Forum.nieśmiałość.net Strona Główna Forum.nieśmiałość.net
Dobra strona wszystkich, którzy odczuwają nieśmiałość

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  RSS

Poprzedni temat «» Następny temat
Open'er Festival 2012, Gdynia 4-7 lipca
Autor Wiadomość
pumpkin 

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 17 Grudzień 2012, 23:02   

U nas wiele pomysłów wolno się przyjmuje, ale myślę, że w końcu się doczekamy :P Może po prostu ludzie słabo wypełniają te ankiety z typami zespołów na kolejną edycję i później jest jak jest :)

Emilie21 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 18 Grudzień 2012, 23:19   

Ta, bo ktoś te ankiety w ogóle czyta, akurat :P A ja chcę więcej kobiet na Openerze. Cat Power, PJ Harvey, Lamb, Anna Calvi, Portishead, Garbage, Fever Ray, Feist, Dillon, Agnes Obel, Soap&Skin, Imogen Heap, Joanna Newsom, moge tak wymieniać i wymieniać.

pumpkin 

Wysłany: 19 Grudzień 2012, 15:45   

A oficjalne wyniki tych ankiet są w ogóle gdzieś publikowane bo szukam i nie mogę znaleźć :/ O parytet dla kobiet bym się tak nie prosiła, jeszcze w jego ramach wcisną nam Adele (przewinęła się w wynikach jakiejś nieoficjalnej openerowej ankiety na niebezpiecznie wysokiej pozycji:> ) i dopiero będzie płacz :P

Emilie21 

Wysłany: 20 Grudzień 2012, 11:44   

Ej no, Adelka jest spoko, lubię ją. Chociaż wiadomo, rozgłośnie radiowe zrobiły co swoje, i jak się słyszy po raz kolejny Someone like you, to się ma ochotę przełączyć stacje. Ale chyba nie masz się co martwić, ona chyba teraz raczej słabo koncertuje. Gorzej jak wcisną Lane del Rey, to jest dopiero koszmarek :P Z tymi ankietami to nie wiem, ale jakbyś kiedyś znalazła to daj znać, sama jestem ciekawa jak to oficjalnie wygląda (I jak wysoko są Radiohead i The Cure na których chyba głosowałam :))

malinowysorbet 

Wysłany: 20 Grudzień 2012, 17:34   

Hehe, spokojnie, Lany nie dadzą rady już wcisnąć bo daje już swój koncert w czerwcu w Warszawce, więc na Openera się nie załapie :P Za PJ Harvey dałabym się pokroić! A gdyby dali do tego jeszcze Cave'a.. :oops:
Jeśli chodzi o ogólne wrażenia na temat line up, to w sumie nie wiem co myśleć ; o Nie byłam na Openerze 2009, więc dla mnie nie ma mowy o odgrzewaniu kotletów, ale mimo to spodziewałam się czegoś innego po Ziółkowskim. Odczuwam.. rozczarowanie? Chyba tak. Aczkolwiek chętnie bym zobaczyła arktyczne małpy bo słucham (na wyrywki co prawda), ale lubię : ) Natomiast najfajniej byłoby zobaczyć Radiohead, Crystal Castles, Black Keys, The Horrors i..... Dead Man's Bones :lol:

Emilie21 

Wysłany: 20 Grudzień 2012, 22:22   

Nick wylądował na Słowacji, może pojawi się też u nas. Byłoby miło, jeśli nie to poważnie rozważam olanie w tym roku Openera i wybranie sie na Pohodę. Zauważyłam, że mi line up pasuje średnio co dwa lata. Ponieważ z zeszłorocznej edycji byłam mega zadowolona (gdyby była tylko Bjork i Franzi to by mi w zupełności wystarczyło, a była jeszcze masa inncyh rzeczy) to czuję, że w tym roku będzie słabo. Narazie nie jara mnie nic, ale z drugiej strony źle też nie jest. A po Ziólkowskim spodziewałabym sie tylko najgorszego :P

terefere 
Andrzej

Wysłany: 22 Grudzień 2012, 17:30   

Moim zdaniem się pojawi, ale na OFFie (na Open'era chyba już nie ma szans, bo pojawiają się kolejne późnolipcowe daty koncertów. Chyba, że MZ przyjdzie do Trójki w pierwszym tygodniu stycznia i wreszcie powie coś ciekawego (choć marne szanse, nieumieszczenie Cave'a w gronie 4 headlinerów to byłby niezły żart:) Zobaczymy.)

