Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Legalizacja narkotyków?

Czy jesteś za legalizacją?
Jestem za legalizacją
45%
 45%  [ 11 ]
Jestem przeciwko legalizacji.
29%
 29%  [ 7 ]
Obojętnie, nie robi mi różnicy
25%
 25%  [ 6 ]
Głosowań: 24
Wszystkich Głosów: 24

Autor Wiadomość
Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 23 Listopad 2011, 00:00   Legalizacja narkotyków?

Czy jesteś za legalizacją marychy tudzież innych narkotyków? Czy nawet wprowadzenia narkotyków do normalnego obiegu (sklepy/apteki). Jeśli tak to dlaczego, jeśli nie to czemu?

lost 

Wysłany: 23 Listopad 2011, 00:29   

W zasadzie jest mi to obojętne, ale raczej skłaniam się w stronę legalizacji "miękkich"(na początek) narkotyków. Uważam, że to prywatna sprawa danej osoby co tam sobie bierze w domowym zaciszu, klej, rozpuszczalnik, marihuana wszystko mi jedno.

Sądzę, że na legalizacji zyskaliby konsumenci(pewny, czysty towar), producenci/pośrednicy i państwo(bandycka akcyza+inne podatki) a sama szkodliwość nie wystaje znacząco ponad szkodliwość alkoholu, papierosów i apapu.

Warto wspomnieć, że jeszcze na początku XX wieku wiele "twardych" narkotyków było powszechnie dostępnych w sklepach i aptekach jakoś nie miało to większego wpływu na losy ludzkości. Poza tym to sama natura(obróbka chemiczna zazwyczaj nie jest niezbędna) i ludzie w różnych częściach świata jeszcze przed wynalezieniem pisma cieszyli się jej bogactwem :)

michalk 

Wysłany: 23 Listopad 2011, 07:53   

Nie korzystam - jest mi to obojętne.

Agito 

Wysłany: 23 Listopad 2011, 09:12   

Tak jak wyżej, też mi to obojętne i nie korzystam. Nawet jakbym miał możliwość to bym nie brał.

Adik 

Wysłany: 23 Listopad 2011, 12:16   

Opcje ankiety są zbyt ogólne :P . Jestem przeciw legalizacji twardych narkotyków (wybrałem więc opcję, że jestem przeciwko), jednak nie zrobi mi może zbyt wielkiej różnicy, jeśli zalegalizują narkotyki miękkie.

piotros 

Wysłany: 23 Listopad 2011, 12:36   

Jestem przeciwnikiem, bo nie widzę żadnego uzasadnienia dla legalizacji. Jak ktoś chce to wie gdzie zdobyć i pali/bierze nawet teraz i jeżeli się z tym nie obnosi i nie robi z tego popisówy to żadnych konsekwencji prawnych nie ma.

korneliusz 

Wysłany: 23 Listopad 2011, 13:51   

piotros napisał/a:
Jestem przeciwnikiem, bo nie widzę żadnego uzasadnienia dla legalizacji. Jak ktoś chce to wie gdzie zdobyć i pali/bierze nawet teraz i jeżeli się z tym nie obnosi i nie robi z tego popisówy to żadnych konsekwencji prawnych nie ma.

Jak będzie legalnie i ogólnodostępnie, to będzie taniej. Nie będzie się trzeba prostytuować za jedną kreskę.

piotros 

Wysłany: 23 Listopad 2011, 14:17   

korneliusz napisał/a:
Jak będzie legalnie i ogólnodostępnie, to będzie taniej. Nie będzie się trzeba prostytuować za jedną kreskę.

To żaden argument.

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 23 Listopad 2011, 14:41   

Ta jeszcze Ci dowalą podatek, to nie wiem czy będzie tak znowu dużo taniejL:o

Królowa 

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 23 Listopad 2011, 14:49   

Maryśkę powinni zalegalizować. Twarde tylko w szpitalach do uśmierzania poważnych bólów (zresztą tak jak jest teraz).

