie :)

olivka 
1936

Wysłany: 22 Październik 2014, 16:10   

Ostatnio słyszałam fajny wykład o ,,Programowaniu osobowości "Na ten temat powstała też fajna książka nie pamiętam tytułu i autora. Ale jak się dowiem i przeczytam... to zapewne mogę polecić. Jak książka będzie tak ciekawa jak sam wykład.

myimmortal 

Wysłany: 19 Wrzesień 2015, 19:02   

Bardzo podobały mi się książki z cyklu "Kroniki wampirów" Anne Rice.
Poza tym trylogia "Władcy Pierścieni" Tolkiena.
Cykl Saga o Wiedźminie: Król elfów, Czas pogardy, Chrzest ognia, Wieża Jaskółki, Pani Jeziora.
"Wilcza księżniczka" Cathryn Constable.
"Nieuchwytny książę" Julie Anne Long
"Ryzykowne rozkosze" Julie Anne Long
"Ocean pocałunków" Julie Anne Long

Odpowiedz do tematu