Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Dobre książki psychologiczne
Autor Wiadomość
Radollo 

Wysłany: 27 Grudzień 2009, 23:08   Dobre książki psychologiczne

Cześć, mam do odsprzedania kilka fajnych książek-poradników o tematyce, która mogłaby zainteresować czytelników tego forum. Przeczytałem te książki po kilka razy i potrzebuję kasy na inne interesujące mnie pozycje więc wyprzedaję swoją biblioteczkę.

Mam takie tytuły:
1. Daniel G. Amen, Zmień swój mózg.
Jest to książka opisująca jak na zachowanie ludzi wpływają zaburzenia w układach mózgu oraz jak można temu przeciwdziałać. Autor opisuje mechanizmy zaburzeń takich jak depresja, lęk, obsesyjne myśli, impulsywność itp.

2. Nathaniel Branden, 6 filarów poczucia własnej wartości.
Autor jest znanym badaczem zagadnienia poczucia własnej wartości. Autor w książce wyjaśnia skąd bierze się poczucie własnej wartości i udowadnia, że każdy sam musi sobie na nie zapracować.

3. Marcin Pietraszek Jak pokochać siebie?
Bardzo dobra książeczka napisana przez psychologa. Autor opisuje dlaczego warto kochać siebie oraz wskazówki i ćwiczenia jak to zrobić.

4. Romilla Ready, Kate Burton, NLP dla bystrzaków.
Książka w przystępny i ciekawy sposób opisuje podstawy NLP.

Wszystkie te książki przyczyniły się do poprawy mojej samoświadomości oraz pewności siebie dlatego z czystym sumieniem polecam je. Jeżeli jesteś zainteresowana/y to pisz na 10469004.

Możecie też w tym temacie podawać tytuły książek, które waszym zdaniem są dobre do walki z nieśmiałością.

ShySe 

Wysłany: 27 Grudzień 2009, 23:16   

A co tam, będę polecał do upadłego: Peter Schmidt, Trening inteligencji emocjonalnej, wyd. Amber, 2000. Ale nie mam do odsprzedania. Do oddania też nie. Wiem, że jest w Bibliotece UW.

ShySe

Vroo 

Wysłany: 28 Grudzień 2009, 15:13   

@Shyse, na Twoim miejscu kupiłbym hurtowo ze 20 egzemplarzy i sprzedawał za zaliczeniem. "Recommended by ShySe" :)

boohoo 

Wysłany: 28 Grudzień 2009, 16:00   

Vroo napisał/a:
sprzedawał za zaliczeniem
pocztowym? :->

Osobiście nie przeczytałem jeszcze żadnej książki o tej tematyce, więc nie jestem w stanie nic polecić. Planuję to zmienić w niedalekiej przyszłości, może się skuszę na tę polecaną przez ShySe.

milankovic 

Wysłany: 28 Grudzień 2009, 17:57   

Zapomnieliście o Nieśmiałości P.G. Zimbardo! :shock: Polecam.

Ogólnie książki tego typu czyta się bardzo lekko i przyjemnie aż do momentu, kiedy przychodzi kolej na ćwiczenia i wykonywanie różnorakich zadań...
Cytat:
- Wybierz się na tor do joggingu, na plażę lub basen. Porozmawiaj z dwoma lub trzema nieznajomymi osobami, które znajdą się w pobliżu.
- W sąsiedztwie, w grupie studenckiej lub w biurze wyszukaj kogoś, kto potrzebuje pomocy. Zaproponuj tej osobie pomoc.
- Weź ze sobą egzemplarz jakiejś kontrowersyjnej książki. Policz, ile osób uda ci się skłonić do rozmowy na jej temat w ciągu jednego dnia.
- Zapytaj kogoś, kogo nie znasz, czy może pożyczyć ci dziesięć centów na telefon. Umów się, jak je zwrócisz!

Często są żywcem przeniesione z amerykańskich realiów :P

Vroo 

Wysłany: 28 Grudzień 2009, 23:25   

milankovic napisał/a:
Zapomnieliście o Nieśmiałości P.G. Zimbardo! :shock: Polecam.

Ogólnie książki tego typu czyta się bardzo lekko i przyjemnie aż do momentu, kiedy przychodzi kolej na ćwiczenia i wykonywanie różnorakich zadań...[...]
Często są żywcem przeniesione z amerykańskich realiów :P

No jak czytam takie porady to myślę, że nieśmiałość definiuje się w tamtej kulturze zupełnie inaczej - jestem nieśmiały jeśli nie jestem totalnie ekstrawertyczny...

Szycha_87 

Wysłany: 29 Grudzień 2009, 12:34   

'Filozofia KAIZEN' R.Maurer
Może nie psychologiczna ale mi pomogła w pokonywaniu wielu problemów.

