Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Open'er Festival 2012, Gdynia 4-7 lipca
Autor Wiadomość
terefere 
Andrzej

Wysłany: 31 Maj 2012, 17:16   Open'er Festival 2012, Gdynia 4-7 lipca

Czy ktos planuje sie wybrac na tegoroczny festiwal? Co prawda sklad tym razem nie powala na kolana, ale i tak jest kilka rzeczy wartych uwagi, dlatego mam zamiar jechac.

Kas_u 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 4 Czerwiec 2012, 11:36   

Tegoroczny skład nie jest aż taki zły, znajdzie się tam parę albo parenascie wykonawcow dla ktorych warto jechac... :D
A ile kosztuje bilet? Czy to za darmo jest wstep ?
Jak nie bedzie innych planow, to mozna by jechac...hmm tylko szkoda , ze to w Gdyni...

Ewa_Poznan 

Wysłany: 4 Czerwiec 2012, 12:43   

na cały festiwal czy na konkretny dzień?
można by stopem wyskoczyć - jeśli ktoś spoza Pomorza jest...

terefere 
Andrzej

Wysłany: 4 Czerwiec 2012, 17:56   

Kas_u napisał/a:

A ile kosztuje bilet? Czy to za darmo jest wstep ?

Az tak dobrze to nie ma. :-) Ceny biletow sa na stronie festiwalowej, dla jednych to duzo, dla drugich nie (biorac pod uwage ilosc wykonawcow i ceny biletow za ich samodzielne koncerty; np. za bilet na osobny koncert Bjork pewnie trzeba byloby zaplacic ok. 200 zl). Ale podsumowujac calosc, czyli 4 dni koncertow (w tym wielu wykonawcow z najwyzszej polki), wiele innych atrakcji i organizacja na swiatowym poziomie, to cena jest znosna.
Poza tym z biletami najlepiej czekac do ostatniej chwili, na allegro mozna czasem wytargowac za pol ceny, a przed samym wejsciem na festiwal nawet jeszcze taniej. Ja tak zwykle robie i udaje sie zaoszczedzic troche na piwo z woda ;-)

Kas_u napisał/a:
hmm tylko szkoda , ze to w Gdyni...

No co Ty, nie ma lepszej lokalizacji w Trojmiescie na taki festiwal niz lotnisko w Gdyni. Miejsce z odpowiednim klimatem ;-) poza tym darmowe autobusy kursuja z dworca na teren festiwalu i z powrotem srednio co 5 minut przez caly czas.

Ewa_Poznan napisał/a:
na cały festiwal czy na konkretny dzień?

Ja jeszcze nie wiem, bo poki co nie mam biletu.

malinowysorbet 

Wysłany: 4 Czerwiec 2012, 21:21   

Ja też nie mam biletu, ale baaardzo bym chciała być na The Kills. Jednakowoż z kasą u mnie cienko i nie mam pojęcia czy uda mi się zakupić bilet. Mam do Gdyni dwa kroki, a jak do tej pory ani razu nie byłam na Heinekenie.. wstyd. A jak pomyślę jeszcze, że rok temu grali Pulp to :shock: No nic, próbuje zbierać do skarpety, ale marnie mi to wychodzi.

omateusz 

Wysłany: 20 Czerwiec 2012, 23:07   

ja też nie mam biletu, jakbym miał iść to pewnie poszedł bym tylko na pierwszy dzień (04.07)

terefere 
Andrzej

Wysłany: 21 Czerwiec 2012, 18:06   

A ja jednak na 99% na 4 dni.

malinowysorbet 

Wysłany: 21 Czerwiec 2012, 20:20   

A ma ktoś z was już bilety?

Kas_u 

Wysłany: 21 Czerwiec 2012, 21:41   

Ja tez bym z chęcią poszła na ten pierwszy dzień...
Koszt biletu na jeden dzień to 165zl... ..hmhmhm

terefere ile płaciłeś za 4 dni ?

terefere 
Andrzej

Wysłany: 21 Czerwiec 2012, 21:51   

Jeszcze nic. Czekam na jakas okazje, pewnie cos sie uda znalezc w dobrej cenie. A jezeli nie, to kupie przed wejsciem. Biletow na 4 dni nigdy jeszcze nie zabraklo (w przeciwienstwie do jednodniowych).

nousmiaua 

Wysłany: 25 Czerwiec 2012, 20:33   

Mi też bardzo zależy na tym pierwszym dniu, 4 lipca (Gogol Bordello!!!! i nie tylko) i się nastawiam że na to pójdę. Może mi się uda zaoszczędzić trochę kasy :>
Jaka jest szansa, że w środę będą dostępne w empiku bilety do kupienia na ten sam dzień?

terefere 
Andrzej

Wysłany: 25 Czerwiec 2012, 20:56   

W empiku pewnie kupisz, chociaz nie wiem jak duza pule maja oni do sprzedazy. Pamietam, ze biletow zabraklo w 2008 r. (chyba) przedostatniego dnia i wtedy pazerni organizatorzy namawiali do zakupu biletow 3-dniowych.
A w 2010 tez zabraklo jednodniowych (lub opasek) przed koncertem Pear Jam z powodu masy ludzi, jaka zwalila sie na miejsce w ostatniej chwili. No ale w tym roku sklad jest daleko w tyle za tymi z poprzednich edycji, wiec nie powinno byc problemow.

terefere 
Andrzej

Wysłany: 2 Lipiec 2012, 21:02   

Ktos sie zdecydowal ostatecznie wpasc na festiwal?

malinowysorbet 

Wysłany: 4 Lipiec 2012, 22:14   

Dla tych, którzy nie mogą być obecni na Heinekenie coś co pozwoli choć na jakiś czas odbyć podróż mentalną do Gdyni :) (żałuję, że nie było mnie na The Kills). Transmisja na jutub http://www.youtube.com/user/AlterArt2 choć nie wszystkie zespoły wyraziły zgodę na transmisję to i tak można trochę posmakować tego festiwalowego klimatu.

spero 

Wysłany: 4 Lipiec 2012, 23:11   

oo super;) dzięki za link :)

nousmiaua 

Wysłany: 4 Lipiec 2012, 23:49   

jednak nie poszłam na Openera, głównie ze względu na cenę :( jak na jeden dzień to strasznie drogo. W dodatku tak naprawdę mnie interesuje na Openerze tylko jeden zespół. Bardziej się przymierzam by pojechać do Jarocina bo on jest już dużo tańszy, zwłaszcza karnet! I bardzo bym chciała pójść 21 lipca w sobotę, oczywiście jeszcze nie wiem czy to wypali, tym razem z nieco innych powodów. No ale się okaże. A może wybiera się na to ktoś z Was?

terefere 
Andrzej

Wysłany: 8 Lipiec 2012, 20:51   

nousmiaua napisał/a:
W dodatku tak naprawdę mnie interesuje na Openerze tylko jeden zespół.

Tez mialem watpliwosci przed festiwalem, ale na szczescie pojechalem i znowu nie zaluje. Zobaczylem wiecej niz na poczatku zakladalem i w sumie koncerty, ktorych nie mialem wczesniej w planie, najbardziej mi sie podobaly (jak Public Enemy - pewnie nigdy bym sie nie wybral normalnie na stricte hiphopowy koncert, a tu mnie wciagnelo na tyle, ze odpuscilem sobie Franz Ferdinand i zostalem do konca). Jakby do tego dodac kilka odkryc na scenie talentow (dzisiaj od powrotu slucham na okraglo na Enchanted Hunters), swietny wystep Bjork, Bon Iver (na zywo i jeszcze w taki mglisty wieczor jaki byl w czwartek robil niesamowite wrazenie) albo nawet orkiestry Aukso grajacej Pendereckiego i Greenwooda (tez mozna bylo poczuc sie co najmniej jak w Silent Hill) to mozna uznac ta edycje za bardzo udana (chociaz nie bylo takich tlumow jak 2 czy 3 lata temu - albo sie wystraszyli pogody albo mieli takie same obawy przed festem jak ja:)).
Na pogode tez nie narzekam, bylo wszystko co mozliwe w lecie (deszcz, mgla, palace slonce a na zakonczenie prawdziwe bagno [jeszcze troche blota przywiozlem w trampkach do domu na pamiatke ;-) ] i to tez sie bedzie pamietac.

Emilie21 

Wysłany: 15 Listopad 2012, 13:36   

terefere napisał/a:
nousmiaua napisał/a:
W dodatku tak naprawdę mnie interesuje na Openerze tylko jeden zespół.

(jak Public Enemy - pewnie nigdy bym sie nie wybral normalnie na stricte hiphopowy koncert, a tu mnie wciagnelo na tyle, ze odpuscilem sobie Franz Ferdinand i zostalem do konca)

Załuj, Franzi dali najlepszy koncert Openera 2012 :P W ogóle Alex i ten jego pedo-wąsik i fryzura na mnicha <3

A dzisiaj pierwszy headliner 2013. Chce mi ktoś napisać smsa z radosną (bądz nie) nowiną? Nie bedzie mnie wtedy w domu :<

terefere 
Andrzej

Wysłany: 15 Listopad 2012, 18:46   

Też tak słyszałem tu i ówdzie. Po Nosowskiej (zdaje się) miałem iść na franzów, ale ostatecznie zniechęcił mnie widok ciągnących pod scenę hipsterów w ray-banach zerówkach i kardiganach w rozmiarze S:)
Przy okazji openera'12 - zauważyłaś wysyp trawkowiczów? Mnie 2 razy częstowali jacyś przypadkowi ludzie, potem przeczytałem na BOO, że kilka osób miało podobnie. WTF? Przez chwilę zastanawiałem się nawet, czy to jakaś policyjna prowokacja:)

Juka 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 15 Listopad 2012, 20:15   

Emilie21 napisał/a:
A dzisiaj pierwszy headliner 2013. Chce mi ktoś napisać smsa z radosną (bądz nie) nowiną? Nie bedzie mnie wtedy w domu :<

No to mamy Blur. Cieszycie się? =)

Emilie21 

Wysłany: 16 Listopad 2012, 00:09   

Blur spoko, ceny karnetów już nie :( 140 zl drożej niż w tamtym roku :shock: Mikołaju, why o why? :cry:

terefere napisał/a:
Też tak słyszałem tu i ówdzie. Po Nosowskiej (zdaje się) miałem iść na franzów, ale ostatecznie zniechęcił mnie widok ciągnących pod scenę hipsterów w ray-banach zerówkach i kardiganach w rozmiarze S:)

Hipsterzy czy nie, dali czadu. Serio, pierwszy raz w życiu widziałam tak zgraną, energetyczną publikę. Nie było chyba osoby, która nie śpiewałaby Take me out, ja sama prawie zdarłam sobie gardło. Była moc. Tutaj komentarz Alexa :)

terefere napisał/a:
Przy okazji openera'12 - zauważyłaś wysyp trawkowiczów? Mnie 2 razy częstowali jacyś przypadkowi ludzie, potem przeczytałem na BOO, że kilka osób miało podobnie. WTF? Przez chwilę zastanawiałem się nawet, czy to jakaś policyjna prowokacja:)

Wiz Khalifa. Nie wiem jak ogólnie na fescie, ale na tym koncercie jarała co druga osoba. A jak poleciało Young&Wild&Free to po tłumie krązył jeden skręt, którego palili wszyscy :)

terefere 
Andrzej

Wysłany: 16 Listopad 2012, 19:50   

He, he, już widzę tą "najlepszą edycję festiwalu" którą MZ ma w głowie ale nikomu nie powie. Wczoraj między wierszami dało sie wyczytać, że będzie to trochę festiwal odgrzewanych kotletów (rzut oka na line up Rock Werchter: Kings Of Leon, Editors - można już być pewnym, że będą i w Gdyni. No, tyle że oni mają póki co jeszcze DM i Rammstein szczęściarze). Pamiętacie zapowiedź Zioła po festiwalu 2011? ("Nowa formuła festiwalu, ci którzy już mieli tu zagrać to zagrali, będzie alternatywnie". Trzymam za słowo i życzę powodzenia).
I nieźle sobie wykombinował z tymi biletami DO i PO 15 stycznia (100 zł to wystarczający powód, żeby stali bywalcy kupili bilet w ciemno JUŻ TERAZ tylko po ujawnieniu jednego Blur).
To tyle narzekania, a teraz idę po bilet. ;-)

Emilie21 

Wysłany: 17 Listopad 2012, 19:21   

Ja pamietam, że MZ gadał coś o zespołach wschodniosłowiańskich :P Co do Werchtera, to w tamtym roku na beforze poznałam pare Belgów, którzy strasznie negatywnie wypowiadali sie o tym festiwalu. Byłam w szoku, bo porównując line-up'y to Open'er wypada raczej słabo, ale Ci Belgowie zapewniali mnie, że gdyński fest ma sto razy lepszy klimat. A co do line-up'u to nie ma co się jarać, bo tam mają to tak kiepsko zorganizowane (czasowo i technicznie - zdecydowanie większy teren), że i tak połowy koncertów się nie zobaczy albo zobaczy się fragment. Ale i tak chciałabym pojechac i przekonac się na wlasne oczy. Albo na takie Roskilde. Ech, marzenia.
terefere napisał/a:

I nieźle sobie wykombinował z tymi biletami DO i PO 15 stycznia (100 zł to wystarczający powód, żeby stali bywalcy kupili bilet w ciemno JUŻ TERAZ tylko po ujawnieniu jednego Blur).
To tyle narzekania, a teraz idę po bilet. ;-)

No fakt, ja jak nie kupie teraz to coś czuje, że nie kupie wcale. Fuck, 550 zl :shock: A pomyslec, że w tamtym roku udało mi się odkupić karnet z polem za 370 zl...

terefere 
Andrzej

Wysłany: 21 Listopad 2012, 19:29   

Jutro kolejne ogłoszenia parafialne na 2013. (nieśmiało liczę na The Cure lub Interpol, choć pewnie dostaniemy Editors/Kings Of Leon lub jakiś indie wynalazek, reklamowany przez Ziółkowskiego jako "odkrycie ostatnich lat")

[ Dodano: 21 Listopad 2012, 22:19 ]
E tam, nie będzie emocji bo info wypłynęło już teraz - Queens of the Stone Age.

Emilie21 

Wysłany: 21 Listopad 2012, 22:38   

No faktycznie, pospieszyli sie chłopaki z QOTSA. Co do wishlist, to ja co roku liczę na Radiohead. I zawsze oczywiscie ich nie ma. Nie wiem, Gdynia jest chyba za mało ekologiczna :lol: The Cure oczywiście również jak najbardziej, ale nie czepiałabym się tak Kings of Leon czy Editorsów, dla młodszych festiwalowiczów też coś musi być :P

Odpowiedz do tematu