Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Open'er Festival 2012, Gdynia 4-7 lipca
Autor Wiadomość
terefere 
Andrzej

Wysłany: 21 Listopad 2012, 22:47   

Nie no, Editors to ja bardzo chętnie, to jeden z mojej listy TOP10.
(A do tego wspomniana wcześniej dwójka i mogę umierać)

A Radiohead w tym roku też chyba można pisać na listę małą czcionką skoro jak na razie to Wish'er Festival :) (bo o QOTSA też się ludzie dobijali latami).

Emilie21 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 21 Listopad 2012, 23:12   

Interpol był z tego co pamiętam, rok (dwa?) temu na CLMF (wtf) więc bym się nie nastawiała. Chociaż różnie to bywa, nie ma jakiejś sztywnej zasady. A co do Radiogłowych, to ja już wolę sobie nadziei nie robić. Rok temu też niby był pewniak, bo koncertowali (co prawda chyba nie na festiwalach) i byli blisko, a jednak Polskę ominęli. Oni chyba nas nie lubią poprostu, ponad 20 lat istnienia zespołu i tylko dwa koncerty w PL, w tym Sopot X lat temu na początku kariery.

pumpkin 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 21 Listopad 2012, 23:29   

Opener jako całość generalnie mnie nie rusza ale na queensów bym poszła :D

terefere 
Andrzej

Wysłany: 21 Listopad 2012, 23:29   

No był (2008 i 2011) (Jack White też jest prawie co roku:), ale w końcu 10 lecie debiutu w tym roku (+zapowiedź następnej płyty, + zapowiedź Ziółka o kilku zespołach, które już koncertowały w PL, + MOJE WŁASNE NADZIEJE :) ), więc pewnie jakaś ofensywa koncertowa w 2013 jest spodziewana (chociaż póki co cicho).

Emilie21 napisał/a:
A co do Radiogłowych, to ja już wolę sobie nadziei nie robić. Rok temu też niby był pewniak, bo koncertowali (co prawda chyba nie na festiwalach) i byli blisko, a jednak Polskę ominęli. Oni chyba nas nie lubią poprostu

Nas może i nie, ale pieniądze jak najbardziej (w końcu podwyżka o stówę musi się z czegoś brać :) naiwnie sobie tłumaczę, że to z powodu podniesienia jakości muzycznej festu a nie podniesienia np. ceny "wynajmu" lotniska od miasta/wojska/portów lotniczych)

Emilie21 

Wysłany: 22 Listopad 2012, 22:37   

A z tą podwyżką nie chodziło o usprawnienie pola namiotowego? Nie słuchałam tych ostatnich Ziółkowych audycji w Trójce, więc nie wiem. Tak mi znajomi przekazali więc mogę się mylić. Bo z drugiej strony co znaczy podniesienie jakości muzycznej festu? Więcej koncertów/artystów czy hmm lepsi jakościowo/drożsi/bardziej popularni artyści? Bo w sumie najdroższy zespół swiata (Coldplay?) juz grał, a wtedy nie trzeba było płacić 100 pln wiecej.

terefere 
Andrzej

Wysłany: 22 Listopad 2012, 22:55   

Dzisiaj w Trójce mówił, że ceny będą stopniowo doganiać te Werchterowe (200 euro) i w przeciągu kilku lat mają się zrównać z tymi z innych europejskich festiwali :suicide: W sumie trudno się dziwić, żaden zespół nie będzie traktował Polski ulgowo grając za pół stawki, no ale jednak będzie bolało.

Emilie21 napisał/a:
co znaczy podniesienie jakości muzycznej festu? Więcej koncertów/artystów czy hmm lepsi jakościowo/drożsi/bardziej popularni artyści? Bo w sumie najdroższy zespół swiata (Coldplay?) juz grał, a wtedy nie trzeba było płacić 100 pln wiecej.