Postaram się też systematycznie dodawać, do chomika w stopce, próbki lub całe książki pomagające w życiu :)

Vroo 

Wysłany: 29 Grudzień 2009, 20:22   

Szycha_87 napisał/a:
'Filozofia KAIZEN' R.Maurer
Może nie psychologiczna ale mi pomogła w pokonywaniu wielu problemów.

Zgadzam się, bardzo fajna, mała książeczka o tym że trzeba pielęgnować *małe* kroki. :-)

Szycha_87 

Wysłany: 31 Grudzień 2009, 00:16   

Polecę wam krótkiego, bo 45 stronicowego, darmowego e-booka. Jest to publikacja wprowadzająca w tematykę tego jak ważnym elementem naszego życia, i poniekąd samopoczucia, jest głos. Pracując nad kontrolowaniem własnego brzmienia równoważymy ciało, umysł i ducha.

'Zadbaj o swój głos' Sylwia Prusakiewicz

Uprzedzę od razu, że praca ma na celu skierowanie czytelnika na stronę o tematyce pielęgnacji głosu. Nie mniej jednak zawiera wiele przydatnych treści :) Znajdziecie ją na stronach wydawnictwa 'Złote myśli' w zakładce darmowe e-booki lub na chomiku z linka w stopce.

Szycha_87 

Wysłany: 4 Styczeń 2010, 12:09   

Z góry przepraszam za posta pod postem ale w innym wypadku nie wyświetliłoby jako nieczytany :)

Tytuł: 52 skuteczne psychorady (do pobrania ze stopki)
Wybór artykułów z serwisu Artelis.pl: Aneta Styńska

W treści znajdują się m.in. artykuły o nieśmiałości, samotności, samoocenie i o tym, że warto uśmiechać się, cieszyć życiem :D oraz wiele innych ciekawych zagadnień. Zachęcam do lektury.

Szycha_87 

Wysłany: 13 Styczeń 2010, 11:04   

No co jest? ponad dwa i pół tysiąca użytkowników i nikt nie czyta książek? Temat fajny a tu żadnych propozycji i komentarzy, raptem pięciu użytkowników zamieściło posta.
Teraz mam przerwę w czytaniu bo dręczy mnie sesja i goni termin oddania rozdziału ale później coś dorzucę. No chyba ze się zniechęcę biernością forumowiczów...

Szycha_87 

Wysłany: 3 Luty 2010, 23:44   

Czwarty post z kolei (proszę modów o scalenie tego tworu po jakimś czasie). Dziś polecam poradnik:
'Skuteczna Terapia Fobii Społecznej'
Dorwałem dzisiaj, przeczytałem i stwierdzam co następuje: dobra pozycja, rady mogą wydawać się w niektórych przypadkach banalne czy śmieszne ale będą działać jeśli się będzie wykonywać wszystko jak opisano.

Zachęcam również do przeczytania:
Neil Strauss 'GRA'
Głównie dla męskiej części forum, choć piękne niewiasty zapewne też dowiedzą się ciekawych rzeczy.
http://chomikuj.pl/szyyyc...cret/inner+game
Hasło do chomika to 'szyyych'

Zając poziomka 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 21 Luty 2010, 13:45   

No teraz ja. No oczywiście Zimbardo. Wypożyczyłam z biblioteki i jeszcze nie oddałam, bo się wstydzę. Chyba już nie oddam heheh
Santorskiego. "Jak żyć żeby nie zwariować nie na temat nieśmiałości, ale dobrze się czyta.
Ewa Foley" Zakochaj się w życiu" Jak dla mnie trochę nawiedzona, ale wybrałam dla siebie kilka ciekawych rozdziałów. Zwłaszcza ten o wewnętrznym krytyku. To było odkrycie dla mnie.
'W Dżungli życia"(Chyba taki tytuł)Pawlikowskiej też się dobrze i lekko czyta

A tak w ogóle to ja bardzo ostrożnie podchodzę do tego typu książek, bo można sobie dużego mętliku zrobi w głowie i jeszcze bardziej zgłupieć.
One nie rozwiązują problemu, bez przepracowania na terapiach się nie obędzie najczęściej tak myślę.
np "Jak pokonać nieśmiałość w weekend :mrgreen: i różne inne głupie, banalne poradniki

Zając poziomka 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 21 Luty 2010, 19:02   

To było dwa lata temu hehe Przedawniło się-chyba,a jak nie to najwyżej mnie zamkną :mrgreen:

[ Dodano: 21 Luty 2010, 19:04 ]
za nieśmiałość :P

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 22 Luty 2010, 12:39   

Trcohę się chamsko wpasuję;p
http://www.sendspace.com/file/iv2m2k
Ten art z gazety (syndrom brzydkiego kaczątka;p).