Isoroku 

Wysłany: 23 Listopad 2011, 19:33   

Jedyny plus z legalizacji jaki może być to zwiększenie wpływów do kasy państwa z podatków, ale znając rozsądek naszych polityków przy wydawaniu pieniędzy to zmiana ta pewnie nie byłaby nawet zauważona. Zamiast tego psychiatrzy mieliby więcej roboty, o rywalizacje w statystykach do pijanych dołączyliby naćpani kierowcy. Ile nieszczęść narobiliby ludzie z halucynacjami? Po za tym w Polsce dla wielu ludzi byłaby to podobna odskocznia od problemów jak alkohol, a co za tym idzie coraz głębsze uzależnienie, a wielu pewnie sięgnęło by po coś mocniejszego.

szinuja1 

Wysłany: 23 Listopad 2011, 21:38   

Gdyby maryska byla legalna to sama bym sie nia w tej chwili upalila. :E Tak , jestem za legalizacja... zasiac, zalegalizowac, zapalic, zapomniec '(o wszystkim) czy jak to tam to haslo brzmilo... :roll: ; )

korneliusz 

Wysłany: 24 Listopad 2011, 02:43   

Martinnn napisał/a:
Ta jeszcze Ci dowalą podatek, to nie wiem czy będzie tak znowu dużo taniejL:o

Podatek i akcyzę. Będzie taniej, będzie zdrowa konkurencja itp. Po legalizacji spadnie też prestiż odurzania się. Widzieliście kogoś, kto wali mąkę krupczatkę do nosa? Kompot z porzeczki w żyłę? Nie! Bo to wstyd jest.

Maneki 

Pomogła: 7 razy
Wysłany: 24 Listopad 2011, 10:36   

Mało "ćpunków" giba sie po chodnikach i stanowi zagrożenie dla drugiego człowieka?
Od lat w mojej rodzinnej miejscowości krażą plotki o tzw. Ćpunie, który chodzi na oparach kleju. Nie brałam tej historyjki za prawdziwą. Pewnego pięknego popołudnia miałam okazje przekonać się o prawdziwości wiejskich opowieści.
Mialam ogromnego stracha, gdy on już z daleka krzyczał i groził w moim kierunku.

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 24 Listopad 2011, 11:37   

Zakazany owoc smakuje najlepiej;).

Mnie to ryba czy to jest legalne czy też nie. Przez legalizacje trochę ludzi straciło by dobre źródło dochodów. Ale nie chcę widzieć ćpunów na ulicach. A ich widać już teraz. Podobnie jest z pijakami. Najgorsi i tak są pijacy za kierownicą, ale prawo dla pijaków jest łagodne, to mamy nauczkę w postaci wypadków w święta;p.

korneliusz 

Wysłany: 24 Listopad 2011, 11:57   

Martinnn napisał/a:
to mamy nauczkę w postaci wypadków w święta;p.

No to mówiłem wcześniej - przyciąć ilość świąt o połowę. Mniej świąt - mniej wypadków - więcej kasy na koncie. Same plusy.

green_label 

Wysłany: 24 Listopad 2011, 12:15   

Cytat:
Przez legalizacje trochę ludzi straciło by dobre źródło dochodów

Czemu państwo ma załować ludzi zarabiajacych na łamaniu prawa? Zdecydowanie warto premiowac tych, którzy beda na tyle przedsiebiorczy ze beda odkladac te pieniadze do skarbu państwa. Straszna niekonsekwencja naszych rzadzach, wycieraja sobie japy moralnościa bo przeciez chodzi o nasze dzieci, a jednoczesnie brakiem działania upychaja kase gangsterom w kieszen. W takim Meksyku czy Kolumbii juz skonczylo sie na tym, ze gangsterzy sa lepiej wyposażeni niz policja.

Cytat:
Ćpunie, który chodzi na oparach kleju.

Kleje, jak samam nazwa wskazuje, służa do klejenia nie do wachania. Stara prawna maksyma mowi, ze nieznajomosc prawa szkodzi. Brak umiejetnosci czytania tez szkodzi. Takie przypadki nie dowodza niczego w tej dyskusji, moze jedynie utwierdzaja, ze ilosc debili i matołow sie nieustanie nie zmniejsza. Jak sie jest słodka, delikatna dziewczynka lepiej przechodzic na druga strone ulicy by nie zaczepiał wiecej :)
Ostatnio zmieniony przez green_label 24 Listopad 2011, 12:26, w całości zmieniany 1 raz  

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 24 Listopad 2011, 12:24   

green_label napisał/a:
Czemu państwo ma załować ludzi zarabiajacych na łamaniu prawa?

