Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Facebook

Czy masz konto na Facebooku?
Mam
67%
 67%  [ 152 ]
Nie mam
30%
 30%  [ 69 ]
Nie wiem o co chodzi
2%
 2%  [ 5 ]
Głosowań: 226
Wszystkich Głosów: 226

Autor Wiadomość
Defibrylator 

Wysłany: 11 Marzec 2015, 22:39   

Wszyscy moi współpracownicy mają konta na 'twarzoksiążce' w przeciwieństwie do mnie i dlatego chyba jestem postrzegany jako 'dziwak" ,który nie lubi się chwalić czymkolwiek ... :/
Dziwni są Ci ludzie ... stado lemingów :D

Missing 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 7 Kwiecień 2015, 21:42   

Powiem szczerze,że kiedyś byłam uzależniona od fejsa musiałam co sekunde odświeżać tablice chodzic po profilach itd.. a teraz? Wchodze tylko jak się dowiem,że ktoś wstawił coś na forum klasowe itd.. Często "usuwałam" konto w tym roku jednak sprawy maturalne mi nie pozwalaja na to ( wiadomo duzo os z klasy wstawia jakies inf. terminy itd ) jednak moge pow ze z pewnoscia po maturze i egzaminie zawodowym usune calkowicie konto i nie wiem czy kiedys do niego wróce :) Pierwsze dni bez niego sa ciezkie ale po tygodniu juz widac pozytywy braku konta - co najlepsze jak usunelam raz konto na kilka miesiecy to sporo schudlam gdyz ilekroc pomyślałam o fejsie to chodziłam biegac/cwiczyc badz od tak isc na spacer chocby z psem .

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 8 Kwiecień 2015, 08:50   

Jak sobie studenci radzili jak nie było Facebooka?:P

Pracownicy niektórych restauracji typu star bucks komunikują się miedzy sobą przez emaile a nie inwigilacyjnego facebooka, więc się da.

Angulo 

Wysłany: 8 Kwiecień 2015, 12:41   

Ja sobie nie wyobrażam studiów bez FB, bo tam umieszczają wszystkie informacje włącznie z tymi ważnymi.

Reynevan 
taki jeden

Wysłany: 8 Kwiecień 2015, 15:22   

Marti napisał/a:
Jak sobie studenci radzili jak nie było Facebooka?:P

Chodzili na zajęcia :>

MissSunshine 

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 8 Kwiecień 2015, 15:53   

Reynevan napisał/a:
Chodzili na zajęcia

+ dzwonili do siebie i codziennie zaglądali do gabloty obok dziekanatu ;)

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 3 Listopad 2015, 11:40   

Ograniczylem FB do minimum,blokujac co sie da i juz komenty "nie blokuj facebooka,co ty robisz", "what",masakra. Podoba mi sie to nawet,choc brakuje smietnika gdzie mozna wrzucac rozne smieci

nutella 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 3 Listopad 2015, 20:07   

kto Ci takie rzeczy pisze, "nie blokuj, co Ty robisz" ?i gdzie :D

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 3 Listopad 2015, 21:31   

Ludzie przez pw lub osobiście. Nie umiem ustawiać tych uprawnień, to zablokowałem wszystko.

naczelny_intrus 

Wysłany: 4 Listopad 2015, 12:56   

Mam i używam. W sumie tylko do ściągania notatek z grupy ze studiów, ale zawsze ;) Nie dodaje żadnych zdjęć, nie mam żadnych informacji ani ulubionych, nawet nazwisko mam zapisane w skrócie. Taka tam anonimowość w sieci :lol:

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 4 Listopad 2015, 13:26   

Na zajecia sie nie chodzi..

naczelny_intrus 

Wysłany: 4 Listopad 2015, 17:00   

Wypraszam sobie, na ćwiczenia zawsze chodzę :P Na wykłady szkoda mi czasu, tym bardziej że są nieobowiązkowe. Jeśli nie są prowadzone w ciekawy sposób i tak nic z nich nie wynoszę. A ten 1,5 godzinny wykład sobie ogarnę w domu w 10 minut, jeśli nie mniej. Wszystko dzięki kochanemu Pejsbukowi ;) I żeby nie było "powodzenia z tymi trójami na dyplomie", to mówi to nieściągający, piątkowy uczeń :P

Caroline 

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 4 Listopad 2015, 19:01   

Nie jestem osobą, która jakoś bardzo udziela się na fb pod względem publikowania zdjęć, postów, upubliczniania różnych rzeczy, ale mam fejsbuka głównie ze względu na studencką grupę. Jest to świetna opcja, nie tylko ze względu na notatki, materiały, ale też jeśli chodzi o przekazanie ważnych informacji - np. łatwiej jest staroście roku napisać jednego posta na grupie niż dzwonić do 100 osób ;p Poza tym, mimo wszystkich tych wad i "pojezdzania" na fb to jest to dobra forma kontaktowania się z ludźmi, szczególnie gdy nie ma się do kogoś nr telefonu itd., zamieszczania i odpowiadania na różnego rodzaju ogłoszenia (mi fb przydaje się w szczególności gdy szukam pokoju do wynajecia:) ) Poza tym, obecnie fb to nie tylko profile różnych osób, są też strony poświęcone, nauce, sztuce, literaturze itp. - można dzięki temu dowiedzieć się czegoś ciekawego.
Dlatego też trochę nie rozumiem takiego chwalenia się - "nie mam fejsbuka, jestem taki za...bisty", bo to nie tylko portal społecznościowy służący do chwalenia się "selfie", zdjeciami jedzenia itp głupotek, ale strona, która może w wielu aspektach ułatwić życie.