ShySe 

Wysłany: 2 Marzec 2010, 18:37   

Natrafiłem dziś w sieci na coś, co wygląda przyzwoicie (poza tym, że jest po angielsku):

http://www.psychologicalselfhelp.org/

ShySe

arol 

Wysłany: 5 Luty 2011, 00:11   

Mogę polecić niektóre: Zimbardo - "Nieśmiałość", Tony Robbins - "Obudź w sobie olbrzyma", "Listy od przyjaciela", Dale Carnegie - "Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi", Anna Dodziuk - "Pokochać siebie i zacząć żyć inaczej"

derrao 

Wysłany: 7 Luty 2011, 19:28   

"Psycho-Cybernetics" Maxwell Maltz
dosyć intensywna lektura

Yosher 

Wysłany: 24 Luty 2011, 11:11   

Ja polecam każdemu książkę Perfekcyjny Strzelec Kobiecych Serc w Internecie. Ta książka bardzo mi pomogła, dlatego uważam, że jest ona świetna. Znalazłem w niej dużo ważnych i cennych informacji o kobietach, które nie tylko się przydają w Internecie, ale również w życiu codziennym. Dzięki tej książce nauczyłem się sztuki flirtu z dziewczynami, zrozumiałem, że płeć piękna nie jest taka straszna. Dużo zawdzięczam tej książce, zdobyłem bowiem pewność siebie i wiarę, że można się umawiać z dziewczynami.
Dla osób, które mają problem z nieśmiałością, czy które mają fobię najlepszym rozwiązaniem jest poznawanie dziewczyn w Internecie. Mogą zacząć przełamywać swe lęki. Niestety jak wiemy w dzisiejszych czasach w internecie konkurencja jest na prawdę duża, co znaczy, że ciężko się wyróżnić. Tu przychodzi z pomocą książka, która bardzo mi pomogła, jej możliwości najlepiej pokazuje filmik trailer

http://www.youtube.com/watch?v=6-xauZ15s1k

Polecam wszystkim mi ona bardzo pomogła.

Morpheus 

Wysłany: 24 Luty 2011, 11:54   

Żeby z tego korzystać trzeba być egoistą, pozbawionym w tym momencie a może i nawet częściej empatii, osobą bez skrupułów, wyrzutów sumienia która jest skoncentrowana tylko na sobie, własnej potrzebie, żeby tylko wyżyć się seksualnie. Ten kto używa takich sposób nie ma szacunku dla kobiety/dziewczyny i tak naprawdę do siebie.
Sam czuł bym się po czymś takim jak świnia, nie mógł bym się długo spotykać z płcią przeciwną wiedząc że nią manipuluje, oszukuje, mówię to co chce usłyszeć, samemu tak nie myśląc. Nie mógłbym jej z tego powodu bez żadnego skrępowania spojrzeć w oczy. Nie wierzę też za bardzo w te screeny z filmiku. Równie dobrze mógł to pisać drugi facet podający się za kobietę. Choćby nawet ten filmik nie był spreparowany, to tamta dziewczyna jest dość głupia, naprawdę ktoś chciałby się spotykać czy nawet być z kimś kogo można poderwać w internecie kilkoma zdaniami?
Tak samo nie daje wiary że byłeś kiedyś nieśmiały, wymyśliłeś sobie historyjkę żeby lepiej sprzedać swój produkt, uskuteczniasz tutaj reklamę. Posługujesz się technikami manipulacji.

Yosher 

Wysłany: 24 Luty 2011, 12:00   

Chcesz powiedzieć, że książka jest zła bo coś tam? Ja Ci powiem, masz rację. Z pewnego punktu ona jest zła, bo jednak to trochę manipulacja, jednak sam pomyśl, dziewczyny
lgną do chamów i podobnych, więc w tym porównaniu źle nie wypada się. Poza tym
takie myślenie, to złe nie przyniesie sukcesów. Powiem Ci, że książkę polecam bo
mi dużo pomogła. Dzięki niej gdy dziewczyna podoba mi się na fotce bądź gdzieś indziej
wiem co napisać, aby podała mi gg. Później pokazuje dziewczynie prawdziwego siebie.
To jak dawanie sobie szansy, nic w tym złego. Zresztą nie wydaje mi się, aby to ściema była, bo jakoś mi za każdym razem odpisują i dostaje numer. Poza tym archiwum też
spreparowali ? To take myślenie negatywne, które zakłada "to nie działa" gdy fakty są
inne. Najlepiej to z góry mówić, że to nie działa.