Emilie21 

Wysłany: 17 Styczeń 2013, 22:18   

Jak wrażenia po dzisiejszych emocjonujących ogłoszeniach? Mnie cieszy Animal Collective. Reszty przyznam, że nie znam, muszę nadrobić :/ . A smuci Maria Peszek :roll:

terefere 
Andrzej

Wysłany: 17 Styczeń 2013, 22:41   

U mnie wrażenia trochę jak przy oglądaniu retransmisji jakiegoś meczu szachowego. Czasy obgryzania paznokci przed radiem chyba już odeszły niestety :-?
Animal Collective też bym chętnie zobaczył z ciekawości.
Disclosure - nie wiem co to, ale po zajawce radiowej raczej nie jestem zainteresowany.
Tame Impala - pierwsze słyszę, ale już sam tag ROCK PSYCHODELICZNY każe się tym zainteresować szerzej:)
Maria Peszek na scenie głównej - JEZUS MARIA :558:

Emilie21 

Wysłany: 17 Styczeń 2013, 22:52   

A mnie właśnie Disclosure zaciekawiło, bo zauważyłam u siebie ostatnio dziwne ciągoty do muzyki elektronicznej. Zaczęlo się chyba od Deadmau5 i chociaż normalnie takiej muzy nie słucham, to na żywo sprawdza się wyśmienicie (jeśli ktoś lubi się poruszać na koncercie oczywiście :) ). Z kolei takie We are your friends Justice jak dla mnie na zawsze zostanie hymnem Openera :)

terefere 
Andrzej

Wysłany: 18 Styczeń 2013, 22:58   

Fajne to Tame Impala, wzięło mnie od pierwszego przesłuchania. Szkoda tylko że to w namiocie, bo jak się słucha, to oczami wyobraźni widać psychodeliczny chillout na trawce z kubkiem piwa w zacisznym miejscu koło namiotu mediów, ciepła lipcowa noc, w oddali scena główna a nad głową gwiazdy, he he he.

Emilie21 

Wysłany: 18 Styczeń 2013, 23:42   

terefere napisał/a:
na trawce z kubkiem piwa w zacisznym miejscu koło namiotu mediów,

Nie mozna wnosić piwa :)
terefere napisał/a:
ciepła lipcowa noc

Albo zimna i wietrzna jak w 2011 lub deszczowa i bagnista jak w 2012 :)

Koncerty w namiocie są właśnie najlepsze, no chyba że jest tyle ludu, że się nie da wejść, jak na M83 :/

Juka 

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 18 Styczeń 2013, 23:59   

Emilie21 napisał/a:
Albo zimna i wietrzna jak w 2011 lub deszczowa

Ta pamiętna noc, kiedy to nabawiłam się przeziębienia pęcherza... 8-)

Emilie21 napisał/a:
i bagnista jak w 2012 :)

Rzekłabym, że wręcz goowniana. Do tej pory jest dla mnie zagadką, czemu openerowe błoto capiło końskim łajnem :O

Emilie21 napisał/a:
Koncerty w namiocie są właśnie najlepsze, no chyba że jest tyle ludu, że się nie da wejść, jak na M83 :/

Akurat to, że nie da się wejść pod namiot wcale nie umniejsza koncertowi tej świetności;)

Emilie21 

Wysłany: 19 Styczeń 2013, 00:14   

Juka napisał/a:

Rzekłabym, że wręcz goowniana. Do tej pory jest dla mnie zagadką, czemu openerowe błoto capiło końskim łajnem :O

Tez mnie to zastanawia. Bo na polu namiotowym to ok, rozumiem, byłam nawet święcie przekonana, że poprostu TOI-TOIe się wylały, ale, że na całym terenie? Ciekawy fenomen.