PS. naczelny_intrus, ja na wykłady też nie chodzę ;p a jeśli chodzi o te "piątki" to sam się niedługo przekonasz jak bardzo one nie mają znaczenia.

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 4 Listopad 2015, 19:50   

Studentobook.

Ale FB sam w sobie inwigiluje, mogą Cie inwigilować inne osoby. Przykładowo jedna fotografka miała włamanie do mieszkania, bo ktoś na FB wyczaiła że tego pechowe dnia idzie na jakiś event bez sprzętu. Są oczywiście fanpage'y, ale tworząc takie strony nie można sie skupiać wyłącznie na Facebook bo nie każdy ma konto. A dwa to chyba FB zgarnia prawa autorskie do wszystkich zdjęć publikowanych na tym portalu co już brzmi groźnie.

Piotrq 

Wysłany: 4 Listopad 2015, 20:09   

Instagram też jak fb (ta sama firma) za to że się z nich korzysta ma prawo do korzystania z zamieszczonych tam danych ,mimo że lubię i czasem prezentuję foto w necie to nie tam .czasem je oznaczam ale nie wiem czy pomaga .

Caroline 

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 4 Listopad 2015, 20:28   

Marti, owszem, są to pewne niebezpieczeństwa związane z tego typu stronami. Ogólnie udostępnienie swoich danych, zdjęć w internecie niosą ze sobą jakieś ryzyko.
A co do tego przykrego incydentu - widocznie ta fotografka musiała na tym nieszczęsnym fb upublicznić fakt, że idze na imprezę i tego sprzętu nie bierze ze sobą. Dlatego ja ograniczam się z udostępnianiem różnych rzeczy - postów, zdjęć, nawet średnio mi się podoba jak ktoś mnie "oznaczy".

naczelny_intrus 

Wysłany: 4 Listopad 2015, 21:48   

Caroline, ja i tak nie zamierzam robić w życiu tego, co studiuję ;) A stypendium zawsze się przyda :D

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 4 Listopad 2015, 22:12   

Ciekawe czy wypada wysłać z zaproszenie do ex szefa z którym akurat się nie było na "ty":).

Gagarin12 

Wysłany: 8 Marzec 2016, 14:28   

Caroline napisał/a:
Marti, owszem, są to pewne niebezpieczeństwa związane z tego typu stronami. Ogólnie udostępnienie swoich danych, zdjęć w internecie niosą ze sobą jakieś ryzyko.

Jakie ryzyko niesie ze sobą takie strony jak Facebook czy Instagram? One mają swoja polityke i prawa (nikt nie zmusza Cb do zakladania tam konta :) ). Jedynie do czego one sa im potrzebne to do bazy danych rzadowej organizacji. Ale wszystcy chyba na tym swiecie wiedzą ze jestesmy sledzeni i jestesmy poczęści własnością państwa.

msu 

Wysłany: 8 Marzec 2016, 20:42   

Gagarin12 napisał/a:
akie ryzyko niesie ze sobą takie strony jak Facebook czy Instagram
Np. ktoś może skojarzyć informacje na karcie kredytowej i dokonać zakupu za jej pomocą. Skarbówka się może przyczepić, bo nagle masz drogi samochód i być może masz nieopodatkowany dochód. Przebywasz na L4, ale robisz sobie wycieczkę po festiwalu. Jesteś na wakacjach, znaczy masz pusty dom i można Cię okraść. Masz w znajomych kogoś podejrzanego o dilowanie narkotykami, więc można Ci zrobić rewizję. Mogą Cię wyrzucić / nie przyjąć do pracy, bo pracodawcy nie spodobał się twój wpis na facebooku, czy twoje zdjęcie z imprezy. Mam wymieniać dalej ?

Gagarin12 

Wysłany: 9 Marzec 2016, 13:09   

msu napisał/a:
ktoś może skojarzyć informacje na karcie kredytowej i dokonać zakupu za jej pomocą.

To nie wstawiaj danych. Te strony nie zmuszają Cb do tego. Swoją drogą nie spotkałem sie jeszcze nigdy z czymś takim, zazwyczaj jest potwierdzenie :)

msu napisał/a:
Skarbówka się może przyczepić, bo nagle masz drogi samochód i być może masz nieopodatkowany dochód.

Może zarabiasz w internecie i masz odprowadzany podatek do inego kraju. Albo moze po prostus sie z tym nie odnoś.

msu napisał/a:
Przebywasz na L4, ale robisz sobie wycieczkę po festiwalu.

