Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy lubicie dzieci?
Autor Wiadomość
Ingo 

Wysłany: 30 Marzec 2012, 14:52   

Dentystów unikam jak ognia. Dbam o zęby tak, żebym nie musiał się wybrać do gabinetu dentystycznego. Pewnie dlatego, że mam złe wspomnienia z dzieciństwa z tym związane. Teraz pewnie się wszystko zmieniło, leczenie jest bezbolesne, jednak strach we mnie pozostał.

Królowa 

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 30 Marzec 2012, 14:54   

ale ze NFZ too jest tylko papierowe porozumeinie ubezpieczeniowe. Ja miałam ostatnio tomografie komputerowa na tomografie najlepszym w Polsce jak wynika z informacji w necie, w klinice Damiana , cud miód i orzeszki, klinika fajna, wszystko nowe, ładne, eleganckie i pachnące, najlepsze komputery, najbogaciej ubrani lekarze ( :P ) , najnowszy sprzet, wszystko naj naj, i za darmo bo na za porozumieniem z NFZ dla ubezpieczonych.

Alkohol , jesteś blondynka ? :lol: :P

[ Dodano: 30 Marzec 2012, 16:06 ]
a tak w temacie lubienia dzieci, to czy nie sadzicie , że jakaś normalnie epoka ignorancji naszła i manii poddawania wszystkie w watpliwość i cynizm?! Mi tu juz tak bokiem wychodzi, niczym katowanie jednej melodii przez całe zycie. Proponuje nową mode. Miłosci. Ale by musiała obejmowac wszystkich. Bo to jak jeden delikwent czy paru wyjdzie do swiata z pozytywnym szcerym nastawieniem to szybko straci motywacje i samoocene ;P W pierwszej kolejnoci proponuje to osobo zajmujacym stanowsika odpowiedzialnosci spolecznej/ w kregach roznych branz zawodowych bowiem powinni oni byc przykladem dla podporzadkowanych jednostek. Zmienmy plyte , poscmy cos pozytywnego :)

alkohol to zło
[Usunięty]

Wysłany: 30 Marzec 2012, 16:19   

Królowa napisał/a:
Alkohol , jesteś blondynka ?

Nie rozumiem o co chodzi.

Królowa 

Wysłany: 30 Marzec 2012, 22:14   

no z tym NFZ, po prostu jakby to jakaś blondynka pisała, ze "zawsze chodziłam na NFZ a robiły dziady, teraz ide prywatnie ale też na NFZ i jakoś trochę też się nie cieszę " Też nie jarzę o co Ci chodzi. Chyba że chodzi o to że po prostu ty chcesz płacić , jest Ci obojętne , byle nie było na NFZ, bo sa dwie opcje albo płacisz albo nie lub częsciowo (ubezpieczenie NFZ)

[ Dodano: 30 Marzec 2012, 23:15 ]
Cytat:
Ja właśnie za chwilę wychodzę do dentysty. Zawsze chodziłem na NFZ, ale do takich dziadów. Tam było fajne to, że bez rejestracji - przychodziłem i wchodziłem. Ale taka komuna tam była, teraz mam ząb do leczenia kanałowego. Znalazłem najlepszy gabinet u mnie w mieście (według opinii), chciałem choć raz iść prywatnie, żeby zrobili to porządnie, a oni mi mówią, że będzie na NFZ, tylko materiał lepszy, to zapłacę. No to ok, to niech będzie dalej NFZ, przynajmniej dużo kasy nie wydam, ale widać tą różnicę, tu podchodzą do tego profesjonalnie, mimo że to NFZ.

Maneki 

Pomogła: 7 razy
Wysłany: 31 Marzec 2012, 02:54   

Teraz już nie ma tzw. dopłat do lepszego wypełnienia. Funkcjonowało to przez rok i padło. Teraz jest albo NFZ , albo prywatnie. Czasem jak przedstawisz aktualny dowód ub, to znieczuli na NFZ a wypełnienie zrobi pryw (tzn światłoutwardzalne a nie amalgamat).

alkohol to zło
[Usunięty]

Wysłany: 31 Marzec 2012, 04:54   

Królowa napisał/a:
no z tym NFZ, po prostu jakby to jakaś blondynka pisała, ze "zawsze chodziłam na NFZ a robiły dziady, teraz ide prywatnie ale też na NFZ i jakoś trochę też się nie cieszę " Też nie jarzę o co Ci chodzi. Chyba że chodzi o to że po prostu ty chcesz płacić , jest Ci obojętne , byle nie było na NFZ, bo sa dwie opcje albo płacisz albo nie lub częsciowo (ubezpieczenie NFZ)

[ Dodano: 30 Marzec 2012, 23:15 ]
Cytat:
Ja właśnie za chwilę wychodzę do dentysty. Zawsze chodziłem na NFZ, ale do takich dziadów. Tam było fajne to, że bez rejestracji - przychodziłem i wchodziłem. Ale taka komuna tam była, teraz mam ząb do leczenia kanałowego. Znalazłem najlepszy gabinet u mnie w mieście (według opinii), chciałem choć raz iść prywatnie, żeby zrobili to porządnie, a oni mi mówią, że będzie na NFZ, tylko materiał lepszy, to zapłacę. No to ok, to niech będzie dalej NFZ, przynajmniej dużo kasy nie wydam, ale widać tą różnicę, tu podchodzą do tego profesjonalnie, mimo że to NFZ.