No o podniesienie jakości muzycznej:) (w sensie "mocy" headlinerów (jak ja nie cierpię tego słowa), co roku kilka nazw z najwyższej (nie średniej) półki, żeby zachęcić ludzi do zainwestowania tych kilku stówek. Póki co line-up Open'era przeważnie zostaje w tyle za Primaverą czy Werchterem (no bo do nich trzeba by się porównywać mimo lekkich róznic cenowych). Ale to tylko taka subiektywna ocena, pomarudzić zawsze można jak na forum.niesmialosc.net przystało:) Festiwalowiczom i tak nie dogodzisz, tańsze bilety + średni skład = narzekanie na poziom muzyczny, drogi bilety + światowa czołówka w line-upie = płacz o koszty. :558:

Emilie21 

Wysłany: 22 Listopad 2012, 23:26   

Cytat:
No o podniesienie jakości muzycznej:)

Aha :)
Nie no rozumiem ogólnie do czego zmierzasz, ale jak zresztą sam piszesz, to jest bardzo subiektywne kto jest z górnej półki a kto ze sredniej. Aż z ciekawości zerknęłam na składy poprzedniej edycji Primavery i Werchtera i chyba nie jest tak źle, spora część artystów pokrywa się z tymi Openerowymi, tylko, że oni mają wiecej na raz, a my mamy to tak bardziej rozłożone na kilka edycji :lol: Ale u nich koncerty zaczynają się już o 15 (sic) i trwają do późnych godzin nocnych (rannych ;P). Ja chyba bym nie dała rady, dla mnie 3 intensywne koncerty to maks, a ostatniego dnia zazwyczaj nie chce mi się już iść na żaden. Eh, muszę rzucić palenie.
Szczerze, to ja chyba wolę wersję tańszy karnet+średni skład. Ja i tak wolę koncerty w Tencie :P

pumpkin 

Wysłany: 23 Listopad 2012, 00:32   

Zorganizujmy forumowy wypad na Werchter :evil2:

Emilie21 

Wysłany: 23 Listopad 2012, 16:33   

Ja bardzo chetnie, ale wolę już Primavere. Barceola <3 A tak serio to moim marzeniem jest wybranie się za granicę na jakiś fest. Mam nadzieję, że kiedyś się spełni.

Emilie21 

Wysłany: 26 Listopad 2012, 22:33   

Co się stało z BOO? :(

terefere 
Andrzej

Wysłany: 26 Listopad 2012, 23:40   

Dobre pytanie. To może zapytaj kolegę-założyciela halicarnassus'a, którego można złapać na lastefemie, bo sam jestem ciekaw :P
A udzielałaś się w tamtejszych komentarzach?

Emilie21 

Wysłany: 28 Listopad 2012, 21:11   

Udzielać to się nie udzielałam, ale chętnie czytałam, i zawsze po jakieś newsy openerowe to tylko tam zaglądałam. Na Last.fm na stronie grupy BOO też nic nie piszą, mam nadzieję, że to tylko chwilowe.

terefere 
Andrzej

Wysłany: 6 Grudzień 2012, 20:48   

Pora odświeżyć temat. MZ dzisiaj w Trójce ogłosił Kings Of Leon (podobno "najbardziej oczekiwany przez festiwalowiczów zespół ostatnich dwóch lat"...tylko dzisiaj są Mikołajki a nie 1 kwietnia:))
Jakby tego było mało, jeszcze nas czekają w tym roku kolejne ogłoszenia. Szaleństwo. :558:

Emilie21 

Wysłany: 6 Grudzień 2012, 23:17   

terefere, no i wykrakałeś z tym Kings of Leon :/ W sumie mocno źle nie jest, lubie te ich hiciory typu Sex on fire czy Closer, a koncert z 09 wspominam dobrze, no ale gdzie jest Radiohead ja się pytam?! Słabe te mikołajki.

Emilie21 

Wysłany: 13 Grudzień 2012, 22:33   

No i jest Arctic Monkeys. Jeszcze tylko Placebo i mamy Opener'a 2009 :/ No me gusta. :(

terefere 
Andrzej

Wysłany: 13 Grudzień 2012, 23:05   

Ja tam wyjątkowo jestem na TAK, bo (nie wiem, czy nie wstyd się przyznawać) podobali mi się w 2009 i lubię 2 płytę. Jak będę na całym festynie, to na pewno melduję się w czwartek pod główną.