Adik 

Wysłany: 24 Luty 2011, 12:12   

Nie chodzi o to, że nie działa, bo jak sam mówisz, to działa przecież. Chodzi o to, że jak Morpheus wskazuje, jest to manipulowanie innymi, jest to nieetyczne (tak jak zresztą to sam napisałeś w innym temacie). Daleko się na tym nie zajedzie.

Poza tym wyobraź sobie, że większość nieśmiałych chłopaków/facetów nie interesuje takie masowe podrywanie. Ich interesuje, aby znaleźć drugą połówkę, by móc ją kochać, by mogła kochać jego i by razem mogli spędzać ze sobą czas. Nieśmiali po prostu boją się, że zostaną na zawsze samotni. Oni nie chcą nikim manipulować ani okłamywać. Jeśli chcą do kogoś zagadać i boją się tego, to boją się nie dlatego, że nie wypali ich "przygoda seksualna", ale tego, że okażą się dla tej osoby mało interesujący i niewiele warci zachodu. Pocieszeniem i zachętą może być fakt, że dziewczyny raczej nie oczekują jakichś wyszukanych gadek, ale by normalnie o czymś porozmawiać :) .

Twoja oferta trafi najwyżej do osób, którym rzeczywiście tęskno do podrywania dla seksu (nieważne, czy jeszcze tej samej nocy, czy po paru dniach), którzy nie mają specjalnie skrupułów. Nawet jeśli pomoże to zwalczyć nieśmiałość (w co wątpię), to pojawi się masa nowych problemów.
Ostatnio zmieniony przez Adik 24 Luty 2011, 12:17, w całości zmieniany 1 raz  

Yosher 

Wysłany: 24 Luty 2011, 12:16   

Tak, ale nie myl manipulacji z perswazją. Jedno jest złe, drugie mimo technik wywierania wpływu mają dobrą intencję. Dlaczego mam nie używać metod, które pomogą mi zdobyć nr laski, która mi się podoba? Masowe podrywanie, nikt nie każe wysyłać wiadomość do 10000
kobiet. Poza tym takie myślenie, muszę skupić się na jednej z doświadczenia wiem, że nie przynosi skutku. Ilekroć bowiem koncentrowałem się na jednej dziewczynie licząc na coś więcej to permanentnie się rozczarowywałem. Dlatego zmieniłem taktykę, tak aby poznawać wile dziewczyn, nie muszę się ograniczać i wybrać najlepszą dziewczynę, z którą najlepiej się będę czuł, to zupełnie jak łowienie ryb. Mam ochotę złowić taką, która najbardziej mi się podoba. Chcę jedną i złowiłem pierwszą i co koniec i mam się nią zadowolić, a potem
się rozczarować, czy nie lepiej łowić dalej i z pośród tych ryb wybrać najlepiej mi odpowiadającą, zaś pozostałe zostaną koleżankami?

Morpheus 

Wysłany: 24 Luty 2011, 12:16   

Jeśli to się ogranicza tylko do zdobycia czyjegoś numeru, to jeszcze można to zaakceptować . Tyle że z Twoich postów i filmiku wynika co innego.To jest patent na postępowanie z dziewczynami, czy to przez internet czy w codziennym życiu. Jeśli bronisz tej książki, takiego podejścia to muszę Ci pogratulować. Zastanawia mnie na ile trwałe jest takie poczucie wartości zbudowane na oszustwie. Czy to w pewnym momencie się nie posypie, czy takiej osobie nie przyjdzie do głowy taka refleksja że radzi sobie tylko dlatego że używa patentu, jest jak zaprogramowany robot. Naprawdę sądzisz że takiego archiwum nie da się sfałszować, nie takie numery można robić. Nie daje wiary w Twoją autentyczność, równie dobrze możesz być jedną z osób które to stworzyła/ chce to sprzedać.

Yosher 

Wysłany: 24 Luty 2011, 12:21   

Morpheus w książce są rady o czym nie mówić dziewczynie, aby jej nie urazić, są tematy, które są interesujące. Tam nie znajdziesz środka, który sprawi że dziewczyna powie
"zrób ze mną co chcesz" ona po prostu dobrze uczy jak stać się mężczyzną. Jak myśleć, jak działać itp. Książki bronię, bo można rzec jestem jej fanboyem, dużo jej zawdzięczam.
Na pewno zetknąłeś się z nie jednym poradnikiem związanym z uwodzeniem, a ten w przeciwieństwie do innych na prawdę działa i co najważniejsze jest napisany ze szczegółami. Nie grozi bycie robotem, gdyż teksty się tworzy samemu, może nie teksty, co autorzy kierują jak reagować odpowiednio i na tej podstawie je tworzysz. To jak z angielskim i czasem, masz schemat, ale zdania tworzysz sam, jakie chcesz. Nie ma to jak atakować książkę, gdy się jej nie czytało. Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu