Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Warszawskie spotkania fotograficzne
Autor Wiadomość
Balbina 

Wysłany: 20 Grudzień 2009, 19:15   

Miroslaw_Hermaszewski napisał/a:
No cóż, ze względu na opóźnioną informację powązkową wybiorę sie tam w innym terminie...

heh! ciesz się, ze nie byłeś dzisiaj ;) sił starczyło moim palcom dokładnie na 6 zdjęć, zanim poczułam, że ... ich nie czuję :) Rzecz jasna palców, nie zdjęć :P
Co do przyszłości... planujemy od stycznia ruszyć z nieśmiałymi spotkaniami foto. Jeszcze nie wiem w jakiej formie - fotograficzne spacery, pogadanki (przy kawie/piwie o tym jak ustawiać światło, ostrość, czas naświetlania itp.), zdjęcia we wnętrzu, portrety, zadania fotograficzne... Pomysłów bez liku, potrzebna osoba, która by to jakoś ogarnęła w bardziej klarowną formę ;)

Robanix 
Supporterzy

Wysłany: 21 Grudzień 2009, 20:23   

Balbina napisał/a:
heh! ciesz się, ze nie byłeś dzisiaj ;) sił starczyło moim palcom dokładnie na 6 zdjęć, zanim poczułam, że ... ich nie czuję :) Rzecz jasna palców, nie zdjęć :P

Powiem wprost przeciwnie: żałuj, że nie byłeś :P . W końcu sposobność robienia zdjęć przy kilkunastostopniowym mrozie nie zdaża się zbyt często :lol: . A poza tym po Powązkach poszliśmy na Starówkę: polecam na wieczorny spacer, bo jest pięknie - mówi to człowiek, który nie przepada za dekoracjami świątecznymi i w ogóle za świętami :P . Tylko statyw nie wytrzymał pogody i dziś trafił do naprawy :/ .

Marti napisał/a:
Załóżcie jakiś wątek na forum by pomysł nie umarł przed narodzinami;p.

Marti (albo inny szanowny moderatorze ;) ), daj post Balbiny (od słów "planujemy od stycznia...") do przyklejonych - jako temat wpisz "Warszawskie spotkania fotograficzne" 8-) .
Jan Brzechwa

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 21 Grudzień 2009, 20:52   

Zapomniałem, żem moderator.

Przy okazji namieszałem;p

Robanix 
Supporterzy

Wysłany: 23 Grudzień 2009, 20:46   

A nie można by tego przenieść do "Ważne Tematy" :D ? Balbina na spotkaniu snuła takie plany, że jak nawet tylko część z nich wyjdzie, to i tak będzie to COŚ :mrgreen: .
Jan Brzechwa

Balbina 

Wysłany: 4 Styczeń 2010, 21:50   

Robanix napisał/a:
Balbina na spotkaniu snuła takie plany, że jak nawet tylko część z nich wyjdzie, to i tak będzie to COŚ :mrgreen:

oj bo się zaczerwienię :)

żeby nie być gołosłowną, proponuję pierwsze spotkanie fotograficzne! z aparatami ale w knajpie, co by plany i zamierzenia obgadać. Pasuje Wam ten czwartek koło 19? czy następny tydzień?

Robanix 
Supporterzy

Wysłany: 5 Styczeń 2010, 16:07   

Balbina napisał/a:
Pasuje Wam ten czwartek koło 19?

Dobrych pomysłów nie warto odkładać :D . Martelinie i mnie ten czwartek wieczorem pasuje. A co do miejsca naszej dyskusji, to może tam:

Herbaciarnia :?:
Jan Brzechwa

Balbina 

Wysłany: 5 Styczeń 2010, 18:41   

jak dlamnie - ok, klimatyczne miejsce, wygląda na zaciszne a i ze względu na ilość puszek z herbatą, filiżanek i innych drobnostrojek może uda się poćwiczyć głębię ostrości? :)
ktoś jeszcze chętny na czwartek 19 i francuską sesję w Herbaciarni?

Vroo 

Wysłany: 5 Styczeń 2010, 19:46   

Spotkanie fotograficzne? Chętnie. :)

Byłem w Gandersie raz, w piątek wieczorem wszystko było zajęte, więc warto chyba zrobić rezerwację. Tylko błagam, niech znowu nie przyjdzie 20 osób, bo nie lubię uciekać. ;-)

ps. trochę fotek ze środka http://commons.wikimedia....renk%C4%85_2009 - ja z racji wzięcia tylko obiektywu bez zoomu zająłem się portretami, np.
http://commons.wikimedia....8rd%29_4460.jpg
http://commons.wikimedia....8rd%29_4451.jpg

Balbina 

Wysłany: 5 Styczeń 2010, 21:54   

ale to będzie czwartkowy a nie piątkowy wieczór, no i nie wiemy na ile osób ewentualnie robić rezerwację... na wszelki przepadek, mogę zarezerwować, choć jeśli nie byłoby wolnych miejsc, to zawsze można poszukać innej knajpy :)

ps. kolega ze zdjęcia ...4451 wygląda jak Lennon :)

cat 

Wysłany: 6 Styczeń 2010, 00:04   

Może też przyjdę ze swoją amatorską cyfrówką zakupioną w przedświątecznej promocji. Trochę śmiesznie będzie wyglądać przy waszym sprzęcie, ale co tam.

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 6 Styczeń 2010, 00:20   

cat napisał/a:
Może też przyjdę ze swoją amatorską cyfrówką zakupioną w przedświątecznej promocji. Trochę śmiesznie będzie wyglądać przy waszym sprzęcie, ale co tam.

Ja z kompaktem 2mpix o wartości 20pln wbiłem się na plan filmowy na zastępstwo jednego z fotografów w tvp2, więc wiesz wszystko się osiągalne;p.

Balbina 

Wysłany: 6 Styczeń 2010, 00:21   

ej! ja też mam "tylko" cyfrówkę :) Liczą się oko i chęci a dopiero w n-tej kolejności sprzęt :D
Serdecznie zapraszamy!

Iron 
Supporterzy

Wysłany: 6 Styczeń 2010, 10:02   

Balbina napisał/a:
ktoś jeszcze chętny na czwartek 19 i francuską sesję w Herbaciarni?

Podoba mi się idea tych spotkań i niewykluczone ,że skuszę się i bedę przychodził:)
W czwartek niestety mnie nie będzie bo pracuję :(

Ps.Mam nadzieję , że wyjścia w teren też bedą(np.Park Skaryszewski itp.)

Martelina 

Wysłany: 6 Styczeń 2010, 19:26   

Ja też mam "tylko" cyfrówkę:)

Vroo 

Wysłany: 6 Styczeń 2010, 19:32   

cat napisał/a:
Może też przyjdę ze swoją amatorską cyfrówką zakupioną w przedświątecznej promocji.

Tyle że 5 lata temu cyfrówka o tych parametrach kosztowała 3 paczki, a 10 lat temu w ogóle takiej nie było... Trzeba o tym pamiętać. :)

Poza tym "twoja kamera się nie liczy" jak pisał Ken Rockwell http://www.kenrockwell.com/tech/notcamera.htm liczy się ten kto robi zdjęcia. ;-)

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 6 Styczeń 2010, 20:26   

Ja g***o się znam, ale wtrące swoje trzy grosze:).

Sprzęt to sprawa dosyć nie priorytetowa. Można robić dobre zdjęcia nawet na głupich telefonach (tyle, że fotki same z siebie mogą nie być zbyt ostre, ale kompozycyjnie mogą być poprawne) czy słabych kompaktach lub aparat analogowych.
Wszędzie kompozycja ma te same zalety, wszędzie (nie wiem jak z tymi telefonami;p) optyka działa w identyczny sposób. Budowa aparatu analogowego od cyfrowego różni się w niewielkim stopniu. Zamiast matrycy światłoczułej otrzymujemy błonę światłoczułą to jest główna różnica miedzy tymi aparatami. W analogowych jest też to utrudnienie, że nieraz trzeba ze sobą targać po kilka klisz o różnych czułościach (raczej profesjonaliści, zresztą Ci mają po kilka aparatów;p), ale ogólnie fun z robienia zdjęcia jest znacznie większych. I niestety droższy, dlatego się w to nie bawię;p.

Aha i warto zaczynać od słabych aparatów docelowo kompaktowych, bo to uczy myślenia bez którego nie ma szans na zrobienie dobrego zdjęcia. I najlepsza lustrzanka tutaj nie pomoże.

PS: w przypadku sesji trzeba sporych umiejętności komunikacji interpersonalnej. Bez tego może być dosyć krucho. Ale tutaj nie mam kompletnie doświadczenia (10 sesji, 12 dziewczyn, grubo ponad 300 fot, jedna z nich obecnie bardziej zajmuje się modelingiem:D) to cicho siedzę.
To moje ostatnie foto które publikowałem nie robił kolega lecz normalny fotograf z realną lustrzanką, trochę sobie z nim pogadałem (czyt. spamowałem:P). Tak samo się hobbystycznie tym zajmował jak i ja, tylko inny sprzęt;p.

Miłych spotkań ;) .
Jeśli będzie ciepło to umówcie kilka dziewczyn na sesje w plenerze i pstrykajcie aż się zaczerwieni:D.

Vroo 

Wysłany: 7 Styczeń 2010, 00:03   

marti, wpadnij, to zapytam cie o te sesje :)

(ja mam w dorobku zero sesji)

Balbina 

Wysłany: 7 Styczeń 2010, 09:17   

ok, miejsce w Herbaciarni zarezerwowane na dziś 19. Zapraszam i tych ze zwykłymi cyfrówkami i tych z niezwykłymi :P

ent 

Wysłany: 7 Styczeń 2010, 13:39   

to prawda sprzęt nie jest najważniejszy
zdjęcia robione kompaktem wspominam bardzo miło i wiele z nich uważam za lepsze od tych robionych lustrzanką
jeszcze milej wspominam czasy błon b-w, zenita, ręcznego wywoływania zdjęć, pomarańczową żarówke udającą czerwoną, ale to było ze 20 lat temu
ogólnie robienie zdjęć powinno dawać radość przed pstryknięciem i po też

Vroo 

Wysłany: 7 Styczeń 2010, 16:43   

Oj, nie wiem czy zdążę:( A jakiś znak rozpoznawczy? Aparaty na stoliku?

Martelina 

Wysłany: 7 Styczeń 2010, 22:58   

Marti napisał/a:
Jeśli będzie ciepło to umówcie kilka dziewczyn na sesje w plenerze i pstrykajcie aż się zaczerwieni:D.

Że co, proszę?
Cóż za instrumentalne podejście do "dziewczyn" :P Ja to bym w zęby raczej dała, niż pozwoliła się "umówić" po to, by "być pstrykaną", aż się zaczerwienię.
Dżizas.

cat 

Wysłany: 8 Styczeń 2010, 00:12   

Moje zdjęcia z herbaciarni:
http://img689.imageshack....3/img0008jy.jpg
http://img694.imageshack....0/img0002qt.jpg
http://img443.imageshack....4/img0001tw.jpg
http://img694.imageshack....5/img0003fi.jpg
http://img689.imageshack....0/img0007iu.jpg

Balbina 

Wysłany: 8 Styczeń 2010, 00:57   

fajne :) i nawet cienie w rogu uchwyciłeś :)

pierwsze spotkanie za nami. Kolejne już za tydzień, w niedzielę i by nie gadać po próżnicy - tym razem praktyczne! :D Będziemy wędrować przez Mokotów pstrykając co się da i jak się da. Do zobaczenia!

Robanix 
Supporterzy

Wysłany: 8 Styczeń 2010, 22:43   

Balbina napisał/a:
fajne :) i nawet cienie w rogu uchwyciłeś :)

Zgadzam się :D . Widzisz więc, że nie tylko drogimi aparatami można robić ciekawe zdjęcia 8-) .

Balbina napisał/a:
pierwsze spotkanie za nami. Kolejne już za tydzień, w niedzielę

Chciałbym być, ale póki co niczego nie mogę obiecać :/ .
Jan Brzechwa

Iron 
Supporterzy

Wysłany: 10 Styczeń 2010, 14:02   

Cytat:
Będziemy wędrować przez Mokotów pstrykając co się da i jak się da.

A macie już wytypowaną jakąś konkretną trasę po tym Mokotowie bo jak nie to mógłbym coś zaplanować???Chcecie???

Odpowiedz do tematu