Emilie21 

Wysłany: 13 Grudzień 2012, 23:16   

Nie, no ja też ich lubię (nie wiem czego tu się wstydzić, wierz mi są bardziej 'obciachowe' rzeczy, które np lubię ja :> ). I koncert był spoko, ale takie odgrzewane kotlety dwa razy pod rząd? Słabiutko, na razie nic mnie nie przekonuje do kupna tego karnetu po promocyjnej cenie. No może jakiś tam sentyment do Blura.

terefere 
Andrzej

Wysłany: 13 Grudzień 2012, 23:23   

Dir en grey? 8-)

Emilie21 

Wysłany: 13 Grudzień 2012, 23:37   

Hahah, na przykład ;) Na swoją obronę powiem tylko, że oni byli kiedyś fajni :) Skąd wiedziałeś? (przyznawałam się publicznie do ich słuchania?)

terefere 
Andrzej

Wysłany: 14 Grudzień 2012, 16:49   

Chyba nie przyznawałaś, wyczytałem między wierszami :)
Bo jak się mówi, że było się na koncercie Japońców w Berlinie i nie chce się powiedzieć o jakich Japońców chodzi, to MUSI to być Dir en grey:)

Emilie21 

Wysłany: 15 Grudzień 2012, 21:17   

No i wyszła krępująca prawda o mnie :oops: Mogłam się nie odzywać z tym Columbiahalle. Ale i tak dziwne, że ich znasz. Przeważnie ludziom, którzy nie jaraja się japońską popkulturą nazwa Dir en grey nic nie mówi :P

terefere 
Andrzej

Wysłany: 16 Grudzień 2012, 00:19   

Znam, lubię czasem poczytać o różnych dziwnych rzeczach.
Poza tym może być bardziej obciachowo, np 100 udokumentowanych odsłuchań Hariasen na lastefemie :oops:

pumpkin 

Wysłany: 16 Grudzień 2012, 22:03   

Takie jakieś bez charakteru te ołpenery (moim zdaniem oczywiście :P ). Osobiście wolałabym dołożyć z 200, nawet 300 zł ale żeby dorzucili jakąś np. Metallicę i Alice in Chains albo Depeszów/Toola/Korna lub coś podobnego ale festiwal raczej nie zmierza z tym kierunku bo z roku na rok jest coraz więcej Coldplayów i Kings of Leonów nad czym ubolewam:P W tym roku chociaż QOTSA ratuje sytuację :mrgreen:

Emilie21 

Wysłany: 16 Grudzień 2012, 23:01   

No, Tool może być. Zacnie grają, a Vicarious na żywo to wspaniałe przeżycie (Metal Hammer pare lat temu, swoją drogą właśnie Dir en Grey grali przed Toolem wtedy, skoro już o nich mowa :> Zabawnie to wyglądało jak pod sceną z jednej strony stały różowowłosne 15-latki dziwnie poubierane, a obok wielcy długowłosi metalowcy :D )). Dla reszty zdecydowane nie :P . Ale fakt, mogłoby być bardziej zróżnicowanie na HOF'ie, chociaż ja nie narzekam, dla mnie zawsze się coś znajdzie, ja wybredna nie jestem :D .

terefere 
Andrzej

Wysłany: 17 Grudzień 2012, 16:02   

Też co roku jestem ZA cięższym brzmieniami, to by trochę odhipsterzyło i odświeżyło ten festiwal. Skoro na Roskilde może zagrać Behemoth czy Mayhem, Rock Werchter miał Slayera i Rammstein a OFF amerykański black metal, to wygląda na to, że każdy się otwiera na inne gatunki, tylko Open'er zostaje ostatnią twierdzą indyjskiego rocka w Europie :)
Zresztą nie musi to być żadne ekstremum, wystarczyłoby co roku kilka mniej znanych nazw np. post-rockowych (może dodatkowa scena gitarowa zamiast tych fashion stage'ów i diabelskich młynów).
W ogóle to Ziółkowski powinien zacząć czytać forum.niesmialosc. :evil2:

Odpowiedz do tematu