Co w tym dziwnego, że wcześniej chodziłem do dziadów, a teraz znalazłem bardzo dobry gabinet i też korzystam u nich z NFZ, ale robią dużo lepiej niż ci pierwsi. Po prostu NFZ NFZ-owi nierówny. Zależy od dentystów.

Morpheus 

Wysłany: 31 Marzec 2012, 08:59   

Czy to na pewno jest temat: Czy lubicie dzieci? :P

terefere 
Andrzej

Wysłany: 31 Marzec 2012, 09:20   

Gdyby lubili, to by je mieli, a gdyby je mieli, to pisaliby o zebach swoich dzieci zamiast o wlasnych. Wniosek jest taki, ze nie lubia dzieci, wiec w temacie jak najbardziej sie ta dyskusja miesci.

Morpheus 

Wysłany: 31 Marzec 2012, 09:37   

No to chyba tylko według Twojej logiki :D

Królowa 

Wysłany: 31 Marzec 2012, 13:09   

Alkohol : Z tego co czytam Ty wogole nierozumiesz co to jest wogóle NFZ.

alkohol to zło
[Usunięty]

Wysłany: 31 Marzec 2012, 13:20   

A to nie wiem, nie zagłębiałem się w temat NFZ ;P Mi wystarczy wiedza, że mogę iść do lekarza albo prywatnie i płacić, albo na NFZ i nie płacić... a gdzie co jak po co kto przyjmuje na NFZ i na jakich warunkach, to po co mi to wiedzieć :P

Królowa 

Wysłany: 31 Marzec 2012, 13:32   

Cytat:
Co w tym dziwnego, że wcześniej chodziłem do dziadów, a teraz znalazłem bardzo dobry gabinet i też korzystam u nich z NFZ, ale robią dużo lepiej niż ci pierwsi. Po prostu NFZ NFZ-owi nierówny. Zależy od dentystów.
Cytat:
Mi wystarczy wiedza, że mogę iść do lekarza albo prywatnie i płacić, albo na NFZ i nie płacić...

Brawo, szybko się zreflektowałeś , w koncu, bo oto byla cała logika - NFZ to Fundusz Zdrowia który pokrywa koszty leczenia a w przypadku prywatnej kliniki to jest porozumienie meidzy NFZ a klinika o darmowych swiadczeniach w ramach nfz. To jest zwyłe ubezpiecznie zdrowotne. Kliniki dysponuja sprzetem taki jaki zakupia i pacjenta sie bada na takim jaki jest. Jak na nfz to za darmo, jak prywatnie to placi. To ze jest nfz nie zmienia standardu miejsca w jakim sie bedziesz leczyl tylko chodzi o koszty.

alkohol to zło
[Usunięty]

Wysłany: 31 Marzec 2012, 13:38   

Przecież ja wiem o tym co napisałaś. Od początku mi chodziło o to, że wszyscy zawsze mówią, że chodzą prywatnie do dentysty i dziwią się, jak im mówię, że ja na NFZ. Przed moim pierwszym postem o dentystach ShySe napisał: "Chodzisz na NFZ?", więc pomyślałem, że to następna osoba, która się zdziwiła jak można chodzić na NFZ.
A ja całe życie na NFZ i w dodatku do takich dziadów.
Więc sobie skojarzyłem, że jak na NFZ, to nie starają się, a jak prywatnie - to zrobią dobrze, bo klient płaci i wymaga. I tym razem znalazłem super gabinet i chciałem iść tam prywatnie, ale okazało się, że też będzie na NFZ (i mimo to, że na NFZ - okazało się, że robią dobrze, a nie jak tamte dziady).
O to mi chodzi od początku dyskusji.
A tu:
alkohol to zło napisał/a:
Po prostu NFZ NFZ-owi nierówny

Powinienem zrobić NFZ i NFZ-owi w cudzysłowiu. Wiem co to NFZ i nie uważam, że dentysta.Equals(NFZ)==1;

Marti 
AK śpiący smok

Wysłany: 31 Marzec 2012, 13:52   

Niektóre gabinety znacznie lepiej leczą prywatnie niż na NFZ. Gdy się leczysz na NFZ to powiedzą że lepiej się nie da. Albo zaczniesz się leczyć prywatnie to jakoś więcej zdziałać mogą. Moja matka się na takie coś nacięła u wojskowego stomatologa.

PS: NFZ to nie jest za darmo, idzie z podatków czy czegoś tam, więc i tak za to płacisz.

