Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Klub Egipskiego Podróżnika
Autor Wiadomość
wwill 

Wysłany: 30 Kwiecień 2012, 19:51   

Ja też by się chętnie wybrał :roll: Co do zniżek są tzw. 'zniżki ustawowe' i raczej powinna być kwestionowana studencka 51% i są jeszcze 'zniżki handlowe' - 20% dla studentów i nie mogą być one łączone.

ShyGrande 
alias Ramzes

Wysłany: 2 Maj 2012, 19:06   

Hej.

Miło mi ogłosić, że wycieczkowy rekord frekwencji ZOSTAŁ POBITY!! :) Dzięki dla wszystkich 10 postaci z którymi miałem przyjemność podróżować. W sumie podobał mi się pomysł funkcji członków np "Curtis który zna skrót", "Bor- Logistyk" czy "Kritya Bodyguard" Pogadamy o tym jeszcze.
A najbliższe plany?
Za dwa tygodnie ognisko. A w planach już czeka Wągrowiec (rowery wodne, kajaki, lody, zwiedzanie), Nowy Tomyśl czy Kołobrzeg. Mam nadzieję, że uda się to zrealizować.

PS. Jedenaście osób na wycieczkach to powinien być standard a nie rekord :)

Paweł6 

Wysłany: 2 Maj 2012, 21:13   

ShyGrande napisał/a:
Hej.

Miło mi ogłosić, że wycieczkowy rekord frekwencji ZOSTAŁ POBITY!! :) Dzięki dla wszystkich 10 postaci z którymi miałem przyjemność podróżować. W sumie podobał mi się pomysł funkcji członków np "Curtis który zna skrót", "Bor- Logistyk" czy "Kritya Bodyguard" Pogadamy o tym jeszcze.
A najbliższe plany?
Za dwa tygodnie ognisko. A w planach już czeka Wągrowiec (rowery wodne, kajaki, lody, zwiedzanie), Nowy Tomyśl czy Kołobrzeg. Mam nadzieję, że uda się to zrealizować.

PS. Jedenaście osób na wycieczkach to powinien być standard a nie rekord :)

Gratuluję dobrej frekwencji , plany też super!
Wągrowiec (np kajaki) fajna sprawa , chętnie się wybiore z Wami,
p.s piękną pogodę mieliście.....

misia333 

Wysłany: 3 Maj 2012, 10:06   

Dzięki Wam za miłe towarzystwo i udaną wycieczkę, jestem oczywiście za następnymi wycieczkami i ogniskiem.
Pozdrawiam i do zobaczenia następnym razem :D

Ewa_Poznan 

Wysłany: 3 Maj 2012, 10:48   

O tak, było bardzo fajnie i miło! :D
Kto chętny do otrzymania fotek - niech pisze na pw lub maila, to prześlę :mrgreen:

ShyGrande 
alias Ramzes

Wysłany: 23 Wrzesień 2012, 10:08   

Czy ktoś by reflektował wycieczkę jednodniową do Berlina, tudzież do Niemiec? Jest kilka pomysłów. Najprostszy: podróż Polskim Busem. W obie strony coś koło 100 zł. Najtańszy: samochodem: według moich obliczeń cena paliwa za dwie strony to +/- 250 zł. Na pięciu daje 50 zł w obie. Pociągiem do Słubic (a potem spacerek do Frankfurtu): 37 zł bilet podróżnika. Można potem grupowym do Berlina, ale ta wersja i tak droższa niż Polskiego Busa.

Na razie to tylko krótkie rozeznanie. Jeśli znajdzie się kilka chętnych i na prawdę zdecydowanych osób to można by to zorganizować. Mam jakąś mapę Berlina.

Lukim 

Wysłany: 23 Wrzesień 2012, 11:25   

Polecam, jedźcie, ja niedawno byłem właśnie tak na jeden dzień, więc teraz się nie wybiorę :mrgreen:

korneliusz 

Wysłany: 23 Wrzesień 2012, 13:30   

Jechałem niedawno do Berlina, babka w kasie dała bilet za 31EUR. Na bilecie mogło jechać max 5 osób, powrót tego samego dnia, w cenie komunikacja po Berlinie. Bilet był chyba tylko na DB Regio, co akurat nie było problemem, bo te pociągi zajeżdżają do Szczecina. Może do Poznania też jeżdżą?

ShyGrande 
alias Ramzes

Wysłany: 23 Wrzesień 2012, 15:26   

Z tego co słyszałem to jeżdżą tylko do Szczecina niestety. Być może jeszcze do Frankfurtu Nad Odrą co też nie byłoby złym pomysłem (przy cenie Euro jest to 25 zł za osobę w obie+ 37 zł bilet podróżnika na wszystkie polskie osobówki). Komunikacja w Berlinie jest świetna. Mi najbardziej spodobała się trasa S-Bahna: Ring: dookoła Berlina. Można w ten sposób fajnie miasto zwiedzić. Za parę euro można też S-Bahnem do wspaniałego Poczdamu podjechać.

cinema 

Wysłany: 23 Wrzesień 2012, 18:23   

Ja jestem bardzo chętna na wycieczkę do Niemiec. Może być Berlin, może być inne miasto, byle jechać z Poznania. I najlepiej właśnie samochodem lub busem. W kwestii organizacji, to raczej nie pomogę, bo chyba nie umiem :( . Kiedyś szukałam w necie jak najtańszego przejazdu do Berlina i nic tańszego niż 100zł busem nie znalazlam. Chętnie zdam się na Ciebie, Wojtek :)

Ewa_Poznan 

Wysłany: 23 Wrzesień 2012, 20:04   

a na jeden dzień to się opłaca jechać? w

korneliusz 

Wysłany: 23 Wrzesień 2012, 20:26   

ShyGrande napisał/a:
Komunikacja w Berlinie jest świetna. Mi najbardziej spodobała się trasa S-Bahna: Ring: dookoła Berlina. Można w ten sposób fajnie miasto zwiedzić.

Komunikację mają świetną, S-Bahn, U-Bahn, autobusy i szerokie avenidy. Mnie jednak miasto nie zachwyca, bo jest trochę zbyt współczesne. Nawet z historii niedawnego Berlina Wschodniego niewiele się ostało. Ale na pewno nie raz jeszcze się tam przejadę.

Bor 

Wysłany: 24 Wrzesień 2012, 17:46   

Ja byłbym chętny na taki wypad do Berlina lub też innego niemieckiego miasta :D

the fragile 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 27 Wrzesień 2012, 20:38   

Co prawda 1 dzień to tak trochę krótko jak już się zapłaci za przejazd, ale w sumie dawno w Niemczech nie byłam, więc skłonna jestem się wybrać :D

Julek 

Wysłany: 1 Październik 2012, 08:14   

Hejka,
ja bym sie z wami na pewno wybral :)
Mi by idealnie pasowalo wyjechanie ze Szczecina na Brandenburg Ticket na 5 osob: http://www.bahn.com/i/vie...in-ticket.shtml
Cena dla was :P : Przejazd Poznań-Szczecin i z powrotem + 28 Euro na 5 osob (przejazd do Berlina). Plus jest taki, że na tym bilecie można za darmo jeździć komunikacją miejską w Berlinie.

korneliusz 

Wysłany: 3 Październik 2012, 00:58   

A może ktoś się wybiera 20 grudnia do Poczdamu?:)

ShyGrande 
alias Ramzes

Wysłany: 3 Październik 2012, 18:13   

korneliuszu, powiedziałbyś coś więcej o wyjeździe do Poczdamu? Uważam, że 20 grudnia to wspaniała data dla tego wspaniałego miasta. Chyba najprościej byłoby do Friesdrichstrasse a potem S-Bahnem

korneliusz 

Wysłany: 3 Październik 2012, 18:48   

Zbyt dużo szczegółów nie mam:) Będę 20 grudnia w Berlinie przejazdem, mogę przeznaczyć kilka godzin na zwiedzanie, więc pomyślałem sobie, żeby przejechać się właśnie do Poczdamu. Tam jeszcze nie byłem.

ShyGrande 
alias Ramzes

Wysłany: 28 Październik 2012, 10:53   

Wycieczka do Berlina!

22 grudnia 2012. Polski Bus. W obie strony to na tę chwilę 67 zł. W programie zwiedzanie Berlina, zakup bardzo tanich słodyczy, wizyta w centrum handlowym na Alexanderplatz, być może wycieczka do Poczdamu.
Kto się pisze? Na zgłoszenia czekam do 1 listopada. Dobrze kupić bilety już teraz, bo znając życie znacznie podrożeją.

korneliusz 

Wysłany: 28 Październik 2012, 13:17   

ShyGrande napisał/a:
Wycieczka do Berlina!

22 grudnia 2012. Polski Bus.

Ja się piszę, ale będę jechał pociągiem ze Szczecina.

Cytat:
Dobrze kupić bilety już teraz, bo znając życie znacznie podrożeją.

A biorąc pod uwagę, że to ostatnia sobota przed świętami, mogą zniknąć całkiem:)

alkohol to zło
[Usunięty]

Wysłany: 28 Październik 2012, 13:20   

Ja bym sobie pojechał, ale został mi tylko jeden dzień urlopu w tym roku... szkoda, bo święta spędzam sam w domu, przejechałbym się z chęcią ;] Chyba że wyjeżdżacie 22 grudnia po południu i wracacie 23, to bym wziął ten ostatni dzień.

Julek 

Wysłany: 29 Październik 2012, 10:26   

korneliusz napisał/a:
ShyGrande napisał/a:
Wycieczka do Berlina!

22 grudnia 2012. Polski Bus.

Ja się piszę, ale będę jechał pociągiem ze Szczecina.

Ja też bym był chętny, też ze Szczecina. Najsensowniej jest pojechać na Brandenburg Ticket za 28 Euro - przejazd do/z Berlina i darmowe przejazdy komunikacją miejską w Berlinie dla 5 osób - będzie można trochę pojeździć po Berlinie.
Do tego jedna miła osóbka napisała, że mogłaby przyjechać do mnie przed wyjazdem do Berlina, i pojechalibyśmy tam razem. Jakby co, to mam jeszcze jedno miejsce do spania u siebie :)

Bor 

Wysłany: 29 Październik 2012, 18:21   

Ja też byłbym chętny :D

Kriss 
Wytrwały

Wysłany: 29 Październik 2012, 18:42   

Bym jechał, ale z Warszawy, ale jeszcze nie wiem. O której godzinie jedziecie i wracacie?
Julek napisał/a:
Najsensowniej jest pojechać na Brandenburg Ticket za 28 Euro - przejazd do/z Berlina

czyli nie tylko stolica? Ten bilet jest ważny tylko w Niemczech?

Julek 

Wysłany: 29 Październik 2012, 19:34   

Kriss napisał/a:
Bym jechał, ale z Warszawy, ale jeszcze nie wiem. O której godzinie jedziecie i wracacie?
Julek napisał/a:
Najsensowniej jest pojechać na Brandenburg Ticket za 28 Euro - przejazd do/z Berlina

czyli nie tylko stolica? Ten bilet jest ważny tylko w Niemczech?

Bilet ważny 1 całą dobę, na komunikację miejską w szczecinie, Berlinie i przejazd pociągiem między tymi miastami

Odpowiedz do tematu