To niech da Państwo im normalną dobrze płatną pracę. Skoro oni tak dorabiają sobie to znaczy że im się bardziej opłaca to iż zarabianie tysiąc miesięcznie dla jakiegoś idioty i Państwa przy okazji. Nie widze problemu, bo nikomu nie szkodzi to akurat. A napychanie kieszeni rządzącym nic Ci nie da.

green_label 

Wysłany: 24 Listopad 2011, 12:39   

Martinnn napisał/a:
To niech da Państwo im normalną dobrze płatną pracę.

A jakbys był sprzedawca w takim sklepie z marihuana, albo sam na franczyzie sprobowal prowadzac taki lokal to dalbys miejsce pracy sobie i jeszcze innym? Ktos te rosliny tak czy siak uprawia, wiec teraz moglby uprawiac je legalnie i na wlasna reke dogadac sie z jakims dystrybutorem i go w te trawe zaopatrzac. To nie sa nowe miejsca pracy? Państwo to Ci moze dac jedynie wedke zebys sobie cos złowil. Lepiej zeby tak zostalo, bo jak politycy beda zmuszeni tworzyc Ci miejsca pracy to skonczy sie tak, ze jednego dnia wykopiesz doł, drugiego dnia bedziesz go zasypywal.

Paluszek 

Wysłany: 24 Listopad 2011, 12:52   

Martinnn napisał/a:
To niech da Państwo im normalną dobrze płatną pracę.

Ale w jakim sensie państwo ma "dać" komuś normalną, dobrze płatną pracę? Państwo samo ma tworzyć dla ludzi miejsca pracy? Tak było chyba za komuny i nic dobrego z tego nie wynikło.

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 24 Listopad 2011, 13:27   

green_label napisał/a:
Państwo to Ci moze dac jedynie wedke zebys sobie cos złowil

Tak, w postaci corocznego PIT'u i na tym darowizny ze strony państwa się kończą.

Podwyższyć minimalną płacą do takiego poziomu by dało się z tego wyżyć, obniżyć podatki na tyle by pracodawcy opłacało się zatrudniać pracownika legalnie i było bo stać na wypłacanie normalnych pensji, a nie głodówek. Większe dochody ludu, to większa sprzedaż towarów i usług, które też są mocno opodatkowane. Rozpocząć programy i zapomogi dla osób, które chcą zacząć swoją działalność i wręcz zachęcać do tego młodych polaków. W ten sposób powstawały by kolejne miejsca pracy, a nie "nie opłaca się" albo wszystko zwalać na wyimage'owany kryzys.

Królowa 

Wysłany: 24 Listopad 2011, 13:46   

podobno maja od przyszłego roku podwyższyć minimalna do 1500 , ale nie wiem bo to mogą być mrzonki. Zobaczymy.

Ci co pracowali w komunizmie to inna była bajka niz teraz, teraz to nawet chyba rząd jest skorumpowany ta cała prywatyzacją bo jak rządzić dobrze dla polaków jak cały kapitał kraju jest już sprywatyzowany. To oczywiste ze muszą wedle tych skrzypiec grać. I wcale nie jest lepiej przez to, jest dużo gorzej, cały krach poszedł częściowo przez to, zarabianie na słabszych finansowo... No ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Bogaty nie zrozumie biednego nim się sam nim nie stanie :P

Natychmiast powinni zalegalizować Marihuanę :E

ShySe 

Wysłany: 24 Listopad 2011, 22:45   

Martinnn napisał/a:
wyimage'owany

Padłem!

ShySe

Królowa 

Wysłany: 24 Listopad 2011, 23:52   

no ale ten kryzys się pieknie wyimage'ował :p

mógłby wyglądać np tak :

np. przez wypaleniem marihuany co by dalej byc w temacie ;p

Pawel831 
b

Wysłany: 28 Listopad 2011, 22:33   

Jakby kryzys tak wyglądał to by go nie było. A on przecież istnieje.

Odpowiedz do tematu