Morpheus 

Wysłany: 31 Marzec 2012, 15:26   

Znowu przypominam że to jest temat: Czy lubicie dzieci?. Nie o NFZ i dentystach.

ania84 

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 31 Marzec 2012, 16:01   

Ale tutaj jest przecież rozmowa o dentystce która nie lubi dzieci. Chyba dentyści (nawet pracujący na kontraktach z NFZ) mają prawo wypowiedzieć się w tym temacie?

Morpheus 

Wysłany: 31 Marzec 2012, 17:03   

Tylko popatrz sobie ile postów temu była ta historia Maneki i te odpowiedzi które się jeszcze tego tyczyły a ile już napisano o NFZ i dentystach i nie ma tam nawet słowem o dzieciach. Jak dla mnie offtop się trochę przeciągnął.
Przecież dobrze wiesz że ta moja wypowiedź nie tyczy się Maneki to co udajesz :?: :P

Tulkas 

Wysłany: 1 Kwiecień 2012, 22:20   

Zawsze uważałem, że to forum jest spamerskie i offtopowe :lol:

Jeśli chcesz pogadać, pisz bez skrępowania o każdej porze, na pewno odpowiem :)

Ksenomorf 
Niemyta dusza

Wysłany: 3 Kwiecień 2012, 11:45   

Ja wam muszę zdradzić w sekrecie, że czasami wprowadzam się w nastrój przygnębienia i samoudręczenia kontemplacją dziatwy w wieku przedszkolnym. Myślę sobie, że ja takich nigdy mieć nie będę, a łapię się od czasu do czasu na myśli, że kiedyś chciałbym mieć dziewczynkę. I tu właśnie pojawia się powód do niepokoju. Dzieci mnie nie podniecają, a jednak dręczę się sadystycznie w myślach: "A to czemu dziewczynkę byś chciał, a nie chłopca, zbolu jeden stary?!" I się boję, czy to nie jest jakiś pedofilski coming out z podświadomości do świadomości. Zasadniczo tłumaczę to sobie tym, że dziewczynki wzbudzają we mnie bardziej nabożne uczucia i chęć opiekuńczości, aniżeli chłopcy, ale jednak coś mnie tak w środku wierci, że nie. Tyle się słyszy o tych pedofilach, że w sumie sam nie wiem, czy nim nie jestem.

Ale zaraz sobie myślę o takiej dziewczynce, która w pannicę się zamienia i już mi przechodzi ochota nawet na dziewczynkę, wszak w każdej dziewczynce kryje się potencjał na potwora. Teraz doszedłem jednak do wniosku, że to pedofilski coming out i wszystko ewoluuje w stronę poszukiwań ideału utraconej niewinności. Możecie mnie już zadenuncjować.

gmazur1 

Wysłany: 3 Kwiecień 2012, 12:16   

Gatunek, który nie ma potomstwa wymiera.
I ot, tyle.

Królowa 

Wysłany: 3 Kwiecień 2012, 12:41   

Jesteśmy pokoleniem wymiarajacym dlatego wydłużają emerytury między innymi. Nie bedziemy mieli dzieci zauzmy juz do konca zycia, Polska za 30 lat bedzie sie skladac z prawie samych emerytow bezdzietnych, dlatego np. ja tak duzo krzycze na te mody singlozy i niskie zarobki i problemy z socjalem bo 30 lat myknie szybko , dla kraju to bardzo zle jak dzieci sie nie rodza.

Morpheus 

Wysłany: 3 Kwiecień 2012, 20:48   

Ore a sama planujesz :?:

Królowa 

Wysłany: 3 Kwiecień 2012, 21:26   

ja sobie mogę planować , wiesz. Ja bym sobie dziecko zrobiła chocby teraz i dziś. Bo lubie dzieci i chce mieć. Ale 1) z domu matka by mnie wyrzuciła na łeb - ona nie chce zebym miala dzieci. 2) nie mam kasy 3) nie mam gdzie mieszkac razem z tym dzieckiem . Poza tym coś mi mówi, ze juz nic nie będę miec, ani dziecka, ani męza, ani dobrze platnej pracy, krotko mowiac chcialabym juz umrzec bo czuje ze nic juz w tym zyciu nie wskuram i dalej to juz taka agonia bedzie, wiec bezsensu cos planowac jak to wszystko i tak szlag wezmie.

Minóg 

Wysłany: 10 Czerwiec 2012, 23:51   

Chłopczyków nie lubię. Dziewczynki bywają ujmujące, lubię ich szczebiociki, ale podejrzewam, że rozmowa z takim stworzonkiem jest przyjemna tylko przez pierwsze pięć minut.

Swoich potomków mieć nie zamierzam, strata życia. Warto jednak wiedzieć, że poza wygodą, istnieją też niekiepskie argumenty etyczne na rzecz zła robienia dzieci.

freeky 

Wysłany: 11 Czerwiec 2012, 05:41   

Nie mam nic do dzieci:>

Odpowiedz do tematu