Juka napisał/a:

Akurat to, że nie da się wejść pod namiot wcale nie umniejsza koncertowi tej świetności;)

No nie wiem, Gonzaleza nie zobaczyłam nawet przez 5 sekund, a że było wszędzie bagno dookoła to nawet nie dało się posiedzieć, popatrzeć w gwiazdy i posłuchać. Pozatym jak się stało z boku to koncert zagłuszał ten namiot redbulla (chyba), więc zrezygnowana, po Midnight City udałam się na inny koncert. :oops:

terefere 
Andrzej

Wysłany: 19 Styczeń 2013, 00:21   

Emilie21 napisał/a:

Albo jak pot z tysięcy ludzi skrapla się na suficie i spada w dół jak deszcz podczas Sex Pistols w 2008 :D

Juka napisał/a:

Bez przesady, nie było tak źle. To raczej zapach mułu ze stawu karpiowo-linowego, aż chciało się zarzucić wędkę.

Monstero 

Wysłany: 19 Styczeń 2013, 00:42   

Traklalal idę tęz ma queen of stone s i Będę jeden dień, :D :D:D:D:D

[ Dodano: 19 Styczeń 2013, 01:03 ]
Jak bylem na iopecnerze, to sie nie smielismy z konsekiego lajn a tylko z niemcow co toz Argentyna przegrali 4 -0 :P

Kasztan 

Wysłany: 19 Styczeń 2013, 08:50   

Monstero jak widać, aktywnie spędza piątkowy wieczór :mrgreen:

ninja 

Wysłany: 19 Styczeń 2013, 10:17   

Monstero miał natchnienie.

pumpkin 

Wysłany: 19 Styczeń 2013, 15:15   

Juka napisał/a:

Emilie21 napisał/a:
Bo na polu namiotowym to ok, rozumiem, byłam nawet święcie przekonana, że poprostu TOI-TOIe się wylały

Emilie21 napisał/a:
Kings of Leon

Fuj, co za obrzydlistwa są na tym openerze :D Dobrze, że idę tylko na QOTSA :P

Terefere, skąd wiesz, że akurat karpiowo-linowy? Łowiłeś tam kiedyś czy to da się stwierdzić po odorze mułu? :shock: :D

Emilie21 

Wysłany: 19 Styczeń 2013, 15:22   

pumpkin, czy ty właśnie porównałaś Kings of Leon do mułu i łajna? :mrgreen:

[ Dodano: 19 Styczeń 2013, 15:23 ]
Kurcze, wszyscy cinsą na Queensów, a ja chyba idę tylko na Blura, uhuuuu :)

pumpkin 

Wysłany: 19 Styczeń 2013, 15:30   

Emilie21 napisał/a:
pumpkin, czy ty właśnie porównałaś Kings of Leon do mułu i łajna? :mrgreen:

Tzn. wiesz… porównania sensu stricto w mojej wypowiedzi nie było :P

terefere 
Andrzej

Wysłany: 19 Styczeń 2013, 17:34   

pumpkin, niestety nie, w 2012 były do tego warunki ale nie miałem wędki. :( Mogliby wydzielić w tym roku jakieś Fishing Stage, to by mnie bardziej przekonało do przyjazdu.

pumpkin 

Wysłany: 19 Styczeń 2013, 21:51   

Fishing Stage, innowacyjny pomysł :D Ja będę szczęśliwa jak Toi Toi Stage będzie odpowiednio rozbudowany i utrzymany w należytym porządku :P

omateusz 

Wysłany: 20 Styczeń 2013, 17:48   

Ludzie z Trójmiasta i okolic!
Jak kupujecie karnety na openera to z polem?
Czy bez pola i zamierzacie przez cały czas trwania openera kursować między łóżkiem w domu a festiwalem?

Bo to nie brzmi zbyt wygodnie. Chyba, że ktoś mieszka w Gdyni, to jeszcze chyba można przeżyć.

Emilie21 

Wysłany: 20 Styczeń 2013, 18:06   

omateusz, ja praktykowałam obie opcje. Z polem jest zdecydowanie lepsza. Wygodniejsza, bo nie musisz o 6 rano pakować się do openerowego busa, pozniej do skm-ki, a potem jeszcze do autobusu :D . Ogolnie dojazd zajmowal mi ok 2h, jestem z Gdańska Południa. Byłam w domu o 8 rano, 5h snu i again, żeby na 16 być znowu na Babich Dołach. Druga rzecz, to na polu namiotowym jest super, świetni ludzie i niezapomniane wspomnienia, wszystko co fajne dzieje się na polu namiotowym, także polecam. Inna sprawa, że w tym roku cena karnetów z polem jest przerażająca :roll:

Odpowiedz do tematu