Wybacz ale ten argument zakrawa troche pod debilizm :) jak mozna byc na L4 i wstawiac zdjęcia z wycieczek?

msu napisał/a:
Jesteś na wakacjach, znaczy masz pusty dom i można Cię okraść.

Wątpie by wiele złodzieji siedzialo na FB i tylko czeklo na to byś to akurat ty był ich ofiarą.

msu napisał/a:
Masz w znajomych kogoś podejrzanego o dilowanie narkotykami, więc można Ci zrobić rewizję.

Tak bez nakazu? Tylko dlatego ze być może wiedziałbym o tym ze on jest dilerem?

msu napisał/a:
Mogą Cię wyrzucić / nie przyjąć do pracy, bo pracodawcy nie spodobał się twój wpis na facebooku, czy twoje zdjęcie z imprezy.

A to jest brak profesjonalimu ze strony pracodawcy że bardziej przejmuje sie tym co ma na FB niż jego kwalifikacjami.

Mam odpisywać dalej? :)

msu 

Wysłany: 9 Marzec 2016, 19:45   

Gagarin12 napisał/a:
To nie wstawiaj danych. Te strony nie zmuszają Cb do tego. Swoją drogą nie spotkałem sie jeszcze nigdy z czymś takim, zazwyczaj jest potwierdzenie
Ja to wiem, Ty to wiesz, ale większość jest internetowymi ekshibicjonistami wystawiającymi publicznie swoje dane. Nie poświęcą tych 5 minut na poustawianie sobie dostępu do danych.
Gagarin12 napisał/a:
Wątpie by wiele złodzieji siedzialo na FB i tylko czeklo na to byś to akurat ty był ich ofiarą.
Wychodząc z domu nie zamykaj drzwi. Wątpię, by złodziej wyczekiwał, byś wyszedł z domu i akurat Ciebie chciał okraść. Dokładnie taka sama argumentacja. Zaproponuj to też swoim sąsiadom. Myślisz, że złodziej poluje akurat na ciebie, a nie wyszukuje spośród tysiąca takich mirków ?

Kolejny przykład. Krytyka władzy: https://www.youtube.com/watch?v=uDZtBErMH84
Oczywiście wszystko opiera się na tym, że podasz prawdziwe dane i się nimi chwalisz. Trzeba mieć świadomość, że dane które udostępniasz, ktoś może wykorzystać przeciwko Tobie. Oczywiście zawsze możesz sobie założyć profil na fikcyjne dane przez tora i jechać po wszystkich, jak po łysej kobyle.

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 9 Marzec 2016, 20:02   

msu napisał/a:
Oczywiście zawsze możesz sobie założyć profil na fikcyjne dane przez tora i jechać po wszystkich, jak po łysej kobyle.

TOR nie jest już bezpieczny.

Ludzie share'owali na facebooku memy a potem ich witali w drzwiach smutni panowie - akcja z niedawnego przypadku jak nastolatek share'ował jakiś obrazem. Wcześniejsza sprawa antykomorem.

msu napisał/a:
Wychodząc z domu nie zamykaj drzwi. Wątpię, by złodziej wyczekiwał, byś wyszedł z domu i akurat Ciebie chciał okraść. Dokładnie taka sama argumentacja. Zaproponuj to też swoim sąsiadom. Myślisz, że złodziej poluje akurat na ciebie, a nie wyszukuje spośród tysiąca takich mirków ?

Był przypadek fotografki, której wynieśli cały sprzęt fotograficzny i sprzęt macbooka po tym jak na facebooku opublikowała plany na urlop - potem tym włamaniem również się pochwaliła na facebooku, jednak w mniej radosny sposób.

msu napisał/a:
Ja to wiem, Ty to wiesz, ale większość jest internetowymi ekshibicjonistami wystawiającymi publicznie swoje dane. Nie poświęcą tych 5 minut na poustawianie sobie dostępu do danych.

Można się dostać przez znajomych znajomych;).
Gagarin12 napisał/a:
A to jest brak profesjonalimu ze strony pracodawcy że bardziej przejmuje sie tym co ma na FB niż jego kwalifikacjami.

Część pracowców faktycznie sprawdza profil na FB.

Gagarin12 napisał/a:

Sposób na wnuczka i późniejsze rozwinięcie na policjanta/CBŚ.

msu 

Wysłany: 9 Marzec 2016, 20:24   

Marti napisał/a:
TOR nie jest już bezpieczny.
Możesz rozwinąć ? Sporo przestępców wpadła, ponieważ robili głupie błędy i nie byli konsekwentni. Mój osobisty faworyt, to dilerka narkotyków korzystająca z maila w sieci cebulowej na własne dane osobowe :D Inne sposoby deanonimizacji to skrypty flash i korelacja czasowa. Flasha i js może sobie wyłączyć, na korelację czasową - mieć włączonego tora 24h/7, ewentualnie dołożyć vpn, lub inną sieć anonimizacyjną z outproxy na tor.

alkohol to zło 
Kamil

Wysłany: 9 Marzec 2016, 22:04   

msu napisał/a:
js może sobie wyłączyć

W tych czasach bez js to jak bez ręki...

Odpowiedz do tematu